ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 19/01/2020 20:44

“Epsh dhe lakmi” vjen premierë në “ArTurbina”, drama mesazh për pushtetin dhe pasurinë

“Epsh dhe lakmi” vjen premierë në “ArTurbina”, drama mesazh për pushtetin dhe pasurinë
TIRANE Drama “Pasion dhe Epsh”, shkruar nga autori Eugene O’Neill më 1925 shfaqet në skenën shqiptare këtë fundjavë. Kjo vepër vjen premierë mbrëmjen e së shtunës dhe të dielës në skenë te “ArTurbina”. Teatri Kombëtar ...
BalkanWeb | 14-Dec-2019 15:35
TIRANE Drama “Pasion dhe Epsh”, shkruar nga autori Eugene O’Neill më 1925 shfaqet në skenën shqiptare këtë fundjavë. Kjo vepër vjen premierë mbrëmjen e së shtunës dhe të dielës në skenë te “ArTurbina”. Teatri Kombëtar ...

“Epsh dhe lakmi” në skenën e Arturbinës
“Epsh dhe Lakmi” është drama që do të ngjitet në skenën e “Arturbinës” të shtunën dhe të dielën në orën 19. Me regji të Endri Çelës, vepra e Eugene O’Niell vjen si premierë absolute për publikun shqiptar. Një lojë e ...
RTSH | 13-Dec-2019 16:34
“Epsh dhe Lakmi” është drama që do të ngjitet në skenën e “Arturbinës” të shtunën dhe të dielën në orën 19. Me regji të Endri Çelës, vepra e Eugene O’Niell vjen si premierë absolute për publikun shqiptar. Një lojë e ...

“Epsh dhe lakmi” te Arturbina, mesazh për pushtetin dhe pasurinë
“Epsh dhe lakmi” ngjitet premiere ne skenën e Art turbinës mbrëmjen e te shtunës. Edhe pse është shkruar në vitin 1925 vepra i përshtatet shume mire te tashmes pasi flet per lakimin e individit per pushtetin dhe ...
VizionPlus | 13-Dec-2019 14:25
“Epsh dhe lakmi” ngjitet premiere ne skenën e Art turbinës mbrëmjen e te shtunës. Edhe pse është shkruar në vitin 1925 vepra i përshtatet shume mire te tashmes pasi flet per lakimin e individit per pushtetin dhe ...

Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved