ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 29/02/2020 04:50

VIDEO/ Atalanta shkruan historinë në Champions, “digjet” Bergamo

VIDEO/ Atalanta shkruan historinë në Champions, “digjet” Bergamo
Atalanta e Berat Gjimshitit e kishte shkruar prej kohësh historinë në Champions League, duke u kualifikuar për herë të parë në këtë turne por mbrëmjen e së mërkurës hapën një faqe të re duke kaluar në fazën me eliminim ...
BalkanWeb | 12-Dec-2019 10:56
Atalanta e Berat Gjimshitit e kishte shkruar prej kohësh historinë në Champions League, duke u kualifikuar për herë të parë në këtë turne por mbrëmjen e së mërkurës hapën një faqe të re duke kaluar në fazën me eliminim ...

Zinedin Zidane sfidon publikisht Klopp: Real Madrid do ta eliminojë Liverpool-in!
Zinedine Zidane bëri një premtim të fortë, se skuadra e tij, Real Madridi, nuk do të kishte asnjë problem për t’i mposhtur kampionët e Europës në fuqi, nëse shorti i përball në turin tjetër të Champions-it. Pra, Jurgen ...
GazetaTema | 12-Dec-2019 10:49
Zinedine Zidane bëri një premtim të fortë, se skuadra e tij, Real Madridi, nuk do të kishte asnjë problem për t’i mposhtur kampionët e Europës në fuqi, nëse shorti i përball në turin tjetër të Champions-it. Pra, Jurgen ...

Atletico nuk zhgënjen, PSG fiton me goleadë, Bayerni ndëshkon sërish Tottenhamin
Atletico e Madridit, ashtu siç pritej, siguroi biletën e dytë kualifikuese në Grupin D të Championsit, pas Juventusit. “Los Colchoneros” fituan 2-0 me Lokomotivën e Moskës (me gola të Joao Felix me 11-metërsh dhe të ...
Top Channel | 12-Dec-2019 00:13
Atletico e Madridit, ashtu siç pritej, siguroi biletën e dytë kualifikuese në Grupin D të Championsit, pas Juventusit. “Los Colchoneros” fituan 2-0 me Lokomotivën e Moskës (me gola të Joao Felix me 11-metërsh dhe të ...

Champions/ Atletiko mposht Lokomotivën dhe kualfikohet, PSG “manita” Gallatasarajit, Bajerni e mbyll me pikë të plota
Me ndeshjet e sotme ka përfunduar dhe faza në grupe e Champions League, që ka prerë biletën e fundit të mbetur në diskutim, të cilën e ka marrë Atletiko Madrid. Spanjollët kanë thyer në shtëpi 2-0 rusët e Lokomotiv ...
BalkanWeb | 11-Dec-2019 23:04
Me ndeshjet e sotme ka përfunduar dhe faza në grupe e Champions League, që ka prerë biletën e fundit të mbetur në diskutim, të cilën e ka marrë Atletiko Madrid. Spanjollët kanë thyer në shtëpi 2-0 rusët e Lokomotiv ...

Champions League: Juventus e mbyll me fitore fazën e grupeve, fitojnë dhe Reali me Bajernin
Juventusi e ka mbyllur me fitore fazën e grupeve të Champions League duke mundur në transfertë ekipin e Bayer Leverkusen me rezultatin 0-2. Për të kaluar në avantazh bardhezinjtë mendoi Cristiano Ronaldo, i cili në këtë ...
GazetaTema | 11-Dec-2019 23:04
Juventusi e ka mbyllur me fitore fazën e grupeve të Champions League duke mundur në transfertë ekipin e Bayer Leverkusen me rezultatin 0-2. Për të kaluar në avantazh bardhezinjtë mendoi Cristiano Ronaldo, i cili në këtë ...

Sot zhvillohen ndeshjet e fundit të grupeve në Ligën e Evropës, Arsenali dhe Roma kërkojnë kualifikimin
Sot (e enjte) do të zhvillohet ndeshjet e fundit të grupeve në Ligën e Evropës, ku pritet të ketë shumë takime interesante. Edhe Liga e Evropës ka ardhur në fazën finale të grupeve, ku shumë klube të njohura evropiane ...
Telegrafi | 12-Dec-2019 10:06
Sot (e enjte) do të zhvillohet ndeshjet e fundit të grupeve në Ligën e Evropës, ku pritet të ketë shumë takime interesante. Edhe Liga e Evropës ka ardhur në fazën finale të grupeve, ku shumë klube të njohura evropiane ...

“Phil, mund të jesh krenar tani”, Sterling bën postimin e epik në Twitter
Manchester City arriti të kalojë pa problem në transfertë Dinamon e Zagrebit, duke e mbyllur grupin në vendin e parë me 14 pikë. Gabriel Jesus shkëlqeu dje pasi shënoi një hat-trick, ndërsa Phil Foden vulosi fitoren 1-4 ...
ABCNews | 12-Dec-2019 11:49
Manchester City arriti të kalojë pa problem në transfertë Dinamon e Zagrebit, duke e mbyllur grupin në vendin e parë me 14 pikë. Gabriel Jesus shkëlqeu dje pasi shënoi një hat-trick, ndërsa Phil Foden vulosi fitoren 1-4 ...

Jesus arrin shifrën e 100 golave në karrierë, thyen edhe një rekord të Neymarit në Ligën e Kampionëve
Gabriel Jesus theu një rekord të mbajtur nga ylli i PSG-së, Neymar, pasi arriti 100 gola në karrierë me një hat-trik në Ligën e Kampionëve kundër Dinamo Zagrebit. City ishte në disavantazh 1-0 pas golit të minutës së ...
Telegrafi | 12-Dec-2019 08:51
Gabriel Jesus theu një rekord të mbajtur nga ylli i PSG-së, Neymar, pasi arriti 100 gola në karrierë me një hat-trik në Ligën e Kampionëve kundër Dinamo Zagrebit. City ishte në disavantazh 1-0 pas golit të minutës së ...

Champions League “flakë”, kjo nuk kishte ndodhur kurrë më parë
Ndodh për herë të parë dhe kjo falë skuadrës italiane të Atalanta, që ia doli të kalonte fazën e grupeve në Champions. Skuadra e Berat Djimsitit vendosi një rekord, pasi e arriti një sukses të tillë pasi kishte pësuar ...
ABCNews | 12-Dec-2019 10:21
Ndodh për herë të parë dhe kjo falë skuadrës italiane të Atalanta, që ia doli të kalonte fazën e grupeve në Champions. Skuadra e Berat Djimsitit vendosi një rekord, pasi e arriti një sukses të tillë pasi kishte pësuar ...

Liga e Kampionëve: Raundi i eliminimit direkt, shorti hidhet të hënën – gjithçka që duhet të dini
Është mbyllu faza e grupeve e Ligës së Kampionëve, ku nuk mungoi spektakli, ndeshjet e forta dhe rezultatet befasuese. Pothuajse të gjithë favoritët kanë kaluar në mesin e 16 më të mirave në Evropë. Por kur është shorti ...
Telegrafi | 12-Dec-2019 00:10
Është mbyllu faza e grupeve e Ligës së Kampionëve, ku nuk mungoi spektakli, ndeshjet e forta dhe rezultatet befasuese. Pothuajse të gjithë favoritët kanë kaluar në mesin e 16 më të mirave në Evropë. Por kur është shorti ...

Atalanta e Gjimshitit bën mrekullinë, kalon në fazën tjetër të Champions League
Atalanta u rëndit sezonin e kaluar në vend të tretë në Serie A, duke i surprizuar të gjithë dhe siguroi për herë të parë ne histori kualifikimin për në Champions League.
Top Channel | 11-Dec-2019 21:31
Atalanta u rëndit sezonin e kaluar në vend të tretë në Serie A, duke i surprizuar të gjithë dhe siguroi për herë të parë ne histori kualifikimin për në Champions League.

Tetë skuadrat që ranë nga Liga e Kampionëve në atë të Evropës
Sot (11 dhjetor) ka përfunduar edhe zyrtarisht faza e grupeve në Ligën e Kampionëve. 16 skuadra kaluan në 1/16 e finales së garës më të madhe në Evropë për klube, derisa tetë kanë rënë në Ligën e Evropës. Gara e dytë më ...
Telegrafi | 11-Dec-2019 23:55
Sot (11 dhjetor) ka përfunduar edhe zyrtarisht faza e grupeve në Ligën e Kampionëve. 16 skuadra kaluan në 1/16 e finales së garës më të madhe në Evropë për klube, derisa tetë kanë rënë në Ligën e Evropës. Gara e dytë më ...

Bayern mposht Tottenham, kualifikohet Juve, Real e PSG
Real Madrid dhe PSG janë dy ekipet e grupit A që u kualifikuan për në raundin e mëtejshëm të Uefa Champions League. Francezët e PSG fituan në shtëpi përballë Galatasaray me shifrat 5 me 0. Ndërsa Real fitoi me shifrat 1 ...
VizionPlus | 11-Dec-2019 22:52
Real Madrid dhe PSG janë dy ekipet e grupit A që u kualifikuan për në raundin e mëtejshëm të Uefa Champions League. Francezët e PSG fituan në shtëpi përballë Galatasaray me shifrat 5 me 0. Ndërsa Real fitoi me shifrat 1 ...

Champions/ Mrekullia quhet Atalanta! Ekipi i Gjimshitit mposht Shakhtarin dhe kalon në 1/8-at pas Sitit që e mbyll i pari
Dy ndeshjet e para të ditës, të vlefshme për grupin C, kanë dhënë një verdikt që do t’u pëlqejë romantikëve të futbollit. Atalanta e Bergamos ka fituar në Ukrainë ndaj Shakhtarit të Donjeckut dhe ka kaluar për në fazën ...
BalkanWeb | 11-Dec-2019 21:05
Dy ndeshjet e para të ditës, të vlefshme për grupin C, kanë dhënë një verdikt që do t’u pëlqejë romantikëve të futbollit. Atalanta e Bergamos ka fituar në Ukrainë ndaj Shakhtarit të Donjeckut dhe ka kaluar për në fazën ...

Zyrtarizohen 16 ekipet që kalojnë në fazën e eliminimi direkt në Ligën e Kampionëve
Është mbyllur faza e grupeve e Ligës së Kampionëve, ku nuk mungoi spektakli, ndeshjet e forta dhe rezultatet befasuese. Pothuajse të gjithë favoritët kanë kaluar në mesin e 16 më të mirave në Evropë. Tashmë dihen 16 ...
Telegrafi | 11-Dec-2019 23:22
Është mbyllur faza e grupeve e Ligës së Kampionëve, ku nuk mungoi spektakli, ndeshjet e forta dhe rezultatet befasuese. Pothuajse të gjithë favoritët kanë kaluar në mesin e 16 më të mirave në Evropë. Tashmë dihen 16 ...

Rodrygo më i dalluari: Club Brugge 1-3 Real Madrid, notat e lojtarëve
Real Madridi e ka mposhtur Club Bruggen në ndeshjen e fundit të fazës së grupeve në Ligën e Kampionëve me rezultat 3-1. Los Blancos që kishin arritur kualifikimin në 1/16 e finales së garës më të madhe në Evropë për ...
Telegrafi | 11-Dec-2019 23:16
Real Madridi e ka mposhtur Club Bruggen në ndeshjen e fundit të fazës së grupeve në Ligën e Kampionëve me rezultat 3-1. Los Blancos që kishin arritur kualifikimin në 1/16 e finales së garës më të madhe në Evropë për ...

Simeone: E merituam kualifikim! Felix? Nuk ka frikë nga asgjë
Diego Pablo Simeone ishte i kënaqur pas fitores së Atleticos ndaj Lokomotivës së Moskës. Në fjalën e tij, strategu argjentinas tha: “Jam i gëzuar, sepse të jesh në Champions League dhe në raundin e 1/16 nuk është e ...
ABCNews | 11-Dec-2019 23:55
Diego Pablo Simeone ishte i kënaqur pas fitores së Atleticos ndaj Lokomotivës së Moskës. Në fjalën e tij, strategu argjentinas tha: “Jam i gëzuar, sepse të jesh në Champions League dhe në raundin e 1/16 nuk është e ...

Analistët e të dhënave parashikojnë fituesin e Ligës së Kampionëve
Për herë të parë në histori, në fazën eliminatore të Ligës së Kampionëve do të marrin pjesë vetëm skuadra nga top pesë ligat më të mëdha të Evropës – Premierliga angleze, La liga spanjolle, Serie A italiane, Bundesliga ...
Gazeta Express | 12-Dec-2019 12:19
Për herë të parë në histori, në fazën eliminatore të Ligës së Kampionëve do të marrin pjesë vetëm skuadra nga top pesë ligat më të mëdha të Evropës – Premierliga angleze, La liga spanjolle, Serie A italiane, Bundesliga ...

Zidane sfidon Liverpoolin: E eliminojmë ne…
Zinedine Zidane u tall me gazetarët duke thënë se skuadra e Real Madridit s’do ta kishte aspak problem ta mposhte kampionin në fuqi të Ligës së Kampionëve, Liverpoolin, në fazën e 1/8 të finales. Gjiganti i La Ligës e ...
Standard | 12-Dec-2019 12:10
Zinedine Zidane u tall me gazetarët duke thënë se skuadra e Real Madridit s’do ta kishte aspak problem ta mposhte kampionin në fuqi të Ligës së Kampionëve, Liverpoolin, në fazën e 1/8 të finales. Gjiganti i La Ligës e ...

Zidane: Nëse luajmë ndaj Liverpullit, do t’i eliminojmë
Trajneri i Real Madridit, Zinedine Zidane me shaka ka thënë se skuadra e tij do ta eliminonte Liverpullin, në rast përballeje në 1/8 e finales së Ligës së Kampionëve. Real Madrid ka përfunduar në vendin e dytë në grupin ...
InfoSport.mk | 12-Dec-2019 12:10
Trajneri i Real Madridit, Zinedine Zidane me shaka ka thënë se skuadra e tij do ta eliminonte Liverpullin, në rast përballeje në 1/8 e finales së Ligës së Kampionëve. Real Madrid ka përfunduar në vendin e dytë në grupin ...

123...>>
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved