ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 28/01/2020 13:49

Bukuroshja shqiptare Cindy Marina në Top 20 të “Miss Universe 2019?/ VIDEO

Bukuroshja shqiptare Cindy Marina në Top 20 të “Miss Universe 2019?/ VIDEO
Bukuria shqiptare u përfaqësua në Miss Universe 2019 me vajzën shqiptare të lindur në SHBA, Cindy Marina. Ajo pak kohë më parë ishte shpallur fituese e Miss Universe 2019, një spektakel I transmetuar ekskluzivisht në ...
VizionPlus | 09-Dec-2019 11:51
Bukuria shqiptare u përfaqësua në Miss Universe 2019 me vajzën shqiptare të lindur në SHBA, Cindy Marina. Ajo pak kohë më parë ishte shpallur fituese e Miss Universe 2019, një spektakel I transmetuar ekskluzivisht në ...

Aktivistja nga Afrika e Jugut shpallet ‘Miss Universe 2019’
Emri i saj është Zozibini Tunzi dhe është 26 vjeç. Me këmbët shumë të gjatë me një buzëqeshje që të le pa frymë Zozibini Tunzi shpallet ‘Miss Universe 2019’ në mesin e 89 vajzave që konkuronin nga e gjithë bota. ...
Lapsi | 09-Dec-2019 13:03
Emri i saj është Zozibini Tunzi dhe është 26 vjeç. Me këmbët shumë të gjatë me një buzëqeshje që të le pa frymë Zozibini Tunzi shpallet ‘Miss Universe 2019’ në mesin e 89 vajzave që konkuronin nga e gjithë bota. ...

Bukuroshja shqiptare Cindy Marina e 11 në “Miss Universe 2019?/ VIDEO
Bukuria shqiptare u përfaqësua në Miss Universe 2019 me vajzën shqiptare të lindur në SHBA, Cindy Marina. Ajo pak kohë më parë ishte shpallur fituese e Miss Universe 2019, një spektakel I transmetuar ekskluzivisht në ...
VizionPlus | 09-Dec-2019 11:45
Bukuria shqiptare u përfaqësua në Miss Universe 2019 me vajzën shqiptare të lindur në SHBA, Cindy Marina. Ajo pak kohë më parë ishte shpallur fituese e Miss Universe 2019, një spektakel I transmetuar ekskluzivisht në ...

Zgjidhet Mis Univers
Zozibini Tunzi nga Afrika e Jugut mori titullin në garën Mis Universe mbrëmë në New York, në një garë ku morën pjesë 90 bukuroshe nga vende të ndryshme nga e gjithë bota.
Kosova Press | 09-Dec-2019 13:21
Zozibini Tunzi nga Afrika e Jugut mori titullin në garën Mis Universe mbrëmë në New York, në një garë ku morën pjesë 90 bukuroshe nga vende të ndryshme nga e gjithë bota.

Shpallet Miss Universe 2019; ja bukuroshja që rrëmbeu kurorën!
Këtë vit kurora e më të bukurës së Universit shkoi në Afrikën e Jugut. Bukuroshja Zozibini Tunzi rrëmbeu kurorën e Miss Universe, duke u shpallur më e bukura ndër 90 vajza që ishin në garë. Edicioni i 68 i këtij ...
Bordo | 09-Dec-2019 12:27
Këtë vit kurora e më të bukurës së Universit shkoi në Afrikën e Jugut. Bukuroshja Zozibini Tunzi rrëmbeu kurorën e Miss Universe, duke u shpallur më e bukura ndër 90 vajza që ishin në garë. Edicioni i 68 i këtij ...

Bukuri natyrale dhe buzëqeshje që të lë pa frymë/ FOTOT e MISS UNIVERSE 2019
Një 26 vjecarë nga Afrika e Jugut është shpallur fituese e cmimit Mis Universi 2019. Ajo quhet Zozibini Tunzi. Këmbë të gjata dhe një buzëqeshje që të lë pa frymë. Zozibini doli triumfuese në garën për këtë konkurs ...
VizionPlus | 09-Dec-2019 10:52
Një 26 vjecarë nga Afrika e Jugut është shpallur fituese e cmimit Mis Universi 2019. Ajo quhet Zozibini Tunzi. Këmbë të gjata dhe një buzëqeshje që të lë pa frymë. Zozibini doli triumfuese në garën për këtë konkurs ...

Jugafrikania Zozibini Tunzi fiton “Miss Universe 2019”
Zozibini Tunzi ka fituar kurorën e “Miss Universe 2019” të dielën mbrëma pasi shkëlqeu në të gjitha sfilatat që kanë pasur në këtë konkurs, kështu duke shpjeguar se pse ishte ajo zgjedhja e duhur. “Jam rritur në një ...
Koha.net | 09-Dec-2019 11:39
Zozibini Tunzi ka fituar kurorën e “Miss Universe 2019” të dielën mbrëma pasi shkëlqeu në të gjitha sfilatat që kanë pasur në këtë konkurs, kështu duke shpjeguar se pse ishte ajo zgjedhja e duhur. “Jam rritur në një ...

Fituesja e “Miss Universe 2019”
Shpallet fituesja Zozibini Tunzi nga Afrika e Jugut është zgjedhur fituese e “Miss Universe 2019”. 26 vjeçarja punon si aktiviste dhe është veçanërisht e apasionuar pas luftës kundër dhunës me bazë gjinore. Bukuria ...
Arbresh | 09-Dec-2019 10:58
Shpallet fituesja Zozibini Tunzi nga Afrika e Jugut është zgjedhur fituese e “Miss Universe 2019”. 26 vjeçarja punon si aktiviste dhe është veçanërisht e apasionuar pas luftës kundër dhunës me bazë gjinore. Bukuria ...

Zgjedhet ‘Miss Universe 2019’, kjo është bukuroshja nga Afrika që mori kurorën
Është përzgjedhur fituesja e Miss Universe 2019! Steve Harvey kurorëzoi fituesen të dielën në Atlanta, Georgji. Fituesja e vitit të kaluar Catriona Gray, nga Filipinet ishte prezente për t’ia kaluar kurorën fitueses së ...
Telegraf | 09-Dec-2019 10:46
Është përzgjedhur fituesja e Miss Universe 2019! Steve Harvey kurorëzoi fituesen të dielën në Atlanta, Georgji. Fituesja e vitit të kaluar Catriona Gray, nga Filipinet ishte prezente për t’ia kaluar kurorën fitueses së ...

Vajza nga Afrika e Jugut fiton kurorën Miss Universe, Shqipëria u rendit në këtë pozitë
Është shpallur më e bukura e Miss Universe. Në mesin e shumë shteteve konkurruese, kurorën e më të bukurës e fitoj vajza nga Afrika e Jugut, Zozibini Tunzi. Ndërsa, edhe këtë vit Shqipëria ishte pjesëmarrëse, e cila u ...
Indeks Online | 09-Dec-2019 10:49
Është shpallur më e bukura e Miss Universe. Në mesin e shumë shteteve konkurruese, kurorën e më të bukurës e fitoj vajza nga Afrika e Jugut, Zozibini Tunzi. Ndërsa, edhe këtë vit Shqipëria ishte pjesëmarrëse, e cila u ...

Zgjedhet ‘Miss Universe 2019’, kjo është bukuroshja nga Afrika që mori kurorën
Është përzgjedhur fituesja e Miss Universe 2019! Steve Harvey kurorëzoi fituesen të dielën në Atlanta, Georgji. Fituesja e vitit të kaluar Catriona Gray, nga Filipinet ishte prezente për t’ia kaluar kurorën fitueses së ...
Gazeta Express | 09-Dec-2019 10:40
Është përzgjedhur fituesja e Miss Universe 2019! Steve Harvey kurorëzoi fituesen të dielën në Atlanta, Georgji. Fituesja e vitit të kaluar Catriona Gray, nga Filipinet ishte prezente për t’ia kaluar kurorën fitueses së ...

Shpallet “Miss Universe 2019”, kjo është fituesja
Është shpallur “Miss Universe 2019” dhe këtë titull e mori Zozibini Tunzi, shkruan . Fituesja e vitit të kaluar Catriona Gray, nga Filipinet ishte prezente për t’ia kaluar kurorën fitueses së ardhshme, vajzën nga Afrika ...
Lajminet | 09-Dec-2019 10:08
Është shpallur “Miss Universe 2019” dhe këtë titull e mori Zozibini Tunzi, shkruan . Fituesja e vitit të kaluar Catriona Gray, nga Filipinet ishte prezente për t’ia kaluar kurorën fitueses së ardhshme, vajzën nga Afrika ...

Miss Universe 2019, një miss ndryshe nga sa kemi parë! Ja ku u rendit Shqipëria?
Zozibini Tunzi është vajza që u shpall Miss Universe 2019. Ajo është 26 vjeçe, nga Afrika e Jugut dhe punon si aktiviste. Tunzi është veçanërisht e apasionuar pas luftës kundër dhunës me bazë gjinore. Bukuria është ...
Lexo | 09-Dec-2019 09:50
Zozibini Tunzi është vajza që u shpall Miss Universe 2019. Ajo është 26 vjeçe, nga Afrika e Jugut dhe punon si aktiviste. Tunzi është veçanërisht e apasionuar pas luftës kundër dhunës me bazë gjinore. Bukuria është ...

Shpallet fituesja e Miss Universe 2019 (VIDEO)
Është zbuluar fituesja e Miss Universe 2019! Steve Harvey kurorëzoi fituesen të dielën në Atlanta, Georgji, transmeton Klan Kosova. Fituesja e vitit të kaluar Catriona Gray, nga Filipinet ishte prezente për t’ia kaluar ...
Klan Kosova | 09-Dec-2019 08:43
Është zbuluar fituesja e Miss Universe 2019! Steve Harvey kurorëzoi fituesen të dielën në Atlanta, Georgji, transmeton Klan Kosova. Fituesja e vitit të kaluar Catriona Gray, nga Filipinet ishte prezente për t’ia kaluar ...

Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved