ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 25/01/2020 20:22

“Dopingu shtetëror” trondit Rusinë, përjashtohet nga Olimpiada dhe Botërori 2022

“Dopingu shtetëror” trondit Rusinë, përjashtohet nga Olimpiada dhe Botërori 2022
Agjensia Botërore Anti-Doping (WADA) godet fort Rusinë, duke e përjashtuar atë nga kompeticionet më të rëndësishme sportive për katër vitet e ardhshëm, përfshirë edhe Botërorin 2022. Vendimi është zyrtarizuar mesditën e ...
BalkanWeb | 09-Dec-2019 12:31
Agjensia Botërore Anti-Doping (WADA) godet fort Rusinë, duke e përjashtuar atë nga kompeticionet më të rëndësishme sportive për katër vitet e ardhshëm, përfshirë edhe Botërorin 2022. Vendimi është zyrtarizuar mesditën e ...

Zero tolerancë, Rusia përjashtohet nga Botërori 2022
WADA, Agjencia Botërore e Anti-Dopingut ka marrë një vendim gjatë një mbledhje në Lozanë të Zvicrës. Rusia është përjashtuar për katër vite nga të gjitha kompeticionet sportive, konkretisht nga Lojërat Olimpike Tokio ...
ABCNews | 09-Dec-2019 12:45
WADA, Agjencia Botërore e Anti-Dopingut ka marrë një vendim gjatë një mbledhje në Lozanë të Zvicrës. Rusia është përjashtuar për katër vite nga të gjitha kompeticionet sportive, konkretisht nga Lojërat Olimpike Tokio ...

WADA përjashton Rusinë 4 vite, jashtë edhe nga aktivitetet ndërkombëtare dhe Kupa e Botës
Agjensia Botërore Antidoping ka përjashtuar Rusinë, për 4 vite, nga të gjitha aktivitetet ndërkombëtare, përfshirë këtu edhe Kupën e Botës, për manipulimin e të dhënave pozitive të dopingut, në laboratorin e saj në ...
RTSH | 09-Dec-2019 12:43
Agjensia Botërore Antidoping ka përjashtuar Rusinë, për 4 vite, nga të gjitha aktivitetet ndërkombëtare, përfshirë këtu edhe Kupën e Botës, për manipulimin e të dhënave pozitive të dopingut, në laboratorin e saj në ...

Sanksione të rënda për Rusinë, përjashtohet nga çdo kampionat botëror për 4 vite
Rusia përjashtohet nga Lojërat Olimpike Verore të Tokios 2020 dhe Lojrat Dimërore të Pekinit 2022. Moska do të vuajë kësisoji sanksionet më të rënda në historinë e olimpizmit, për shkak të falsifikimit të të dhënave të ...
GazetaTema | 09-Dec-2019 12:15
Rusia përjashtohet nga Lojërat Olimpike Verore të Tokios 2020 dhe Lojrat Dimërore të Pekinit 2022. Moska do të vuajë kësisoji sanksionet më të rënda në historinë e olimpizmit, për shkak të falsifikimit të të dhënave të ...

Rusisë i ndalohet pjesëmarrja në kampionate sportive për katër vjet
Komiteti ekzekutiv i Agjencisë Botërore Kundër Dopingut i ka ndaluar pjesëmarrjen Rusisë nga kampionatet botërore përfshirë Lojërat Olimpike për katër vjetët e ardhshme, duke përmendur manipulimet e rezultateve ...
Radio Evropa e Lire | 09-Dec-2019 12:33
Komiteti ekzekutiv i Agjencisë Botërore Kundër Dopingut i ka ndaluar pjesëmarrjen Rusisë nga kampionatet botërore përfshirë Lojërat Olimpike për katër vjetët e ardhshme, duke përmendur manipulimet e rezultateve ...

E PAPRITUR/ Rusia përjashtohet nga Olimpiada dhe Botërori, shkak u bë ky skandal
Postuar: 09/12/2019 - 12:27 Rusia është përjashtuar për katër vite nga të gjitha aktivitetet e mëdha sportive nga Agjencia Botërore Anti-Doping. Ky vendimi prek më shumë përfaqësuesen e futbollit, e cila në Botërorin e ...
Sot.Al | 09-Dec-2019 12:30
Postuar: 09/12/2019 - 12:27 Rusia është përjashtuar për katër vite nga të gjitha aktivitetet e mëdha sportive nga Agjencia Botërore Anti-Doping. Ky vendimi prek më shumë përfaqësuesen e futbollit, e cila në Botërorin e ...

Rusisë i ndalohet pjesëmarrja në kampionate sportive për katër vjet
Komiteti ekzekutiv i Agjencisë Botërore Kundër Dopingut i ka ndaluar pjesëmarrjen Rusisë nga kampionatet botërore përfshirë Lojërat Olimpike për katër vjetët e ardhshme, duke përmendur manipulimet e rezultateve ...
AlbInfo | 09-Dec-2019 12:30
Komiteti ekzekutiv i Agjencisë Botërore Kundër Dopingut i ka ndaluar pjesëmarrjen Rusisë nga kampionatet botërore përfshirë Lojërat Olimpike për katër vjetët e ardhshme, duke përmendur manipulimet e rezultateve ...

Ja çfarë mund të ndodhë tani me sportistët rusë
Rusia është suspenduar nga të gjitha ngjarjet kryesore sportive për katër vitet e ardhshme, ka konfirmuar Agjensia Botërore e Anti-Doping. Flamuri i Rusisë dhe himni kombëtar nuk do të lejohen në ngjarje të tilla si ...
GazetaBlic | 09-Dec-2019 12:30
Rusia është suspenduar nga të gjitha ngjarjet kryesore sportive për katër vitet e ardhshme, ka konfirmuar Agjensia Botërore e Anti-Doping. Flamuri i Rusisë dhe himni kombëtar nuk do të lejohen në ngjarje të tilla si ...

Rusisë i ndalohet pjesëmarrja në kampionate sportive për katër vjet
Komiteti ekzekutiv i Agjencisë Botërore Kundër Dopingut i ka ndaluar pjesëmarrjen Rusisë nga kampionatet botërore përfshirë Lojërat Olimpike për katër vjetët e ardhshme, duke përmendur manipulimet e rezultateve ...
EkonomiaOnline | 09-Dec-2019 12:27
Komiteti ekzekutiv i Agjencisë Botërore Kundër Dopingut i ka ndaluar pjesëmarrjen Rusisë nga kampionatet botërore përfshirë Lojërat Olimpike për katër vjetët e ardhshme, duke përmendur manipulimet e rezultateve ...

Ky është orari i saktë i derbit Partizani – Tirana
Rusia është pezulluar për katër vjet nga të gjitha ngjarjet e mëdha sportive nga Agjencia Botërore Anti-Doping. Kjo nënkupton se flamuri dhe himni rus nuk do të lejohen në ngjarjet e mëdha si Lojërat Olimpike Verore ...
GazetaBlic | 09-Dec-2019 12:24
Rusia është pezulluar për katër vjet nga të gjitha ngjarjet e mëdha sportive nga Agjencia Botërore Anti-Doping. Kjo nënkupton se flamuri dhe himni rus nuk do të lejohen në ngjarjet e mëdha si Lojërat Olimpike Verore ...

Rusisë i ndalohet pjesëmarrja në çdo garë shkaku i skandalit të dopingut
Rusia ka pësuar dënim të rëndë nga Agjencia Botërore Anti-Doping [WADA] duke iu ndaluar pjesëmarrja në çdo ngjarje sportive për katër vjet, e që nënkupton se ata nuk do të jenë pjesë e Lojërave Olimpike 2020 dhe në ...
EkonomiaOnline | 09-Dec-2019 12:15
Rusia ka pësuar dënim të rëndë nga Agjencia Botërore Anti-Doping [WADA] duke iu ndaluar pjesëmarrja në çdo ngjarje sportive për katër vjet, e që nënkupton se ata nuk do të jenë pjesë e Lojërave Olimpike 2020 dhe në ...

Rusia përjashtohet nga ‘LO 2020’ dhe ‘KB 2022’ e nga çdo sport tjetër
Agjencia Botërore Kundër Dopingut ka vendosur një përjashtim katërvjeçar ndaj Rusisë për të gjitha kampionatet botërore të sportit. Ky vendim do të nisë që nga Lojërat Olimpike të vitit 2020 e deri te Kampionati Botëror ...
Telegrafi | 09-Dec-2019 12:09
Agjencia Botërore Kundër Dopingut ka vendosur një përjashtim katërvjeçar ndaj Rusisë për të gjitha kampionatet botërore të sportit. Ky vendim do të nisë që nga Lojërat Olimpike të vitit 2020 e deri te Kampionati Botëror ...

S’ka më Rusi në sport: I ndalohet pjesëmarrja në çdo garë shkaku i skandalit të dopingut
Rusia ka pësuar dënim të rëndë nga Agjencia Botërore Anti-Doping [WADA] duke iu ndaluar pjesëmarrja në çdo ngjarje sportive për katër vjet, e që nënkupton se ata nuk do të jenë pjesë e Lojërave Olimpike 2020 dhe në ...
Koha.mk | 09-Dec-2019 12:15
Rusia ka pësuar dënim të rëndë nga Agjencia Botërore Anti-Doping [WADA] duke iu ndaluar pjesëmarrja në çdo ngjarje sportive për katër vjet, e që nënkupton se ata nuk do të jenë pjesë e Lojërave Olimpike 2020 dhe në ...

Rusia përjashtohet nga Lojrat Olimpike dhe Botërori 2022!
Rusia përjashtohet nga Lojërat Olimpike Verore të Tokios 2020, Lojrat Dimërore të Pekinit 2022 dhe Botërori i Futbollit 2022. Moska do të vuajë kësisoji sanksionet më të rënda në historinë e olimpizmit, për shkak të ...
Alsat-M | 09-Dec-2019 12:12
Rusia përjashtohet nga Lojërat Olimpike Verore të Tokios 2020, Lojrat Dimërore të Pekinit 2022 dhe Botërori i Futbollit 2022. Moska do të vuajë kësisoji sanksionet më të rënda në historinë e olimpizmit, për shkak të ...

E FUNDIT: Rusia përjashtohet nga Lojërat Olimpike dhe Botërori!
Ditë zie për sportin në Rusi! Shteti i madh është përjashtuar nga WADA, Agjencia Botërore e Anti-Dopingut nga lojërat Olimpike Tokio 2020 dhe Botërori i Katarit 2022. Të gjitha sportet janë të ndaluara në Rusi për shkak ...
Politiko | 09-Dec-2019 12:06
Ditë zie për sportin në Rusi! Shteti i madh është përjashtuar nga WADA, Agjencia Botërore e Anti-Dopingut nga lojërat Olimpike Tokio 2020 dhe Botërori i Katarit 2022. Të gjitha sportet janë të ndaluara në Rusi për shkak ...

Rusia përjashtohet nga Botërori 2022, Lojërat Olimpike 2020 e nga çdo aktivitet tjetër sportiv
Agjencia Botërore Kundër Dopingut ka vendosur një përjashtim 4-vjeçar ndaj Rusisë për të gjitha kampionatet botërore të sportit, që nga lojëra olimpike të vitit 2020 e deri të botërori i vitit 2022. Komiteti me 12 ...
Gazeta Dita | 09-Dec-2019 12:03
Agjencia Botërore Kundër Dopingut ka vendosur një përjashtim 4-vjeçar ndaj Rusisë për të gjitha kampionatet botërore të sportit, që nga lojëra olimpike të vitit 2020 e deri të botërori i vitit 2022. Komiteti me 12 ...

Rusisë i ndalohet pjesëmarrja në të gjitha sportet e mëdha ndërkombëtare
Agjensia Botërore e Anti-Dopingut (WADA) ka vendosur një ndalim katër vjeçar për Rusinë nga i gjithë sporti global. Ky vendim përfshirë mospjesëmarrjen e Rusisë edhe në Lojërat Olimpike të vitit 2020 dhe Kupën Botërore ...
Klan Kosova | 09-Dec-2019 11:57
Agjensia Botërore e Anti-Dopingut (WADA) ka vendosur një ndalim katër vjeçar për Rusinë nga i gjithë sporti global. Ky vendim përfshirë mospjesëmarrjen e Rusisë edhe në Lojërat Olimpike të vitit 2020 dhe Kupën Botërore ...

Rusia merr goditjen më të madhe në histori, i ndalohet pjesëmarrja në të gjitha aktivitet sportive
Agjencia Botërore e Anti- Dopingut (WADA) ka dënuar Rusinë me një ndalim katër vjeçar të çdo gare sportive ndërkombëtare. Me këtë rast vendi nuk do të jetë në gjendje të garojë në Kupën e Botës ose në njërën nga dy ...
Indeks Online | 09-Dec-2019 11:54
Agjencia Botërore e Anti- Dopingut (WADA) ka dënuar Rusinë me një ndalim katër vjeçar të çdo gare sportive ndërkombëtare. Me këtë rast vendi nuk do të jetë në gjendje të garojë në Kupën e Botës ose në njërën nga dy ...

E FUNDIT/ Rusia përjashtohet nga Botërori 2022
WADA, Agjencia Botërore e Anti-Dopingut ka marrë një vendim gjatë një mbledhje në Lozanë të Zvicrës. Rusia është përjashtuar nga Lojërat Olimpike Tokio 2020 dhe Botërori i Katarit 2022. BBC raporton se çdo sportist që ...
ABCNews | 09-Dec-2019 11:48
WADA, Agjencia Botërore e Anti-Dopingut ka marrë një vendim gjatë një mbledhje në Lozanë të Zvicrës. Rusia është përjashtuar nga Lojërat Olimpike Tokio 2020 dhe Botërori i Katarit 2022. BBC raporton se çdo sportist që ...

Zyrtare: Rusia përjashtohet nga Lojërat Olimpike
Pas hetimeve mbi dyshimet për një program të mbështetur nga shteti, Komiteti Olimpik Ndërkombëtar ka vendosur që ta përjashtojë Rusinë nga Lojërat Olimpike Dimërore në PyeongChang. Komiteti Olimpik Ndërkombëtar ka ...
Gazeta Monitor | 05-Dec-2017 20:18
Pas hetimeve mbi dyshimet për një program të mbështetur nga shteti, Komiteti Olimpik Ndërkombëtar ka vendosur që ta përjashtojë Rusinë nga Lojërat Olimpike Dimërore në PyeongChang. Komiteti Olimpik Ndërkombëtar ka ...

12
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved