ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 19/01/2020 19:07

VIDEO/ Liverpool “prek” titullin në Premier League, Man.City duket i dorëzuar

VIDEO/ Liverpool “prek” titullin në Premier League, Man.City duket i dorëzuar
Liverpool i ka shuar një tjetër fitore ecurisë rekord në këtë sezon, ndërsa pas javës së 16-të në Premier League, Jurgen Klopp dhe të besuarit e tij kanë vendosur të dy duart te titulli kampion. “Reds” mundën në ...
BalkanWeb | 09-Dec-2019 13:18
Liverpool i ka shuar një tjetër fitore ecurisë rekord në këtë sezon, ndërsa pas javës së 16-të në Premier League, Jurgen Klopp dhe të besuarit e tij kanë vendosur të dy duart te titulli kampion. “Reds” mundën në ...

Guardiola pas humbjes nga Unitedi: Luajtëm mirë, por e pamundur ta ndalësh ritmin e sulmit të tyre
Pep Guardiola e ka përgëzuar rivalin e tyre, Manchester Unitedin pas fitores ndaj ekipit të tij, Manchester City. City u mposht në Etihad nga rivalët e Unitedit me rezultat 2-1 falë golave nga Marcus Rashford dhe ...
Telegrafi | 08-Dec-2019 14:59
Pep Guardiola e ka përgëzuar rivalin e tyre, Manchester Unitedin pas fitores ndaj ekipit të tij, Manchester City. City u mposht në Etihad nga rivalët e Unitedit me rezultat 2-1 falë golave nga Marcus Rashford dhe ...

VIDEO | Provokim i ulët, tifozi i City tallen me tragjedinë e United
Në derbin e djeshëm mes dy ekipeve të Manchesterit, tifozët e Cityt nuk ishin në ditën e tyre më të mirë. Humbja 1-2 në shtëpi nga rivalët e United apo edhe distancimi me pikë nga Liverpooli i Klopp, solli irritimin e ...
ABCNews | 08-Dec-2019 15:35
Në derbin e djeshëm mes dy ekipeve të Manchesterit, tifozët e Cityt nuk ishin në ditën e tyre më të mirë. Humbja 1-2 në shtëpi nga rivalët e United apo edhe distancimi me pikë nga Liverpooli i Klopp, solli irritimin e ...

Shpenzoi mbi 1 miliard euro për transferime, Guardiola befason të gjithë me fjalët e tij për Manchester Cityn
Pep Guardiola thotë se Manchester City mund të mos jetë në gjendje të garojë me ekipet më të forta të Evropës dhe se duhet ta pranojë realitetin, transmeton zeri.info Manchester City u mposht 2:1 nga rivali lokal, ...
Zeri | 09-Dec-2019 12:54
Pep Guardiola thotë se Manchester City mund të mos jetë në gjendje të garojë me ekipet më të forta të Evropës dhe se duhet ta pranojë realitetin, transmeton zeri.info Manchester City u mposht 2:1 nga rivali lokal, ...

Dorëzohet Guardiola: S’mund të garojmë kundër Liverpoolit dhe klubeve të tjera të mëdha
Pep Guardiola ka thënë se Manchester City i tij mbase nuk është në gjendje të garojë kundër klubeve të mëdha evropiane tani për tani, duke këmbëngulur se skuadra e tij duhet patjetër ta përmirësojë formën e tanishme. ...
Gazeta Observer | 09-Dec-2019 10:37
Pep Guardiola ka thënë se Manchester City i tij mbase nuk është në gjendje të garojë kundër klubeve të mëdha evropiane tani për tani, duke këmbëngulur se skuadra e tij duhet patjetër ta përmirësojë formën e tanishme. ...

E thotë legjenda angleze: Manchester City ta harrojë titullin e Premeirligës
Legjenda angleze, Alan Shearer thotë se Manchester City nuk do të mund të rikthehet dhe të luftojë për titullin e ligës angleze, transmeton zeri.info Ekipi i Pep Guardiolas u mposht 2:1 në fundjavë nga Manchester ...
Zeri | 09-Dec-2019 10:34
Legjenda angleze, Alan Shearer thotë se Manchester City nuk do të mund të rikthehet dhe të luftojë për titullin e ligës angleze, transmeton zeri.info Ekipi i Pep Guardiolas u mposht 2:1 në fundjavë nga Manchester ...

Guardiola po përjeton periudhën më të vështirë si trajner
Mbrojtja e Manchester Cityt është duke dështuar në një mënyrë sikurse Pep Guardiola nuk e ka përjetuar kurrë më parë. Humbja 2:1 në derbi ndaj Manchester Unitedit e ka lënë Cityn me 32 pikë, numrin më të vogël të pikëve ...
Koha.net | 09-Dec-2019 10:16
Mbrojtja e Manchester Cityt është duke dështuar në një mënyrë sikurse Pep Guardiola nuk e ka përjetuar kurrë më parë. Humbja 2:1 në derbi ndaj Manchester Unitedit e ka lënë Cityn me 32 pikë, numrin më të vogël të pikëve ...

Dorëzohet Guardiola: S’mund të garojmë kundër Liverpoolit dhe klubeve të tjera të mëdha
Pep Guardiola ka thënë se Manchester City i tij mbase nuk është në gjendje të garojë kundër klubeve të mëdha evropiane tani për tani, duke këmbëngulur se skuadra e tij duhet patjetër ta përmirësojë formën e tanishme. ...
Lexo | 09-Dec-2019 09:20
Pep Guardiola ka thënë se Manchester City i tij mbase nuk është në gjendje të garojë kundër klubeve të mëdha evropiane tani për tani, duke këmbëngulur se skuadra e tij duhet patjetër ta përmirësojë formën e tanishme. ...

Dorëzohet Guardiola: S’mund të garojmë kundër Liverpoolit dhe klubeve të tjera të mëdha Pep Guardiola ka thënë se Manchester City i tij mbase nuk është në gjendje të garojë kundër klubeve të mëdha evropiane tani për tani, duke këmbëngulur se skuadr
Pep Guardiola ka thënë se Manchester City i tij mbase nuk është në gjendje të garojë kundër klubeve të mëdha evropiane tani për tani, duke këmbëngulur se skuadra e tij duhet patjetër ta përmirësojë formën e tanishme. ...
Kosova Sot | 09-Dec-2019 09:11
Pep Guardiola ka thënë se Manchester City i tij mbase nuk është në gjendje të garojë kundër klubeve të mëdha evropiane tani për tani, duke këmbëngulur se skuadra e tij duhet patjetër ta përmirësojë formën e tanishme. ...

Dorëzohet Guardiola: S’mund të garojmë kundër Liverpoolit dhe klubeve të tjera të mëdha
Pep Guardiola ka thënë se Manchester City i tij mbase nuk është në gjendje të garojë kundër klubeve të mëdha evropiane tani për tani, duke këmbëngulur se skuadra e tij duhet patjetër ta përmirësojë formën e tanishme. ...
Gazeta Express | 09-Dec-2019 08:49
Pep Guardiola ka thënë se Manchester City i tij mbase nuk është në gjendje të garojë kundër klubeve të mëdha evropiane tani për tani, duke këmbëngulur se skuadra e tij duhet patjetër ta përmirësojë formën e tanishme. ...

Pioli: Tek Milani ka cilësi, ja çfarë na mungon
Menaxheri i Manchester Cityt Pep Guardiola ka pranuar që skuadra e tij ka shanse minimale për të mbrojtur titullin e saj në Premier League. Me humbjen në shtëpi ndaj United (1: 2) City mbeti në vendin e tretë me 14 pikë ...
GazetaBlic | 09-Dec-2019 08:37
Menaxheri i Manchester Cityt Pep Guardiola ka pranuar që skuadra e tij ka shanse minimale për të mbrojtur titullin e saj në Premier League. Me humbjen në shtëpi ndaj United (1: 2) City mbeti në vendin e tretë me 14 pikë ...

E pranon Guardiola: Nuk mund ta arrijmë Liverpoolin
Liverpooli tashmë është 14 pikë para Manchester Cityt dhe e ka rrugën e hapur edhe pse Leicester është vetëm tetë pikë mbrapa. Trajneri i Cityt, Pep Guardiola duket se është dorëzuar dhe e pranon se e ka të vështirë ta ...
Indeks Online | 09-Dec-2019 00:00
Liverpooli tashmë është 14 pikë para Manchester Cityt dhe e ka rrugën e hapur edhe pse Leicester është vetëm tetë pikë mbrapa. Trajneri i Cityt, Pep Guardiola duket se është dorëzuar dhe e pranon se e ka të vështirë ta ...

VIDEO | Racizëm dhe sjellje e dhunshme, habisin “Qytetarët”
Manchester United arriti një fitore shumë të rëndësishme dje në derbi kundër Manchester Cityt, duke suprizuar në ‘Etihad Stadium’ të besuarit e Guardiolës. Në një derbi ku shijuam gola, spektakël, apo edhe kartonë, nuk ...
ABCNews | 08-Dec-2019 12:14
Manchester United arriti një fitore shumë të rëndësishme dje në derbi kundër Manchester Cityt, duke suprizuar në ‘Etihad Stadium’ të besuarit e Guardiolës. Në një derbi ku shijuam gola, spektakël, apo edhe kartonë, nuk ...

Guardiola: Nuk është realiste të arrish Liverpool
Menaxheri i Manchester Cityt Pep Guardiola ka pranuar që skuadra e tij ka shanse minimale për të mbrojtur titullin e saj në Premier League.
Kosova Press | 08-Dec-2019 23:51
Menaxheri i Manchester Cityt Pep Guardiola ka pranuar që skuadra e tij ka shanse minimale për të mbrojtur titullin e saj në Premier League.

Ligji i fortë anglez dërgon në pranga tifozin e Manchester City
Abuzimi racist ndaj dy futbollistëve, Fred dhe Jesse Lingard i ka kushtuar prangat një tifozi të Manchester City. Lajmi bëhet i ditur nga mediat britanike, që zbulojnë se menjëherë pas derbit të qytetit, i fituar nga ...
InFokusi | 08-Dec-2019 18:56
Abuzimi racist ndaj dy futbollistëve, Fred dhe Jesse Lingard i ka kushtuar prangat një tifozi të Manchester City. Lajmi bëhet i ditur nga mediat britanike, që zbulojnë se menjëherë pas derbit të qytetit, i fituar nga ...

Orët e errëta të Guardiolas
Me vetëm 32 pikë nga 16 ndeshjet e tyre të para, ky është fillimi më i keq i një sezon në çdo ekip që ka drejtuar Guardiola, përfshirë këtu skuadrat si Barcelona dhe Bayern Munich. Në Barcelonë, fillimi i tij më i keq ...
Lajminet | 08-Dec-2019 17:29
Me vetëm 32 pikë nga 16 ndeshjet e tyre të para, ky është fillimi më i keq i një sezon në çdo ekip që ka drejtuar Guardiola, përfshirë këtu skuadrat si Barcelona dhe Bayern Munich. Në Barcelonë, fillimi i tij më i keq ...

Racizmi ndaj futbollistit në derbin City – United, policia e Manchester arreston një person
Në derbin e luajtur ditën e djeshme, futbollisti i Manchester United, Fred ra pre e racizmit nga tifozët e Cityt. Ndaj brazilianit tifozët filluan të bënin gjeste nga më të ndryshme, si dhe duke e goditur me sende. ...
TetovaSot | 08-Dec-2019 15:14
Në derbin e luajtur ditën e djeshme, futbollisti i Manchester United, Fred ra pre e racizmit nga tifozët e Cityt. Ndaj brazilianit tifozët filluan të bënin gjeste nga më të ndryshme, si dhe duke e goditur me sende. ...

Guardiola pas humbjes nga Unitedi: Luajtëm mirë, por e pamundur ta ndalësh ritmin e sulmit të tyre
Pep Guardiola e ka përgëzuar rivalin e tyre, Manchester Unitedin pas fitores ndaj ekipit të tij, Manchester City. City u mposht në Etihad nga rivalët e Unitedit me rezultat 2-1 falë golave nga Marcus Rashford dhe ...
E Dua Sportin | 08-Dec-2019 14:59
Pep Guardiola e ka përgëzuar rivalin e tyre, Manchester Unitedin pas fitores ndaj ekipit të tij, Manchester City. City u mposht në Etihad nga rivalët e Unitedit me rezultat 2-1 falë golave nga Marcus Rashford dhe ...

Arrestohet një person për racizëm ndaj lojtarëve të Manchester United
Policia në Mançester e ka arrestuar një person në lidhje me akuzat për racizëm gjatë derbit të Mançesterit të shtunën në Etihad Stadium. Manchester United e mposhti 2:1 Manchester City në një ndeshje dramatike në ...
Gazeta Express | 08-Dec-2019 14:41
Policia në Mançester e ka arrestuar një person në lidhje me akuzat për racizëm gjatë derbit të Mançesterit të shtunën në Etihad Stadium. Manchester United e mposhti 2:1 Manchester City në një ndeshje dramatike në ...

Pep, Klopp, Mou: Rekordet mikse për tre trajnerët në Premier League
Sot, të gjitha skuadrat e mëdha të Anglisë zbritën në fushën e lojës, përfshirë dhe dy ekipet e Mançcesterit, United e City. Guardiola, Klopp dhe Mourinho, ndoshta tre trajnerët më të mirë në botë, patën rezultate mikse ...
ABCNews | 07-Dec-2019 21:34
Sot, të gjitha skuadrat e mëdha të Anglisë zbritën në fushën e lojës, përfshirë dhe dy ekipet e Mançcesterit, United e City. Guardiola, Klopp dhe Mourinho, ndoshta tre trajnerët më të mirë në botë, patën rezultate mikse ...

123...>>
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved