ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 23/01/2020 05:39

Urdhri i fundit i Arta Markut: Prokurorët të ruajnë nderin dhe dinjitetin

Urdhri i fundit i Arta Markut: Prokurorët të ruajnë nderin dhe dinjitetin
Dy ditë para largimit nga detyra si kryeprokurore, Arta Marku ka firmosur udhëzimin e fundit për pavarësinë e prokurorëve nga ndërhyrja e politikës në mbylljen e dosjeve, raportin e tyre me drejtuesin e organit të ...
Lexo | 09-Dec-2019 11:52
Dy ditë para largimit nga detyra si kryeprokurore, Arta Marku ka firmosur udhëzimin e fundit për pavarësinë e prokurorëve nga ndërhyrja e politikës në mbylljen e dosjeve, raportin e tyre me drejtuesin e organit të ...

Arta Markut i lëkundet edhe karrigia në KED
Karrigia e Arta Markut në Këshillin e Emërimeve në Drejtësi mund të jetë juridikisht e lëkundur pas lënies së detyrës si drejtuese e organit të akuzës nga ana e ish-Prokurores së Përgjithshme të Përkohshme. Shorti i ...
GazetaTema | 08-Dec-2019 12:11
Karrigia e Arta Markut në Këshillin e Emërimeve në Drejtësi mund të jetë juridikisht e lëkundur pas lënies së detyrës si drejtuese e organit të akuzës nga ana e ish-Prokurores së Përgjithshme të Përkohshme. Shorti i ...

Arta Marku, me “amanet” për vartësit: respektoni veten, denonconi çdo “ndërhyrje nga lart”
Urdhëresa e fundit e Arta Markut për vartësit, para se të lërë detyrën, ka qenë ajo mbi kallzimin penal ndaj çdo ndërhyrësi, deri në sferat më të larta të politikës. Është Shqiptarja.com ajo që zbulon dokumentin, ku ...
Tesheshi | 09-Dec-2019 11:20
Urdhëresa e fundit e Arta Markut për vartësit, para se të lërë detyrën, ka qenë ajo mbi kallzimin penal ndaj çdo ndërhyrësi, deri në sferat më të larta të politikës. Është Shqiptarja.com ajo që zbulon dokumentin, ku ...

Urdhri i fundit i Arta Markut per prokuroret: Arrestoni kedo qe ju nderhyn ne hetime
Dy ditë para largimit nga detyra si kryeprokurore, Arta Marku ka firmosur udhëzimin e fundit për pavarësinë e prokurorëve nga ndërhyrja e politikës në mbylljen e dosjeve, raportin e tyre me drejtuesin e organit të ...
Lajmi i Fundit | 09-Dec-2019 10:40
Dy ditë para largimit nga detyra si kryeprokurore, Arta Marku ka firmosur udhëzimin e fundit për pavarësinë e prokurorëve nga ndërhyrja e politikës në mbylljen e dosjeve, raportin e tyre me drejtuesin e organit të ...

Sipas nenit kushtetues, Arta Markut i lëkundet edhe karrigia në KED
Karrigia e Arta Markut në Këshillin e Emërimeve në Drejtësi mund të jetë juridikisht e lëkundur pas lënies së detyrës si drejtuese e organit të akuzës nga ana e ish-Prokurores së Përgjithshme të Përkohshme. Shorti i ...
Gazeta Dita | 08-Dec-2019 11:38
Karrigia e Arta Markut në Këshillin e Emërimeve në Drejtësi mund të jetë juridikisht e lëkundur pas lënies së detyrës si drejtuese e organit të akuzës nga ana e ish-Prokurores së Përgjithshme të Përkohshme. Shorti i ...

Zbardhet udhëzimi i Arta Markut një ditë para largimit, merren masa për presionet politike në drejtësi, rritet roli i drejtuesve
Postuar: 08/12/2019 - 09:10 Akti i fundit i firmosur nga Arta Marku para lënies së detyrës është një udhëzim për pavarësinë e prokurorëve dhe rolin e drejtuesve. Një ditë para se Parlamenti të zgjidhte Olsian Çelën ...
Sot.Al | 08-Dec-2019 08:29
Postuar: 08/12/2019 - 09:10 Akti i fundit i firmosur nga Arta Marku para lënies së detyrës është një udhëzim për pavarësinë e prokurorëve dhe rolin e drejtuesve. Një ditë para se Parlamenti të zgjidhte Olsian Çelën ...

Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved