ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 25/01/2020 22:15

Shqipëria bojkoton ceremoninë e ndarjes së Nobelit për mbështetësin e “Kasapit të Ballkanit”

Shqipëria bojkoton ceremoninë e ndarjes së Nobelit për mbështetësin e “Kasapit të Ballkanit”
Ambasada e Shqipërisë në Suedi, përmes një letre dërguar organizatorëve të Ceremonisë së Çmimit Nobel, ka njoftuar se nuk do të marrë pjesë në këtë ngjarje. Ky vendim, sipas shkresës së Ambasadës, thotë se vjen, ndër të ...
GazetaTema | 08-Dec-2019 20:27
Ambasada e Shqipërisë në Suedi, përmes një letre dërguar organizatorëve të Ceremonisë së Çmimit Nobel, ka njoftuar se nuk do të marrë pjesë në këtë ngjarje. Ky vendim, sipas shkresës së Ambasadës, thotë se vjen, ndër të ...

Zëdhënësi i Presidencës Turke: Të tërhiqet Çmimi Nobel për Peter Handke
Zëdhënësi i Presidencës Turke, Ibrahim Kalin ka bërë thirrje që të tërhiqet vendimi për dhënien e Çmimit Nobel për Letërsi për shkrimtarin austriak, Peter Handke, i cili mohon gjenocidin e Sebrenicës dhe i cili mbron ...
GazetaTema | 08-Dec-2019 19:44
Zëdhënësi i Presidencës Turke, Ibrahim Kalin ka bërë thirrje që të tërhiqet vendimi për dhënien e Çmimit Nobel për Letërsi për shkrimtarin austriak, Peter Handke, i cili mohon gjenocidin e Sebrenicës dhe i cili mbron ...

Edhe Shqipëria bojkoton ceremoninë e ndarjes së Nobelit për Handken
Ambasada e Shqipërisë në Suedi, përmes një letre dërguar organizatorëve të Ceremonisë së Çmimit Nobel, ka njoftuar se nuk do të marrë pjesë në këtë ngjarje. Ky vendim, sipas shkresës së Ambasadës, thotë se vjen, ndër të ...
Telegrafi | 08-Dec-2019 18:53
Ambasada e Shqipërisë në Suedi, përmes një letre dërguar organizatorëve të Ceremonisë së Çmimit Nobel, ka njoftuar se nuk do të marrë pjesë në këtë ngjarje. Ky vendim, sipas shkresës së Ambasadës, thotë se vjen, ndër të ...

Kosova nuk do të marrë pjesë në ceremoninë e Nobelit në Stokholm
Zëvendëskryeministri dhe ministri në detyrë i Punëve të Jashtme, Behgjet Pacolli ka njoftuar se Kosova nuk do të marrë pjesë në ceremoninë e Nobelit në Stokholm këtë vit.
Top Channel | 08-Dec-2019 00:22
Zëvendëskryeministri dhe ministri në detyrë i Punëve të Jashtme, Behgjet Pacolli ka njoftuar se Kosova nuk do të marrë pjesë në ceremoninë e Nobelit në Stokholm këtë vit.

Kosova bojkoton Nobelin/ Çmimin do e marrë adhuruesi i Miloshevicit
Kosova nuk do të marrë pjesë në ceremoninë e ndarjes së çmimeve Nobel, që do të mbahet në 10 dhjetor në Stokholm. Pohimin e bëri ministri në detyrë i Punëve të Jashtme të Kosovës, Behgjet Pacolli, i cili sqaroi përmes ...
Top Channel | 08-Dec-2019 00:22
Kosova nuk do të marrë pjesë në ceremoninë e ndarjes së çmimeve Nobel, që do të mbahet në 10 dhjetor në Stokholm. Pohimin e bëri ministri në detyrë i Punëve të Jashtme të Kosovës, Behgjet Pacolli, i cili sqaroi përmes ...

Shqipëria do të bojkotojë ceremoninë e ndarjes së Çmimit Nobel në letërsi
Ministri i Jashtëm në detyrë Gent Cakaj, ka bërë të ditur se Shqipëria do të bojkotojë ceremoninë e ndarjes së Çmimit Nobel në letërsi që do të mbahet më 10 dhjetor në Stokholm. Shkak është dhënia e këtij çmimi ...
RTSH | 09-Dec-2019 13:01
Ministri i Jashtëm në detyrë Gent Cakaj, ka bërë të ditur se Shqipëria do të bojkotojë ceremoninë e ndarjes së Çmimit Nobel në letërsi që do të mbahet më 10 dhjetor në Stokholm. Shkak është dhënia e këtij çmimi ...

Handke nuk lejoi gazetarë brenda gjatë fjalimit të tij të “Nobel”-it
Asnjë gazetar nuk u lejua të marrë pjesë në konferencën për medie, që shkrimtari Peter Handke mbajti fundjavën që lamë pas. Nobelisti i ri i letërsisë të shtunën ia kushtoi fjalimin e tij pyetjeve letrare dhe iu shmang ...
Zeri | 09-Dec-2019 10:46
Asnjë gazetar nuk u lejua të marrë pjesë në konferencën për medie, që shkrimtari Peter Handke mbajti fundjavën që lamë pas. Nobelisti i ri i letërsisë të shtunën ia kushtoi fjalimin e tij pyetjeve letrare dhe iu shmang ...

Gratë serbe të njohura si viktima të luftës për Handken: I vetmi që tregoi të vërtetën për vuajtjet tona
Liderët serbë mohuan masakrën e Reçakut, e cila konsiderohet si një nga krimet më të rënda që serbët kryen në Kosovë, ku në janar të vitit 1999 në këtë vend u masakruan 45 persona. Menjëherë pas deklarimeve të serbëve ...
Gazeta Express | 09-Dec-2019 10:28
Liderët serbë mohuan masakrën e Reçakut, e cila konsiderohet si një nga krimet më të rënda që serbët kryen në Kosovë, ku në janar të vitit 1999 në këtë vend u masakruan 45 persona. Menjëherë pas deklarimeve të serbëve ...

Geci-Sherifi: Sot shënojmë Ditën Ndërkombëtare kundër Gjenocidit, dhe sot Nobeli shpërblen një mohues të gjenocidit
Ambasadorja e Kosovës në Suedi, Shkëndije Geci-Sherifi, duke përmendur faktin se sot është Dita Ndërkombëtare e Përkujtimit dhe Dinjitetit të Viktimave të Krimit të Gjenocidit dhe e Parandalimit të këtij Krimi, ka ...
Koha.net | 09-Dec-2019 09:37
Ambasadorja e Kosovës në Suedi, Shkëndije Geci-Sherifi, duke përmendur faktin se sot është Dita Ndërkombëtare e Përkujtimit dhe Dinjitetit të Viktimave të Krimit të Gjenocidit dhe e Parandalimit të këtij Krimi, ka ...

Edhe Shqipëria bojkoton ceremoninë e ndarjes së Nobelit për Handken
Ambasada e Shqipërisë në Suedi, përmes një letre dërguar organizatorëve të Ceremonisë së Çmimit Nobel, ka njoftuar se nuk do të marrë pjesë në këtë ngjarje. Ky vendim, sipas shkresës së Ambasadës, thotë se vjen, ndër të ...
Gazeta Observer | 08-Dec-2019 22:30
Ambasada e Shqipërisë në Suedi, përmes një letre dërguar organizatorëve të Ceremonisë së Çmimit Nobel, ka njoftuar se nuk do të marrë pjesë në këtë ngjarje. Ky vendim, sipas shkresës së Ambasadës, thotë se vjen, ndër të ...

Shqipëria bojkton ceremoninë e ndarjes së çmimeve Nobel, për shkak të Peter Handke
Ambasada e Shqipërisë në Suedi, ka njoftuar se nuk do të marrë pjesë në ceremoninë e ndarjes së çmimeve Nobel, duke i dërguar një letër oranizatorëve të kësaj ngjarje. Sipas Ambasadës, ky vendim vjen për shkak se çmimi ...
Dritare | 08-Dec-2019 22:12
Ambasada e Shqipërisë në Suedi, ka njoftuar se nuk do të marrë pjesë në ceremoninë e ndarjes së çmimeve Nobel, duke i dërguar një letër oranizatorëve të kësaj ngjarje. Sipas Ambasadës, ky vendim vjen për shkak se çmimi ...

Çmimi Nobel/ Shqipëria bojkoton ceremoninë e dhënies së çmimit
Shqipëria nuk do të marrë pjesë në të ceremoninë e dhënies së Çmimit Nobel. Lajmi u dha nga ambasada e Shqipërisë në Suedi, përmes një letre të dërguar organizatorëve. Ambasada shkruan se vendimi erdhi si shenjë ...
Politiko | 08-Dec-2019 19:08
Shqipëria nuk do të marrë pjesë në të ceremoninë e dhënies së Çmimit Nobel. Lajmi u dha nga ambasada e Shqipërisë në Suedi, përmes një letre të dërguar organizatorëve. Ambasada shkruan se vendimi erdhi si shenjë ...

Shqipëria bojkoton ceremoninë e ndarjes së Nobelit për Handken
Ambasada e Shqipërisë në Suedi, përmes një letre dërguar organizatorëve të Ceremonisë së Çmimit Nobel, ka njoftuar se nuk do të marrë pjesë në këtë ngjarje. Ky vendim, sipas shkresës së Ambasadës, thotë se vjen, ndër të ...
Shenja | 08-Dec-2019 18:45
Ambasada e Shqipërisë në Suedi, përmes një letre dërguar organizatorëve të Ceremonisë së Çmimit Nobel, ka njoftuar se nuk do të marrë pjesë në këtë ngjarje. Ky vendim, sipas shkresës së Ambasadës, thotë se vjen, ndër të ...

Shqipëria bojkoton ceremoninë e ndarjes së Nobelit për Handken
Ambasada e Shqipërisë në Suedi, përmes një letre dërguar organizatorëve të Ceremonisë së Çmimit Nobel, ka njoftuar se nuk do të marrë pjesë në këtë ngjarje. Ky vendim, sipas shkresës së Ambasadës, thotë se vjen, ndër të ...
EkonomiaOnline | 08-Dec-2019 18:28
Ambasada e Shqipërisë në Suedi, përmes një letre dërguar organizatorëve të Ceremonisë së Çmimit Nobel, ka njoftuar se nuk do të marrë pjesë në këtë ngjarje. Ky vendim, sipas shkresës së Ambasadës, thotë se vjen, ndër të ...

Handke nuk pranon të komentojë polemikat
Laureati i çmimit Nobel për letërsinë, Peter Handke, u tall me pyetjet në lidhje me mbështetjen e tij për regjimin gjenocidial të Slobodan Millosheviq, duke u thënë gazetarëve të mbledhur se nuk ishte momenti për t’iu ...
Telegrafi | 08-Dec-2019 10:35
Laureati i çmimit Nobel për letërsinë, Peter Handke, u tall me pyetjet në lidhje me mbështetjen e tij për regjimin gjenocidial të Slobodan Millosheviq, duke u thënë gazetarëve të mbledhur se nuk ishte momenti për t’iu ...

Edhe Shqipëria bojkoton ceremoninë e ndarjes së Nobelit për Handken
Ambasada e Shqipërisë në Suedi, përmes një letre dërguar organizatorëve të Ceremonisë së Çmimit Nobel, ka njoftuar se nuk do të marrë pjesë në këtë ngjarje. Ky vendim, sipas shkresës së Ambasadës, thotë se vjen, ndër të ...
AlbInfo | 08-Dec-2019 18:25
Ambasada e Shqipërisë në Suedi, përmes një letre dërguar organizatorëve të Ceremonisë së Çmimit Nobel, ka njoftuar se nuk do të marrë pjesë në këtë ngjarje. Ky vendim, sipas shkresës së Ambasadës, thotë se vjen, ndër të ...

Shqipëria bojkoton ceremoninë e ndarjes së Nobelit për Handken
Ambasada e Shqipërisë në Suedi, përmes një letre dërguar organizatorëve të Ceremonisë së Çmimit Nobel, ka njoftuar se nuk do të marrë pjesë në këtë ngjarje. Ky vendim, sipas shkresës së Ambasadës, thotë se vjen, ndër të ...
Klan Kosova | 08-Dec-2019 18:22
Ambasada e Shqipërisë në Suedi, përmes një letre dërguar organizatorëve të Ceremonisë së Çmimit Nobel, ka njoftuar se nuk do të marrë pjesë në këtë ngjarje. Ky vendim, sipas shkresës së Ambasadës, thotë se vjen, ndër të ...

Edhe Shqipëria bojkoton ceremoninë e ndarjes së Nobelit për Handken
Ambasada e Shqipërisë në Suedi, përmes një letre dërguar organizatorëve të Ceremonisë së Çmimit Nobel, ka njoftuar se nuk do të marrë pjesë në këtë ngjarje. Ky vendim, sipas shkresës së Ambasadës, thotë se vjen, ndër të ...
Albportali | 08-Dec-2019 18:13
Ambasada e Shqipërisë në Suedi, përmes një letre dërguar organizatorëve të Ceremonisë së Çmimit Nobel, ka njoftuar se nuk do të marrë pjesë në këtë ngjarje. Ky vendim, sipas shkresës së Ambasadës, thotë se vjen, ndër të ...

Kalin kërkon tërheqjen e Çmimit Nobel për Peter Handke
Zëdhënësi i Presidencës Turke, Ibrahim Kalin, ka bërë thirrje që të tërhiqet vendimi për dhënien e Çmimit Nobel për Letërsi për shkrimtarin austriak Peter Handke, i cili mohon gjenocidin e Sebrenicës dhe i cili mbron ...
Telegrafi | 08-Dec-2019 09:56
Zëdhënësi i Presidencës Turke, Ibrahim Kalin, ka bërë thirrje që të tërhiqet vendimi për dhënien e Çmimit Nobel për Letërsi për shkrimtarin austriak Peter Handke, i cili mohon gjenocidin e Sebrenicës dhe i cili mbron ...

Edhe Shqipëria bojkoton ceremoninë e ndarjes së Nobelit për Handken
Ambasada e Shqipërisë në Suedi, përmes një letre dërguar organizatorëve të Ceremonisë së Çmimit Nobel, ka njoftuar se nuk do të marrë pjesë në këtë ngjarje. Ky vendim, sipas shkresës së Ambasadës, thotë se vjen, ndër të ...
Medial | 08-Dec-2019 17:55
Ambasada e Shqipërisë në Suedi, përmes një letre dërguar organizatorëve të Ceremonisë së Çmimit Nobel, ka njoftuar se nuk do të marrë pjesë në këtë ngjarje. Ky vendim, sipas shkresës së Ambasadës, thotë se vjen, ndër të ...

123...>>
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved