ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 19/01/2020 17:46

Hong Kong, mijëra persona në marshimin pro-demokracisë

Hong Kong, mijëra persona në marshimin pro-demokracisë
Në rajonin autonom të Kinës, Hong Kong, zhvillohet marshim me pjesëmarrje të lartë edhe pse protestat pro-demokracisë kanë hyrë në muajin e gjashtë. Në lajmin e “South China Morning Post” thuhet se policia lejoi për ...
BalkanWeb | 09-Dec-2019 01:04
Në rajonin autonom të Kinës, Hong Kong, zhvillohet marshim me pjesëmarrje të lartë edhe pse protestat pro-demokracisë kanë hyrë në muajin e gjashtë. Në lajmin e “South China Morning Post” thuhet se policia lejoi për ...

Shënohet gjashtë mujori i fillimit të demonstratave në Hong Kong
Mijëra njerëz u mblodhën sot në rrugët e Hong Kongut, për t’iu bashkuar marshimit që shënoi gjashtë mujorin e demonstratave masive kundër propozimit të qeverisë që do të mundësonte dërgimin në Kinë për gjykim, të ...
GazetaTema | 08-Dec-2019 19:47
Mijëra njerëz u mblodhën sot në rrugët e Hong Kongut, për t’iu bashkuar marshimit që shënoi gjashtë mujorin e demonstratave masive kundër propozimit të qeverisë që do të mundësonte dërgimin në Kinë për gjykim, të ...

Pro demokracisë dhe kundër qeverisë, mijëra persona dalin sërish në protestë…
Janë me dhjetëra mijëra personat që marshuan në Hong Kong në korteun e nisur nga parku Viktoria dhe i promovuar nga Fronti i të drejtave njerëzore dhe civile. 6 muaj pas fillimit të protestave në qershor të këtij viti, ...
Standard | 09-Dec-2019 12:00
Janë me dhjetëra mijëra personat që marshuan në Hong Kong në korteun e nisur nga parku Viktoria dhe i promovuar nga Fronti i të drejtave njerëzore dhe civile. 6 muaj pas fillimit të protestave në qershor të këtij viti, ...

Vijojnë protestat në Hong Kong, 800 mijë persona dalin në shesh
Në Hong Kong u regjistrua një ndër protestat me pjesëmarrjen më të madhe, ku mbi 800 mijë persona dolën në shesh me thirrjet “Lufto për Hong Kongun, qëndro në Hong Kong”. Studentë, njerëz të profesioneve të ndryshme, ...
RTSH | 09-Dec-2019 07:31
Në Hong Kong u regjistrua një ndër protestat me pjesëmarrjen më të madhe, ku mbi 800 mijë persona dolën në shesh me thirrjet “Lufto për Hong Kongun, qëndro në Hong Kong”. Studentë, njerëz të profesioneve të ndryshme, ...

Shënohen gjashtë muaj nga fillimi i demonstratave në Hong Kong
Mijëra njerëz u mblodhën sot në rrugët e Hong Kongut, për t’iu bashkuar marshimit që shënoi gjashtë mujorin e demonstratave masive kundër propozimit të qeverisë që do të mundësonte dërgimin në Kinë për gjykim, të ...
Gazeta Express | 08-Dec-2019 23:48
Mijëra njerëz u mblodhën sot në rrugët e Hong Kongut, për t’iu bashkuar marshimit që shënoi gjashtë mujorin e demonstratave masive kundër propozimit të qeverisë që do të mundësonte dërgimin në Kinë për gjykim, të ...

Hong Kong, mijëra persona në marshimin pro-demokracisë
Sipas të dhënave zyrtare, që nga qershori e deri më tani në Hong Kong janë arrestuar mbi 6.000 protestues, nga të cilët 500 prej tyre me akuzën për rebelim. Në rajonin autonom të Kinës, Hong Kong, zhvillohet marshim me ...
Arbresh | 08-Dec-2019 18:44
Sipas të dhënave zyrtare, që nga qershori e deri më tani në Hong Kong janë arrestuar mbi 6.000 protestues, nga të cilët 500 prej tyre me akuzën për rebelim. Në rajonin autonom të Kinës, Hong Kong, zhvillohet marshim me ...

Shënohet gjashtë mujori i fillimit të demonstratave në Hong Kong
Mijëra njerëz u mblodhën sot në rrugët e Hong Kongut, për t’iu bashkuar marshimit që shënoi gjashtë mujorin e demonstratave masive kundër propozimit të qeverisë që do të mundësonte dërgimin në Kinë për gjykim, të ...
Zeri Amerikes | 08-Dec-2019 15:32
Mijëra njerëz u mblodhën sot në rrugët e Hong Kongut, për t’iu bashkuar marshimit që shënoi gjashtë mujorin e demonstratave masive kundër propozimit të qeverisë që do të mundësonte dërgimin në Kinë për gjykim, të ...

Pro demokracisë dhe kundër qeverisë, mijëra persona sërish protestë në Hong Kong
6 muaj pas fillimit të protestave në qershor të këtij viti, me mijëra persona marshuan sërish në Hong Kong pro demokracisë dhe kundër qeverisë. Për organizatorët, pjesëmarrja massive e së dielës është rasti i fundit për ...
ABCNews | 08-Dec-2019 14:08
6 muaj pas fillimit të protestave në qershor të këtij viti, me mijëra persona marshuan sërish në Hong Kong pro demokracisë dhe kundër qeverisë. Për organizatorët, pjesëmarrja massive e së dielës është rasti i fundit për ...

Pro demokracisë dhe kundër qeverisë, mijëra persona sërish protestë në Hong Kong
6 muaj pas fillimit të protestave në qershor të këtij viti, me mijëra persona marshuan sërish në Hong Kong pro demokracisë dhe kundër qeverisë. Për organizatorët, pjesëmarrja massive e së dielës është rasti i fundit për ...
Medial | 08-Dec-2019 14:18
6 muaj pas fillimit të protestave në qershor të këtij viti, me mijëra persona marshuan sërish në Hong Kong pro demokracisë dhe kundër qeverisë. Për organizatorët, pjesëmarrja massive e së dielës është rasti i fundit për ...

Dhjetëra mijëra protestues ia mësyjnë rrugëve të Hong Kongut
Dhjetëra mijëra protestues po marshojnë në Hong Kong. Për herë të parë që nga gushti, policia ka lejuar një tubim të Frontt të të Drejtave Civile të Njeriut – një nga grupet më të mëdha pro-demokracisë në këtë territor, ...
Portalb | 08-Dec-2019 12:23
Dhjetëra mijëra protestues po marshojnë në Hong Kong. Për herë të parë që nga gushti, policia ka lejuar një tubim të Frontt të të Drejtave Civile të Njeriut – një nga grupet më të mëdha pro-demokracisë në këtë territor, ...

Dhjetëra mijëra protestues ia mësyjnë rrugëve të Hong Kongut
Dhjetëra mijëra protestues po marshojnë në Hong Kong. Për herë të parë që nga gushti, policia ka lejuar një tubim të Frontt të të Drejtave Civile të Njeriut – një nga grupet më të mëdha pro-demokracisë në këtë territor. ...
Klan Kosova | 08-Dec-2019 10:50
Dhjetëra mijëra protestues po marshojnë në Hong Kong. Për herë të parë që nga gushti, policia ka lejuar një tubim të Frontt të të Drejtave Civile të Njeriut – një nga grupet më të mëdha pro-demokracisë në këtë territor. ...

Vazhdojnë protestat masive në Hong Kong
Mijëra persona kanë dalë në rrugët e Hong Kong-ut të dielën në protestën e radhës që u organizua në qytetin e trazuar nga dhuna dhe kriza politike në gjashtë muajt e fundit. Aktivistët kundër qeverisë, të rinj e të ...
Gazeta Observer | 08-Dec-2019 10:08
Mijëra persona kanë dalë në rrugët e Hong Kong-ut të dielën në protestën e radhës që u organizua në qytetin e trazuar nga dhuna dhe kriza politike në gjashtë muajt e fundit. Aktivistët kundër qeverisë, të rinj e të ...

Vazhdojnë protestat masive në Hong Kong
Mijëra persona kanë dalë në rrugët e Hong Kong-ut të dielën në protestën e radhës që u organizua në qytetin e trazuar nga dhuna dhe kriza politike në gjashtë muajt e fundit. Aktivistët kundër qeverisë, të rinj e të ...
Arbresh | 08-Dec-2019 10:05
Mijëra persona kanë dalë në rrugët e Hong Kong-ut të dielën në protestën e radhës që u organizua në qytetin e trazuar nga dhuna dhe kriza politike në gjashtë muajt e fundit. Aktivistët kundër qeverisë, të rinj e të ...

Vazhdojnë protestat masive në Hong Kong
Për të dytën natë radhazi policia në Hong Kong përdori gazin lotësjellës për të shpërndarë turmat e demonstruesve që vazhdojnë prej javësh protestat pro-demokraci. Protestuesit zaptuan dy skaje të kundërta të qendrës së ...
Zeri Amerikes | 28-Jul-2019 19:39
Për të dytën natë radhazi policia në Hong Kong përdori gazin lotësjellës për të shpërndarë turmat e demonstruesve që vazhdojnë prej javësh protestat pro-demokraci. Protestuesit zaptuan dy skaje të kundërta të qendrës së ...

Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved