ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 19/01/2020 19:43

Përcaktohet axhenda, mësoni kur luhet derbi i kryeqytetit!

Përcaktohet axhenda, mësoni kur luhet derbi i kryeqytetit!
Pavarësisht kushteve dhe rrethanave, derbi i kryeqytetit mbetet evenimenti më i rëndësishëm futbollistik në Shqipëri. Këtë herë, derbi i dytë sezonal pritet të vijë ndryshe, me një atmosferë akoma më elektrizuese, pasi ...
BalkanWeb | 09-Dec-2019 11:55
Pavarësisht kushteve dhe rrethanave, derbi i kryeqytetit mbetet evenimenti më i rëndësishëm futbollistik në Shqipëri. Këtë herë, derbi i dytë sezonal pritet të vijë ndryshe, me një atmosferë akoma më elektrizuese, pasi ...

Partizani-Tirana, derbi i “të plagosurve”, më 13 dhjetor në “Air Albania”
Të plagosur në derbi, luhet më 13 dhjetor, ora 19:00, në luksin e impiantit modern “Air Albania”. Kapaciteti prej më shumë se 21 mijë vendesh heq stresin e pamundësisë së gjetjes së një bilete për tifozët e të dyja ...
GazetaTema | 09-Dec-2019 11:20
Të plagosur në derbi, luhet më 13 dhjetor, ora 19:00, në luksin e impiantit modern “Air Albania”. Kapaciteti prej më shumë se 21 mijë vendesh heq stresin e pamundësisë së gjetjes së një bilete për tifozët e të dyja ...

Derbi ende pa stadium, ja plani i FSHF për Superioren
Sektori i Garave, pranë Federatës Shqiptare të Futbollit, e ka ndarë mendjen për planin e javës së 15-të të Kategorisë Superiore. Derbi është ndarë veçmas sfidave të tjera dhe do të zhvillohet të premten, por ende nuk ...
ABCNews | 09-Dec-2019 11:04
Sektori i Garave, pranë Federatës Shqiptare të Futbollit, e ka ndarë mendjen për planin e javës së 15-të të Kategorisë Superiore. Derbi është ndarë veçmas sfidave të tjera dhe do të zhvillohet të premten, por ende nuk ...

Alarm para derbit, Tirana pa dy titullarë të rëndësishëm
Tiranës nuk i ka mjaftuar humbja e pësuar me Kukësin. Dëmtimet janë shqetësimi tjetër për stafin teknik dhe bëhet fjalë për titullarë të rëndësishëm. Elton Cale në fund u ndëshkua me karton të verdhë dhe për të ishte i ...
ABCNews | 08-Dec-2019 19:44
Tiranës nuk i ka mjaftuar humbja e pësuar me Kukësin. Dëmtimet janë shqetësimi tjetër për stafin teknik dhe bëhet fjalë për titullarë të rëndësishëm. Elton Cale në fund u ndëshkua me karton të verdhë dhe për të ishte i ...

Kukësi “presion” Partizanit, njihuni me renditjen e Kategorisë Superiore pas javës së 14-të
Të plagosur në derbi, luhet më 13 dhjetor, ora 19:00, në luksin e impiantit modern “Air Albania”. Kapaciteti prej më shumë se 21 mijë vendesh heq stresin e pamundësisë së gjetjes së një bilete për tifozët e të dyja ...
GazetaBlic | 08-Dec-2019 19:23
Të plagosur në derbi, luhet më 13 dhjetor, ora 19:00, në luksin e impiantit modern “Air Albania”. Kapaciteti prej më shumë se 21 mijë vendesh heq stresin e pamundësisë së gjetjes së një bilete për tifozët e të dyja ...

Partizani e Tirana të “plagosur”, derbi vendimtar
Të dyja skuadrat e kryeqytetit, Partizani dhe Tirana, që janë edhe pretendentë për fitimin e titullin, kanë humbur në javën 14-të. Menjëherë vjen përplasja mes tyre. Sot zyrtarisht kanë hyrë në javën e derbit. Kjo është ...
GazetaTema | 08-Dec-2019 14:32
Të dyja skuadrat e kryeqytetit, Partizani dhe Tirana, që janë edhe pretendentë për fitimin e titullin, kanë humbur në javën 14-të. Menjëherë vjen përplasja mes tyre. Sot zyrtarisht kanë hyrë në javën e derbit. Kjo është ...

Partizani-Tirana, derbi i “të plagosurve”, më 13 dhjetor në “Air Albania”
Të plagosur në derbi, luhet më 13 dhjetor, ora 19:00, në luksin e impiantit modern “Air Albania”. Kapaciteti prej më shumë se 21 mijë vendesh heq stresin e pamundësisë së gjetjes së një bilete për tifozët e të dyja ...
SuperSport | 08-Dec-2019 18:38
Të plagosur në derbi, luhet më 13 dhjetor, ora 19:00, në luksin e impiantit modern “Air Albania”. Kapaciteti prej më shumë se 21 mijë vendesh heq stresin e pamundësisë së gjetjes së një bilete për tifozët e të dyja ...

Tirana – Partizani, shifra dhe statistika për derbin e kryeqytetit
Të dyja skuadrat e kryeqytetit, Partizani dhe Tirana, që janë edhe pretendentë për fitimin e titullin, kanë humbur në javën 14-të. Menjëherë vjen përplasja mes tyre. Sot zyrtarisht kanë hyrë në javën e derbit. Kjo është ...
Lexo | 08-Dec-2019 15:09
Të dyja skuadrat e kryeqytetit, Partizani dhe Tirana, që janë edhe pretendentë për fitimin e titullin, kanë humbur në javën 14-të. Menjëherë vjen përplasja mes tyre. Sot zyrtarisht kanë hyrë në javën e derbit. Kjo është ...

Marantas nuk heq dorë, kaos edhe te Tirana për trajnerin
“Çfarë të them?”, ishin fjalët e Refik Halilit, presidentit të Tiranës, teksa dilte nga stadiumi “Selman Stërmasi” një ditë më parë. Bardheblutë ishin mundur nga Kukësi, edhe pse kishin shënuar të parët me Edon Hasanin. ...
ABCNews | 08-Dec-2019 08:14
“Çfarë të them?”, ishin fjalët e Refik Halilit, presidentit të Tiranës, teksa dilte nga stadiumi “Selman Stërmasi” një ditë më parë. Bardheblutë ishin mundur nga Kukësi, edhe pse kishin shënuar të parët me Edon Hasanin. ...

“Lojtarë e trajner pa gjak, kjo është Tirana e skandalozit Refik Halili”
Tifo-grupi i Tiranës, ‘Tirona Fanatics’, kanë reaguar menjëherë pas humbjes 1-3 me përmbysje të skuadrës së tyre përballë Kukësit, me anë të një postimi në faqen e tyre zyrtare në Facebook. Tifo-grupi i bardhebluve nuk ...
ABCNews | 07-Dec-2019 21:22
Tifo-grupi i Tiranës, ‘Tirona Fanatics’, kanë reaguar menjëherë pas humbjes 1-3 me përmbysje të skuadrës së tyre përballë Kukësit, me anë të një postimi në faqen e tyre zyrtare në Facebook. Tifo-grupi i bardhebluve nuk ...

Derbi i kryeqytetit, “Air Albania Stadium” është impianti ku mund të zhvillohet ky duel
Stadiumi Air Albania mund te prese derbin e kryeqytetit javen e ardhshme mes Partizanit dhe Tiranes. Pas 2 ndeshjeve, testuese e zyrtare, stadiumi i ri behet gati per te pritur edhe nje tjeter ndeshje, kete radhe nga ...
GazetaTema | 07-Dec-2019 19:16
Stadiumi Air Albania mund te prese derbin e kryeqytetit javen e ardhshme mes Partizanit dhe Tiranes. Pas 2 ndeshjeve, testuese e zyrtare, stadiumi i ri behet gati per te pritur edhe nje tjeter ndeshje, kete radhe nga ...

Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved