ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 19/01/2020 20:23

E bujshme! Vedat Muriqi kërkohet nga gjiganti francez

E bujshme! Vedat Muriqi kërkohet nga gjiganti francez
Vedat Muriqi po vazhdon të shkëlqejë me skuadrën e Fenerbahce. Sulmuesi i Kosovës ka kirjuar një raport të pandarë me golin dhe po gjen rrjetën në mënyrë konstante. Muriqi shënoi një dopietë në takimin e fundit të ...
ABCNews | 08-Dec-2019 17:37
Vedat Muriqi po vazhdon të shkëlqejë me skuadrën e Fenerbahce. Sulmuesi i Kosovës ka kirjuar një raport të pandarë me golin dhe po gjen rrjetën në mënyrë konstante. Muriqi shënoi një dopietë në takimin e fundit të ...

Për Muriqin po interesohet edhe Leicester City
Pas raportimeve se Lazio, Interi e Tottenhami janë duke e kërkuar shtatlartin e Kosovës, Vedat Muriqin, tani po raportohet se garës i ka hyrë edhe Leicester City. Sipas gazetës turke, “HaberGlobal”, zyrtarë të Cityt ...
Koha.net | 09-Dec-2019 12:00
Pas raportimeve se Lazio, Interi e Tottenhami janë duke e kërkuar shtatlartin e Kosovës, Vedat Muriqin, tani po raportohet se garës i ka hyrë edhe Leicester City. Sipas gazetës turke, “HaberGlobal”, zyrtarë të Cityt ...

Konfirmohet interesimi i klubit të madh evropian për Vedat Muriqin
Me nëntë gola të shënuar, Vedat Muriqi është në formë mbresëlënëse me Fenerbahçen në Superligën e Turqisë. Në ndeshjen e fundit kundër Gençlerbirligit, sulmuesi prizrenas arriti të shënojë dy gola......
Zeri | 08-Dec-2019 22:48
Me nëntë gola të shënuar, Vedat Muriqi është në formë mbresëlënëse me Fenerbahçen në Superligën e Turqisë. Në ndeshjen e fundit kundër Gençlerbirligit, sulmuesi prizrenas arriti të shënojë dy gola......

Ky është super klubi francez që po kërkon Muriqin
Ylli kosovarë i Kosovës, Vedat Muriqi, po vazhdon të shkëlqejë me skuadrën e Fenerbahce, duke kirjuar një raport të pandarë me golin dhe po gjen rrjetën në mënyrë konstante. Në lojën e fundit, Muriqi ka treguar dhe ...
AlbInfo | 08-Dec-2019 22:24
Ylli kosovarë i Kosovës, Vedat Muriqi, po vazhdon të shkëlqejë me skuadrën e Fenerbahce, duke kirjuar një raport të pandarë me golin dhe po gjen rrjetën në mënyrë konstante. Në lojën e fundit, Muriqi ka treguar dhe ...

Zyrtari i skuadrës së madhe evropiane ishte në Stamboll, e ka ndjekur nga afër Vedat Muriqin
Vedat Muriqi është bërë cak i shumë skuadrave të mëdha evropiane. Pas disa interesimeve nga Premierliga dhe Serie A tashmë për të ka interesim edhe nga liga franceze, shkruan Indeksonline. Gazetari i pavarur, Ignazio ...
Indeks Online | 08-Dec-2019 22:15
Vedat Muriqi është bërë cak i shumë skuadrave të mëdha evropiane. Pas disa interesimeve nga Premierliga dhe Serie A tashmë për të ka interesim edhe nga liga franceze, shkruan Indeksonline. Gazetari i pavarur, Ignazio ...

Valverde hyn në histori të Barcelonës
Skautët e klubit francez, Monaco kanë shikuar të premten ndeshjen mes Fenerbahce dhe Gençlerbirligi për të vëzhguar Vedat Muriqin. Gazetari francez, Ignazio Genuardi raporton se skuadra e Ligue 1, Monaco kishte një ...
GazetaBlic | 08-Dec-2019 20:54
Skautët e klubit francez, Monaco kanë shikuar të premten ndeshjen mes Fenerbahce dhe Gençlerbirligi për të vëzhguar Vedat Muriqin. Gazetari francez, Ignazio Genuardi raporton se skuadra e Ligue 1, Monaco kishte një ...

Barcelona përzgjedh lojtarin e Raiolës, 20-vjeçari mund të pengohet prej tij
Barcelona po mendon që tani për zëvendësuesin e sulmuesit Luis Suarez. Numri 9 i sulmit të katalanasve ka kapur moshën 32-vjeçare dhe nuk mund të ketë shumë të ardhme në Katalunja. Drejtuesit kanë pikasur zëvendësuesin ...
Politiko | 08-Dec-2019 12:05
Barcelona po mendon që tani për zëvendësuesin e sulmuesit Luis Suarez. Numri 9 i sulmit të katalanasve ka kapur moshën 32-vjeçare dhe nuk mund të ketë shumë të ardhme në Katalunja. Drejtuesit kanë pikasur zëvendësuesin ...

Muriqi: Nuk mendoj që do ta përjetojë këtë entuziazëm në ndonjë stadium tjetër
Vedat Muriqi po përjeton formën jetësore me Fenerbahçen duke realizuar në çdo përballje dhe duke qenë lojtari kyç i klubit turk. Reprezentuesi kosovar është në formë tejet të lartë dhe po lë në hije edhe supersulmuesit ...
Indeks Online | 08-Dec-2019 09:08
Vedat Muriqi po përjeton formën jetësore me Fenerbahçen duke realizuar në çdo përballje dhe duke qenë lojtari kyç i klubit turk. Reprezentuesi kosovar është në formë tejet të lartë dhe po lë në hije edhe supersulmuesit ...

Vedat Muriqi ‘bomberi’ i kampionatit turk
Vedat Muriqi tashmë edhe zyrtarisht është ‘bomberi’ i Superligës së Turqisë, shkruan Gazeta inFokus. Sulmuesi kosovar me dy golat e shënuar mbrëmë në fitoren 5-2 të Fenerbahces në sfidën përballë Genclerbirligi është ...
InFokusi | 07-Dec-2019 15:40
Vedat Muriqi tashmë edhe zyrtarisht është ‘bomberi’ i Superligës së Turqisë, shkruan Gazeta inFokus. Sulmuesi kosovar me dy golat e shënuar mbrëmë në fitoren 5-2 të Fenerbahces në sfidën përballë Genclerbirligi është ...

2 Askush si Vedat Muriqi në Superligën e Turqisë Vedat Muriqi është ngjitur në krye të renditjes së golashënuesve në kampionatin turk, me 9 finalizime… Sulmuesi i Kombëtares së Kosovës, Vedat Muriqi, ka shënuar dy herë në...
Vedat Muriqi është ngjitur në krye të renditjes së golashënuesve në kampionatin turk, me 9 finalizime… Sulmuesi i Kombëtares së Kosovës, Vedat Muriqi, ka shënuar dy herë në fitoren 5-2 të Fenerbahces në sfidën përballë ...
Kosova Sot | 07-Dec-2019 13:16
Vedat Muriqi është ngjitur në krye të renditjes së golashënuesve në kampionatin turk, me 9 finalizime… Sulmuesi i Kombëtares së Kosovës, Vedat Muriqi, ka shënuar dy herë në fitoren 5-2 të Fenerbahces në sfidën përballë ...

Askush si Vedat Muriqi në Superligën e Turqisë
Vedat Muriqi është ngjitur në krye të renditjes së golashënuesve në kampionatin turk, me 9 finalizime… Sulmuesi i Kombëtares së Kosovës, Vedat Muriqi, ka shënuar dy herë në fitoren 5-2 të Fenerbahces në sfidën përballë ...
Gazeta Express | 07-Dec-2019 13:09
Vedat Muriqi është ngjitur në krye të renditjes së golashënuesve në kampionatin turk, me 9 finalizime… Sulmuesi i Kombëtares së Kosovës, Vedat Muriqi, ka shënuar dy herë në fitoren 5-2 të Fenerbahces në sfidën përballë ...

12:38 Muriqi: Fitoret e ekipit tim janë më të rëndësishme se golat e mi I përulur, punëtorë dhe me...
I përulur, punëtorë dhe me një qëllim – të arrijë sa më shumë gjëra në karrierë. Ky është Vedat Muriqi, për të cilin po flitet shumë në Turqi, sidomos pas dy golave tjerë që shënoi në fitoren 5-2 të Fenerbahçes kundër ...
Kosova Sot | 07-Dec-2019 12:43
I përulur, punëtorë dhe me një qëllim – të arrijë sa më shumë gjëra në karrierë. Ky është Vedat Muriqi, për të cilin po flitet shumë në Turqi, sidomos pas dy golave tjerë që shënoi në fitoren 5-2 të Fenerbahçes kundër ...

Muriqi flet pas dy golave të shënuar, tregon edhe për lëndimin që pësoi mbrëmë
Vedat Muriqi vazhdon të shkëlqejë në kampionatin turk te skuadra e Fenerbahces. Forma e tij e mirë dhe golat e vazhdueshëm po bëjnë që në Turqi të flitet vetëm për të. Mbrëmë sulmuesi prizrenas realizoi 2 gola në ...
Zeri | 07-Dec-2019 12:24
Vedat Muriqi vazhdon të shkëlqejë në kampionatin turk te skuadra e Fenerbahces. Forma e tij e mirë dhe golat e vazhdueshëm po bëjnë që në Turqi të flitet vetëm për të. Mbrëmë sulmuesi prizrenas realizoi 2 gola në ...

Muriqi: Fitoret e ekipit tim janë më të rëndësishme se golat e mi
I përulur, punëtorë dhe me një qëllim – të arrijë sa më shumë gjëra në karrierë. Ky është Vedat Muriqi, për të cilin po flitet shumë në Turqi, sidomos pas dy golave tjerë që shënoi në fitoren 5-2 të Fenerbahçes kundër ...
Gazeta Express | 07-Dec-2019 11:33
I përulur, punëtorë dhe me një qëllim – të arrijë sa më shumë gjëra në karrierë. Ky është Vedat Muriqi, për të cilin po flitet shumë në Turqi, sidomos pas dy golave tjerë që shënoi në fitoren 5-2 të Fenerbahçes kundër ...

Muriqi ngjitet në krye të renditjes së golshënuesve
Vedat Muriqi u ngjit në krye të renditjes së golshënuesve në kampionatin turk, pasi sot arriti të shënojë dy herë në fitoren 5-2 të Fenerbahces në sfidën përballë Genclerbirligi. Sulmuesi i përfaqësueses së Kosovës e ...
Koha.mk | 07-Dec-2019 11:06
Vedat Muriqi u ngjit në krye të renditjes së golshënuesve në kampionatin turk, pasi sot arriti të shënojë dy herë në fitoren 5-2 të Fenerbahces në sfidën përballë Genclerbirligi. Sulmuesi i përfaqësueses së Kosovës e ...

Goli i mrekullueshëm i Muriqit për të cilin po flitet shumë në Turqi
Tjetër ndeshje, tjetër paraqitje e mirë, të tjerë gola. Vedat Muriqi vazhdon me formën e mirë në Turqi. 10 gola në 14 ndeshje dhe 3 asistime – ai po shijon sezonin më të mirë në karrierë… Sulmuesi i Kombëtares së ...
Gazeta Express | 07-Dec-2019 10:03
Tjetër ndeshje, tjetër paraqitje e mirë, të tjerë gola. Vedat Muriqi vazhdon me formën e mirë në Turqi. 10 gola në 14 ndeshje dhe 3 asistime – ai po shijon sezonin më të mirë në karrierë… Sulmuesi i Kombëtares së ...

Muriqi shënon dy gola dhe ngjitet në krye të renditjes së golashënuesve
Vedat Muriqi u ngjit në krye të renditjes së golshënuesve në kampionatin turk, pasi sot arriti të shënojë dy herë në fitoren 5-2 të Fenerbahces në sfidën përballë Genclerbirligi. Sulmuesi i përfaqësueses së Kosovës e ...
Shenja | 07-Dec-2019 09:37
Vedat Muriqi u ngjit në krye të renditjes së golshënuesve në kampionatin turk, pasi sot arriti të shënojë dy herë në fitoren 5-2 të Fenerbahces në sfidën përballë Genclerbirligi. Sulmuesi i përfaqësueses së Kosovës e ...

Vedat Muriqi flet pasi që u zëvendësua mbrëmë për shkak të dhimbjeve, tregon se a është serioze
Fenerbahce arriti fitore mbrëmë kundër Genclerbirligit me rezultat 5-2, dy nga këta gola ishin shënuar nga futbollisti kosovar Vedat Muriqi. Mirëpo ai u zëvendësua në minutat e fundit të lojës, dhe në një intervistë që ...
Gazeta Observer | 07-Dec-2019 09:36
Fenerbahce arriti fitore mbrëmë kundër Genclerbirligit me rezultat 5-2, dy nga këta gola ishin shënuar nga futbollisti kosovar Vedat Muriqi. Mirëpo ai u zëvendësua në minutat e fundit të lojës, dhe në një intervistë që ...

Vedat Muriqi flet pasi që zëvendësua mbrëmë për shkak të dhimbjeve, tregon se a është serioze
Fenerbahce arriti fitore mbrëmë kundër Genclerbirligit me rezultat 5-2, dy nga këta gola ishin shënuar nga futbollisti kosovar Vedat Muriqi. Mirëpo ai u zëvendësua në minutat e fundit të lojës, dhe në një intervistë që ...
Indeks Online | 07-Dec-2019 08:41
Fenerbahce arriti fitore mbrëmë kundër Genclerbirligit me rezultat 5-2, dy nga këta gola ishin shënuar nga futbollisti kosovar Vedat Muriqi. Mirëpo ai u zëvendësua në minutat e fundit të lojës, dhe në një intervistë që ...

Muriqi shpëton për pak: “Ndjeva dhimbje, u largova për të mos rrezikuar”
Muriqi thotë se është mirë, teksa ka bërë të ditur se shumë lehtë ka mundur t’i rikthehet lëndimi Sulmuesi i Kombëtares së Kosovës, Vedat Muriqi, ka vazhduar me formën e mirë në Turqi. Ai është kthyer disa ditë më parë ...
Gazeta Express | 07-Dec-2019 00:04
Muriqi thotë se është mirë, teksa ka bërë të ditur se shumë lehtë ka mundur t’i rikthehet lëndimi Sulmuesi i Kombëtares së Kosovës, Vedat Muriqi, ka vazhduar me formën e mirë në Turqi. Ai është kthyer disa ditë më parë ...

12
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved