ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 25/01/2020 21:34

Presidenti Meta nuk dekreton “Ligjin për Rininë”: Është në kundërshtim me Kushtetutën

Presidenti Meta nuk dekreton “Ligjin për Rininë”: Është në kundërshtim me Kushtetutën
Presidenti Ilir Meta nuk ka dekretuar “Ligjin për Rininë”, duke e rikthyer sërish në Kuvend, një ditë pas “Ditës së Rinisë”. Meta ka deklaruar se në gjendjen aktuale Ligji i Rinisë është në kundërshtim të hapur me ...
Telegraf | 09-Dec-2019 10:22
Presidenti Ilir Meta nuk ka dekretuar “Ligjin për Rininë”, duke e rikthyer sërish në Kuvend, një ditë pas “Ditës së Rinisë”. Meta ka deklaruar se në gjendjen aktuale Ligji i Rinisë është në kundërshtim të hapur me ...

Meta kthen ligjin për Rininë: Qeveria kërkon të përjashtojë zërat opozitare
Presidenti i Republikës Ilir Meta ka kthyer pas në Kuvend ligjin për Rininë. Ai kritikon qeverinë se përmes këtij ligji, rrezikon që të përjashtojë nga veprimi publik zërat rinorë opozitarë dhe tu japë Këshillave Rinorë ...
ABCNews | 09-Dec-2019 12:18
Presidenti i Republikës Ilir Meta ka kthyer pas në Kuvend ligjin për Rininë. Ai kritikon qeverinë se përmes këtij ligji, rrezikon që të përjashtojë nga veprimi publik zërat rinorë opozitarë dhe tu japë Këshillave Rinorë ...

Meta viziton shtëpitë e shkatërruara nga tërmeti në Durrës…
Presidenti Ilir Meta ka vizituar këtë të diel disa shtëpi të shkatërruara nga tërmeti i 26 nëntorit. Gjatë kësaj vizite, Kreu i Shtetit ka takuar edhe banorët e këtyre banesave, me të cilët ka biseduar për përballimin e ...
Standard | 09-Dec-2019 12:18
Presidenti Ilir Meta ka vizituar këtë të diel disa shtëpi të shkatërruara nga tërmeti i 26 nëntorit. Gjatë kësaj vizite, Kreu i Shtetit ka takuar edhe banorët e këtyre banesave, me të cilët ka biseduar për përballimin e ...

Meta nuk dekreton “Ligjin për Rininë”/ Në gjendjen aktuale është në kundërshtim të hapur me Kushtetutën…
Presidenti Ilir Meta nuk ka dekretuar “Ligjin për Rininë”, duke e rikthyer sërish në Kuvend, një ditë pas “Ditës së Rinisë”. Meta ka deklaruar se në gjendjen aktuale Ligji i Rinisë është në kundërshtim të hapur me ...
Standard | 09-Dec-2019 12:18
Presidenti Ilir Meta nuk ka dekretuar “Ligjin për Rininë”, duke e rikthyer sërish në Kuvend, një ditë pas “Ditës së Rinisë”. Meta ka deklaruar se në gjendjen aktuale Ligji i Rinisë është në kundërshtim të hapur me ...

Meta te shtëpitë e shkatërruara nga tërmeti në Durrës:Evidentimi i sigurisë së banesave detyrë prioritare
Presidenti Ilir Meta ka vizituar këtë të diel disa shtëpi të shkatërruara nga tërmeti i 26 nëntorit.
Top Channel | 08-Dec-2019 14:59
Presidenti Ilir Meta ka vizituar këtë të diel disa shtëpi të shkatërruara nga tërmeti i 26 nëntorit.

Ilir Meta i del kundër edhe ministres Shahini, ky është ligji që nuk e dekreton
Postuar: 09/12/2019 - 11:43 Ilir Meta nuk ka dekretuar në Fletoren Zyrtare ligjin ‘Për Rininë’. Sipas zyrës së presidencës është deklaruar se në gjendjen aktuale Ligji i Rinisë është në kundërshtim të hapur me ...
Sot.Al | 09-Dec-2019 11:45
Postuar: 09/12/2019 - 11:43 Ilir Meta nuk ka dekretuar në Fletoren Zyrtare ligjin ‘Për Rininë’. Sipas zyrës së presidencës është deklaruar se në gjendjen aktuale Ligji i Rinisë është në kundërshtim të hapur me ...

Meta kthen ligjin për rininë: Është Antikushtetues
Presidenti Ilir Meta ka vendosur të kthejë projektligjin e qeverinë për Rininë. Meta është shprehur se nuk do ta dekretojë ‘Ligjin për Rininë’ me argumentin se është në kundërshtim të plotë me Kushtetutën. ” Në gjendjen ...
Gazeta Express | 09-Dec-2019 10:10
Presidenti Ilir Meta ka vendosur të kthejë projektligjin e qeverinë për Rininë. Meta është shprehur se nuk do ta dekretojë ‘Ligjin për Rininë’ me argumentin se është në kundërshtim të plotë me Kushtetutën. ” Në gjendjen ...

Presidenti nuk dekreton Ligjin e Rinisë
Presidenti Ilir Meta vijon ‘luftën’ e dekreteve me mazhorancën! Ditën e sotme zyra e Presidencës nuk ka dekretuar Ligjin e Rinisë. Ky mosdekretim vjen në një ditë pas datës simbolike të Ditës së Rinisë. Sipas zyrës së ...
Gazeta Dita | 09-Dec-2019 10:10
Presidenti Ilir Meta vijon ‘luftën’ e dekreteve me mazhorancën! Ditën e sotme zyra e Presidencës nuk ka dekretuar Ligjin e Rinisë. Ky mosdekretim vjen në një ditë pas datës simbolike të Ditës së Rinisë. Sipas zyrës së ...

Presidenti Meta te shtëpitë e shkatërruara nga tërmeti në Durrës, zbulon bisedën me banorët: Detyrë prioritare është…
Presidenti Ilir Meta ka vizituar këtë të diel disa shtëpi të shkatërruara nga tërmeti i 26 nëntorit. Gjatë kësaj vizite, Kreu i Shtetit ka takuar edhe banorët e këtyre banesave, me të cilët thotë se ka biseduar për ...
Telegraf | 08-Dec-2019 14:11
Presidenti Ilir Meta ka vizituar këtë të diel disa shtëpi të shkatërruara nga tërmeti i 26 nëntorit. Gjatë kësaj vizite, Kreu i Shtetit ka takuar edhe banorët e këtyre banesave, me të cilët thotë se ka biseduar për ...

Ilir Meta i rikthehet “luftës” së dekreteve, i kthen një tjetër ligj Parlamentit
Postuar: 09/12/2019 - 09:51 Presidenti Ilir Meta nuk ka dekretuar “Ligjin për Rininë”, duke e rikthyer sërish në Kuvend. "Në gjendjen aktuale Ligji i Rinisë është në kundërshtim me Kushtetutën", thuhet nga Presidenti ...
Sot.Al | 09-Dec-2019 09:55
Postuar: 09/12/2019 - 09:51 Presidenti Ilir Meta nuk ka dekretuar “Ligjin për Rininë”, duke e rikthyer sërish në Kuvend. "Në gjendjen aktuale Ligji i Rinisë është në kundërshtim me Kushtetutën", thuhet nga Presidenti ...

Meta te shtëpitë e shkatërruara nga tërmeti në Durrës: Evidentimi i sigurisë së banesave detyrë prioritare
Presidenti Ilir Meta ka vizituar këtë të diel disa shtëpi të shkatërruara nga tërmeti i 26 nëntorit. Gjatë kësaj vizite, Kreu i Shtetit ka takuar edhe banorët e këtyre banesave, me të cilët thotë se ka biseduar për ...
EkonomiaOnline | 08-Dec-2019 15:51
Presidenti Ilir Meta ka vizituar këtë të diel disa shtëpi të shkatërruara nga tërmeti i 26 nëntorit. Gjatë kësaj vizite, Kreu i Shtetit ka takuar edhe banorët e këtyre banesave, me të cilët thotë se ka biseduar për ...

Presidenti Meta viziton shtëpitë e shkatërruara nga tërmeti në Durrës
Gjatë kësaj vizite, Kreu i Shtetit ka takuar edhe banorët e këtyre banesave, me të cilët ka biseduar për përballimin e pasojave të rënda. “Sot në Armathë vizitova disa shtëpi të goditura rëndë nga tërmeti dhe biseduam ...
Lajminet | 08-Dec-2019 13:57
Gjatë kësaj vizite, Kreu i Shtetit ka takuar edhe banorët e këtyre banesave, me të cilët ka biseduar për përballimin e pasojave të rënda. “Sot në Armathë vizitova disa shtëpi të goditura rëndë nga tërmeti dhe biseduam ...

Ndihma dhe evidentim të dëmeve/ Meta viziton fshatin Armathë
Presidenti i Shqipërisë, Ilir Meta ka vazhduar edhe sot vizitat në fshatrat e dëmtuar nga tërmeti. Presidenti Meta ka qenë në Armathë të Durrësit ku ka vizituar banorët. Ndihma dhe evidentim të dëmeve, ka qenë ajo që ka ...
TetovaSot | 08-Dec-2019 13:56
Presidenti i Shqipërisë, Ilir Meta ka vazhduar edhe sot vizitat në fshatrat e dëmtuar nga tërmeti. Presidenti Meta ka qenë në Armathë të Durrësit ku ka vizituar banorët. Ndihma dhe evidentim të dëmeve, ka qenë ajo që ka ...

Foto/ Meta viziton disa nga shtëpitë e prekura nga tërmeti në Durrës
Presidenti Meta ka qenë sot i pranishëm në fshatin Armathë të Durrësit, ku ka vizituar disa familje të prekura nga tërmeti. Takimin e pasqyron me disa foto në Facebook. “Sot në Armathë vizitova disa shtëpi të goditura ...
Politiko | 08-Dec-2019 13:53
Presidenti Meta ka qenë sot i pranishëm në fshatin Armathë të Durrësit, ku ka vizituar disa familje të prekura nga tërmeti. Takimin e pasqyron me disa foto në Facebook. “Sot në Armathë vizitova disa shtëpi të goditura ...

Meta në Armathë të Durrësit: Të evidentohet siguria e banesave
Presidenti Meta ka shkuar këtë të dielë në Armathë të Durrësit për të parë nga afër dëmtimet e shkaktuara nga tërmeti I 26 nëntorit. Meta ka parë disa shtëpi të dëmtuara ndërsa ka zhvilluar dhe biseda me banorët në ...
Medial | 08-Dec-2019 13:47
Presidenti Meta ka shkuar këtë të dielë në Armathë të Durrësit për të parë nga afër dëmtimet e shkaktuara nga tërmeti I 26 nëntorit. Meta ka parë disa shtëpi të dëmtuara ndërsa ka zhvilluar dhe biseda me banorët në ...

Meta në Armathë të Durrësit: Të evidentohet siguria e banesave
Presidenti Meta ka shkuar këtë të dielë në Armathë të Durrësit për të parë nga afër dëmtimet e shkaktuara nga tërmeti I 26 nëntorit. Meta ka parë disa shtëpi të dëmtuara ndërsa ka zhvilluar dhe biseda me banorët në ...
VizionPlus | 08-Dec-2019 13:44
Presidenti Meta ka shkuar këtë të dielë në Armathë të Durrësit për të parë nga afër dëmtimet e shkaktuara nga tërmeti I 26 nëntorit. Meta ka parë disa shtëpi të dëmtuara ndërsa ka zhvilluar dhe biseda me banorët në ...

Tërmeti/ Meta viziton disa familje në Krujë: Ndjekja e verifikimeve është e domosdoshme për zgjidhje të sigurta
Presidenti i Republikës, Ilir Meta vizitoi sot disa familje në Krujë, të cilët janë prekur rëndë nga tërmeti i fuqishëm që goditi vendin më 26 nëntor 2019.
Top Channel | 08-Dec-2019 00:22
Presidenti i Republikës, Ilir Meta vizitoi sot disa familje në Krujë, të cilët janë prekur rëndë nga tërmeti i fuqishëm që goditi vendin më 26 nëntor 2019.

Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved