ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 23/01/2020 03:37

Malajzi, si pasojë e një zjarri digjen 20 shtëpi

Malajzi, si pasojë e një zjarri digjen 20 shtëpi
Si pasojë e një zjarri në rajonin Sabah të Malajzisë janë djegur 20 shtëpi. Sipas mediave malajziane, ekipi i zjarrfikësve në qytetin Tawau mori njoftimin për një zjarr të madh në një zonë vendbanimesh. Rreth 16 ...
BalkanWeb | 09-Dec-2019 06:52
Si pasojë e një zjarri në rajonin Sabah të Malajzisë janë djegur 20 shtëpi. Sipas mediave malajziane, ekipi i zjarrfikësve në qytetin Tawau mori njoftimin për një zjarr të madh në një zonë vendbanimesh. Rreth 16 ...

Trump: Koreja e Veriut mund të humb gjithçka pas provës bërthamore të fundit
Presidenti i SHBA-së, Donald Trump, ka thënë të dielën se udhëheqësi i Koresë së Veriut, Kim Jong Un rrezikon humbas gjithçka nëse ai rifillon armiqësin dhe vendi i tij duhet të denuklearizohet. Kjo deklaratë e Trumpit ...
BalkanWeb | 09-Dec-2019 05:01
Presidenti i SHBA-së, Donald Trump, ka thënë të dielën se udhëheqësi i Koresë së Veriut, Kim Jong Un rrezikon humbas gjithçka nëse ai rifillon armiqësin dhe vendi i tij duhet të denuklearizohet. Kjo deklaratë e Trumpit ...

Koreja e Veriut zhvillon stërvitje “shumë të rëndësishme”
Koreja e Veriut njoftoi se ka zhvilluar një stërvitje “shumë të rëndësishme” në fushën e testimeve në pjesën bregdetare në perëndim të vendit. Agjencia Qendrore e Lajmeve e Koresë së Veriut (KCNA), njoftoi kryerjen një ...
BalkanWeb | 09-Dec-2019 03:04
Koreja e Veriut njoftoi se ka zhvilluar një stërvitje “shumë të rëndësishme” në fushën e testimeve në pjesën bregdetare në perëndim të vendit. Agjencia Qendrore e Lajmeve e Koresë së Veriut (KCNA), njoftoi kryerjen një ...

Trump: Koreja e Veriut mund të humb gjithçka pas provës bërthamore të fundit
Presidenti i SHBA-së, Donald Trump, ka thënë të dielën se udhëheqësi i Koresë së Veriut, Kim Jong Un rrezikon humbas gjithçka nëse ai rifillon armiqësin dhe vendi i tij duhet të denuklearizohet. Kjo deklaratë e Trumpit ...
Portalb | 08-Dec-2019 22:07
Presidenti i SHBA-së, Donald Trump, ka thënë të dielën se udhëheqësi i Koresë së Veriut, Kim Jong Un rrezikon humbas gjithçka nëse ai rifillon armiqësin dhe vendi i tij duhet të denuklearizohet. Kjo deklaratë e Trumpit ...

Koreja e Veriut tjetër provë bërthamore
Koreja e Veriut thotë se ka kryer “një provë shumë të rëndësishëm” në një vend të testimit të raketave me rreze të gjatë veprimi, që zyrtarët e Shteteve të Bashkuara më herët kanë thënë se është çmontuar pjesërisht, si ...
VizionPlus | 08-Dec-2019 18:50
Koreja e Veriut thotë se ka kryer “një provë shumë të rëndësishëm” në një vend të testimit të raketave me rreze të gjatë veprimi, që zyrtarët e Shteteve të Bashkuara më herët kanë thënë se është çmontuar pjesërisht, si ...

Trump: Koreja e Veriut mund të humb gjithçka pas provës bërthamore të fundit
Presidenti i SHBA-së, Donald Trump, ka thënë të dielën se udhëheqësi i Koresë së Veriut, Kim Jong Un rrezikon humbas gjithçka nëse ai rifillon armiqësin dhe vendi i tij duhet të denuklearizohet. Kjo deklaratë e Trumpit ...
TetovaSot | 08-Dec-2019 22:01
Presidenti i SHBA-së, Donald Trump, ka thënë të dielën se udhëheqësi i Koresë së Veriut, Kim Jong Un rrezikon humbas gjithçka nëse ai rifillon armiqësin dhe vendi i tij duhet të denuklearizohet. Kjo deklaratë e Trumpit ...

Trump: Koreja e Veriut mund të humb gjithçka pas provës bërthamore të fundit
Presidenti i SHBA-së, Donald Trump, ka thënë të dielën se udhëheqësi i Koresë së Veriut, Kim Jong Un rrezikon humbas gjithçka nëse ai rifillon armiqësin dhe vendi i tij duhet të denuklearizohet. Kjo deklaratë e Trumpit ...
Gazeta Express | 08-Dec-2019 21:48
Presidenti i SHBA-së, Donald Trump, ka thënë të dielën se udhëheqësi i Koresë së Veriut, Kim Jong Un rrezikon humbas gjithçka nëse ai rifillon armiqësin dhe vendi i tij duhet të denuklearizohet. Kjo deklaratë e Trumpit ...

Koreja Veriore përforcon kapacitetet sulmuese
Koreja Veriore ka njoftuar të ketë kryer testime të rëndësishme raketore. Sipas agjencisë shtetërore të lajmeve, rezultatet e këtyre testimeve do të përdoren për të përforcuar statusin strategjik të Koresë Veriore. ...
Koha.net | 08-Dec-2019 21:36
Koreja Veriore ka njoftuar të ketë kryer testime të rëndësishme raketore. Sipas agjencisë shtetërore të lajmeve, rezultatet e këtyre testimeve do të përdoren për të përforcuar statusin strategjik të Koresë Veriore. ...

Koreja e Veriut zhvillon stërvitje “shumë të rëndësishme”
“Nga stërvitja në fjalë janë arritur rezultate të suksesshme dhe se ky testim do të ndryshojë pozicionin strategjik në të ardhmen e afërt për Korenë e Veriut”, thuhet në deklaratë. Koreja e Veriut njoftoi se ka ...
Arbresh | 08-Dec-2019 21:06
“Nga stërvitja në fjalë janë arritur rezultate të suksesshme dhe se ky testim do të ndryshojë pozicionin strategjik në të ardhmen e afërt për Korenë e Veriut”, thuhet në deklaratë. Koreja e Veriut njoftoi se ka ...

Trump: Koreja e Veriut mund të humb gjithçka pas provës bërthamore të fundit
Presidenti i SHBA-së, Donald Trump, ka thënë të dielën se udhëheqësi i Koresë së Veriut, Kim Jong Un rrezikon humbas gjithçka nëse ai rifillon armiqësin dhe vendi i tij duhet të denuklearizohet. Kjo deklaratë e Trumpit ...
EkonomiaOnline | 08-Dec-2019 18:59
Presidenti i SHBA-së, Donald Trump, ka thënë të dielën se udhëheqësi i Koresë së Veriut, Kim Jong Un rrezikon humbas gjithçka nëse ai rifillon armiqësin dhe vendi i tij duhet të denuklearizohet. Kjo deklaratë e Trumpit ...

Trump: Koreja e Veriut mund të humb gjithçka pas provës bërthamore të fundit
Presidenti i SHBA-së, Donald Trump, ka thënë të dielën se udhëheqësi i Koresë së Veriut, Kim Jong Un rrezikon humbas gjithçka nëse ai rifillon armiqësin dhe vendi i tij duhet të denuklearizohet. Kjo deklaratë e Trumpit ...
Aktuale.MK | 08-Dec-2019 18:53
Presidenti i SHBA-së, Donald Trump, ka thënë të dielën se udhëheqësi i Koresë së Veriut, Kim Jong Un rrezikon humbas gjithçka nëse ai rifillon armiqësin dhe vendi i tij duhet të denuklearizohet. Kjo deklaratë e Trumpit ...

Trump: Koreja e Veriut mund të humb gjithçka pas provës bërthamore të fundit
Presidenti i SHBA-së, Donald Trump, ka thënë të dielën se udhëheqësi i Koresë së Veriut, Kim Jong Un rrezikon humbas gjithçka nëse ai rifillon armiqësin dhe vendi i tij duhet të denuklearizohet. Kjo deklaratë e Trumpit ...
Klan Kosova | 08-Dec-2019 18:41
Presidenti i SHBA-së, Donald Trump, ka thënë të dielën se udhëheqësi i Koresë së Veriut, Kim Jong Un rrezikon humbas gjithçka nëse ai rifillon armiqësin dhe vendi i tij duhet të denuklearizohet. Kjo deklaratë e Trumpit ...

Korea e Veriut nuk ndalet: Kryem një “provë të rëndësishme” bërthamore
Korea e Veriut thotë se ka kryer “një provë shumë të rëndësishëm” në një vend të testimit të raketave me rreze të gjatë veprimi, që zyrtarët e Shteteve të Bashkuara më herët kanë thënë se është çmontuar pjesërisht, si ...
GazetaTema | 08-Dec-2019 12:44
Korea e Veriut thotë se ka kryer “një provë shumë të rëndësishëm” në një vend të testimit të raketave me rreze të gjatë veprimi, që zyrtarët e Shteteve të Bashkuara më herët kanë thënë se është çmontuar pjesërisht, si ...

Koreja e Veriut thotë se ka realizuar testime shumë të rëndësishme
Koreja e Veriut ka njoftuar se ka realizuar “një testim shumë të rëndësisishëm” në një lokasion të lansimeve satelitore. Agjencia e lajmeve shtetërore KCNA tha që rezultatet do të përdoren për të përmirësuar statusin ...
Portalb | 08-Dec-2019 15:27
Koreja e Veriut ka njoftuar se ka realizuar “një testim shumë të rëndësisishëm” në një lokasion të lansimeve satelitore. Agjencia e lajmeve shtetërore KCNA tha që rezultatet do të përdoren për të përmirësuar statusin ...

Koreja e Veriut thotë se ka realizuar testime shumë të rëndësishme
Koreja e Veriut ka njoftuar se ka realizuar “një testim shumë të rëndësisishëm” në një lokasion të lansimeve satelitore. Agjencia e lajmeve shtetërore KCNA tha që rezultatet do të përdoren për të përmirësuar statusin ...
Klan Kosova | 08-Dec-2019 14:50
Koreja e Veriut ka njoftuar se ka realizuar “një testim shumë të rëndësisishëm” në një lokasion të lansimeve satelitore. Agjencia e lajmeve shtetërore KCNA tha që rezultatet do të përdoren për të përmirësuar statusin ...

Koreja e Veriut pretendon se ka kryer një “provë të rëndësishme” bërthamore
Koreja e Veriut thotë se ka kryer “një provë shumë të rëndësishëm” në një vend të testimit të raketave me rreze të gjatë veprimi, që zyrtarët e Shteteve të Bashkuara më herët kanë thënë se është çmontuar pjesërisht, si ...
Arbresh | 08-Dec-2019 14:20
Koreja e Veriut thotë se ka kryer “një provë shumë të rëndësishëm” në një vend të testimit të raketave me rreze të gjatë veprimi, që zyrtarët e Shteteve të Bashkuara më herët kanë thënë se është çmontuar pjesërisht, si ...

Koreja e Veriut thotë se ka kryer “një provë të rëndësishme”
Media shtetërore e Koresë së Veriut, tha se është kryer një “provë e rëndësishme” në stacionin e lëshimit hapësinor, Sohae. Agjencia shtetërore e e lajmeve, KCNA, tha se prova u krye në stacionin e lëshimit të raketave ...
Zeri Amerikes | 08-Dec-2019 13:29
Media shtetërore e Koresë së Veriut, tha se është kryer një “provë e rëndësishme” në stacionin e lëshimit hapësinor, Sohae. Agjencia shtetërore e e lajmeve, KCNA, tha se prova u krye në stacionin e lëshimit të raketave ...

Koreja e Veriut pretendon se ka kryer një “provë të rëndësishme” bërthamore
Koreja e Veriut thotë se ka kryer “një provë shumë të rëndësishëm” në një vend të testimit të raketave me rreze të gjatë veprimi, që zyrtarët e Shteteve të Bashkuara më herët kanë thënë se është çmontuar pjesërisht, si ...
Radio Evropa e Lire | 08-Dec-2019 12:23
Koreja e Veriut thotë se ka kryer “një provë shumë të rëndësishëm” në një vend të testimit të raketave me rreze të gjatë veprimi, që zyrtarët e Shteteve të Bashkuara më herët kanë thënë se është çmontuar pjesërisht, si ...

Programi bërthamor, Koreja e Veriut: Kemi testuar një Rake.të me rreze të gjatë
Peniani vijon presionin ndaj Uashingtonit duke testuar raketën e rradhës me rreze të gjatë. Testimi i fundit bërthamor ishte ai që u realizua në shtator të 2017-tës ndërsa ai i një rakete ndërkontinentale u realizua në ...
Medial | 08-Dec-2019 11:32
Peniani vijon presionin ndaj Uashingtonit duke testuar raketën e rradhës me rreze të gjatë. Testimi i fundit bërthamor ishte ai që u realizua në shtator të 2017-tës ndërsa ai i një rakete ndërkontinentale u realizua në ...

Programi bërthamor, Koreja e Veriut: Kemi testuar një raketë me rreze të gjatë
Peniani vijon presionin ndaj Uashingtonit duke testuar raketën e rradhës me rreze të gjatë. Testimi i fundit bërthamor ishte ai që u realizua në shtator të 2017-tës ndërsa ai i një rakete ndërkontinentale u realizua në ...
ABCNews | 08-Dec-2019 11:26
Peniani vijon presionin ndaj Uashingtonit duke testuar raketën e rradhës me rreze të gjatë. Testimi i fundit bërthamor ishte ai që u realizua në shtator të 2017-tës ndërsa ai i një rakete ndërkontinentale u realizua në ...

12
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved