ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 25/01/2020 22:25

Thirrja e Presidentit Meta: Koha për të dëgjuar shkencëtarët, jo servilët

Thirrja e Presidentit Meta: Koha për të dëgjuar shkencëtarët, jo servilët
Presidenti Ilir Meta e nisi javën duke postuar online një shkrim, teksa shkruan: Koha për të dëgjuar shkencëtarët, jo servilët. Shkrimi i postuar nga Meta u publikua nga revista Monitor. Aty thuhet se në vitin 2013, ...
Telegraf | 09-Dec-2019 12:18
Presidenti Ilir Meta e nisi javën duke postuar online një shkrim, teksa shkruan: Koha për të dëgjuar shkencëtarët, jo servilët. Shkrimi i postuar nga Meta u publikua nga revista Monitor. Aty thuhet se në vitin 2013, ...

Presidenti Meta: Koha për të dëgjuar shkencëtarët, jo servilët!
Presidenti Ilir Meta, ka ndarë një shkrim të 4 sizmologëve të njohur në vend, të cilët flasin për hartën e re sizmike dhe për thirrjen që i kanë bërë qeverisë. Bashkëngjitur shkrimit, kreu i shtetit shkruan në Facebook ...
Telegraf | 09-Dec-2019 12:03
Presidenti Ilir Meta, ka ndarë një shkrim të 4 sizmologëve të njohur në vend, të cilët flasin për hartën e re sizmike dhe për thirrjen që i kanë bërë qeverisë. Bashkëngjitur shkrimit, kreu i shtetit shkruan në Facebook ...

Harta sizmike/ Meta- Qeverisë: Koha për të dëgjuar shkencëtarët, jo servilët!
Shqipëria ka ende në fuqi hartën sizmike të miratuar në kohën e Enver Hoxhës në vitin 1979, ç’ka do të thotë se ndërtesat e reja të bëra rishtazi sidomos pas viteve ’90 nuk janë bazuar në hartën e re sizmike. Katër ...
ABCNews | 09-Dec-2019 13:09
Shqipëria ka ende në fuqi hartën sizmike të miratuar në kohën e Enver Hoxhës në vitin 1979, ç’ka do të thotë se ndërtesat e reja të bëra rishtazi sidomos pas viteve ’90 nuk janë bazuar në hartën e re sizmike. Katër ...

Harta e re sizmike në 2013, Meta: Koha për të dëgjuar shkencëtarët, jo servilët!
Presidenti Ilir Meta ka reaguar përmes një postimi në facebook lidhur me situatën pas tërmetit në vend. Ndërsa ndan një shkrim të 4 sizmiologëve të njohur në vend, Meta shkruan në një postim në rrjetet sociale se është ...
Lapsi | 09-Dec-2019 11:45
Presidenti Ilir Meta ka reaguar përmes një postimi në facebook lidhur me situatën pas tërmetit në vend. Ndërsa ndan një shkrim të 4 sizmiologëve të njohur në vend, Meta shkruan në një postim në rrjetet sociale se është ...

Paralajmërimi i profesorëve/ Meta: Të dëgjojmë sizmiologët jo servilat!! Ja harta e rrezikut e publikuar në 2013
Presidenti Ilir Meta ka reaguar pas një shkrimi të botuar në media në lidhje me hartën e rrezikut të tërmeteve. Në një postim në Facebook, Meta shkruan se ka ardhur koha që të dëgjohen shkenctarët dhe jo servilat. ...
Standard | 09-Dec-2019 12:18
Presidenti Ilir Meta ka reaguar pas një shkrimi të botuar në media në lidhje me hartën e rrezikut të tërmeteve. Në një postim në Facebook, Meta shkruan se ka ardhur koha që të dëgjohen shkenctarët dhe jo servilat. ...

Meta: Të dëgjojmë sizmiologët jo servilat, ja harta e rrezikut e publikuar në 2013
Presidenti Ilir Meta ka reaguar pas një shkrimi të botuar në media në lidhje me hartën e rrezikut të tërmeteve. Në një postim në Facebook, Meta shkruan se ka ardhur koha që të dëgjohen shkenctarët dhe jo servilat. “Koha ...
VizionPlus | 09-Dec-2019 11:10
Presidenti Ilir Meta ka reaguar pas një shkrimi të botuar në media në lidhje me hartën e rrezikut të tërmeteve. Në një postim në Facebook, Meta shkruan se ka ardhur koha që të dëgjohen shkenctarët dhe jo servilat. “Koha ...

Tërmetet, Meta : “Koha për të dëgjuar shkencëtarët, jo servilët!”
Pas tërmetit shkatërrues të 26 nëntorit, presidenti i vendit Ilir Meta ka bërë thirrje që të vlerësohen mendimet e shkencëtarëve lidhur me këto fenomene të natyrës. “Koha për të dëgjuar shkencëtarët, jo servilët!” ...
RTSH | 09-Dec-2019 11:28
Pas tërmetit shkatërrues të 26 nëntorit, presidenti i vendit Ilir Meta ka bërë thirrje që të vlerësohen mendimet e shkencëtarëve lidhur me këto fenomene të natyrës. “Koha për të dëgjuar shkencëtarët, jo servilët!” ...

Profesorët e sizmiologjisë ofruan hartë të re sizmike në 2013,Meta: Koha për të dëgjuar shkencëtarët, jo servilët!
TIRANE Presidenti Ilir Meta, ka reaguar përmes një postimi në facebook lidhur me situatën pas tërmetit në vend. Ndërsa ndan një shkrim të 4 sizmiologëve të njohur në vend, Meta shkruan në një postim në rrjetet sociale ...
BalkanWeb | 09-Dec-2019 10:47
TIRANE Presidenti Ilir Meta, ka reaguar përmes një postimi në facebook lidhur me situatën pas tërmetit në vend. Ndërsa ndan një shkrim të 4 sizmiologëve të njohur në vend, Meta shkruan në një postim në rrjetet sociale ...

Studimi i 2013 / Harta e re sizmike dhe një thirrje që u injorua
Në vitin 2013 katër sizmologë të njohur në vend, Prof.Dr.Eduard Sulstarova, Prof.Dr.Shyqyri Aliaj, Prof.Dr.Siasi Koçiu dhe Prof.Dr.Betim Muço, i ofruan qeverisë një hartë të re sizmike që shoqëronin botimin e tyre të ...
Gazeta Dita | 09-Dec-2019 11:27
Në vitin 2013 katër sizmologë të njohur në vend, Prof.Dr.Eduard Sulstarova, Prof.Dr.Shyqyri Aliaj, Prof.Dr.Siasi Koçiu dhe Prof.Dr.Betim Muço, i ofruan qeverisë një hartë të re sizmike që shoqëronin botimin e tyre të ...

Meta, në sulm edhe për tërmetin: Koha për të dëgjuar shkencëtarët dhe jo servilët
“Koha për të dëgjuar shkencëtarët, jo servilët!” Kështu shkruan Presidenti Ilir Meta, lidhur me situatën e tërmeteve në vendin tonë, ku më i forti prej tyre mëngjesin e 26 nëntorit, shkaktoi 51 viktima. Për të dalë në ...
Lexo | 09-Dec-2019 11:20
“Koha për të dëgjuar shkencëtarët, jo servilët!” Kështu shkruan Presidenti Ilir Meta, lidhur me situatën e tërmeteve në vendin tonë, ku më i forti prej tyre mëngjesin e 26 nëntorit, shkaktoi 51 viktima. Për të dalë në ...

Paralajmërimi i qeverisë që në 2013-ën nga profesorët e sizmiologjisë: 9 zonat më të rrezikuara në vendin tonë
Qeveria është paralajmëruar që në vitin 2013 nga studiuesit e sizmologjisë për të adoptuar hartat dhe kodet e ndërtimit për shkak edhe të fluksit të ndërtimeve të pallateve shumëkatëshe mbi rekorde ligjore të vjetra. ...
Politiko | 09-Dec-2019 11:10
Qeveria është paralajmëruar që në vitin 2013 nga studiuesit e sizmologjisë për të adoptuar hartat dhe kodet e ndërtimit për shkak edhe të fluksit të ndërtimeve të pallateve shumëkatëshe mbi rekorde ligjore të vjetra. ...

Tërmetet/ Profesorët e sizmologjisë paralajmëruan qeverinë në 2013
mapo.al Ofruan falas studimin – harta të reja sizmike dhe thirrja që i bënë Qeverisë 6 vite më parë: 9 zonat e burimeve sizmike në vendin tonë Në vitin 2013 katër sizmologë të njohur në vend, Prof.Dr.Eduard Sulstarova, ...
Mapo | 09-Dec-2019 10:47
mapo.al Ofruan falas studimin – harta të reja sizmike dhe thirrja që i bënë Qeverisë 6 vite më parë: 9 zonat e burimeve sizmike në vendin tonë Në vitin 2013 katër sizmologë të njohur në vend, Prof.Dr.Eduard Sulstarova, ...

Profesorët e sizmiologjisë ofruan hartë të re sizmike në 2013,Meta: Koha për të dëgjuar shkencëtarët, jo servilët!
Presidenti Ilir Meta, ka reaguar përmes një postimi në facebook lidhur me situatën pas tërmetit në vend. Ndërsa ndan një shkrim të 4 sizmiologëve të njohur në vend, Meta shkruan në një postim në rrjetet sociale se është ...
Medial | 09-Dec-2019 10:59
Presidenti Ilir Meta, ka reaguar përmes një postimi në facebook lidhur me situatën pas tërmetit në vend. Ndërsa ndan një shkrim të 4 sizmiologëve të njohur në vend, Meta shkruan në një postim në rrjetet sociale se është ...

Paralajmërimi i profesorëve të sizmologjisë dhe thirrja e bërë ndaj qeverisë, ekspertët e ofruan falas studimin më 2013, cilat janë 9 zonat e burimeve sizmike në vendin tonë
Postuar: 09/12/2019 - 10:54 Në vitin 2013 katër sizmologë të njohur në vend, Prof.Dr.Eduard Sulstarova, Prof.Dr.Shyqyri Aliaj, Prof.Dr.Siasi Koçiu dhe Prof.Dr.Betim Muço, i ofruan qeverisë një hartë të re sizmike që ...
Sot.Al | 09-Dec-2019 10:55
Postuar: 09/12/2019 - 10:54 Në vitin 2013 katër sizmologë të njohur në vend, Prof.Dr.Eduard Sulstarova, Prof.Dr.Shyqyri Aliaj, Prof.Dr.Siasi Koçiu dhe Prof.Dr.Betim Muço, i ofruan qeverisë një hartë të re sizmike që ...

Sizmiologet ofruan harte te re sizmike ne 2013, Meta: Koha per te degjuar shkencetaret, jo servilet
TIRANE Presidenti Ilir Meta, ka reaguar përmes një postimi në facebook lidhur me situatën pas tërmetit në vend. Ndërsa ndan një shkrim të 4 sizmiologëve të njohur në vend, Meta shkruan në një postim në rrjetet sociale ...
Lajmi i Fundit | 09-Dec-2019 10:52
TIRANE Presidenti Ilir Meta, ka reaguar përmes një postimi në facebook lidhur me situatën pas tërmetit në vend. Ndërsa ndan një shkrim të 4 sizmiologëve të njohur në vend, Meta shkruan në një postim në rrjetet sociale ...

Paralajmërimi i profesorëve të sizmologjisë e ofruan falas studimin më 2013, ja 9 zonat e burimeve sizmike në vendin tonë
Në vitin 2013 katër sizmologë të njohur në vend, Prof.Dr.Eduard Sulstarova, Prof.Dr.Shyqyri Aliaj, Prof.Dr.Siasi Koçiu dhe Prof.Dr.Betim Muço, i ofruan qeverisë një hartë të re sizmike që shoqëronin botimin e tyre të ...
BalkanWeb | 09-Dec-2019 10:37
Në vitin 2013 katër sizmologë të njohur në vend, Prof.Dr.Eduard Sulstarova, Prof.Dr.Shyqyri Aliaj, Prof.Dr.Siasi Koçiu dhe Prof.Dr.Betim Muço, i ofruan qeverisë një hartë të re sizmike që shoqëronin botimin e tyre të ...

Paralajmëroi që në korrik për tërmetin apokaliptik, nuk ndalet Ilir Meta, i jep mesazhin e fortë Edi Ramës: Ka ardhur koha që...
Postuar: 09/12/2019 - 10:43 Presidenti Ilir Meta ka shpërndarë një shkrim ku në vitin 2013 katër sizmologë të njohur në vend, Prof.Dr.Eduard Sulstarova, Prof.Dr.Shyqyri Aliaj, Prof.Dr.Siasi Koçiu dhe Prof.Dr.Betim Muço, ...
Sot.Al | 09-Dec-2019 10:46
Postuar: 09/12/2019 - 10:43 Presidenti Ilir Meta ka shpërndarë një shkrim ku në vitin 2013 katër sizmologë të njohur në vend, Prof.Dr.Eduard Sulstarova, Prof.Dr.Shyqyri Aliaj, Prof.Dr.Siasi Koçiu dhe Prof.Dr.Betim Muço, ...

Paralajmërimi i profesorëve të sizmologjisë e ofruan falas studimin më 2013, ja 9 zonat e burimeve sizmike në vendin tonë
Në vitin 2013 katër sizmologë të njohur në vend, Prof.Dr.Eduard Sulstarova, Prof.Dr.Shyqyri Aliaj, Prof.Dr.Siasi Koçiu dhe Prof.Dr.Betim Muço, i ofruan qeverisë një hartë të re sizmike që shoqëronin botimin e tyre të ...
Medial | 09-Dec-2019 10:43
Në vitin 2013 katër sizmologë të njohur në vend, Prof.Dr.Eduard Sulstarova, Prof.Dr.Shyqyri Aliaj, Prof.Dr.Siasi Koçiu dhe Prof.Dr.Betim Muço, i ofruan qeverisë një hartë të re sizmike që shoqëronin botimin e tyre të ...

Studimi i profesorëve për tërmetet u ofrua falas por qeveria shqiptare e ‘harroi’
Në vitin 2013 katër sizmologë të njohur në vend, Prof.Dr.Eduard Sulstarova, Prof.Dr.Shyqyri Aliaj, Prof.Dr.Siasi Koçiu dhe Prof.Dr.Betim Muço, i ofruan qeverisë një hartë të re sizmike që shoqëronin botimin e tyre të ...
Gazeta Express | 09-Dec-2019 10:34
Në vitin 2013 katër sizmologë të njohur në vend, Prof.Dr.Eduard Sulstarova, Prof.Dr.Shyqyri Aliaj, Prof.Dr.Siasi Koçiu dhe Prof.Dr.Betim Muço, i ofruan qeverisë një hartë të re sizmike që shoqëronin botimin e tyre të ...

Paralajmërimi i profesorëve të sizmologjisë e ofruan falas studimin më 2013
Në vitin 2013 katër sizmologë të njohur në vend, Prof.Dr.Eduard Sulstarova, Prof.Dr.Shyqyri Aliaj, Prof.Dr.Siasi Koçiu dhe Prof.Dr.Betim Muço, i ofruan qeverisë një hartë të re sizmike që shoqëronin botimin e tyre të ...
Monitor | 09-Dec-2019 10:11
Në vitin 2013 katër sizmologë të njohur në vend, Prof.Dr.Eduard Sulstarova, Prof.Dr.Shyqyri Aliaj, Prof.Dr.Siasi Koçiu dhe Prof.Dr.Betim Muço, i ofruan qeverisë një hartë të re sizmike që shoqëronin botimin e tyre të ...

12
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved