ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 23/01/2020 05:28

Greqi-Shqipëri, a mjaftojnë 51 të vdekur për të afruar?

Greqi-Shqipëri, a mjaftojnë 51 të vdekur për të afruar?
“Në Shqipëri hanim dru. Në Greqi hëngrëm dru dhe bukë. Ti, çfarë do të preferoje?”. Këto me tha një i ri shqiptar, verën e 1997-s, kur për herë të parë u gjenda në vendin fqinj që deri atëherë më ishte krejt i panjohur. ...
VizionPlus | 09-Dec-2019 12:27
“Në Shqipëri hanim dru. Në Greqi hëngrëm dru dhe bukë. Ti, çfarë do të preferoje?”. Këto me tha një i ri shqiptar, verën e 1997-s, kur për herë të parë u gjenda në vendin fqinj që deri atëherë më ishte krejt i panjohur. ...

Dashuri-urrejtja Shqipëri-Greqi dhe gjembat e së kaluarës, që vazhdojnë të na helmojnë
Nga Dhimitris Kristopulos* A mjaftojne gjashte e gjysmë Rihter dhe 50 të vdekur? Eshtë e pakonceptueshme që dy vende si Greqia dhe Shqipëria, me një afërsi kaq te madhe dhe aq shumë çështje që kanë të bëjnë me të ...
GazetaTema | 09-Dec-2019 10:40
Nga Dhimitris Kristopulos* A mjaftojne gjashte e gjysmë Rihter dhe 50 të vdekur? Eshtë e pakonceptueshme që dy vende si Greqia dhe Shqipëria, me një afërsi kaq te madhe dhe aq shumë çështje që kanë të bëjnë me të ...

Shqipëri-Greqi/ A mjaftojnë 51 të vdekur për të na afruar?
Nga Dimitris Christopoulos “Në Shqipëri hanim dru. Në Greqi hëngrëm dru dhe bukë. Ti, çfarë do të preferoje?”. Këto me tha një i ri shqiptar, verën e 1997-s, kur për herë të parë u gjenda në vendin fqinj që deri atëherë ...
Dritare | 07-Dec-2019 15:01
Nga Dimitris Christopoulos “Në Shqipëri hanim dru. Në Greqi hëngrëm dru dhe bukë. Ti, çfarë do të preferoje?”. Këto me tha një i ri shqiptar, verën e 1997-s, kur për herë të parë u gjenda në vendin fqinj që deri atëherë ...

Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved