ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 28/01/2020 14:20

Shefat e diplomacive të BE-së, Maqedonisë së Veriut dhe Shqipërisë do të takohen në Bruksel

Shefat e diplomacive të BE-së, Maqedonisë së Veriut dhe Shqipërisë do të takohen në Bruksel
Sot në Bruksel do të mbahet takim joformal pune i ministrave të Punëve të Jashtme të BE-së, në të cilin janë ftuar edhe ministrat e Maqedonisë së Veriut dhe Shqipërisë.
Top Channel | 09-Dec-2019 12:51
Sot në Bruksel do të mbahet takim joformal pune i ministrave të Punëve të Jashtme të BE-së, në të cilin janë ftuar edhe ministrat e Maqedonisë së Veriut dhe Shqipërisë.

Cakaj me Ministrat e Jashtëm të BE-së: Dinamikë e re politike për hapjen e negociatave
Ministri në Detyrë për Evropën dhe Punët e Jashtme, Gent Cakaj mori pjesë në mëngjesin e punës në Bruksel me pjesëmarrjen e të gjithë Ministrave të Jashtëm të Bashkimit Evropian.
Top Channel | 09-Dec-2019 12:21
Ministri në Detyrë për Evropën dhe Punët e Jashtme, Gent Cakaj mori pjesë në mëngjesin e punës në Bruksel me pjesëmarrjen e të gjithë Ministrave të Jashtëm të Bashkimit Evropian.

Komisioneri për Zgjerimin në BE Oliver Varhelyi: Të korrigjojmë gabimin e tetorit, hapja e negociatave për Shqipërinë dhe RMV e mundur në mars 2020
“Të korrigjojmë gabimin e tetorit dhe në pranverë të 2020 të hapen negociatat për Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut”. Kështu ka deklaruar Komisioneri për Zgjerimin në BE Oliver Varhelyi. Gjatë fjalës së tij Varhelyi ...
BalkanWeb | 09-Dec-2019 12:18
“Të korrigjojmë gabimin e tetorit dhe në pranverë të 2020 të hapen negociatat për Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut”. Kështu ka deklaruar Komisioneri për Zgjerimin në BE Oliver Varhelyi. Gjatë fjalës së tij Varhelyi ...

Cakaj me Ministrat e Jashtëm të BE: Dinamikë e re politike për hapjen e negociatave
Ministri në Detyrë për Evropën dhe Punët e Jashtme, Gent Cakaj mori pjesë në mëngjesin e punës në Bruksel me pjesëmarrjen e të gjithë Ministrave të Jashtëm të Bashkimit Evropian. Takimi, sipas ministries, u fokusua ...
VizionPlus | 09-Dec-2019 12:25
Ministri në Detyrë për Evropën dhe Punët e Jashtme, Gent Cakaj mori pjesë në mëngjesin e punës në Bruksel me pjesëmarrjen e të gjithë Ministrave të Jashtëm të Bashkimit Evropian. Takimi, sipas ministries, u fokusua ...

“Dinamikë e re politike për hapjen e negociatave”, Cakaj me Ministrat e Jashtëm të BE
Ministri në Detyrë për Evropën dhe Punët e Jashtme, Gent Cakaj mori pjesë në mëngjesin e punës në Bruksel me pjesëmarrjen e të gjithë Ministrave të Jashtëm të Bashkimit Evropian. Takimi u fokusua kryesisht në hapat që ...
BalkanWeb | 09-Dec-2019 12:16
Ministri në Detyrë për Evropën dhe Punët e Jashtme, Gent Cakaj mori pjesë në mëngjesin e punës në Bruksel me pjesëmarrjen e të gjithë Ministrave të Jashtëm të Bashkimit Evropian. Takimi u fokusua kryesisht në hapat që ...

‘Gabuam ne tetor’, Komisioneri per zgjerimin e BE: Negociatat mund te hapen ne pranvere
Komisari i ri për zgjerimin e BE, hungarezi Oliver Varhelyi ka deklaruar se në pranverën e ardhshme duhet të punohet për hapjen e negociatave për Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut. Sipas Verhelyi ishte një gabim mos ...
Lajmi i Fundit | 09-Dec-2019 13:00
Komisari i ri për zgjerimin e BE, hungarezi Oliver Varhelyi ka deklaruar se në pranverën e ardhshme duhet të punohet për hapjen e negociatave për Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut. Sipas Verhelyi ishte një gabim mos ...

Cakaj me Ministrat e Jashtëm të BE-së: Dinamikë e re politike për hapjen e negociatave
Ministri në Detyrë për Evropën dhe Punët e Jashtme, Gent Cakaj mori pjesë në mëngjesin e punës në Bruksel me pjesëmarrjen e të gjithë Ministrave të Jashtëm të Bashkimit Evropian. Takimi u fokusua kryesisht në hapat që ...
InFokusi | 09-Dec-2019 13:00
Ministri në Detyrë për Evropën dhe Punët e Jashtme, Gent Cakaj mori pjesë në mëngjesin e punës në Bruksel me pjesëmarrjen e të gjithë Ministrave të Jashtëm të Bashkimit Evropian. Takimi u fokusua kryesisht në hapat që ...

Dendias pas mëngjesit të punës në Bruksel: Besoj se në një masë të caktuar, diçka arritëm sot
Athinë, 9 dhjetor 2019 (MEDIAL) – Përmirësimi i metodologjisë së zgjerimit dhe nevoja që të ruhet perspektiva evropiane e vendeve të rajonit, sipas shefit të diplomacisë greke Nikos Dendias, kanë qenë në fokus së ...
Medial | 09-Dec-2019 13:00
Athinë, 9 dhjetor 2019 (MEDIAL) – Përmirësimi i metodologjisë së zgjerimit dhe nevoja që të ruhet perspektiva evropiane e vendeve të rajonit, sipas shefit të diplomacisë greke Nikos Dendias, kanë qenë në fokus së ...

Cakaj me Ministrat e Jashtëm të BE-së: Dinamikë e re politike për hapjen e negociatave
Ministri në Detyrë për Evropën dhe Punët e Jashtme, Gent Cakaj mori pjesë në mëngjesin e punës në Bruksel me pjesëmarrjen e të gjithë Ministrave të Jashtëm të Bashkimit Evropian. Takimi u fokusua kryesisht në hapat që ...
Klan Kosova | 09-Dec-2019 12:57
Ministri në Detyrë për Evropën dhe Punët e Jashtme, Gent Cakaj mori pjesë në mëngjesin e punës në Bruksel me pjesëmarrjen e të gjithë Ministrave të Jashtëm të Bashkimit Evropian. Takimi u fokusua kryesisht në hapat që ...

Varheli: Negociatat aderuese në Shkup dhe Tiranë të fillojnë në pranverë
Bruksel, 9 dhjetor – Komisari për zgjerim Oliver Varheli tha se negociatat aderuese me Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut duhet të fillojnë në pranverë. Deklaratën e dha pasi që arrit në mbledhjen e Këshillit të BE-së ...
Koha.mk | 09-Dec-2019 12:45
Bruksel, 9 dhjetor – Komisari për zgjerim Oliver Varheli tha se negociatat aderuese me Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut duhet të fillojnë në pranverë. Deklaratën e dha pasi që arrit në mbledhjen e Këshillit të BE-së ...

Cakaj me Ministrat e Jashtëm të BE-së: Dinamikë e re politike për hapjen e negociatave
Ministri në Detyrë për Evropën dhe Punët e Jashtme i Shqipërisë, Gent Cakaj mori pjesë në mëngjesin e punës në Bruksel me pjesëmarrjen e të gjithë Ministrave të Jashtëm të Bashkimit Evropian. Takimi u fokusua kryesisht ...
Shenja | 09-Dec-2019 12:43
Ministri në Detyrë për Evropën dhe Punët e Jashtme i Shqipërisë, Gent Cakaj mori pjesë në mëngjesin e punës në Bruksel me pjesëmarrjen e të gjithë Ministrave të Jashtëm të Bashkimit Evropian. Takimi u fokusua kryesisht ...

Varhelyi kërkon hapjen e negociatave me Maqedoninë e Veriut dhe Shqipërinë
“Të korrigjojmë gabimin e tetorit dhe në pranverë të 2020 të hapen negociatat për Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut”. Kështu ka deklaruar Komisioneri për Zgjerimin në BE Oliver Varhelyi. Gjatë fjalës së tij Varhelyi ...
Gazeta Express | 09-Dec-2019 12:42
“Të korrigjojmë gabimin e tetorit dhe në pranverë të 2020 të hapen negociatat për Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut”. Kështu ka deklaruar Komisioneri për Zgjerimin në BE Oliver Varhelyi. Gjatë fjalës së tij Varhelyi ...

Varheli: Negociatat aderuese në Shkup dhe Tiranë të fillojnë në pranverë
Bruksel, 9 dhjetor 2019 (MEDIAL) – Komisari për zgjerim Oliver Varheli tha se negociatat aderuese me Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut duhet të fillojnë në pranverë. Deklaratën e dha pasi që arrit në mbledhjen e ...
Medial | 09-Dec-2019 12:34
Bruksel, 9 dhjetor 2019 (MEDIAL) – Komisari për zgjerim Oliver Varheli tha se negociatat aderuese me Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut duhet të fillojnë në pranverë. Deklaratën e dha pasi që arrit në mbledhjen e ...

Schallenberg: Procesi integrues i Shqipërisë dhe Maqedonisë së Veriut do të vazhdojë
Procesi i zgjerimit në Europën Juglindore duhet të mbetet i vlefshëm. Ministri i jashtëm austriak Alexander Schallenberg deklaroi pas një takimit të hënën në mëngjes me ministrat e jashtëm të Shqipërisë dhe Maqedonisë ...
RTSH | 09-Dec-2019 12:30
Procesi i zgjerimit në Europën Juglindore duhet të mbetet i vlefshëm. Ministri i jashtëm austriak Alexander Schallenberg deklaroi pas një takimit të hënën në mëngjes me ministrat e jashtëm të Shqipërisë dhe Maqedonisë ...

Cakaj me ministrat e Jashtëm të BE: Dinamikë e re politike për hapjen e negociatave
Ministri në Detyrë për Evropën dhe Punët e Jashtme, Gent Cakaj, mori pjesë në mëngjesin e punës në Bruksel me pjesëmarrjen e të gjithë ministrave të Jashtëm të Bashkimit Evropian. Takimi u fokusua kryesisht në hapat që ...
RTSH | 09-Dec-2019 12:30
Ministri në Detyrë për Evropën dhe Punët e Jashtme, Gent Cakaj, mori pjesë në mëngjesin e punës në Bruksel me pjesëmarrjen e të gjithë ministrave të Jashtëm të Bashkimit Evropian. Takimi u fokusua kryesisht në hapat që ...

Cakaj me Ministrat e Jashtëm të BE: Dinamikë e re politike për hapjen e negociatave
Ministri në Detyrë për Evropën dhe Punët e Jashtme, Gent Cakaj mori pjesë në mëngjesin e punës në Bruksel me pjesëmarrjen e të gjithë Ministrave të Jashtëm të Bashkimit Evropian. Takimi, sipas ministries, u fokusua ...
Medial | 09-Dec-2019 12:24
Ministri në Detyrë për Evropën dhe Punët e Jashtme, Gent Cakaj mori pjesë në mëngjesin e punës në Bruksel me pjesëmarrjen e të gjithë Ministrave të Jashtëm të Bashkimit Evropian. Takimi, sipas ministries, u fokusua ...

Cakaj me Ministrat e Jashtem te BE, “Dinamike e re politike per hapjen e negociatave”
Ministri në Detyrë për Evropën dhe Punët e Jashtme, Gent Cakaj mori pjesë në mëngjesin e punës në Bruksel me pjesëmarrjen e të gjithë Ministrave të Jashtëm të Bashkimit Evropian. Takimi u fokusua kryesisht në hapat që ...
Lajmi i Fundit | 09-Dec-2019 12:21
Ministri në Detyrë për Evropën dhe Punët e Jashtme, Gent Cakaj mori pjesë në mëngjesin e punës në Bruksel me pjesëmarrjen e të gjithë Ministrave të Jashtëm të Bashkimit Evropian. Takimi u fokusua kryesisht në hapat që ...

Ministri Dimitrov për vizitë pune në Bruksel
Ministri për Punë të Jashtme Nikolla Dimitrov sot dhe nesër do të qëndrojë për vizitë pune në Bruksel. Siç njoftojnë nga MPJ, ministri Dimitrov sot do të marrë pjesë në mëngjesin e punës me ministrat e Punëve të Jashtme ...
Ina-Online | 09-Dec-2019 12:16
Ministri për Punë të Jashtme Nikolla Dimitrov sot dhe nesër do të qëndrojë për vizitë pune në Bruksel. Siç njoftojnë nga MPJ, ministri Dimitrov sot do të marrë pjesë në mëngjesin e punës me ministrat e Punëve të Jashtme ...

Komisioneri Varhelyi: Shqipëria dhe Maqedonia e Veriut mund të hapin negociatat në pranverë
Komisioneri për zgjerimin dhe politikën e fqinjësisë, Olvier Varhelyi thotë se BE mund të korrigjoje gabimin e bërë në tetor me Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut. “Ky është takimi i parë i ministrave të jashtëm në të ...
ABCNews | 09-Dec-2019 12:00
Komisioneri për zgjerimin dhe politikën e fqinjësisë, Olvier Varhelyi thotë se BE mund të korrigjoje gabimin e bërë në tetor me Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut. “Ky është takimi i parë i ministrave të jashtëm në të ...

Komisioneri Varhelyi: Shqipëria dhe Maqedonia e Veriut mund të hapin negociatat në pranverë
Komisioneri për zgjerimin dhe politikën e fqinjësisë, Olvier Varhelyi thotë se BE mund të korrigjoje gabimin e bërë në tetor me Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut. “Ky është takimi i parë i ministrave të jashtëm në të ...
Medial | 09-Dec-2019 12:16
Komisioneri për zgjerimin dhe politikën e fqinjësisë, Olvier Varhelyi thotë se BE mund të korrigjoje gabimin e bërë në tetor me Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut. “Ky është takimi i parë i ministrave të jashtëm në të ...

123
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved