ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 25/01/2020 21:44

Banesat e premtuara/ Erdogan për Top Channel. Për 6 muaj deri në një vit do e kemi kryer si punë

Banesat e premtuara/ Erdogan për Top Channel. Për 6 muaj deri në një vit do e kemi kryer si punë
Nga konferenca e investimeve organizuar nga qeveria turke me pjesëmarrjen e vendeve të konferencës islamike, presidenti Turqisë Rexhep Taip Erdogan më shumë se gjysmën e fjalës së tij ia dedikoi apelit për të ndihmuar ...
Top Channel | 08-Dec-2019 17:46
Nga konferenca e investimeve organizuar nga qeveria turke me pjesëmarrjen e vendeve të konferencës islamike, presidenti Turqisë Rexhep Taip Erdogan më shumë se gjysmën e fjalës së tij ia dedikoi apelit për të ndihmuar ...

Erdogan: "Për 6-12 muaj e kemi mbaruar këtë punë"
“Takimi me Erdogan zgjati rreth 3 ore. Folem per shume gjera ne te gjitha aspektet. Kemi te gjitha çadrat e nevojshme kane filluar te instalohen, te tjerat nisen sot. Per banesat ka filluar puna, po percaktojme vendet. ...
ikub.al | 08-Dec-2019 15:51
“Takimi me Erdogan zgjati rreth 3 ore. Folem per shume gjera ne te gjitha aspektet. Kemi te gjitha çadrat e nevojshme kane filluar te instalohen, te tjerat nisen sot. Per banesat ka filluar puna, po percaktojme vendet. ...

Rama me investitorët në Turqi: "Ta bëjmë Durrësin siç bëtë Izmirin"
Gjate fjales se tij, Rama iu kerkoi ndihme investitoreve turqve per te dale nga gjendja e jashtezakonshme ne te cilen ndodhet vendi pas termetit katastrofik te 26 nentorit. Rama iu drejtua donatoreve turq, me fjalet ...
ikub.al | 08-Dec-2019 15:32
Gjate fjales se tij, Rama iu kerkoi ndihme investitoreve turqve per te dale nga gjendja e jashtezakonshme ne te cilen ndodhet vendi pas termetit katastrofik te 26 nentorit. Rama iu drejtua donatoreve turq, me fjalet ...

“500 banesat, gati për 1 vit”! Erdogan i prerë pas takimit me Ramën: Po presim të vendoset për vendin, që të nisë sa më shpejt puna!
Presidenti i Turqisë, Recep Tayyip Erdogan, premtoi sot se brenda harkut kohor të një viti 500 banesat e premtuara për familjet e prekura nga tërmeti i 26 nëntorit do të jenë gati. Në një prononcim për mediet, nga ...
BalkanWeb | 08-Dec-2019 15:03
Presidenti i Turqisë, Recep Tayyip Erdogan, premtoi sot se brenda harkut kohor të një viti 500 banesat e premtuara për familjet e prekura nga tërmeti i 26 nëntorit do të jenë gati. Në një prononcim për mediet, nga ...

Rama shpërndan fjalimin e Erdoganit: Konferenca Islamike mund ta ngrejë Shqipërinë në këmbë
Kryeministri Rama ishte në Stamboll në konferencën e donatorëve, ku kërkoi ndihmë për të rindërtuar Shqipërinë e goditur nga termeti. Edhe pse konferenca u zhvillua paradite, Rama u kujdes që fjala e Presidentit Erdogan ...
ABCNews | 08-Dec-2019 21:18
Kryeministri Rama ishte në Stamboll në konferencën e donatorëve, ku kërkoi ndihmë për të rindërtuar Shqipërinë e goditur nga termeti. Edhe pse konferenca u zhvillua paradite, Rama u kujdes që fjala e Presidentit Erdogan ...

Fotot/ Me duart e shtrënguara dhe përqafime, përfundimet e takimit Rama-Erdogan
Kryeministri Edi Rama pas konferencës doli në një deklaratë për shtyp së bashku me presidentin Erdogan ku i pyetur nga gazetari i Top Channel, Muhamed Veliu dha më shumë detaje për takimin.
Top Channel | 08-Dec-2019 14:41
Kryeministri Edi Rama pas konferencës doli në një deklaratë për shtyp së bashku me presidentin Erdogan ku i pyetur nga gazetari i Top Channel, Muhamed Veliu dha më shumë detaje për takimin.

“Allahu do më shumë njerëzit e dobishëm”, Rama citon Kuranin para investitorëve në Turqi: Ta bëjmë Durrësin siç bëtë Izmirin
Kryeministri Edi Rama mbajti një konferencë me investitorët në Turqi, pas takimit me Presidentin Recep Tayip Erdogan. Gjatë fjalës së tij, Rama iu kërkoi ndihmë turqve për të dalë nga gjendja e jashtëzakonshme në të ...
BalkanWeb | 08-Dec-2019 14:38
Kryeministri Edi Rama mbajti një konferencë me investitorët në Turqi, pas takimit me Presidentin Recep Tayip Erdogan. Gjatë fjalës së tij, Rama iu kërkoi ndihmë turqve për të dalë nga gjendja e jashtëzakonshme në të ...

Rama kërkon ndihma me Kuran: Katastrofat sprova për njerëzimin që të pastrohet nga mëkatet
Kryeministri Edi Rama u kërkoi investitorëve turq donacione për të përballuar pasojat që ka shkaktuar tërmeti i 26 nëntorit. Fillimisht kryeministri Rama zhvilloi një takim me Presidentin Erdogan e më pas drejtoi ...
ABCNews | 08-Dec-2019 16:49
Kryeministri Edi Rama u kërkoi investitorëve turq donacione për të përballuar pasojat që ka shkaktuar tërmeti i 26 nëntorit. Fillimisht kryeministri Rama zhvilloi një takim me Presidentin Erdogan e më pas drejtoi ...

Erdogan u bëri thirrje vendeve islame të ndihmojnë Shqipërinë: Është detyra jonë të shqetësohemi për vëllezërit tanë
Presidenti turk Recep Tayyip Erdogan u bëri thirrje vendeve islame që të kontribuojnë për shërimin sa më të shpejt të plagëve nga tërmeti në Shqipëri. Erdogan në fjalimin e tij të mbajtur në Konferencën e Investimeve të ...
Telegrafi | 08-Dec-2019 15:35
Presidenti turk Recep Tayyip Erdogan u bëri thirrje vendeve islame që të kontribuojnë për shërimin sa më të shpejt të plagëve nga tërmeti në Shqipëri. Erdogan në fjalimin e tij të mbajtur në Konferencën e Investimeve të ...

Erdogan u bën thirrje vendeve të OBI-së ta ndihmojnë Shqipërinë
Presidenti i Turqisë, Recep Tayyip Erdogan, u bëri thirrje vendeve anëtare të Organizatës për Bashkëpunim Islam (OBI) ta ndihmojnë Shqipërinë pas tërmetit shkatërrues që goditi vendin, raporton Anadolu Agency (AA). “Me ...
Shenja | 09-Dec-2019 12:55
Presidenti i Turqisë, Recep Tayyip Erdogan, u bëri thirrje vendeve anëtare të Organizatës për Bashkëpunim Islam (OBI) ta ndihmojnë Shqipërinë pas tërmetit shkatërrues që goditi vendin, raporton Anadolu Agency (AA). “Me ...

Erdogan u bën thirrje vendeve të OBI-së ta ndihmojnë Shqipërinë
Presidenti i Turqisë, Recep Tayyip Erdogan, u bëri thirrje vendeve anëtare të Organizatës për Bashkëpunim Islam (OBI) ta ndihmojnë Shqipërinë pas tërmetit shkatërrues që goditi vendin, raporton Anadolu Agency (AA). “Me ...
Medial | 09-Dec-2019 12:46
Presidenti i Turqisë, Recep Tayyip Erdogan, u bëri thirrje vendeve anëtare të Organizatës për Bashkëpunim Islam (OBI) ta ndihmojnë Shqipërinë pas tërmetit shkatërrues që goditi vendin, raporton Anadolu Agency (AA). “Me ...

Pas shtrëngimit të duarve me Ramën, Erdogan dha lajmin e mirë për shqiptarër, reagon ashpër Pjerin Ndreu: Këta i mërzit më shumë zgjidhja se sa problemi
Postuar: 08/12/2019 - 19:55 Presidenti i Turqisë, Recep Tayip Erdogan deklaroi sot se ka nisur puna për ndërtimin e 500 banesave për qytetarët e prekur nga tërmeti i 26 Nëntorit. Këtë deklaratë Erdogan e bëri pas një ...
Sot.Al | 08-Dec-2019 19:56
Postuar: 08/12/2019 - 19:55 Presidenti i Turqisë, Recep Tayip Erdogan deklaroi sot se ka nisur puna për ndërtimin e 500 banesave për qytetarët e prekur nga tërmeti i 26 Nëntorit. Këtë deklaratë Erdogan e bëri pas një ...

Rama iu drejtohet investitorëve turq me fjalët e Kuranit: “Njerëzit që Allahu do më shumë janë ata që janë të dobishëm”
Gjatë fjalës së tij, në konferencën me investitorët në Turqi, kryeministri Edi Rama iu kërkoi ndihmë turqve për të dalë nga gjendja e jashtëzakonshme në të cilën ndodhet vendi pas tërmetit katastrofik të 26 nëntorit. ...
Ina-Online | 08-Dec-2019 19:20
Gjatë fjalës së tij, në konferencën me investitorët në Turqi, kryeministri Edi Rama iu kërkoi ndihmë turqve për të dalë nga gjendja e jashtëzakonshme në të cilën ndodhet vendi pas tërmetit katastrofik të 26 nëntorit. ...

Erdogan nduk Ramën vëllazërisht nga faqet, prononcime pas konferencës (video)
Kryeministri Rama publikoi pamje nga fundi i konferencës së donatorëve në Stamboll, organizuar nga Erdogan vetëm për Shqipërinë, ku pati dhe një përqafim vëllazëror me presidentin turk. Si Erdogan e si Rama, dhanë ...
Tesheshi | 08-Dec-2019 19:20
Kryeministri Rama publikoi pamje nga fundi i konferencës së donatorëve në Stamboll, organizuar nga Erdogan vetëm për Shqipërinë, ku pati dhe një përqafim vëllazëror me presidentin turk. Si Erdogan e si Rama, dhanë ...

Erdogan: Për 6 muaj deri në një vit do kemi ndërtuar 500 banesat për të prekurit nga tërmeti
Presidenti turk Erdogan në një deklaratë së bashku me kryeministrin Edi Rama pas konferencës së mbajtur në Stamboll foli edhe për premtimin e tij për ndërtimin e 500 banesave në vend pas tërmetit të 26 nëntorit. “Do ...
GazetaTema | 08-Dec-2019 14:23
Presidenti turk Erdogan në një deklaratë së bashku me kryeministrin Edi Rama pas konferencës së mbajtur në Stamboll foli edhe për premtimin e tij për ndërtimin e 500 banesave në vend pas tërmetit të 26 nëntorit. “Do ...

Edi Rama në Turqi: Allahu i do më shumë njerëzit që mendojnë për të tjerët
Pas takimit me presidentin e Turqisë Edogran, kryeministri shqiptar, Edi Rama, bëri thirrje për ndihmë nga konferenca e donatorëve. Rama tha se Allahu do më shumë janë ata që janë të dobishëm dhe se Turqia provoi se i ...
Aktuale.MK | 08-Dec-2019 18:01
Pas takimit me presidentin e Turqisë Edogran, kryeministri shqiptar, Edi Rama, bëri thirrje për ndihmë nga konferenca e donatorëve. Rama tha se Allahu do më shumë janë ata që janë të dobishëm dhe se Turqia provoi se i ...

Banesat e premtuara/ Erdogan: Për 6 muaj deri në një vit do e kemi kryer si punë
Presidenti turk Erdogan në një deklaratë së bashku me kryeministrin Edi Rama pas konferencës së mbajtur në Stamboll foli për Top Channel edhe për premtimin e tij për ndërtimin e 500 banesave në vend pas tërmetit të 26 ...
Top Channel | 08-Dec-2019 14:14
Presidenti turk Erdogan në një deklaratë së bashku me kryeministrin Edi Rama pas konferencës së mbajtur në Stamboll foli për Top Channel edhe për premtimin e tij për ndërtimin e 500 banesave në vend pas tërmetit të 26 ...

KM Rama kërkon ndihma me Kuran dhe Allah
Duke folur përulësisht me mendjen, filozofinë e botës islame dhe librin e shenjtë Kuranin, kryeministri Edi Rama vërejti se Shqipëria ka pësuar goditje të rëndë nga tërmeti, që nuk mund të kalohet pa ndihma nga jashtë ...
Illyriapress | 08-Dec-2019 17:49
Duke folur përulësisht me mendjen, filozofinë e botës islame dhe librin e shenjtë Kuranin, kryeministri Edi Rama vërejti se Shqipëria ka pësuar goditje të rëndë nga tërmeti, që nuk mund të kalohet pa ndihma nga jashtë ...

VIDEO: “S’mund të flasësh për mjaltin, pa e prekur me buzë”, Rama tregon detaje nga takimi me Erdogan
Kryeministri Edi Rama ka folur pas takimit me presidentin e Turqisë, Erdogan, dhe tha se ndihma që ku shtet ka dhënë ndaj Shqipërisë, në këto ditë të vështira ka qenë mjaft e madhe. Teksa u pyet nëse kishte besim se do ...
GazetaTema | 08-Dec-2019 14:23
Kryeministri Edi Rama ka folur pas takimit me presidentin e Turqisë, Erdogan, dhe tha se ndihma që ku shtet ka dhënë ndaj Shqipërisë, në këto ditë të vështira ka qenë mjaft e madhe. Teksa u pyet nëse kishte besim se do ...

Rama para investitorëve turq: Kurani i lavdishëm na mëson se asnjë gjethe nuk e prek tokën pa lejen e Zotit
Rama doli para investitorëve turq me një kërkesë të drejtpërdrejtë. “Qëndroj para jush për të kërkuar ndihmë. Cila është fytyra më e bukur në islam, sipas profetit të zotit “paqja qoftë mbi të”, të ndihmosh ata që njeh ...
Indeks Online | 08-Dec-2019 17:34
Rama doli para investitorëve turq me një kërkesë të drejtpërdrejtë. “Qëndroj para jush për të kërkuar ndihmë. Cila është fytyra më e bukur në islam, sipas profetit të zotit “paqja qoftë mbi të”, të ndihmosh ata që njeh ...

123...>>
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved