ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 09/04/2020 05:50

Probleme në zgjedhje? Federata e Kosovës flet me fakte, i mbyll gojën Ahmetit

Probleme në zgjedhje? Federata e Kosovës flet me fakte, i mbyll gojën Ahmetit
Një debat në lidhje me zgjedhjet në Federatën e Futbollit të Kosovës (FFK) është krijuar këto ditë. Arianit Ahmeti u shkarkua nga detyra e zv sekretarit të FFK-së dhe shpërtheu në akuza kundrejt Agim Ademit, kreut të ...
ABCNews | 09-Dec-2019 13:36
Një debat në lidhje me zgjedhjet në Federatën e Futbollit të Kosovës (FFK) është krijuar këto ditë. Arianit Ahmeti u shkarkua nga detyra e zv sekretarit të FFK-së dhe shpërtheu në akuza kundrejt Agim Ademit, kreut të ...

Arianit Ahmeti tregon prapaskenat me biletat online: Nuk dalin të gjitha në shitje
Tifozët kosovarë problemin më të madh e kanë pasur këtë vit për ta siguruar një biletë për ndeshjen që Kosova luante në stadiumin ‘Fadil Vokrri’. Shumë adhurues të futbollit dhe ndjekës të Përfaqësueses së Kosovës kanë ...
Telegrafi | 09-Dec-2019 09:43
Tifozët kosovarë problemin më të madh e kanë pasur këtë vit për ta siguruar një biletë për ndeshjen që Kosova luante në stadiumin ‘Fadil Vokrri’. Shumë adhurues të futbollit dhe ndjekës të Përfaqësueses së Kosovës kanë ...

Ekskluzive| UEFA i dërgon letër FFK’së, por Arianit Ahmeti reagon ashpër: Favre s’është kompetent, kjo është ‘lojë’ e Agim Ademit
Trajneri i kombëtares Edi Reja ndodhet në Tiranë. Ai ka mbërritur në Federatën Shqiptare të futbollit ku do të diskutojë rinovimin e kontratës për sezonin e ardhshëm . Takimi pritet të nisë pas pak me presidentin Duka.
GazetaBlic | 09-Dec-2019 14:00
Trajneri i kombëtares Edi Reja ndodhet në Tiranë. Ai ka mbërritur në Federatën Shqiptare të futbollit ku do të diskutojë rinovimin e kontratës për sezonin e ardhshëm . Takimi pritet të nisë pas pak me presidentin Duka.

Sqarohet gjithçka për mandatin e Agim Ademit në krye të FFK-së
Federata e Futbollit të Kosovës të hënën ka publikuar të gjitha dokumentet që qartësojnë ligjërisht mandatin e kreut të këtij institucioni, Agim Ademi. “Me qëllim të evitimit të gjitha dezinformatave dhe për të ...
InFokusi | 09-Dec-2019 13:48
Federata e Futbollit të Kosovës të hënën ka publikuar të gjitha dokumentet që qartësojnë ligjërisht mandatin e kreut të këtij institucioni, Agim Ademi. “Me qëllim të evitimit të gjitha dezinformatave dhe për të ...

Tollovia në FFK, vjen reagimi zyrtar nga UEFA
Arianit Ahmeti, i cili u shkarkua ditë më parë nga posti i Zëvendëssekretarit të Përgjithshëm në FFK për shkak se, siç tha Komiteti Ekzekutiv i FFK-së, ishte “vetëkandiduar për kryetar të FFK-së”, tashmë ka deklaruar se ...
Lajminet | 09-Dec-2019 13:46
Arianit Ahmeti, i cili u shkarkua ditë më parë nga posti i Zëvendëssekretarit të Përgjithshëm në FFK për shkak se, siç tha Komiteti Ekzekutiv i FFK-së, ishte “vetëkandiduar për kryetar të FFK-së”, tashmë ka deklaruar se ...

UEFA thotë se Ademi është zgjedhur në mënyrë të rregullt
Arianit Ahmeti, i cili u shkarkua ditë më parë nga posti i Zëvendëssekretarit të Përgjithshëm në FFK për shkak se, siç tha Komiteti Ekzekutiv i FFK-së, ishte “vetëkandiduar për kryetar të FFK-së”, tashmë ka deklaruar se ...
EkonomiaOnline | 09-Dec-2019 13:45
Arianit Ahmeti, i cili u shkarkua ditë më parë nga posti i Zëvendëssekretarit të Përgjithshëm në FFK për shkak se, siç tha Komiteti Ekzekutiv i FFK-së, ishte “vetëkandiduar për kryetar të FFK-së”, tashmë ka deklaruar se ...

UEFA thotë se Ademi është zgjedhur në mënyrë të rregullt
Arianit Ahmeti, i cili u shkarkua ditë më parë nga posti i Zëvendëssekretarit të Përgjithshëm në FFK për shkak se, siç tha Komiteti Ekzekutiv i FFK-së, ishte "vetëkandiduar për kryetar të FFK-së", tashmë ka deklaruar se ...
Koha.net | 09-Dec-2019 13:36
Arianit Ahmeti, i cili u shkarkua ditë më parë nga posti i Zëvendëssekretarit të Përgjithshëm në FFK për shkak se, siç tha Komiteti Ekzekutiv i FFK-së, ishte "vetëkandiduar për kryetar të FFK-së", tashmë ka deklaruar se ...

FFK-ja publikon procesverbalin e zgjedhjeve të kaluara, Ademi ishte i nominuar për mandat katërvjeçar Për Federatën e Futbollit të Kosovës, problemet rreth saj që kanë të bëjnë me mandatin e kryetarit janë të mbyllura. Shtëpia e futbollit kosovar s
Për Federatën e Futbollit të Kosovës, problemet rreth saj që kanë të bëjnë me mandatin e kryetarit janë të mbyllura. Shtëpia e futbollit kosovar sot ka dalë me një komunikatë për shtyp duke e publikuar procesverbalin e ...
Kosova Sot | 09-Dec-2019 13:28
Për Federatën e Futbollit të Kosovës, problemet rreth saj që kanë të bëjnë me mandatin e kryetarit janë të mbyllura. Shtëpia e futbollit kosovar sot ka dalë me një komunikatë për shtyp duke e publikuar procesverbalin e ...

KOK-u shënon 5 vjetorin e anëtarësimit në KON Lexo me shume: http://rtv21.tv/kok-u-shenon-5-vjetorin-e-anetaresimit-ne-kon/ © RTV21.tv
FFK ka reaguar pas ndodhive të fundit. Arianit Ahmeti është shkarkuar nga pozita e zëvendës sekretarit të FFK’së për shkak se filloi fushatë kundër presidentit, me arsyen se mandati i tij duhet të përfundojë në vitin ...
GazetaBlic | 09-Dec-2019 13:15
FFK ka reaguar pas ndodhive të fundit. Arianit Ahmeti është shkarkuar nga pozita e zëvendës sekretarit të FFK’së për shkak se filloi fushatë kundër presidentit, me arsyen se mandati i tij duhet të përfundojë në vitin ...

Reagon FFK, e publikon edhe Procesverbalin nga mbledhja e Kuvendit të Jashtëzakonshëm
Ditët e fundit është hapur një luftë në mes të Federatës së Futbollit të Kosovës dhe Arianit Ahmetit, i cili e pretendon postin e kryetarit të FFK-së, shkruan Zëri.info. Ahmeti i cili është shkruar nga Komiteti ...
Zeri | 09-Dec-2019 13:00
Ditët e fundit është hapur një luftë në mes të Federatës së Futbollit të Kosovës dhe Arianit Ahmetit, i cili e pretendon postin e kryetarit të FFK-së, shkruan Zëri.info. Ahmeti i cili është shkruar nga Komiteti ...

FFK-ja publikon procesverbalin e zgjedhjeve të kaluara, Ademi ishte i nominuar për mandat katërvjeçar
Për Federatën e Futbollit të Kosovës, problemet rreth saj që kanë të bëjnë me mandatin e kryetarit janë të mbyllura. Shtëpia e futbollit kosovar sot ka dalë me një komunikatë për shtyp duke e publikuar procesverbalin e ...
Gazeta Express | 09-Dec-2019 12:51
Për Federatën e Futbollit të Kosovës, problemet rreth saj që kanë të bëjnë me mandatin e kryetarit janë të mbyllura. Shtëpia e futbollit kosovar sot ka dalë me një komunikatë për shtyp duke e publikuar procesverbalin e ...

Arianit Ahmeti: Nëse nuk vjen ky vendim, me 14 dhjetor rikthehem në punë në FFK
Arianit Ahmeti në ditët e fundit ka shpërthyer me deklarata të forta, raporton Zëri.info. Ahmeti i cili ditë më parë është shkruar nga pozita ë zëvendës/sekretarit të Federatës së Futbollit të Kosovës, ditë......
Zeri | 09-Dec-2019 12:12
Arianit Ahmeti në ditët e fundit ka shpërthyer me deklarata të forta, raporton Zëri.info. Ahmeti i cili ditë më parë është shkruar nga pozita ë zëvendës/sekretarit të Federatës së Futbollit të Kosovës, ditë......

FIFA e UEFA shpejt mësojnë “anën e errët” të futbollit kosovar
Presidenti i FIFA-s, Gianni Infantino, është i shqetësuar. Ai i UEFA-s, Aleksander Çeferin, kërkon kujdes. Udhëheqësit e dy organizatave më të fuqishme të futbollit janë njoftuar së fundi për “luftën” në Federatën e ...
EkonomiaOnline | 09-Dec-2019 08:34
Presidenti i FIFA-s, Gianni Infantino, është i shqetësuar. Ai i UEFA-s, Aleksander Çeferin, kërkon kujdes. Udhëheqësit e dy organizatave më të fuqishme të futbollit janë njoftuar së fundi për “luftën” në Federatën e ...

FIFA e UEFA shpejt mësojnë “anën e errët” të futbollit kosovar
Presidenti i FIFA-s, Gianni Infantino, është i shqetësuar. Ai i UEFA-s, Aleksander Çeferin, kërkon kujdes. Udhëheqësit e dy organizatave më të fuqishme të futbollit janë njoftuar së fundi për “luftën” në Federatën e ...
Koha.net | 09-Dec-2019 08:31
Presidenti i FIFA-s, Gianni Infantino, është i shqetësuar. Ai i UEFA-s, Aleksander Çeferin, kërkon kujdes. Udhëheqësit e dy organizatave më të fuqishme të futbollit janë njoftuar së fundi për “luftën” në Federatën e ...

Tifozët e Milanit ‘kapen’ mes vete, njëri nga ta në gjendje të rëndë
U shkarkua nga FFK, por Arianit Ahmeti thekson se do të shkojë në punë sërish. Ahmeti thekson se do të shkojë në punë me 14 dhjetor, pasi t’i kalojë pushimi, pasi që s’ka marrë vendim në dorë, shkruan GazetaBlic. “Nëse ...
GazetaBlic | 09-Dec-2019 08:22
U shkarkua nga FFK, por Arianit Ahmeti thekson se do të shkojë në punë sërish. Ahmeti thekson se do të shkojë në punë me 14 dhjetor, pasi t’i kalojë pushimi, pasi që s’ka marrë vendim në dorë, shkruan GazetaBlic. “Nëse ...

Guardiola: Do të jetë e vështirë të dalim në vendin e parë në Premierligë
Federata e Futbollit të Kosovës së fundmi është njëra ndër temat më të përfolura në Kosovë. Protagonisti i gjithë kësaj është Arianit Ahmeti, i cili e ka publikuar kandidaturën e tij për kryetar të FFK-së. Ahmeti, ...
GazetaBlic | 09-Dec-2019 08:07
Federata e Futbollit të Kosovës së fundmi është njëra ndër temat më të përfolura në Kosovë. Protagonisti i gjithë kësaj është Arianit Ahmeti, i cili e ka publikuar kandidaturën e tij për kryetar të FFK-së. Ahmeti, ...

UEFA i ka kërkuar dorëheqjen Agim Ademit
Kryetari i Federatës së Futbollit, Agim Ademi u pati dënuar me 9 muaj burgim efektiv, për veprën penale të detyrimit në tentativë, ndërsa është shpallur aktgjykim refuzues për ushtrim të ndikimit, shkak se kjo vepër ...
Indeks Online | 09-Dec-2019 00:21
Kryetari i Federatës së Futbollit, Agim Ademi u pati dënuar me 9 muaj burgim efektiv, për veprën penale të detyrimit në tentativë, ndërsa është shpallur aktgjykim refuzues për ushtrim të ndikimit, shkak se kjo vepër ...

Arianit Ahmeti: Do të shkojë në punë, s’jam i shkarkuar, pasi s’kam vendim të tillë në duar!
Derisa kryetari i FFK’së, Agim Ademi po insiston se të gjitha biletat e ndeshjes së kombëtares së Kosovës dalin në shitje online, kështu s’po mendon edhe Arianit Ahmeti. Ish zëvendës sekretari i FFK’së, Arianit Ahmeti ...
GazetaBlic | 08-Dec-2019 23:54
Derisa kryetari i FFK’së, Agim Ademi po insiston se të gjitha biletat e ndeshjes së kombëtares së Kosovës dalin në shitje online, kështu s’po mendon edhe Arianit Ahmeti. Ish zëvendës sekretari i FFK’së, Arianit Ahmeti ...

Arianit Ahmeti zbulon numrin e biletave të shitura online për ndeshjet e Kosovës
Federata e Futbollit të Kosovës së fundmi është njëra ndër temat më të përfolura në Kosovë. Protagonisti i gjithë kësaj është Arianit Ahmeti, i cili e ka publikuar kandidaturën e tij për kryetar të FFK-së. Ahmeti, ...
Gazeta Express | 08-Dec-2019 23:45
Federata e Futbollit të Kosovës së fundmi është njëra ndër temat më të përfolura në Kosovë. Protagonisti i gjithë kësaj është Arianit Ahmeti, i cili e ka publikuar kandidaturën e tij për kryetar të FFK-së. Ahmeti, ...

Debat i ‘nxehtë’ mes Bylbyl Sokolit dhe Arianit Ahmetit, ja çfarë ndodhi
Një bujë e madhe ka ndodhur ditët e fundit në Federatën e Futbollit të Kosovës. Zëvendës sekretari i FFK’së, Arianit Ahmeti ka marrur përsipër ‘detyrën’ për të mbajtur zgjedhje për kyetar të FFK’së, por kjo u ...
GazetaBlic | 08-Dec-2019 23:39
Një bujë e madhe ka ndodhur ditët e fundit në Federatën e Futbollit të Kosovës. Zëvendës sekretari i FFK’së, Arianit Ahmeti ka marrur përsipër ‘detyrën’ për të mbajtur zgjedhje për kyetar të FFK’së, por kjo u ...

123...>>
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved