ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 28/01/2020 15:30

Reagon sërish Ambasada Amerikane: Retorika nxitëse për ngjarjet e vitit 1999, e papranueshme

Reagon sërish Ambasada Amerikane: Retorika nxitëse për ngjarjet e vitit 1999, e papranueshme
Pas deklaratave të Presidentit të Serbisë, Aleksandar Vuçiç, i cili e quajti masakrën e Reçakut si një histori të trilluar nga ish-Ambasadori i OSBE-së, William Walker, Ambasada e Shteteve të Bashkuara të Amerikës në ...
BalkanWeb | 08-Dec-2019 10:39
Pas deklaratave të Presidentit të Serbisë, Aleksandar Vuçiç, i cili e quajti masakrën e Reçakut si një histori të trilluar nga ish-Ambasadori i OSBE-së, William Walker, Ambasada e Shteteve të Bashkuara të Amerikës në ...

Deklarata e Vuçiç, reagon shefi i UNMIK-ut: Nuk mund të shtrembërohen ngjarjet historike
Shefi i misionit të Kombeve të Bashkuara në Kosovë (UNMIK), Zahir Tanin, ka shprehur shqetësimin e tij për siç është shprehur “përpjekjet për të shtrembëruar ngjarjet e dhimbshme historike”. Kjo deklaratë e Tanin vjen ...
GazetaTema | 08-Dec-2019 11:47
Shefi i misionit të Kombeve të Bashkuara në Kosovë (UNMIK), Zahir Tanin, ka shprehur shqetësimin e tij për siç është shprehur “përpjekjet për të shtrembëruar ngjarjet e dhimbshme historike”. Kjo deklaratë e Tanin vjen ...

SHBA: Retorika nxitëse për ngjarjet e vitit ’99 në Kosovë, e papranueshme
mapo.al Ambasada amerikane në Prishtinë ka deklaruar se retorika nxitëse dhe përpjekja për ndryshimin e historisë së Kosovës janë të papranueshme, fill pas reagimeve që nxiti presidenti serb Aleksandër Vuçiç. Vuçiç ...
Mapo | 08-Dec-2019 11:35
mapo.al Ambasada amerikane në Prishtinë ka deklaruar se retorika nxitëse dhe përpjekja për ndryshimin e historisë së Kosovës janë të papranueshme, fill pas reagimeve që nxiti presidenti serb Aleksandër Vuçiç. Vuçiç ...

Ambasada e SHBA-ve në Prishtinë: Retorika nxitëse për ngjarjet e vitit 1999, e papranueshme
Ambasada e Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Prishtinës, edhe sot e ka ripërsëritur se retorika nxitëse dhe rishikimi i historisë të së cilës jemi dëshmitarë kohëve të fundit lidhur me ngjarjet e vitit 1999 janë të ...
Top Channel | 08-Dec-2019 09:32
Ambasada e Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Prishtinës, edhe sot e ka ripërsëritur se retorika nxitëse dhe rishikimi i historisë të së cilës jemi dëshmitarë kohëve të fundit lidhur me ngjarjet e vitit 1999 janë të ...

Shefi i UNMIK-ut: Nuk mund të shtrembërohen ngjarjet historike
Shefi i misionit të Kombeve të Bashkuara në Kosovë (UNMIK), Zahir Tanin, ka shprehur shqetësimin e tij për siç është shprehur “përpjekjet për të shtrembëruar ngjarjet e dhimbshme historike”. Kjo deklaratë e Tanin vjen ...
VizionPlus | 08-Dec-2019 12:24
Shefi i misionit të Kombeve të Bashkuara në Kosovë (UNMIK), Zahir Tanin, ka shprehur shqetësimin e tij për siç është shprehur “përpjekjet për të shtrembëruar ngjarjet e dhimbshme historike”. Kjo deklaratë e Tanin vjen ...

Deklarata e Vuçiç për krimet në Kosovë, reagon Ambasada e SHBA
Mbi deklaratat e presidentit serb Aleksandër Vuçiç, i cili mohoi një ditë më parë masakrën e Reçakut duke e cilësuar “trillim” ka reaguar ambasada e SHBA-ve në Prishtinë.
Top Channel | 08-Dec-2019 00:22
Mbi deklaratat e presidentit serb Aleksandër Vuçiç, i cili mohoi një ditë më parë masakrën e Reçakut duke e cilësuar “trillim” ka reaguar ambasada e SHBA-ve në Prishtinë.

Rama i kthehet Vuçiçit: Si mundet dikush të mohojë një krim lufte të mirëdokumentuar?
Përmes rrjetit social Twitter, kryeministri i vendit, Edi Rama ka reaguar pak më parë sa i takon deklaratës së presidentit serb, Aleksandër Vuçiç, i cili u shpreh se Masakra e Reçakut është e fabrikuar.
Top Channel | 08-Dec-2019 00:22
Përmes rrjetit social Twitter, kryeministri i vendit, Edi Rama ka reaguar pak më parë sa i takon deklaratës së presidentit serb, Aleksandër Vuçiç, i cili u shpreh se Masakra e Reçakut është e fabrikuar.

Mohimi i krimeve të luftës përballë ligjit
Gjykata Themelore e Prishtinës, për herë të parë ka dënuar me burgim një politikan, i cili ka mbajtur funksione politike brenda institucioneve të larta të Kosovës, për shkak të nxitjes dhe përhapjes publikisht të ...
GazetaTema | 08-Dec-2019 09:08
Gjykata Themelore e Prishtinës, për herë të parë ka dënuar me burgim një politikan, i cili ka mbajtur funksione politike brenda institucioneve të larta të Kosovës, për shkak të nxitjes dhe përhapjes publikisht të ...

“Masakra e Reçakut është trillim”, Rama i përgjigjet Vuçiçit: Si mundet të mohohet një krim lufte i dokumentuar mirë
Pas deklaratave të Presidenti të Serbisë, Aleksandër Vuçiç, i cili e quajti masakrën e Reçakut në Kosovë si një histori të trilluar nga William Wolker, ka ardhur edhe një reagim nga kryeministri, Edi Rama. “Si mundet që ...
BalkanWeb | 07-Dec-2019 22:56
Pas deklaratave të Presidenti të Serbisë, Aleksandër Vuçiç, i cili e quajti masakrën e Reçakut në Kosovë si një histori të trilluar nga William Wolker, ka ardhur edhe një reagim nga kryeministri, Edi Rama. “Si mundet që ...

Qendra “Gjenocidi në Kosovë-Plagë e Hapur” dënon deklaratat e Vuçiqit për masakrën e Reçakut
Qendra “Gjenocidi në Kosovë – Plagë e Hapur”, në një deklaratë për media ka theksuar se propaganda e shtetit serb në funksion të mohimit të gjenocidit në Kosovë është intensifikuar dhe se në kuadër të kësaj strategjie ...
Telegrafi | 08-Dec-2019 14:26
Qendra “Gjenocidi në Kosovë – Plagë e Hapur”, në një deklaratë për media ka theksuar se propaganda e shtetit serb në funksion të mohimit të gjenocidit në Kosovë është intensifikuar dhe se në kuadër të kësaj strategjie ...

Mohimi i masakrës së Reçakut nga Vuçiqi, reagon shefi i UNMIK-ut: Nuk mund të shtrembërohen ngjarjet historike
Shefi i misionit të Kombeve të Bashkuara në Kosovë (UNMIK), Zahir Tanin, ka shprehur shqetësimin e tij për siç është shprehur “përpjekjet për të shtrembëruar ngjarjet e dhimbshme historike”. Kjo deklaratë e Tanin vjen ...
Telegrafi | 08-Dec-2019 11:50
Shefi i misionit të Kombeve të Bashkuara në Kosovë (UNMIK), Zahir Tanin, ka shprehur shqetësimin e tij për siç është shprehur “përpjekjet për të shtrembëruar ngjarjet e dhimbshme historike”. Kjo deklaratë e Tanin vjen ...

SHBA i “tërheq veshin” Vuçiç: Retorika nxitëse për ngjarjet e vitit 1999, e papranueshme
Ambasada e Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Prishtinë, i ka cilësuar si të papranueshme deklaratat nxitëse, lidhur me ngjarjet e ndodhura në vitin 1999. Kjo deklaratë e Ambasadës amerikane, vjen pasi presidenti i ...
GazetaTema | 07-Dec-2019 16:58
Ambasada e Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Prishtinë, i ka cilësuar si të papranueshme deklaratat nxitëse, lidhur me ngjarjet e ndodhura në vitin 1999. Kjo deklaratë e Ambasadës amerikane, vjen pasi presidenti i ...

Albin Kurti: Do krijojë Grupin e Negocimit, duke përfshirë dhe opozitën e Kosovës
Nga prononcimi i Albin Kurti në një Konferencë që u zhvillua dje këtu: Albin Kurti, ka shprehur angazhimin e tij se me të marrë detyrën si Kryeministër i Kosovës do të krijojë Grupin e Negocimit, duke përfshirë dhe ...
Telegraf | 07-Dec-2019 20:07
Nga prononcimi i Albin Kurti në një Konferencë që u zhvillua dje këtu: Albin Kurti, ka shprehur angazhimin e tij se me të marrë detyrën si Kryeministër i Kosovës do të krijojë Grupin e Negocimit, duke përfshirë dhe ...

Ambasada Amerikane në Prishtinë: Retorika nxitëse për ngjarjet e vitit 1999, e papranueshme
Pas deklaratave të Presidentit të Serbisë, Aleksandar Vuçiç, i cili e quajti masakrën e Reçakut si një histori të trilluar nga ish-Ambasadori i OSBE-së, William Walker, Ambasada e Shteteve të Bashkuara të Amerikës në ...
Lapsi | 08-Dec-2019 10:59
Pas deklaratave të Presidentit të Serbisë, Aleksandar Vuçiç, i cili e quajti masakrën e Reçakut si një histori të trilluar nga ish-Ambasadori i OSBE-së, William Walker, Ambasada e Shteteve të Bashkuara të Amerikës në ...

Ambasada e SHBA në Kosovë: E papranueshme retorika nxitëse dhe rishikimi i historisë
Ambasada e SHBA-ve në Prishtinë, ka dënuar retorikën nxitëse kohëve të fundit lidhur me ngjarjet e vitit 1999. Përmes një deklarate ambasada e ka cilësuar të papranueshme këtë retorikë. “Retorika nxitëse dhe rishikimi i ...
VizionPlus | 07-Dec-2019 18:55
Ambasada e SHBA-ve në Prishtinë, ka dënuar retorikën nxitëse kohëve të fundit lidhur me ngjarjet e vitit 1999. Përmes një deklarate ambasada e ka cilësuar të papranueshme këtë retorikë. “Retorika nxitëse dhe rishikimi i ...

??Ambasada e SHBA-ve në Kosovë: Retorika nxitëse lidhur me ngjarjet e vitit 1999 janë të papranueshme
Ambasada e Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Prishtinë ka bërë të ditur se retorika nxitëse dhe rishikimi i historisë, lidhur me ngjarjet e vitit 1999, janë të papranueshme. Përmes një deklarate, Ambasada po ashtu ...
Alsat-M | 08-Dec-2019 16:04
Ambasada e Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Prishtinë ka bërë të ditur se retorika nxitëse dhe rishikimi i historisë, lidhur me ngjarjet e vitit 1999, janë të papranueshme. Përmes një deklarate, Ambasada po ashtu ...

SHBA: Retorika nxitëse për ngjarjet e vitit 1999, e papranueshme
Ambasada e Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Prishtinë, i ka cilësuar si të papranueshme deklaratat nxitëse, lidhur me ngjarjet e ndodhura në vitin 1999. Kjo deklaratë e Ambasadës amerikane, vjen pasi presidenti i ...
Portalb | 08-Dec-2019 15:02
Ambasada e Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Prishtinë, i ka cilësuar si të papranueshme deklaratat nxitëse, lidhur me ngjarjet e ndodhura në vitin 1999. Kjo deklaratë e Ambasadës amerikane, vjen pasi presidenti i ...

Vuçiq e mohoi masakrën e Reçakut, Rama i përgjigjet: Si mund të mohohet një krim lufte i dokumentuar mirë
Pas deklaratave të Presidentit të Serbisë, Aleksandar Vuçiq, i cili e quajti masakrën e Reçakut në Kosovë si një histori të trilluar nga ish-shefi i Misionit të OSBE në Kosovë, William Wolker, ka ardhur edhe një reagim ...
Telegrafi | 07-Dec-2019 23:52
Pas deklaratave të Presidentit të Serbisë, Aleksandar Vuçiq, i cili e quajti masakrën e Reçakut në Kosovë si një histori të trilluar nga ish-shefi i Misionit të OSBE në Kosovë, William Wolker, ka ardhur edhe një reagim ...

Qendra “Gjenocidi në Kosovë-Plagë e Hapur” dënon deklaratat e Vuçiqit për masakrën e Reçakut
Qendra “Gjenocidi në Kosovë – Plagë e Hapur”, në një deklaratë për media ka theksuar se propaganda e shtetit serb në funksion të mohimit të gjenocidit në Kosovë është intensifikuar dhe se në kuadër të kësaj strategjie ...
Medial | 08-Dec-2019 14:56
Qendra “Gjenocidi në Kosovë – Plagë e Hapur”, në një deklaratë për media ka theksuar se propaganda e shtetit serb në funksion të mohimit të gjenocidit në Kosovë është intensifikuar dhe se në kuadër të kësaj strategjie ...

Shoqata e të Zhdukurve “Përkorë” thotë se mohimi i masakrës së Reçakut është krim i dyfishtë
Reagimeve të shumta ndaj deklaratave të Serbisë se masakra e Reçakut ka qenë trillim, i është shtuar edhe Shoqata e të Zhdukurve “Përkorë” të Podujevës. Përmes një komunikate për media, kjo shoqatë thotë se mohimi i ...
Koha.net | 08-Dec-2019 14:50
Reagimeve të shumta ndaj deklaratave të Serbisë se masakra e Reçakut ka qenë trillim, i është shtuar edhe Shoqata e të Zhdukurve “Përkorë” të Podujevës. Përmes një komunikate për media, kjo shoqatë thotë se mohimi i ...

123...>>
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved