ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 19/01/2020 19:43

VIDEO | Sadiku: Nuk kisha dyshime te penalltia, fitorja për tifozët

VIDEO | Sadiku: Nuk kisha dyshime te penalltia, fitorja për tifozët
Rruga është e gjatë, por tashmë duket ajo e duhura. Falë një shqiptari të ardhur pa zhurmë, një skuadër e njohur si Malaga ka më shumë shpresë të mbetet në ligën e dytë të Spanjës, për të ndërtuar më pas një projekt ...
ABCNews | 07-Dec-2019 11:54
Rruga është e gjatë, por tashmë duket ajo e duhura. Falë një shqiptari të ardhur pa zhurmë, një skuadër e njohur si Malaga ka më shumë shpresë të mbetet në ligën e dytë të Spanjës, për të ndërtuar më pas një projekt ...

Sadiku: “Ndihem i rëndësishëm që nga dita e parë” Armando Sadiku e ka rikthyer Malagan te fitorja në Liga 2 pas një ecurie  të dobët prej tri barazimesh dhe dy humbjesh në pesë takimet e fundit. Sulmuesi kuqezi realizoi dy golat e andaluzëve në...
Armando Sadiku e ka rikthyer Malagan te fitorja në Liga 2 pas një ecurie të dobët prej tri barazimesh dhe dy humbjesh në pesë takimet e fundit. Sulmuesi kuqezi realizoi dy golat e andaluzëve në fitoren 2-0 përballë ...
Kosova Sot | 07-Dec-2019 11:43
Armando Sadiku e ka rikthyer Malagan te fitorja në Liga 2 pas një ecurie të dobët prej tri barazimesh dhe dy humbjesh në pesë takimet e fundit. Sulmuesi kuqezi realizoi dy golat e andaluzëve në fitoren 2-0 përballë ...

11:35 Sadiku shkëlqen me dygolësh, Malaga i largohet zonës së ftohtë Armando Sadiku rikthen Malagan te fitorja në...
Armando Sadiku rikthen Malagan te fitorja në Liga2 pas një ecurie të dobët prej tri barazimesh dhe dy humbjesh në pesë takimet e fundit. Sulmuesi kuqezi realizoi dy golat e andaluzëve në fitoren 2-0 përballë Tenerifes ...
Kosova Sot | 07-Dec-2019 11:40
Armando Sadiku rikthen Malagan te fitorja në Liga2 pas një ecurie të dobët prej tri barazimesh dhe dy humbjesh në pesë takimet e fundit. Sulmuesi kuqezi realizoi dy golat e andaluzëve në fitoren 2-0 përballë Tenerifes ...

Video, Sadiku heroi i ndeshjes, dopietë dhe 3 pikë për skuadrën
Armando Sadiku hero te Malaga. Sulmuesi i Shqipërisë ka realizuar dopietë në sfidën e sotme ndaj Tenerifes duke i dhuruar 3 pikë të arta skuadrës së tij. “Sardelet”’ fituan një goditje këndi dhe Sadiku përfiton nga ...
Lexo | 07-Dec-2019 11:04
Armando Sadiku hero te Malaga. Sulmuesi i Shqipërisë ka realizuar dopietë në sfidën e sotme ndaj Tenerifes duke i dhuruar 3 pikë të arta skuadrës së tij. “Sardelet”’ fituan një goditje këndi dhe Sadiku përfiton nga ...

Sadiku: “Ndihem i rëndësishëm që nga dita e parë”
Armando Sadiku e ka rikthyer Malagan te fitorja në Liga 2 pas një ecurie të dobët prej tri barazimesh dhe dy humbjesh në pesë takimet e fundit. Sulmuesi kuqezi realizoi dy golat e andaluzëve në fitoren 2-0 përballë ...
Gazeta Express | 07-Dec-2019 11:03
Armando Sadiku e ka rikthyer Malagan te fitorja në Liga 2 pas një ecurie të dobët prej tri barazimesh dhe dy humbjesh në pesë takimet e fundit. Sulmuesi kuqezi realizoi dy golat e andaluzëve në fitoren 2-0 përballë ...

Sadiku shkëlqen me dygolësh, Malaga i largohet zonës së ftohtë
Armando Sadiku rikthen Malagan te fitorja në Liga2 pas një ecurie të dobët prej tri barazimesh dhe dy humbjesh në pesë takimet e fundit. Sulmuesi kuqezi realizoi dy golat e andaluzëve në fitoren 2-0 përballë Tenerifes ...
Gazeta Express | 07-Dec-2019 10:51
Armando Sadiku rikthen Malagan te fitorja në Liga2 pas një ecurie të dobët prej tri barazimesh dhe dy humbjesh në pesë takimet e fundit. Sulmuesi kuqezi realizoi dy golat e andaluzëve në fitoren 2-0 përballë Tenerifes ...

Solidarizohet Dinamo Zagreb, jep edhe paratë e biletave të derbit
Solidarizim nga të gjitha anët për të prekurit nga tërmeti i 26 nëntorit. Dje në Rumani parullat “Pray for Albania” ishin prezente, ndërkohë që edhe në Greqi e Itali ka pasur mbështetje për shqiptarët. Në Spanjë ...
ABCNews | 07-Dec-2019 10:06
Solidarizim nga të gjitha anët për të prekurit nga tërmeti i 26 nëntorit. Dje në Rumani parullat “Pray for Albania” ishin prezente, ndërkohë që edhe në Greqi e Itali ka pasur mbështetje për shqiptarët. Në Spanjë ...

Sadiku shkëlqen me dygolësh, Malaga i largohet zonës së ftohtë
Armando Sadiku rikthen Malagan te fitorja në Liga2 pas një ecurie të dobët prej tri barazimesh dhe dy humbjesh në pesë takimet e fundit. Sulmuesi kuqezi realizoi dy golat e andaluzëve në fitoren 2-0 përballë Tenerifes ...
SuperSport | 07-Dec-2019 10:18
Armando Sadiku rikthen Malagan te fitorja në Liga2 pas një ecurie të dobët prej tri barazimesh dhe dy humbjesh në pesë takimet e fundit. Sulmuesi kuqezi realizoi dy golat e andaluzëve në fitoren 2-0 përballë Tenerifes ...

Realizoi dy gola, flet Sadiku
Armando Sadiku i dha fitoren Malagas me dy golashin e realizuar ndaj Tenerifes në Segunda Division (2-0). Sulmuesi shqiptar u shpreh se ndjehej i lumtur për dy golat shënuar dhe se falënderon shokët e skuadrës dhe ...
Koha.mk | 07-Dec-2019 10:06
Armando Sadiku i dha fitoren Malagas me dy golashin e realizuar ndaj Tenerifes në Segunda Division (2-0). Sulmuesi shqiptar u shpreh se ndjehej i lumtur për dy golat shënuar dhe se falënderon shokët e skuadrës dhe ...

Armando Sadiku shënon dy gola për t’ia dhënë fitoren Malagas
Armando Sadiku ka vazhduar me formën e mirë, dukë shënuar dy herë ndaj Tenerifes në fitoren me rezultat 2-0. Fillimisht në minutën e 27, Sadiku dërgoi topin në rrjetë nga një pozitë e favorshme nga brenda zonës. E majta ...
Telegrafi | 06-Dec-2019 23:52
Armando Sadiku ka vazhduar me formën e mirë, dukë shënuar dy herë ndaj Tenerifes në fitoren me rezultat 2-0. Fillimisht në minutën e 27, Sadiku dërgoi topin në rrjetë nga një pozitë e favorshme nga brenda zonës. E majta ...

Sadiku vendimtar në ndeshjen Malaga-Tenerife
Sulmuesi nga Shqipëria, Armando Sadiku, ka realizuar dy gola për skuadrën Malaga. Golin e parë Sadiku e realizoi në minutën e 27-të. Ndërsa të dytin në minutën e 76-të, transmeton Klan Kosova. Me këto dy gola, Sadiku u ...
Klan Kosova | 07-Dec-2019 09:36
Sulmuesi nga Shqipëria, Armando Sadiku, ka realizuar dy gola për skuadrën Malaga. Golin e parë Sadiku e realizoi në minutën e 27-të. Ndërsa të dytin në minutën e 76-të, transmeton Klan Kosova. Me këto dy gola, Sadiku u ...

Malaga i falet Armando Sadikut (VIDEO)
Armando Sadiku nga ndeshja në ndeshje po rikthen formën e tij të vjetër, duke u bërë shok i ngushtë dhe i pandarë me golin. Bomberi shqiptarë sonte luajti rolin e heroit te Malaga, duke e ndihmuar këtë skuadër me dy ...
InfoSport.mk | 06-Dec-2019 23:58
Armando Sadiku nga ndeshja në ndeshje po rikthen formën e tij të vjetër, duke u bërë shok i ngushtë dhe i pandarë me golin. Bomberi shqiptarë sonte luajti rolin e heroit te Malaga, duke e ndihmuar këtë skuadër me dy ...

Sulmuesi kuqezi “bombardon” portën kundërshtare
Sulmuesi shqiptar Armando Sadiku duket se ka kaluar problemet e tij fizike dhe po kthehet në formën më të mirë. Futbollisti kuqezi sonte shënoi me Malaga në sfidën ndaj Tenerife, më pas duke bërë mesazhin me zemër, ...
TetovaSot | 06-Dec-2019 23:44
Sulmuesi shqiptar Armando Sadiku duket se ka kaluar problemet e tij fizike dhe po kthehet në formën më të mirë. Futbollisti kuqezi sonte shënoi me Malaga në sfidën ndaj Tenerife, më pas duke bërë mesazhin me zemër, ...

Sadiku hero, shënon dy gola duke i dhuruar fitoren e artë Malagas
Armando Sadiku hero te Malaga. Sulmuesi i Shqipërisë ka realizuar dopietë në sfidën e sotme ndaj Tenerifes duke i dhuruar 3 pikë të arta skuadrës së tij. ‘’Sardelet’’ fituan një goditje këndi dhe Sadiku përfiton ...
Zeri | 06-Dec-2019 23:34
Armando Sadiku hero te Malaga. Sulmuesi i Shqipërisë ka realizuar dopietë në sfidën e sotme ndaj Tenerifes duke i dhuruar 3 pikë të arta skuadrës së tij. ‘’Sardelet’’ fituan një goditje këndi dhe Sadiku përfiton ...

Sulmuesi kuqezi “bombardon” portën kundërshtare
Sulmuesi shqiptar Armando Sadiku duket se ka kaluar problemet e tij fizike dhe po kthehet në formën më të mirë. Futbollisti kuqezi sonte shënoi me Malaga në sfidën ndaj Tenerife, më pas duke bërë mesazhin me zemër, ...
Gazeta Express | 06-Dec-2019 23:22
Sulmuesi shqiptar Armando Sadiku duket se ka kaluar problemet e tij fizike dhe po kthehet në formën më të mirë. Futbollisti kuqezi sonte shënoi me Malaga në sfidën ndaj Tenerife, më pas duke bërë mesazhin me zemër, ...

Armando Sadiku me dy golat e tij ia siguron fitoren Malagas
Malaga ka arritur të shënoj fitore kundër Tenerife me dy golat e shënuara nga Armando Sadiku. Sadiku e kaloi në epërsi skuadrën spanjolle në minutën e 27’ kurse golin e dytë arriti ta shënoj nga penaltia në minutën e ...
Indeks Online | 06-Dec-2019 22:55
Malaga ka arritur të shënoj fitore kundër Tenerife me dy golat e shënuara nga Armando Sadiku. Sadiku e kaloi në epërsi skuadrën spanjolle në minutën e 27’ kurse golin e dytë arriti ta shënoj nga penaltia në minutën e ...

VIDEO | Malaga merr “asist” nga VAR, Sadiku perfekt
Malaga ka shënuar edhe golin e dytë në ndeshjen kundër Tenerife. Pas një prekje të topit me dorë në zonë, arbitri i ndeshjes ka akorduar penallti. Në ndihmë i ka ardhur sistemi VAR për ta marrë këtë vendim. Armando ...
ABCNews | 06-Dec-2019 22:43
Malaga ka shënuar edhe golin e dytë në ndeshjen kundër Tenerife. Pas një prekje të topit me dorë në zonë, arbitri i ndeshjes ka akorduar penallti. Në ndihmë i ka ardhur sistemi VAR për ta marrë këtë vendim. Armando ...

Sulmuesi kuqezi “bombardon” portën kundërshtare
Sulmuesi shqiptar Armando Sadiku duket se ka kaluar problemet e tij fizike dhe po kthehet në formën më të mirë. Futbollisti kuqezi sonte shënoi me Malaga në sfidën ndaj Tenerife, më pas duke bërë mesazhin me zemër, ...
Zeri | 06-Dec-2019 22:25
Sulmuesi shqiptar Armando Sadiku duket se ka kaluar problemet e tij fizike dhe po kthehet në formën më të mirë. Futbollisti kuqezi sonte shënoi me Malaga në sfidën ndaj Tenerife, më pas duke bërë mesazhin me zemër, ...

Armando Sadiku gjen rrugën e golit
Sulmuesi i kombetares shqiptare Armando Sadiku ia ka dalë të shënojë për skuadrën e Malaga, këtë herë jo nga pika e bardhë e penalltisë. Sulmuesi i kombëtares shqiptare ndëshkoi Tenerife pas 27 minutash lojë. Sadiku u ...
Lajmi i Fundit | 06-Dec-2019 22:18
Sulmuesi i kombetares shqiptare Armando Sadiku ia ka dalë të shënojë për skuadrën e Malaga, këtë herë jo nga pika e bardhë e penalltisë. Sulmuesi i kombëtares shqiptare ndëshkoi Tenerife pas 27 minutash lojë. Sadiku u ...

VIDEO | Malaga në festë, Sadiku gjen rrugën e rrjetës
Armando Sadiku ia ka dalë të shënojë për skuadrën e Malaga, këtë herë jo nga pika e bardhë e penalltisë. Sulmuesi i kombëtares shqiptare ndëshkoi Tenerife pas 27 minutash lojë. Sadiku u tregua i saktë pas një goditjeje ...
ABCNews | 06-Dec-2019 21:39
Armando Sadiku ia ka dalë të shënojë për skuadrën e Malaga, këtë herë jo nga pika e bardhë e penalltisë. Sulmuesi i kombëtares shqiptare ndëshkoi Tenerife pas 27 minutash lojë. Sadiku u tregua i saktë pas një goditjeje ...

Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved