ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 19/01/2020 20:23

Ja si do të jetë intensiteti i shirave në orët në vazhdim

Ja si do të jetë intensiteti i shirave në orët në vazhdim
Mot soti do të jetë me vranësira mesatare dhe të dendura shoqëruar me reshje shiu të herëpashershme me intensitet të ulët e mesatar në formën e shtrëngatave. Megjithatë duke nisur nga orët e pasdites itensiteti i ...
Telegraf | 07-Dec-2019 10:12
Mot soti do të jetë me vranësira mesatare dhe të dendura shoqëruar me reshje shiu të herëpashershme me intensitet të ulët e mesatar në formën e shtrëngatave. Megjithatë duke nisur nga orët e pasdites itensiteti i ...

Moti, e shtunë 7 dhjetor 2019
Sipas MeteoAlb: Zhvillimi i një qëndre e presionit të ulët atmosferik në veri të gadishullit apenin me ndikim dhe në vendin tonë do të diktoj mot me vranësira të dendura dhe reshje në të gjithë territorin. Parashikohet ...
VizionPlus | 07-Dec-2019 08:14
Sipas MeteoAlb: Zhvillimi i një qëndre e presionit të ulët atmosferik në veri të gadishullit apenin me ndikim dhe në vendin tonë do të diktoj mot me vranësira të dendura dhe reshje në të gjithë territorin. Parashikohet ...

Keni plane për fundjavën? Shihni më parë si do të jetë moti
Kthjellime dhe vranësira të shpeshta kanë dominuar orët e para të ditës në të gjithë Shqipërinë. Më të dendura paraqiten në zonat malore duke gjeneruar dhe reshje të pakta shiu. Pasditja dhe nata vijojnë me reshje shiu ...
Lapsi | 13-Apr-2019 09:14
Kthjellime dhe vranësira të shpeshta kanë dominuar orët e para të ditës në të gjithë Shqipërinë. Më të dendura paraqiten në zonat malore duke gjeneruar dhe reshje të pakta shiu. Pasditja dhe nata vijojnë me reshje shiu ...

Moti sot në Maqedoninë e Veriut
Moti sot do të jetë me vranësira dhe me reshje të shiut, posaçërisht gjatë paradites ndërsa gjatë ditës do të hiqet vranësira. Temperatura e mëngjesit do të lëvizë prej dy deri pesë gradë celsius kurse temperatura gjatë ...
Telegrafi | 07-Dec-2019 09:11
Moti sot do të jetë me vranësira dhe me reshje të shiut, posaçërisht gjatë paradites ndërsa gjatë ditës do të hiqet vranësira. Temperatura e mëngjesit do të lëvizë prej dy deri pesë gradë celsius kurse temperatura gjatë ...

Surprizat e motit/ Ja çfarë kohe na pret në fundjavë…
E shtuna pritet të jetë ditë me shi, ndaj mos harroni çadrën me vete ditën e nesërme. Pritet që gjithë territori të karakterizohet me reshje të konsiderueshme. Temperaturat do të variojnë nga 8 deri në 16 gradë. ...
Standard | 07-Dec-2019 12:15
E shtuna pritet të jetë ditë me shi, ndaj mos harroni çadrën me vete ditën e nesërme. Pritet që gjithë territori të karakterizohet me reshje të konsiderueshme. Temperaturat do të variojnë nga 8 deri në 16 gradë. ...

Moti në Kosovë
Fundajva me mot të butë dhe mjegull rreth viseve të ulëta. Priten edhe reshje lokale shiu. Në vise të ulëta do të formohen shtresa të mjegullës, që vende-vende mund të mbeten edhe gjatë ditës. Në fillim të javës së ...
Telegrafi | 07-Dec-2019 07:59
Fundajva me mot të butë dhe mjegull rreth viseve të ulëta. Priten edhe reshje lokale shiu. Në vise të ulëta do të formohen shtresa të mjegullës, që vende-vende mund të mbeten edhe gjatë ditës. Në fillim të javës së ...

Moti sot
Moti sot do të jetë me vranësira të ndryshueshme dhe me reshje lokale të shiut veçanërisht në mëngjes. Gjatë ditës vranësirat do të ulen, informon Shërbimi Hidrometeorologjik. Temperatura e mëngjesit do të lëvizin prej ...
IliriaNews | 07-Dec-2019 11:00
Moti sot do të jetë me vranësira të ndryshueshme dhe me reshje lokale të shiut veçanërisht në mëngjes. Gjatë ditës vranësirat do të ulen, informon Shërbimi Hidrometeorologjik. Temperatura e mëngjesit do të lëvizin prej ...

Vranësira dhe reshje lokale të shiut
Moti sot do të jetë me vranësira të ndryshueshme dhe me reshje lokale të shiut veçanërisht në mëngjes. Gjatë ditës vranësirat do të ulen, informon Shërbimi Hidrometeorologjik. Temperatura e mëngjesit do të lëvizin prej ...
Gazeta Express | 07-Dec-2019 10:39
Moti sot do të jetë me vranësira të ndryshueshme dhe me reshje lokale të shiut veçanërisht në mëngjes. Gjatë ditës vranësirat do të ulen, informon Shërbimi Hidrometeorologjik. Temperatura e mëngjesit do të lëvizin prej ...

Mot me vranësira dhe reshje lokale veçanërisht në mëngjes
Moti sot do të jetë me vranësira të ndryshueshme dhe me reshje lokale të shiut veçanërisht në mëngjes. Gjatë ditës vranësirat do të ulen, informon Shërbimi Hidrometeorologjik. Temperatura e mëngjesit do të lëvizin prej ...
Alsat-M | 07-Dec-2019 09:48
Moti sot do të jetë me vranësira të ndryshueshme dhe me reshje lokale të shiut veçanërisht në mëngjes. Gjatë ditës vranësirat do të ulen, informon Shërbimi Hidrometeorologjik. Temperatura e mëngjesit do të lëvizin prej ...

Parashikimi i motit, sinoptikanët: Ja kur bie intensiteti i reshjeve
Mengjesi i sotem ne kryeqytet dhe qytete te tjera nisi me rrebeshe shiu, mot qe ne fakt ishte paralajmeruar qe me pare nga sinoptikanet. Sherbimi meteorologjik ben me dije se rrebeshet ne forme shtrengatash do te ...
Lajmi i Fundit | 07-Dec-2019 09:45
Mengjesi i sotem ne kryeqytet dhe qytete te tjera nisi me rrebeshe shiu, mot qe ne fakt ishte paralajmeruar qe me pare nga sinoptikanet. Sherbimi meteorologjik ben me dije se rrebeshet ne forme shtrengatash do te ...

Reshje shiu dhe bore, njihuni me parashikimin e motit për sot
Vendi ynë sot do të mbizotërohet nga alternime kthjellimesh dhe vranësirash të cilat do të intesifikohen gjatë pasdites dhe do të sjellin reshje shiu dhe dëbore në zonat e thella malore.
Top Channel | 06-Dec-2019 09:39
Vendi ynë sot do të mbizotërohet nga alternime kthjellimesh dhe vranësirash të cilat do të intesifikohen gjatë pasdites dhe do të sjellin reshje shiu dhe dëbore në zonat e thella malore.

Mëngjesi nis me reshje, mësoni si pritet të jetë moti sot
Sipas MeteoAlb: Deri në mesditë moti paraqitet me vranësira të dendura dhe reshje në të gjithë territorin. Parashikohet që pasditja të sjelli përmirësim të kushteve atmosferike duke bërë që kthjellimet të mbizotërojnë ...
ABCNews | 07-Dec-2019 07:59
Sipas MeteoAlb: Deri në mesditë moti paraqitet me vranësira të dendura dhe reshje në të gjithë territorin. Parashikohet që pasditja të sjelli përmirësim të kushteve atmosferike duke bërë që kthjellimet të mbizotërojnë ...

Ja parashikimi i motit për sot
Vendi ynë do të dominohet nga masa ajrore të paqëndrueshme dhe për pasojë vranësirat dhe shirat do të jenë prezent. Më të theksuara shirat do të paraqiten në veri dhe verilindje të territorit ku herë pas here do të ketë ...
Lajmi i Fundit | 21-May-2016 08:46
Vendi ynë do të dominohet nga masa ajrore të paqëndrueshme dhe për pasojë vranësirat dhe shirat do të jenë prezent. Më të theksuara shirat do të paraqiten në veri dhe verilindje të territorit ku herë pas here do të ketë ...

Keni bërë plane? Mësoni parashikimin e motit për fundjavë
Fundjava me mot të butë dhe mjegull rreth viseve të ulëta. Priten edhe reshje lokale shiu. Sipas Prishtina Weather, moti sot në vendin tonë do të jetë më i butë. Në mëngjes dhe......
Zeri | 07-Dec-2019 09:11
Fundjava me mot të butë dhe mjegull rreth viseve të ulëta. Priten edhe reshje lokale shiu. Sipas Prishtina Weather, moti sot në vendin tonë do të jetë më i butë. Në mëngjes dhe......

Ja si do jetë moti gjatë ditës në Maqedoni
Moti sot në Maqedoni do të jetë i ftohtë dhe me reshje bore kryesisht në pjesën perëndimore dhe jugore të vendit. Do të fryjë edhe erë në drejtimin verior. Temperatura e mëngjesit do të lëvizë prej -9 deri -1 gradë ...
Ina-Online | 06-Jan-2019 10:26
Moti sot në Maqedoni do të jetë i ftohtë dhe me reshje bore kryesisht në pjesën perëndimore dhe jugore të vendit. Do të fryjë edhe erë në drejtimin verior. Temperatura e mëngjesit do të lëvizë prej -9 deri -1 gradë ...

Parashikimi i motit
Moti sot do të jetë me vranësira të ndryshueshme dhe me reshje lokale të shiut veçanërisht në mëngjes. Gjatë ditës vranësirat do të ulen, informon Shërbimi Hidrometeorologjik. Temperatura e mëngjesit do të lëvizin prej ...
Shenja | 07-Dec-2019 09:09
Moti sot do të jetë me vranësira të ndryshueshme dhe me reshje lokale të shiut veçanërisht në mëngjes. Gjatë ditës vranësirat do të ulen, informon Shërbimi Hidrometeorologjik. Temperatura e mëngjesit do të lëvizin prej ...

Parashikimi i motit për sot, 06 Nëntor 2019
Sa i takon temperaturave, ato do te pesojne nje rritje te lehte dhe do te luhaten: ne zonat malore nga 04ºC deri ne 15ºC ne zonat e uleta nga 10ºC ne 22 ºC ne zonat bregdetare nga 13C ne 22ºC. Era do te fryje nga Jugu, ...
ikub.al | 06-Nov-2019 09:54
Sa i takon temperaturave, ato do te pesojne nje rritje te lehte dhe do te luhaten: ne zonat malore nga 04ºC deri ne 15ºC ne zonat e uleta nga 10ºC ne 22 ºC ne zonat bregdetare nga 13C ne 22ºC. Era do te fryje nga Jugu, ...

Fundajva me mot të butë dhe mjegull
Fundajva me mot të butë dhe mjegull rreth viseve të ulëta. Priten edhe reshje lokale shiu. Sipas Prishtina Weather, moti sot në vendin tonë do të jetë më i butë. Në mëngjes dhe paradite reshje lokale shiu. Ditën ...
Gazeta Observer | 07-Dec-2019 08:50
Fundajva me mot të butë dhe mjegull rreth viseve të ulëta. Priten edhe reshje lokale shiu. Sipas Prishtina Weather, moti sot në vendin tonë do të jetë më i butë. Në mëngjes dhe paradite reshje lokale shiu. Ditën ...

Mot me shi dhe vranësira
Moti sot në mbarë vendin do të jetë me vranësira mesatare dhe kohë pas kohe me reshje shiu. Në mëngjes temperaturat do të lëvizin nga 0 deri më 6 gradë, ndërsa temperaturat e ditës do të arrijnë deri në 15 gradë celsius.
Alsat-M | 29-Apr-2016 09:45
Moti sot në mbarë vendin do të jetë me vranësira mesatare dhe kohë pas kohe me reshje shiu. Në mëngjes temperaturat do të lëvizin nga 0 deri më 6 gradë, ndërsa temperaturat e ditës do të arrijnë deri në 15 gradë celsius.

Mos harroni të merrni çadrat me vete/ Mësoni si parashikohet të jetë moti gjatë gjithë ditës së sotme
Postuar: 07/12/2019 - 08:19 Moti edhe ditën e sotme do të karakterizohet nga paqëndrueshmëria. Sipas Institutit të Gjeoshkencave, Energjisë, Ujit dhe Mjedisit priten reshje mesatare në qarqet Shkodër, Lezhë, Durrës, ...
Sot.Al | 07-Dec-2019 08:23
Postuar: 07/12/2019 - 08:19 Moti edhe ditën e sotme do të karakterizohet nga paqëndrueshmëria. Sipas Institutit të Gjeoshkencave, Energjisë, Ujit dhe Mjedisit priten reshje mesatare në qarqet Shkodër, Lezhë, Durrës, ...

123...>>
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved