ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 19/01/2020 19:07

“Gjaku i Reçakut nuk bëhet ujë!” Presidenca reagon ashpër ndaj Vuçiç: Çdo provokim ndaj paqes në rajon, të marrë përgjigjen e merituar

“Gjaku i Reçakut nuk bëhet ujë!” Presidenca reagon ashpër ndaj Vuçiç: Çdo provokim ndaj paqes në rajon, të marrë përgjigjen e merituar
TIRANE Presidenca i është përgjigjur ashpër deklaratave të presidentit serb Aleksandër Vuçiç, i cili mohoi një ditë më parë masakrën e Reçakut. Përmes zëdhënësit Tedi Blushi, Presidenca shprehet se gjaku i Reçakut nuk ...
BalkanWeb | 07-Dec-2019 10:58
TIRANE Presidenca i është përgjigjur ashpër deklaratave të presidentit serb Aleksandër Vuçiç, i cili mohoi një ditë më parë masakrën e Reçakut. Përmes zëdhënësit Tedi Blushi, Presidenca shprehet se gjaku i Reçakut nuk ...

Meta: Gjaku i Reçakut nuk bëhet ujë, ish zëdhënësat e Milloshevic s’kanë shanse të fyejnë viktimat
Reagimet e zyrtarëve serbë për mohimin e masakrës së Re?akut, kanë nxitur zemërim të madh jo vetëm në Kosovë por edhe në Shqipëri. Mohimi i Masakrës së Recakut nga zyrtarët e lartë të Serbisë ka sjell reagimin e ashpër ...
VizionPlus | 07-Dec-2019 12:19
Reagimet e zyrtarëve serbë për mohimin e masakrës së Re?akut, kanë nxitur zemërim të madh jo vetëm në Kosovë por edhe në Shqipëri. Mohimi i Masakrës së Recakut nga zyrtarët e lartë të Serbisë ka sjell reagimin e ashpër ...

Masakra e Reçakut/ Thaçi në sulm: S’ka paqe në Ballkan duke mohuar krimet serbe
Reagimet e zyrtarëve serbë për mohimin e masakrës së Re?akut, kanë nxitur zemërim të madh jo vetëm në Kosovë por edhe në Shqipëri. Pas përplasjes së një dite më parë me presidentin serb Alexandër Vucic i cili e quajti ...
VizionPlus | 07-Dec-2019 12:12
Reagimet e zyrtarëve serbë për mohimin e masakrës së Re?akut, kanë nxitur zemërim të madh jo vetëm në Kosovë por edhe në Shqipëri. Pas përplasjes së një dite më parë me presidentin serb Alexandër Vucic i cili e quajti ...

Deklarata e Vuçiç për Reçakun, Blushi: Gjaku i Reçakut nuk bëhet ujë
Zëdhënësi i Presidentit Ilir Meta, Tedi Blushi ka reaguar ashpër për deklaratën e liderit serb, Aleksandër Vuçiç. Presidenti serb e quajti masakrën e Reçakut një trillim. Ndërkohë, Blushi me anë të një postimi në ...
Telegraf | 07-Dec-2019 11:06
Zëdhënësi i Presidentit Ilir Meta, Tedi Blushi ka reaguar ashpër për deklaratën e liderit serb, Aleksandër Vuçiç. Presidenti serb e quajti masakrën e Reçakut një trillim. Ndërkohë, Blushi me anë të një postimi në ...

Masakra e Reçakut/ Cakaj-Thaçi sulmojnë Vuçiç: Qasje fashiste nga ish bashkëpunëtori i Millosheviç
Dënimi i Ivan Todosijeviç, ish-minisër i administrimit të pushtetit Lokal nga Gjykata e Prishtinës për mohim të masakrës së Reçakut, ka shkaktuar përplasje të ashpëra në Serbi, Prishtinë por edhe në Tiranë. Presidenti I ...
VizionPlus | 07-Dec-2019 10:54
Dënimi i Ivan Todosijeviç, ish-minisër i administrimit të pushtetit Lokal nga Gjykata e Prishtinës për mohim të masakrës së Reçakut, ka shkaktuar përplasje të ashpëra në Serbi, Prishtinë por edhe në Tiranë. Presidenti I ...

Albin Kurti i përgjigjet Aleksandër Vuçiç: Gjenocidi, varret masive dhe masakrat janë e vërteta e Serbisë
Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti përmes një postimi në Tëitter ka reaguar ndaj deklaratave të presidentit serb, Aleksander Vuçiç. Ky i fundit dje tha se Masakra e Reçakut është një trillim i sajuar nga ...
GazetaTema | 06-Dec-2019 22:18
Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti përmes një postimi në Tëitter ka reaguar ndaj deklaratave të presidentit serb, Aleksander Vuçiç. Ky i fundit dje tha se Masakra e Reçakut është një trillim i sajuar nga ...

Presidenca shqiptare reagon ndaj deklaratës së Vuçiqit: Gjaku i Reçakut nuk bëhet ujë
Pas deklaratës së presidentit të Serbisë, Aleksandar Vuçiq, i cili ka thënë se masakra e Reçakut ishte një krim i fabrikuar, ka reaguar edhe Presidenca shqiptare. Tedi Blushi, zëdhënës i presidentit Ilir, përmes një ...
Telegrafi | 07-Dec-2019 12:18
Pas deklaratës së presidentit të Serbisë, Aleksandar Vuçiq, i cili ka thënë se masakra e Reçakut ishte një krim i fabrikuar, ka reaguar edhe Presidenca shqiptare. Tedi Blushi, zëdhënës i presidentit Ilir, përmes një ...

Thaçi: Merkel foli me turp për krimet në Auschwitz, udhëheqësit serbë flasin me krenari për krimet e Millosheviqit
Kreu i vendit, Hashim Thaçi ka përmendur vizitën e kancelares gjermane, Angela Merkel, e cila për herë të parë vizitoi kampin më famëkeq Auschwitz, si veprim pozitiv dhe kritikoi deklaratën e presidentit serb, ...
Telegrafi | 07-Dec-2019 10:24
Kreu i vendit, Hashim Thaçi ka përmendur vizitën e kancelares gjermane, Angela Merkel, e cila për herë të parë vizitoi kampin më famëkeq Auschwitz, si veprim pozitiv dhe kritikoi deklaratën e presidentit serb, ...

‘Gjaku i Recakut nuk bëhet ujë’, Meta i përgjigjet ashpër Vucicit: Ish-zëdhënësat e xhelatit Millosheviç, nuk mund të guxojnë më të përbuzin viktimat
Presidenti shqiptar Ilir Meta replikon në distancë me presidentin e Serbisë, Aleksandër Vuçiç, i cili mohoi dje masakrën e Reçakut. Është zëdhënësi i Metës, Tedi Blushi që përmes një postimi në rrjetet sociale thotë se ...
Lapsi | 07-Dec-2019 11:57
Presidenti shqiptar Ilir Meta replikon në distancë me presidentin e Serbisë, Aleksandër Vuçiç, i cili mohoi dje masakrën e Reçakut. Është zëdhënësi i Metës, Tedi Blushi që përmes një postimi në rrjetet sociale thotë se ...

Deklarata e Vuçiç për Reçakun, Blushi: Ndërkombëtaret t’i japin përgjigjen e merituar
Zëdhënësi i Presidentit Ilir Meta, Tedi Blushi ka reaguar ashpër për deklaratën e liderit serb, Aleksandër Vuçiç. Presidenti serb e quajti masakrën e Reçakut një trillim. Ndërkohë, Blushi me anë të një postimi në ...
ABCNews | 07-Dec-2019 11:00
Zëdhënësi i Presidentit Ilir Meta, Tedi Blushi ka reaguar ashpër për deklaratën e liderit serb, Aleksandër Vuçiç. Presidenti serb e quajti masakrën e Reçakut një trillim. Ndërkohë, Blushi me anë të një postimi në ...

Pas deklaratës së Vuçiqit, reagon BE-ja: Nuk ka vend për t’i mohuar apo relativizuar krimet në Reçak
Pas deklaratës së presidentit të Serbisë, Aleksandar Vuçiq, i cili ka thënë se masakra e Reçakut ishte një krim i fabrikuar, ka reaguar Bashkimi Evropian. BE ka thënë se nuk ka vend për të mohuar ngjarjet që kanë ...
Telegrafi | 07-Dec-2019 08:44
Pas deklaratës së presidentit të Serbisë, Aleksandar Vuçiq, i cili ka thënë se masakra e Reçakut ishte një krim i fabrikuar, ka reaguar Bashkimi Evropian. BE ka thënë se nuk ka vend për të mohuar ngjarjet që kanë ...

BE-Serbisë: S’mund të mohohet ajo që ka ndodhur në Kosovë në 1999-ën
mapo.al Zyrtarë të ndryshëm serb në Prishtinë dhe liderë shtetëror në Beograd vazhdojnë që të mohojnë krimet që ka kryer në Kosovë regjimi i Sollobodan Millosheviqit. Deklarime të tilla të cilat tentojnë të mohojnë atë ...
Mapo | 06-Dec-2019 19:21
mapo.al Zyrtarë të ndryshëm serb në Prishtinë dhe liderë shtetëror në Beograd vazhdojnë që të mohojnë krimet që ka kryer në Kosovë regjimi i Sollobodan Millosheviqit. Deklarime të tilla të cilat tentojnë të mohojnë atë ...

Serbia mohoi masakrën e Reçakut, Kosova apel të fortë SHBA-së dhe Bashkimit Europian. Ja çfarë kërkon
Mohimi i Masakrës së Reçakut, nga liderët serbë është qasje fashiste që nuk ka ndryshuar për 20 vjet. Kështu ka thënë Ministria e Punëve të Jashtme e Republikës së Kosovës. Kjo ministri përmes një komunikate për media ...
BalkanWeb | 06-Dec-2019 18:39
Mohimi i Masakrës së Reçakut, nga liderët serbë është qasje fashiste që nuk ka ndryshuar për 20 vjet. Kështu ka thënë Ministria e Punëve të Jashtme e Republikës së Kosovës. Kjo ministri përmes një komunikate për media ...

Kurti i reagon Vuçiqit për masakrën e Reçakut: Gjenocidi, varret dhe masakrat janë e vërteta e Serbisë
Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti ka reaguar pas deklaratave të presidentit të Serbisë, Aleksandar Vuçiq, i cili ka thënë se masakra e Reçakut ishte një krim i fabrikuar. Kurti ka thënë se presidenti serb ...
Telegrafi | 06-Dec-2019 22:00
Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti ka reaguar pas deklaratave të presidentit të Serbisë, Aleksandar Vuçiq, i cili ka thënë se masakra e Reçakut ishte një krim i fabrikuar. Kurti ka thënë se presidenti serb ...

Hasani pas deklaratave të Vuçiqit për masakrën e Reçakut: Krimet nuk vjetrohen dhe kurrë nuk duhet të harrohen
Ambasadori i Kosovës në Shqipëri, Nait Hasani ka thënë se Serbia po i mohon krimet dhe po e mohon Reçakun dhe gjenocidin e bërë në Kosovë. Ai ka thënë se Serbia po e bën këtë duke shfrytëzuar harresën kohore dhe ...
Telegrafi | 06-Dec-2019 21:45
Ambasadori i Kosovës në Shqipëri, Nait Hasani ka thënë se Serbia po i mohon krimet dhe po e mohon Reçakun dhe gjenocidin e bërë në Kosovë. Ai ka thënë se Serbia po e bën këtë duke shfrytëzuar harresën kohore dhe ...

Reagon Presidenca e Shqipërisë: Gjaku i Reçakut nuk bëhet ujë
Blushi ka thënë se ish-zëdhënësit e xhelatit Millosheviq dhe regjimit të tij mizor që tronditi botën me krimet monstruoze nuk mund të guxojnë më të përbuzin dhe të fyejnë viktimat e pafajshme, me deklarata të ...
Lajminet | 07-Dec-2019 12:37
Blushi ka thënë se ish-zëdhënësit e xhelatit Millosheviq dhe regjimit të tij mizor që tronditi botën me krimet monstruoze nuk mund të guxojnë më të përbuzin dhe të fyejnë viktimat e pafajshme, me deklarata të ...

“Vuçiç si Gebelsi i Gjermanisë naziste”! Cakaj i revoltuar: Mohimi i Reçakut, akt kriminal!
Ministri në detyrë i Punëve të Jashtme në Shqipëri, Gent Cakaj, ka reaguar ndaj deklaratave të zyrtarëve serbë, të cilët shprehnin qartë se Masakra e Reçakut në Kosovë ishte një fabrikim dhe gënjeshtër. Për këtë me anë ...
BalkanWeb | 06-Dec-2019 17:10
Ministri në detyrë i Punëve të Jashtme në Shqipëri, Gent Cakaj, ka reaguar ndaj deklaratave të zyrtarëve serbë, të cilët shprehnin qartë se Masakra e Reçakut në Kosovë ishte një fabrikim dhe gënjeshtër. Për këtë me anë ...

Presidenca shqiptare reagon ndaj deklaratës së Vuçiqit: Gjaku i Reçakut nuk bëhet ujë
Pas deklaratës së presidentit të Serbisë, Aleksandar Vuçiq, i cili ka thënë se masakra e Reçakut ishte një krim i fabrikuar, ka reaguar edhe Presidenca shqiptare. Tedi Blushi, zëdhënës i presidentit Ilir, përmes një ...
Gazeta Observer | 07-Dec-2019 12:30
Pas deklaratës së presidentit të Serbisë, Aleksandar Vuçiq, i cili ka thënë se masakra e Reçakut ishte një krim i fabrikuar, ka reaguar edhe Presidenca shqiptare. Tedi Blushi, zëdhënës i presidentit Ilir, përmes një ...

Presidenca shqiptare reagon ndaj deklaratës së Vuçiqit: Gjaku i Reçakut nuk bëhet ujë
Pas deklaratës së presidentit të Serbisë, Aleksandar Vuçiq, i cili ka thënë se masakra e Reçakut ishte një krim i fabrikuar, ka reaguar edhe Presidenca shqiptare. Tedi Blushi, zëdhënës i presidentit Ilir, përmes një ...
Indeks Online | 07-Dec-2019 12:27
Pas deklaratës së presidentit të Serbisë, Aleksandar Vuçiq, i cili ka thënë se masakra e Reçakut ishte një krim i fabrikuar, ka reaguar edhe Presidenca shqiptare. Tedi Blushi, zëdhënës i presidentit Ilir, përmes një ...

Thaçi: Merkel foli me turp për krimet në Auschwitz, udhëheqësit serbë flasin me krenari për krimet e Millosheviqit
Presidenti Hashim Thaçi ka krahasuar veprimin e kancelares gjermane, Angela Merkel, që dje vizitoi kampin e Auschwitz për herë të parë dhe me turp foli për krimet që ndodhën aty me deklaratat e zyrtarëve serbë që po ...
Indeks Online | 07-Dec-2019 12:21
Presidenti Hashim Thaçi ka krahasuar veprimin e kancelares gjermane, Angela Merkel, që dje vizitoi kampin e Auschwitz për herë të parë dhe me turp foli për krimet që ndodhën aty me deklaratat e zyrtarëve serbë që po ...

123...>>
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved