ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 19/01/2020 21:04

Rama: Kujdes me tokat-shtet, mund të ketë surpriza nga KÇK

Rama: Kujdes me tokat-shtet, mund të ketë surpriza nga KÇK
Rama paralajmeroi edhe per ate qe ai e quan grupi "KÇK", "Kap Ça te kapesh", dhe theksoi se pavaresisht faktit qe ajo mund te jete toke shteterore, mund te kete raste qe mund te jete grabitur. “Menjehere drejtuesi i ...
ikub.al | 07-Dec-2019 09:39
Rama paralajmeroi edhe per ate qe ai e quan grupi "KÇK", "Kap Ça te kapesh", dhe theksoi se pavaresisht faktit qe ajo mund te jete toke shteterore, mund te kete raste qe mund te jete grabitur. “Menjehere drejtuesi i ...

Rama: 105 objekte janë të futura në zonën e rrezikut
Qeveria e Shqipërisë ka mbajtur mbledhjen e dhjetë të jashtëzakonshme pas tërmetit të 26 nëntorit, ku kryeministri Edi Rama tha se do të fillojë blerja e apartamente dhe do bëhet një thirrje për të gjithë ata që kanë ...
Telegrafi | 07-Dec-2019 11:09
Qeveria e Shqipërisë ka mbajtur mbledhjen e dhjetë të jashtëzakonshme pas tërmetit të 26 nëntorit, ku kryeministri Edi Rama tha se do të fillojë blerja e apartamente dhe do bëhet një thirrje për të gjithë ata që kanë ...

Rama: Të verifikohen hipotekat për zonat ku do ngrihen lagjet e reja
Kryeministri ka urdhëruar verifikimin e hipotekës për të gjitha zonat dhe pronat ku priten të ngrihen lagjet e reja për banorët e prekur nga tërmeti. Gjatë mbledhjes së qeverisë, Rama u bëri thirrje për blerjen e ...
Portalb | 07-Dec-2019 12:31
Kryeministri ka urdhëruar verifikimin e hipotekës për të gjitha zonat dhe pronat ku priten të ngrihen lagjet e reja për banorët e prekur nga tërmeti. Gjatë mbledhjes së qeverisë, Rama u bëri thirrje për blerjen e ...

Blerje të apartamenteve stok – Pasojat nga tërmeti, Rama: Pranojmë vetëm me kosto më të ulët
Në kushtet kur procesi i rindërtimit të banesave për të strehuar qytetarët e prekur nga tërmeti i 26 nëntorit pritet të marrë një kohë të gjatë, qeveria ka vendosur të negociojë me ndërtuesit për të blerë apartamentet ...
ScanTv | 07-Dec-2019 12:03
Në kushtet kur procesi i rindërtimit të banesave për të strehuar qytetarët e prekur nga tërmeti i 26 nëntorit pritet të marrë një kohë të gjatë, qeveria ka vendosur të negociojë me ndërtuesit për të blerë apartamentet ...

Tërmeti, Rama: Verifikoni tokat-shtet ku do ndërtohen lagjet e reja, mund të ketë surpriza nga KÇK. Po hetohen 155 objekte në kategorinë e rrezikut
Kryeministri Edi Rama ka mbledhur sot për të 10 ditën radhazi qeverinë në një mbledhje të jashtëzakonshme, ku në fokus është faza e rindërtimit pas tërmetit shkatërrimtar të 26 nëntorit. Në fjalën e tij kreu i qeverisë ...
GazetaTema | 07-Dec-2019 09:23
Kryeministri Edi Rama ka mbledhur sot për të 10 ditën radhazi qeverinë në një mbledhje të jashtëzakonshme, ku në fokus është faza e rindërtimit pas tërmetit shkatërrimtar të 26 nëntorit. Në fjalën e tij kreu i qeverisë ...

VENDIMET/ Qeveria në mbledhjen e fundit post-tërmetore: ç’u tha për familjarët e viktimave dhe të strehuarit në hotele
Në mbledhjen e mëngjesit të qeverisë, e natyrës së “jashtëzakonshme” për shkak të pasojave të tërmetit, kryeministri Rama kujtoi se mesi i dhjetorit duhet t’i gjejë familjarët e atyre që humbën jetën në shtëpi të reja. ...
Tesheshi | 07-Dec-2019 11:18
Në mbledhjen e mëngjesit të qeverisë, e natyrës së “jashtëzakonshme” për shkak të pasojave të tërmetit, kryeministri Rama kujtoi se mesi i dhjetorit duhet t’i gjejë familjarët e atyre që humbën jetën në shtëpi të reja. ...

Rama: Hotelet të zbrazen pas Vitit të Ri, kemi dy opsione për ata që i janë dëmtuar shtëpitë
“Hotelet duhet të zbrazen pas vitit të ri”, kështu deklaroi kreu i qeverisë Edi Rama. Ai u shpreh se ka dy opsione për ata që i janë dëmtuar shtëpitë: të marrin paratë dhe të gjejnë një shtëpi me qira derisa të mbarojë ...
GazetaTema | 07-Dec-2019 09:23
“Hotelet duhet të zbrazen pas vitit të ri”, kështu deklaroi kreu i qeverisë Edi Rama. Ai u shpreh se ka dy opsione për ata që i janë dëmtuar shtëpitë: të marrin paratë dhe të gjejnë një shtëpi me qira derisa të mbarojë ...

Rama: Do hapim thirrjen për blerjen e pallateve
Po zhvillohet mbledhja e 10 e jashtëzakonshme e qeverisë pas tërmetit të 26 nëntorit. Kryeministri Edi Rama tha se do të fillojë blerja e apartamente dhe do bëhet një thirrje për të gjithë ata që kanë stok. “Është e ...
TetovaSot | 07-Dec-2019 10:46
Po zhvillohet mbledhja e 10 e jashtëzakonshme e qeverisë pas tërmetit të 26 nëntorit. Kryeministri Edi Rama tha se do të fillojë blerja e apartamente dhe do bëhet një thirrje për të gjithë ata që kanë stok. “Është e ...

Rama: 105 objekte janë të futura në zonën e rrezikut
Qeveria e Shqipërisë ka mbajtur mbledhjen e dhjetë të jashtëzakonshme pas tërmetit të 26 nëntorit, ku kryeministri Edi Rama tha se do të fillojë blerja e apartamente dhe do bëhet një thirrje për të gjithë ata që kanë ...
Gazeta Observer | 07-Dec-2019 10:42
Qeveria e Shqipërisë ka mbajtur mbledhjen e dhjetë të jashtëzakonshme pas tërmetit të 26 nëntorit, ku kryeministri Edi Rama tha se do të fillojë blerja e apartamente dhe do bëhet një thirrje për të gjithë ata që kanë ...

Rama: 105 objekte janë të futura në zonën e rrezikut
Qeveria e Shqipërisë ka mbajtur mbledhjen e dhjetë të jashtëzakonshme pas tërmetit të 26 nëntorit, ku kryeministri Edi Rama tha se do të fillojë blerja e apartamente dhe do bëhet një thirrje për të gjithë ata që kanë ...
InFokusi | 07-Dec-2019 10:39
Qeveria e Shqipërisë ka mbajtur mbledhjen e dhjetë të jashtëzakonshme pas tërmetit të 26 nëntorit, ku kryeministri Edi Rama tha se do të fillojë blerja e apartamente dhe do bëhet një thirrje për të gjithë ata që kanë ...

Rama: 105 objekte janë të futura në zonën e rrezikut
Qeveria e Shqipërisë ka mbajtur mbledhjen e dhjetë të jashtëzakonshme pas tërmetit të 26 nëntorit, ku kryeministri Edi Rama tha se do të fillojë blerja e apartamente dhe do bëhet një thirrje për të gjithë ata që ...
Zeri | 07-Dec-2019 10:33
Qeveria e Shqipërisë ka mbajtur mbledhjen e dhjetë të jashtëzakonshme pas tërmetit të 26 nëntorit, ku kryeministri Edi Rama tha se do të fillojë blerja e apartamente dhe do bëhet një thirrje për të gjithë ata që ...

Rama: Mund të ketë surpriza nga “KÇK”, verifikoni tokat ku do ndërtohen lagjet e reja
Situata pas tërmetit shkatërrues u diskutua sot në mbledhjen e jashtëzakonshme të qeverisë. Gjatë fjalës së tij, kryeministri Edi Rama tha se puna për rindërtimit e lagjeve të reja duhet të nisë shumë shpejt, po ashtu ...
Gazeta Dita | 07-Dec-2019 10:24
Situata pas tërmetit shkatërrues u diskutua sot në mbledhjen e jashtëzakonshme të qeverisë. Gjatë fjalës së tij, kryeministri Edi Rama tha se puna për rindërtimit e lagjeve të reja duhet të nisë shumë shpejt, po ashtu ...

Rama: 105 objekte janë të futura në zonën e rrezikut
Qeveria e Shqipërisë ka mbajtur mbledhjen e dhjetë të jashtëzakonshme pas tërmetit të 26 nëntorit, ku kryeministri Edi Rama tha se do të fillojë blerja e apartamente dhe do bëhet një thirrje për të gjithë ata që kanë ...
Indeks Online | 07-Dec-2019 10:16
Qeveria e Shqipërisë ka mbajtur mbledhjen e dhjetë të jashtëzakonshme pas tërmetit të 26 nëntorit, ku kryeministri Edi Rama tha se do të fillojë blerja e apartamente dhe do bëhet një thirrje për të gjithë ata që kanë ...

Rama: Janë shembur 33 objekte e 5 janë në proces, 105 të tjera në zonë të rrezikut
Qeveria e Shqipërisë ka mbajtur mbledhjen e dhjetë të jashtëzakonshme pas tërmetit të 26 nëntorit, ku kryeministri Edi Rama tha se do të fillojë blerja e apartamenteve dhe do bëhet një thirrje për të gjithë ata që kanë ...
Koha.net | 07-Dec-2019 10:03
Qeveria e Shqipërisë ka mbajtur mbledhjen e dhjetë të jashtëzakonshme pas tërmetit të 26 nëntorit, ku kryeministri Edi Rama tha se do të fillojë blerja e apartamenteve dhe do bëhet një thirrje për të gjithë ata që kanë ...

Rama: 105 objekte janë të futura në zonën e rrezikut
“Është e rëndësishme të bëjmë një thirrje për të gjithë ata që kanë stok. Por shitësit duhet të dinë se nuk është rasti të shitet me çmim të lartë pasi nuk është rasti të blejmë për të fituar. Në momentin që flasim kemi ...
Lajminet | 07-Dec-2019 10:01
“Është e rëndësishme të bëjmë një thirrje për të gjithë ata që kanë stok. Por shitësit duhet të dinë se nuk është rasti të shitet me çmim të lartë pasi nuk është rasti të blejmë për të fituar. Në momentin që flasim kemi ...

Rama nis negociatat me ndërtuesit për të blerë apartamente për të dëmtuarit e tërmetit
Kryeministri Edi Rama ka pohuar sot se po përgatitet thirrja për blerjen e apartamenteve stok, me qëllim strehimin e të dëmtuarve nga tërmeti. Kjo ka qenë një kërkesë e Shoqatës së Ndërtuesve, të cilët kanë pohuar se ...
Monitor | 07-Dec-2019 09:29
Kryeministri Edi Rama ka pohuar sot se po përgatitet thirrja për blerjen e apartamenteve stok, me qëllim strehimin e të dëmtuarve nga tërmeti. Kjo ka qenë një kërkesë e Shoqatës së Ndërtuesve, të cilët kanë pohuar se ...

Rama: Duam apartamente me çmim të ulët
Kryeministri Edi Rama ka risjellë edhe një herë në vëmendje çështjen e blerjes së banesave në tregun e banesave për të strehuar banorët shtëpitë e të cilëve u dëmtuan gjatë tërmetit shkatërrues të 26 nëntorit. Në ...
RTSH | 07-Dec-2019 09:57
Kryeministri Edi Rama ka risjellë edhe një herë në vëmendje çështjen e blerjes së banesave në tregun e banesave për të strehuar banorët shtëpitë e të cilëve u dëmtuan gjatë tërmetit shkatërrues të 26 nëntorit. Në ...

Rama: 105 objekte janë të futura në zonën e rrezikut
Qeveria e Shqipërisë ka mbajtur mbledhjen e dhjetë të jashtëzakonshme pas tërmetit të 26 nëntorit, ku kryeministri Edi Rama tha se do të fillojë blerja e apartamente dhe do bëhet një thirrje për të gjithë ata që kanë ...
Kosova Press | 07-Dec-2019 09:51
Qeveria e Shqipërisë ka mbajtur mbledhjen e dhjetë të jashtëzakonshme pas tërmetit të 26 nëntorit, ku kryeministri Edi Rama tha se do të fillojë blerja e apartamente dhe do bëhet një thirrje për të gjithë ata që kanë ...

Rama: Në Thumanë s’do ndërtojmë, njerëzit e kanë tmerr të kthehen atje
Në Thumanë nuk do të ndërtohet asgjë, pasi ata njerëz që kanë humbur familjaret e tyre nuk kanë dëshirë më të jetojnë në përditshmëri me këtë fatkeqësi. Kjo ishte ajo që la të kuptonte kryeministri Rama gjatë fjalës së ...
VizionPlus | 07-Dec-2019 09:02
Në Thumanë nuk do të ndërtohet asgjë, pasi ata njerëz që kanë humbur familjaret e tyre nuk kanë dëshirë më të jetojnë në përditshmëri me këtë fatkeqësi. Kjo ishte ajo që la të kuptonte kryeministri Rama gjatë fjalës së ...

Rama: Hotelet duhet të fillojnë të zbrazen pas vitit të ri, ja si do veprohet më pas
“Hotelet duhet të zbrazen pas vitit të ri”, kështu deklaroi kreu i qeverisë Edi Rama. Ai u shpreh se ka dy opsione për ata që i janë dëmtuar shtëpitë: të marrin paratë dhe të gjejnë një shtëpi me qira derisa të mbarojë ...
Lexo | 07-Dec-2019 09:49
“Hotelet duhet të zbrazen pas vitit të ri”, kështu deklaroi kreu i qeverisë Edi Rama. Ai u shpreh se ka dy opsione për ata që i janë dëmtuar shtëpitë: të marrin paratë dhe të gjejnë një shtëpi me qira derisa të mbarojë ...

123
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved