ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 19/01/2020 20:54

Prishtina gati për festat e fundvitit

Prishtina gati për festat e fundvitit
Temperaturat në kryeqytet kanë qenë të ulëta në dy ditët e fundit, por kjo nuk i ka ndalur qytetarët që të kalojnë kohë në sheshet e kryeqytetit. Dritat dekoruese veçse janë ndezur dhe kjo i ka sjellë sheshit ...
Koha.net | 07-Dec-2019 12:21
Temperaturat në kryeqytet kanë qenë të ulëta në dy ditët e fundit, por kjo nuk i ka ndalur qytetarët që të kalojnë kohë në sheshet e kryeqytetit. Dritat dekoruese veçse janë ndezur dhe kjo i ka sjellë sheshit ...

Po rritet besimi i bizneseve ndaj ATK-së (VIDEO)
Ndërkohë, Administrata Tatimore publikoi sot një të dhënë optimiste. Është rezultati i një hulumtimi që shfaq ngritje të besimit të bizneseve te zyrtarët e këtij institucioni, njofton Klan Kosova. Kronikë nga Qëndresa ...
Klan Kosova | 06-Dec-2019 21:09
Ndërkohë, Administrata Tatimore publikoi sot një të dhënë optimiste. Është rezultati i një hulumtimi që shfaq ngritje të besimit të bizneseve te zyrtarët e këtij institucioni, njofton Klan Kosova. Kronikë nga Qëndresa ...

Shtatëvjeçarja hap ekspozitë në Pejë (VIDEO)
Një shtatëvjeçare nga Peja e ka hapur një ekspozitë me pikturat e saja. Veprat artistike të vogëlushes, magjepsën të pranishmit, njofton Klan Kosova. Kronikë nga Rejhane Selimi.
Klan Kosova | 06-Dec-2019 21:03
Një shtatëvjeçare nga Peja e ka hapur një ekspozitë me pikturat e saja. Veprat artistike të vogëlushes, magjepsën të pranishmit, njofton Klan Kosova. Kronikë nga Rejhane Selimi.

Shumë telashe me kanalizimet në Fushë Kosovë (VIDEO)
Në Fushë Kosovë si pasojë e dëmtimit të gypave, një lagje po kudërmon. Banorët thonë se kanë nisur të mbushen me ujër të zeza edhe puset që shërbenin ëpr ujë të pijes, njofton Klan Kosova. Kronikë nga Blerta Ahmeti.
Klan Kosova | 06-Dec-2019 21:03
Në Fushë Kosovë si pasojë e dëmtimit të gypave, një lagje po kudërmon. Banorët thonë se kanë nisur të mbushen me ujër të zeza edhe puset që shërbenin ëpr ujë të pijes, njofton Klan Kosova. Kronikë nga Blerta Ahmeti.

Italiani ekspozon fotografitë e para 20 viteve (VIDEO)
Ekspozitë me fotografi të bëra vite më parë në Kosovë, hapi edhe një italian. Ato ai i bëri gjatë kohës së luftës, njofton Klan Kosova. Kronikë nga Merita Neziri. MEDIAL.mk
Medial | 05-Dec-2019 23:57
Ekspozitë me fotografi të bëra vite më parë në Kosovë, hapi edhe një italian. Ato ai i bëri gjatë kohës së luftës, njofton Klan Kosova. Kronikë nga Merita Neziri. MEDIAL.mk

Italiani ekspozon fotografitë e para 20 viteve (VIDEO)
Ekspozitë me fotografi të bëra vite më parë në Kosovë, hapi edhe një italian. Ato ai i bëri gjatë kohës së luftës, njofton Klan Kosova. Kronikë nga Merita Neziri.
Klan Kosova | 05-Dec-2019 23:51
Ekspozitë me fotografi të bëra vite më parë në Kosovë, hapi edhe një italian. Ato ai i bëri gjatë kohës së luftës, njofton Klan Kosova. Kronikë nga Merita Neziri.

Ekspozitë dhe libër për fotografitë e vitit 1976, nga Ann Eek (VIDEO)
Një libër me fotografi e rrëfime të moçme e të veçanta, është shkruar nga një suedeze. Ajo qëndroi në Kosovë në vitin e largët 1976, ku shkrepi me aparatin e saj goxha foto në rajonin e Dukagjinit, njofton Klan Kosova. ...
Klan Kosova | 05-Dec-2019 23:51
Një libër me fotografi e rrëfime të moçme e të veçanta, është shkruar nga një suedeze. Ajo qëndroi në Kosovë në vitin e largët 1976, ku shkrepi me aparatin e saj goxha foto në rajonin e Dukagjinit, njofton Klan Kosova. ...

Pas festimeve nëpër sheshet e dekoruara të Prishtinës, mbeturinat mbesin të shpërndara (VIDEO)
Dekorimet për festat e fundvitit i kanë dhënë pamje të bukur shesheve të Prishtinës. Qytetarët që po frekuentojnë këto hapësira thonë se sivjet kryeqyteti është stolisur më së miri. E dikush zbukurimin e krahason me ...
Klan Kosova | 05-Dec-2019 20:38
Dekorimet për festat e fundvitit i kanë dhënë pamje të bukur shesheve të Prishtinës. Qytetarët që po frekuentojnë këto hapësira thonë se sivjet kryeqyteti është stolisur më së miri. E dikush zbukurimin e krahason me ...

Polici shkruan libër të veçantë, ua kushton truprojave (VIDEO)
Tentuan ta mbrojnë edhe atëherë kur Presidentit të Kosovës iu dridhen këmbët nga një tërmet në Shqipëri. Por, katër vjet më parë, brenda një seancë të Kuvendit, Hashim Thaçin nuk e mbrojtën dot nga vezët, të cilat u ...
Klan Kosova | 05-Dec-2019 20:32
Tentuan ta mbrojnë edhe atëherë kur Presidentit të Kosovës iu dridhen këmbët nga një tërmet në Shqipëri. Por, katër vjet më parë, brenda një seancë të Kuvendit, Hashim Thaçin nuk e mbrojtën dot nga vezët, të cilat u ...

Prizreni po boshatiset nga të ardhurit prej Shqipërisë (VIDEO)
Fëmijë lindën edhe disa gra nga Durrësi, që erdhën në Prizren pasi i ikën tërmetit. Tani, me foshnjat, disa prej tyre janë kthyer në Shqipëri. E për t’i parë nga afër ata që ende janë në qytetin jugor, erdhi për vizitë ...
Klan Kosova | 05-Dec-2019 20:20
Fëmijë lindën edhe disa gra nga Durrësi, që erdhën në Prizren pasi i ikën tërmetit. Tani, me foshnjat, disa prej tyre janë kthyer në Shqipëri. E për t’i parë nga afër ata që ende janë në qytetin jugor, erdhi për vizitë ...

Shtatzëna 14 vjeçe shtrihet në spital, do ta mbajë beben (VIDEO)
Një 14 vjeçare është shtrirë në spitalin e Gjinekologjisë në Gjakovë. Ajo, po pret që të bëhet nënë. Por, mjekët kanë dilema nëse duhet ndërprerë shtatëzania, tani kur e mitura është në muajin e gjashtë, njofton Klan ...
Klan Kosova | 05-Dec-2019 20:14
Një 14 vjeçare është shtrirë në spitalin e Gjinekologjisë në Gjakovë. Ajo, po pret që të bëhet nënë. Por, mjekët kanë dilema nëse duhet ndërprerë shtatëzania, tani kur e mitura është në muajin e gjashtë, njofton Klan ...

Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved