ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 19/01/2020 19:07

“Informaliteti 2”, mashtronin me TVSH e falsifikonin vula, 4 të arrestuar në kryeqytet nga Krimi Ekonomik

“Informaliteti 2”, mashtronin me TVSH e falsifikonin vula, 4 të arrestuar në kryeqytet nga Krimi Ekonomik
Ne kuader te operacionit te koduar policor “Informaliteti 2”, 4 persona u arresstuan dhe 4 te tjere jane shpallur ne kerkim. Në vijim të planin të posaçëm të masave “Për parandalimin, evidentimin dhe ndëshkimin e ...
BalkanWeb | 07-Dec-2019 10:52
Ne kuader te operacionit te koduar policor “Informaliteti 2”, 4 persona u arresstuan dhe 4 te tjere jane shpallur ne kerkim. Në vijim të planin të posaçëm të masave “Për parandalimin, evidentimin dhe ndëshkimin e ...

Atentatori i bizsnesmenit të kafesë arrestohet e ekstradohet nga Italia
Ekstradohet nga Italia drejt Shqipërisë një shtetas i dyshuar për vrasjen e nje biznesmeni ne qytetin e Vlores. Më konkretisht në Milano u arrestua shtetasi me iniciale Ergest Avdiu qe perdorte edhe idenitetin tjeter A. ...
VizionPlus | 07-Dec-2019 11:18
Ekstradohet nga Italia drejt Shqipërisë një shtetas i dyshuar për vrasjen e nje biznesmeni ne qytetin e Vlores. Më konkretisht në Milano u arrestua shtetasi me iniciale Ergest Avdiu qe perdorte edhe idenitetin tjeter A. ...

Peng për 250 mijë euro, arrestohen dy tiranasit
Policia ka arrestuar dy shtetas në Tiranë pasi akuzohen se kanë marrë peng njështetas nga Maqedonia e Veriut. Forcat e rendit realizuan operacionin e koduar “Lake” duke prangosur shtetasit me inicialet A. Xh., 41 vjeç, ...
VizionPlus | 07-Dec-2019 11:06
Policia ka arrestuar dy shtetas në Tiranë pasi akuzohen se kanë marrë peng njështetas nga Maqedonia e Veriut. Forcat e rendit realizuan operacionin e koduar “Lake” duke prangosur shtetasit me inicialet A. Xh., 41 vjeç, ...

Evazion fiskal në turizëm, ndërtim e hidrokarbure, 4 të arrestuar, të tjerë në kërkim
Katër shtetas për të cilet ishte dhënë masa e sigurisë “Arrest me burg” janë arrestuar në kuadër të operacioni policor “Informaliteti 2”. Shtetasit e arrestuar janë: A. R., 46 vjeç, A. A., 61 vjeç, Dh. B., 48 vjeçe, ...
VizionPlus | 07-Dec-2019 11:03
Katër shtetas për të cilet ishte dhënë masa e sigurisë “Arrest me burg” janë arrestuar në kuadër të operacioni policor “Informaliteti 2”. Shtetasit e arrestuar janë: A. R., 46 vjeç, A. A., 61 vjeç, Dh. B., 48 vjeçe, ...

“Do blej ushqime për të dëmtuarit nga tërmeti”, prangoset mashtruesi në Durrës
Pavarësisht tragjedisë që goditi Shqipërinë më 26 nëntor, ku tërmeti mori 51 jetë njerëzish, ka pasur persona që kanë tentuar të përfitojnë nga këto ditë të dhembshme. Një rast i tillë abuzimi është evidentuar dhe ...
Telegraf | 07-Dec-2019 10:54
Pavarësisht tragjedisë që goditi Shqipërinë më 26 nëntor, ku tërmeti mori 51 jetë njerëzish, ka pasur persona që kanë tentuar të përfitojnë nga këto ditë të dhembshme. Një rast i tillë abuzimi është evidentuar dhe ...

Hodhi granatë në oborrin e vjehrrit, arrestohet 28-vjeçari me urdhër mbrojtje
Dhuna ndaj bashkëshortes dhe sherri me të ka çuar deri në marrëzi një 28-vjeçar nga Mirdita, i cili ka hedhur një granatë në oborrin e vjehrrit të tij. Ngjarja e rëndë ka ndodhur mbrëmë në fshatin Pllanë të Lezhës, në ...
BalkanWeb | 07-Dec-2019 10:24
Dhuna ndaj bashkëshortes dhe sherri me të ka çuar deri në marrëzi një 28-vjeçar nga Mirdita, i cili ka hedhur një granatë në oborrin e vjehrrit të tij. Ngjarja e rëndë ka ndodhur mbrëmë në fshatin Pllanë të Lezhës, në ...

Sherri me gruan/ 28 vjeçari granatë shtëpisë së vjehrrit
Zbardhet ngjarja e ndodhur të premtën në mbrëmje në fshatin Pllanë ku në oborrin e banesës së një shtetasi është hedhur një granatë ofensive por nuk ka shpërthyer Për këtë ngjarje është identifikuar dhe arrestuar ...
VizionPlus | 07-Dec-2019 10:48
Zbardhet ngjarja e ndodhur të premtën në mbrëmje në fshatin Pllanë ku në oborrin e banesës së një shtetasi është hedhur një granatë ofensive por nuk ka shpërthyer Për këtë ngjarje është identifikuar dhe arrestuar ...

Detajet/ “Më vunë pistoletën në kokë”, zbardhet dëshmia e maqedonasit që u mor peng në Tiranë: Më futën me forcë në makinë dhe…
Detaje të reja dalin në dritë nga pengmarrja e 23-vjeçarit maqedonas Davor Velefski, ngjarje për të cilën pas hekurave shkuan dy persona. Gazetarja Dorjana Bezat raporton për ‘BalkanWeb’ se 23-vjeçari ka qenë pranë ...
BalkanWeb | 07-Dec-2019 10:16
Detaje të reja dalin në dritë nga pengmarrja e 23-vjeçarit maqedonas Davor Velefski, ngjarje për të cilën pas hekurave shkuan dy persona. Gazetarja Dorjana Bezat raporton për ‘BalkanWeb’ se 23-vjeçari ka qenë pranë ...

Dalin pamjet e operacionit, si e shpëtoi policia 23-vjeçarin e marrë peng në Tiranë (VIDEO)
Publikohen pamjet e operacionit te Policisë ku u lirua 23 vjecari maqedonas i cili ishte marrë peng nga tre persona në kodrat e Farkës mbi godinën e Kryegjyshatës në Tiranë. Tre persona në bashkëpunim me njëri tjetrin ...
Lapsi | 07-Dec-2019 11:51
Publikohen pamjet e operacionit te Policisë ku u lirua 23 vjecari maqedonas i cili ishte marrë peng nga tre persona në kodrat e Farkës mbi godinën e Kryegjyshatës në Tiranë. Tre persona në bashkëpunim me njëri tjetrin ...

Dalin pamjet e operacionit: Si e shpëtoi policia maqedonasin që u mor peng për 250 mijë euro në Tiranë
Kanë dalë pamjet e operacionit të policisë së Tiranës gjatë paradites së sotme teksa shpëton nga pengmarrësit 23 vjeçarn nga Maqedonia Davor Velefski. Ngjarja ndodhi në zonën e Farkës, Farkës mbi godinën e Kryegjyshatës ...
ABCNews | 07-Dec-2019 11:45
Kanë dalë pamjet e operacionit të policisë së Tiranës gjatë paradites së sotme teksa shpëton nga pengmarrësit 23 vjeçarn nga Maqedonia Davor Velefski. Ngjarja ndodhi në zonën e Farkës, Farkës mbi godinën e Kryegjyshatës ...

Në kërkim ndërkombëtar për vrasje, ekstradohet nga Italia 32-vjeçari shqiptar
Është ndaluar nga policia italiane dhe është ekstraduar drejt Shqipërisë 32-vjeçari, i dyshuar për vrasje. Si rezultat i bashkëpunimit të Interpol Tirana me Interpol Roma u krye ekstradimi nga Milano, Itali, i shtetasit ...
Telegraf | 07-Dec-2019 10:30
Është ndaluar nga policia italiane dhe është ekstraduar drejt Shqipërisë 32-vjeçari, i dyshuar për vrasje. Si rezultat i bashkëpunimit të Interpol Tirana me Interpol Roma u krye ekstradimi nga Milano, Itali, i shtetasit ...

Zbulohet skemë mashtrimi me TVSH-në në Tiranë, 4 të arrestuar
Zbulohet një tjetër skemë mashtrimi me TVSH. Katër persona kanë rënë në pranga, ndërsa 4 të tjerë janë shpallur në kërkim. Operacioni nga Seksioni për Krimin Ekonomik dhe Financiar në bashkëpunim me Hetimin Tatimor ...
Lapsi | 07-Dec-2019 11:15
Zbulohet një tjetër skemë mashtrimi me TVSH. Katër persona kanë rënë në pranga, ndërsa 4 të tjerë janë shpallur në kërkim. Operacioni nga Seksioni për Krimin Ekonomik dhe Financiar në bashkëpunim me Hetimin Tatimor ...

“Informaliteti 2”, arrestohen 4 persona në Tiranë
Katër persona janë arrestuar në Tiranë në kuadër të operacionit “Informaliteti 2”. Burime nga policia bëjnë me dije se në kuadër të këtij operacioni janë shpallur në kërkim dhe 4 shtetas të tjerë, por për arsye ...
ABCNews | 07-Dec-2019 11:09
Katër persona janë arrestuar në Tiranë në kuadër të operacionit “Informaliteti 2”. Burime nga policia bëjnë me dije se në kuadër të këtij operacioni janë shpallur në kërkim dhe 4 shtetas të tjerë, por për arsye ...

“Na jep 250 mijë euro ose…”, morën peng 23-vjeçarin, arrestohen dy autorët
Dy persona kanë rënë në prangat e policisë, pasi akuzohen së kanë marrë peng një 23-vjeçar nga Maqedonia, ndërsa i kanë kërkuar atij një shumë të madhe lekësh. Në kuader të operacionit policor të koduar “Lake”, pas ...
BalkanWeb | 07-Dec-2019 10:01
Dy persona kanë rënë në prangat e policisë, pasi akuzohen së kanë marrë peng një 23-vjeçar nga Maqedonia, ndërsa i kanë kërkuar atij një shumë të madhe lekësh. Në kuader të operacionit policor të koduar “Lake”, pas ...

Një shtetas i Maqedonisë merret peng në Tiranë
Një shtetas maqedonas me banim në Tiranë pretendon se u mor peng nga dy persona të cilët i kërkonin një shumë prej 250 000 eurosh. Aksioni i policisë shqiptare i zhvilluar në kodrat e Farkës në Tiranë ka si pasojë një ...
Aktuale.MK | 07-Dec-2019 12:12
Një shtetas maqedonas me banim në Tiranë pretendon se u mor peng nga dy persona të cilët i kërkonin një shumë prej 250 000 eurosh. Aksioni i policisë shqiptare i zhvilluar në kodrat e Farkës në Tiranë ka si pasojë një ...

Dalin pamjet e operacionit: Si e shpëtoi policia pengun në Tiranë (VIDEO)
Kanë dalë pamjet e operacionit të policisë së Tiranës gjatë paradites së sotme teksa shpëton nga pengmarrësit 23 vjeçarn nga Maqedonia Davor Velefski. Ngjarja ndodhi në zonën e Farkës, Farkës mbi godinën e Kryegjyshatës ...
TetovaSot | 07-Dec-2019 12:09
Kanë dalë pamjet e operacionit të policisë së Tiranës gjatë paradites së sotme teksa shpëton nga pengmarrësit 23 vjeçarn nga Maqedonia Davor Velefski. Ngjarja ndodhi në zonën e Farkës, Farkës mbi godinën e Kryegjyshatës ...

Mblodhi para në emër të të prekurve nga tërmeti, kush është i arrestuari për mashtrim ?
Një person i cili mashtronte se mblidhte para për të prekurit nga tërmeti i 26 nëntorit në Durrës, është vënë në prangat e policisë. Policia e Durrësit thotë se në kuadër të parandalimit, evidentimit dhe goditjes së ...
Albportali | 07-Dec-2019 12:06
Një person i cili mashtronte se mblidhte para për të prekurit nga tërmeti i 26 nëntorit në Durrës, është vënë në prangat e policisë. Policia e Durrësit thotë se në kuadër të parandalimit, evidentimit dhe goditjes së ...

Tiranë, katër biznesmenë bien në pranga, mes tyre një grua
Katër biznesmenë, ndër ta një grua, kanë përfunduar në burg për krijimin e skemave mashtruese lidhur me TVSH dhe fshehjen e të ardhurave. Policia e Shtetit ka dhënë vetëm inicialet e 4 personave nga Tirana, ndaj të ...
Aktuale.MK | 07-Dec-2019 12:03
Katër biznesmenë, ndër ta një grua, kanë përfunduar në burg për krijimin e skemave mashtruese lidhur me TVSH dhe fshehjen e të ardhurave. Policia e Shtetit ka dhënë vetëm inicialet e 4 personave nga Tirana, ndaj të ...

Durrës, mashtronte për të përfituar para, arrestohet 49-vjeçari
Policia e Durrësit ka vënë nën pranga Arben Musliaj, 49-vjeç nga Tirana, pasi mashtronte dhe përfitonte para si pasojë e situatës së krijuar nga tërmeti. Musliaj është arrestuar pasi ka shfrytëzuar situatën dhe ka marrë ...
Telegrafi | 07-Dec-2019 10:33
Policia e Durrësit ka vënë nën pranga Arben Musliaj, 49-vjeç nga Tirana, pasi mashtronte dhe përfitonte para si pasojë e situatës së krijuar nga tërmeti. Musliaj është arrestuar pasi ka shfrytëzuar situatën dhe ka marrë ...

Ekzekutimi i biznesmenit te kafese ne Vlore, Italia sjell me pranga autorin
Policia e shtetit njoftoi diten e sotme ekstradimin nga Italia drejt Shqipërisë te një shtetasi te dyshuar për vrasjen e nje biznesmeni ne qytetin e Vlores. Më konkretisht në Milano u arrestua shtetasi Ergest Avdiu qe ...
Lajmi i Fundit | 07-Dec-2019 12:00
Policia e shtetit njoftoi diten e sotme ekstradimin nga Italia drejt Shqipërisë te një shtetasi te dyshuar për vrasjen e nje biznesmeni ne qytetin e Vlores. Më konkretisht në Milano u arrestua shtetasi Ergest Avdiu qe ...

123...>>
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved