ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 19/01/2020 20:13

Lajm i mirë nga QKUK-ja, Onkologjia do të fillojë mjekimet edhe me imunioterapi

Lajm i mirë nga QKUK-ja, Onkologjia do të fillojë mjekimet edhe me imunioterapi
Në tre mujorin e vitit të ardhshëm, në Klinikën e Onkologjisë në QKUK, pritet që 20 pacientë të përfitojnë prej imunoterapisë, e cila në botë njihet si shtylla e pestë e mjekimit onkologjik. Kjo bëhet falë......
Zeri | 07-Dec-2019 09:51
Në tre mujorin e vitit të ardhshëm, në Klinikën e Onkologjisë në QKUK, pritet që 20 pacientë të përfitojnë prej imunoterapisë, e cila në botë njihet si shtylla e pestë e mjekimit onkologjik. Kjo bëhet falë......

Onkologu Ilir Kurtishi flet për sëmundjen e kancerit, shkaqet dhe numrin e të prekurve në Kosovë
Drejtori i Klinës Onkologjike të Qendrës Klinike Universitare të Kosovës (QKUK), Ilir Kurtishi ka theksuar se klinika që e drejton ai, është një klinikë në të cilën ka kuadro të cilët i kanë përgatitjet e nevojshme ...
Telegrafi | 07-Dec-2019 09:36
Drejtori i Klinës Onkologjike të Qendrës Klinike Universitare të Kosovës (QKUK), Ilir Kurtishi ka theksuar se klinika që e drejton ai, është një klinikë në të cilën ka kuadro të cilët i kanë përgatitjet e nevojshme ...

Lajm i mirë nga QKUK-ja, Onkologjia do të fillojë mjekimet edhe me imunioterapi
Në tre mujorin e vitit të ardhshëm, në Klinikën e Onkologjisë në QKUK, pritet që 20 pacientë të përfitojnë prej imunoterapisë, e cila në botë njihet si shtylla e pestë e mjekimit onkologjik. Kjo bëhet falë Listës së Re ...
Arbresh | 07-Dec-2019 09:39
Në tre mujorin e vitit të ardhshëm, në Klinikën e Onkologjisë në QKUK, pritet që 20 pacientë të përfitojnë prej imunoterapisë, e cila në botë njihet si shtylla e pestë e mjekimit onkologjik. Kjo bëhet falë Listës së Re ...

Lajm i mirë nga QKUK-ja, Onkologjia do të fillojë mjekimet edhe me imunioterapi
Në tre mujorin e vitit të ardhshëm, në Klinikën e Onkologjisë në QKUK, pritet që 20 pacientë të përfitojnë prej imunoterapisë, e cila në botë njihet si shtylla e pestë e mjekimit onkologjik.Kjo bëhet falë Listës së Re ...
Gazeta Observer | 07-Dec-2019 09:36
Në tre mujorin e vitit të ardhshëm, në Klinikën e Onkologjisë në QKUK, pritet që 20 pacientë të përfitojnë prej imunoterapisë, e cila në botë njihet si shtylla e pestë e mjekimit onkologjik.Kjo bëhet falë Listës së Re ...

Nga janari në Onkologji fillon përdorimi i imunoterapisë
Në tremujorin e vitit të ardhshëm në Klinikën e Onkologjisë në QKUK pritet që 20 pacientë të përfitojnë prej imunoterapisë, e cila në botë njihet si shtylla e pestë e mjekimit onkologjik. Kjo bëhet falë Listës së Re të ...
Medial | 07-Dec-2019 09:27
Në tremujorin e vitit të ardhshëm në Klinikën e Onkologjisë në QKUK pritet që 20 pacientë të përfitojnë prej imunoterapisë, e cila në botë njihet si shtylla e pestë e mjekimit onkologjik. Kjo bëhet falë Listës së Re të ...

Lajm i mirë nga QKUK-ja, Onkologjia do të fillojë mjekimet edhe me imunioterapi
Drejtori i Klinikës së Onlogjisë, Ilir Kurtishi, thotë se me nënshkrimin e listës së re esenciale është bërë diçka e mirë për Onkologjinë. “Do të fillojë përdorimi i imunioterapisë e cila sot në botë njihet si shtylla e ...
Lajminet | 07-Dec-2019 09:17
Drejtori i Klinikës së Onlogjisë, Ilir Kurtishi, thotë se me nënshkrimin e listës së re esenciale është bërë diçka e mirë për Onkologjinë. “Do të fillojë përdorimi i imunioterapisë e cila sot në botë njihet si shtylla e ...

Nga janari në Onkologji fillon përdorimi i imunoterapisë
Në tremujorin e vitit të ardhshëm në Klinikën e Onkologjisë në QKUK pritet që 20 pacientë të përfitojnë prej imunoterapisë, e cila në botë njihet si shtylla e pestë e mjekimit onkologjik. Kjo bëhet falë Listës së Re të ...
Klan Kosova | 07-Dec-2019 09:14
Në tremujorin e vitit të ardhshëm në Klinikën e Onkologjisë në QKUK pritet që 20 pacientë të përfitojnë prej imunoterapisë, e cila në botë njihet si shtylla e pestë e mjekimit onkologjik. Kjo bëhet falë Listës së Re të ...

Lajm i mirë nga QKUK-ja, Onkologjia do të fillojë mjekimet edhe me imunioterapi
Në tre mujorin e vitit të ardhshëm, në Klinikën e Onkologjisë në QKUK, pritet që 20 pacientë të përfitojnë prej imunoterapisë, e cila në botë njihet si shtylla e pestë e mjekimit onkologjik.Kjo bëhet falë Listës së Re ...
Gazeta Express | 07-Dec-2019 08:11
Në tre mujorin e vitit të ardhshëm, në Klinikën e Onkologjisë në QKUK, pritet që 20 pacientë të përfitojnë prej imunoterapisë, e cila në botë njihet si shtylla e pestë e mjekimit onkologjik.Kjo bëhet falë Listës së Re ...

Falë Listës së Re të Barnave Esenciale, nga janari në Onkologji fillon përdorimi i imunoterapisë
Në tre mujorin e vitit të ardhshëm, në Klinikën e Onkologjisë në QKUK, pritet që 20 pacientë të përfitojnë prej imunoterapisë, e cila në botë njihet si shtylla e pestë e mjekimit onkologjik. Kjo bëhet falë Listës së Re ...
EkonomiaOnline | 07-Dec-2019 07:47
Në tre mujorin e vitit të ardhshëm, në Klinikën e Onkologjisë në QKUK, pritet që 20 pacientë të përfitojnë prej imunoterapisë, e cila në botë njihet si shtylla e pestë e mjekimit onkologjik. Kjo bëhet falë Listës së Re ...

I keni ngjyrosur flokët ndonjëherë në jetë? Mund të jetë fatale për shëndetin tuaj
Një studim i ri, ka gjetur një lidhje në mes ngjyrosjes së flokëve dhe kancerit në gji. Mirëpo, sa ndikojnë me të vërtet kemikatet në shëndetin e një gruaje. Studimi që është publikuar të Marten ka treguar se: Gratë të ...
Lajminet | 06-Dec-2019 19:01
Një studim i ri, ka gjetur një lidhje në mes ngjyrosjes së flokëve dhe kancerit në gji. Mirëpo, sa ndikojnë me të vërtet kemikatet në shëndetin e një gruaje. Studimi që është publikuar të Marten ka treguar se: Gratë të ...

Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved