ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 19/01/2020 19:07

“Angela Merkel gjen fjalët e duhura në Aushvic”

“Angela Merkel gjen fjalët e duhura në Aushvic”
Nga Ines Pohl, dw Ka disa vite që po shtohen zërat në Gjermani, që kërkojnë që e shkuara t’i lihet së shkuarës dhe t’i jepet fund përballjes së përhershme me fajin, me të cilin e ka ngarkuar nacionalsocializmi ...
GazetaTema | 07-Dec-2019 11:51
Nga Ines Pohl, dw Ka disa vite që po shtohen zërat në Gjermani, që kërkojnë që e shkuara t’i lihet së shkuarës dhe t’i jepet fund përballjes së përhershme me fajin, me të cilin e ka ngarkuar nacionalsocializmi ...

VIDEO: Vizita për herë të parë në Aushvic, Merkel humb ekuilibrin dhe gati rrëzohet
Pas 14 vitesh si kancelare e Gjermanisë, Angela Merkel vizitoi zyrtarisht ditën e djeshme ish-kampin gjerman të përqendrimit Aushvic-Birkenau. Atë e shoqëroi kryeministri i Polonisë, Mateusz Morawiecki si dhe ish të ...
GazetaTema | 07-Dec-2019 09:45
Pas 14 vitesh si kancelare e Gjermanisë, Angela Merkel vizitoi zyrtarisht ditën e djeshme ish-kampin gjerman të përqendrimit Aushvic-Birkenau. Atë e shoqëroi kryeministri i Polonisë, Mateusz Morawiecki si dhe ish të ...

VIDEO/ Vizita e saj e parë në Aushvic, Merkel humb ekuilibrin dhe gati rrëzohet
Kancelarja gjermane Angela Merkel teksa kryente homazhe për herë të parë në kampin e përqendrimit në Aushvic, ka humbur ekuilibrin dhe ka rrezikuar të rrëzohej. Siç shihet në pamjet e “Daily Mail” në ndihmë i kanë ...
BalkanWeb | 07-Dec-2019 08:27
Kancelarja gjermane Angela Merkel teksa kryente homazhe për herë të parë në kampin e përqendrimit në Aushvic, ka humbur ekuilibrin dhe ka rrezikuar të rrëzohej. Siç shihet në pamjet e “Daily Mail” në ndihmë i kanë ...

Poloni, Merkel: Kujtimi i krimeve naziste i pandashëm nga identiteti gjerman
Kujtimi i krimeve naziste është i pandashëm nga identiteti gjerman, deklaroi sot kancelarja gjermane, Angela Merkel, në ish-kampin nazist të Auschwitz-it. Vizita e parë e saj në këtë qendër, simbol i Holokaustit, ndodhi ...
BalkanWeb | 07-Dec-2019 07:05
Kujtimi i krimeve naziste është i pandashëm nga identiteti gjerman, deklaroi sot kancelarja gjermane, Angela Merkel, në ish-kampin nazist të Auschwitz-it. Vizita e parë e saj në këtë qendër, simbol i Holokaustit, ndodhi ...

Pas dridhjes së dorës, Merkel sërish në vështirësi nga shëndeti
Kancelarja gjermane Angela Merkel filmohet në një tjeter moment të sikletshëm gjatë takimeve të saj me liderët e tjerë botërore. Kësaj radhe ajo është filmuar duke humbur ekuilibrin pas pamjeve të disa javëvë më parë ...
ABCNews | 07-Dec-2019 10:00
Kancelarja gjermane Angela Merkel filmohet në një tjeter moment të sikletshëm gjatë takimeve të saj me liderët e tjerë botërore. Kësaj radhe ajo është filmuar duke humbur ekuilibrin pas pamjeve të disa javëvë më parë ...

“Angela Merkel gjen fjalët e duhura në Aushvic”
Nga Ines Pohl, dw/ Ka disa vite që po shtohen zërat në Gjermani, që kërkojnë që e shkuara t’i lihet së shkuarës dhe t’i jepet fund përballjes së përhershme me fajin, me të cilin e ka ngarkuar nacionalsocializmi ...
Lexo | 07-Dec-2019 12:03
Nga Ines Pohl, dw/ Ka disa vite që po shtohen zërat në Gjermani, që kërkojnë që e shkuara t’i lihet së shkuarës dhe t’i jepet fund përballjes së përhershme me fajin, me të cilin e ka ngarkuar nacionalsocializmi ...

VIDEO/ Çfarë po i ndodh “gruas së hekurt”? Merkel humb ekuilibrin dhe gati rrëzohet
Vizita e saj e parë në ish-kampin gjerman të përqendrimit Aushvic-Birkenau ishte për Kancelaren Merkel padyshim gjithçka tjetër, por jo e lehtë. Angela Merkel bëri vizitën e saj të parë zyrtare në Aushvic-Birkenau të ...
Standard | 07-Dec-2019 11:57
Vizita e saj e parë në ish-kampin gjerman të përqendrimit Aushvic-Birkenau ishte për Kancelaren Merkel padyshim gjithçka tjetër, por jo e lehtë. Angela Merkel bëri vizitën e saj të parë zyrtare në Aushvic-Birkenau të ...

Angela Merkel thotë se i vjen turp çfarë ka bërë Gjermania në Auschwitz
Gjatë vizitës në kampin e përqendrimit të Aushvitz-Birkenau së bashku me kryeministrin polak Mateus Moraviecki, kancelarja gjermane Angela Merkel u shpreh se i vinte shumë turp dhe se nuk duhet harruar asnjëherë çfarë ...
Arbresh | 07-Dec-2019 11:33
Gjatë vizitës në kampin e përqendrimit të Aushvitz-Birkenau së bashku me kryeministrin polak Mateus Moraviecki, kancelarja gjermane Angela Merkel u shpreh se i vinte shumë turp dhe se nuk duhet harruar asnjëherë çfarë ...

Angela Merkel thotë se i vjen turp çfarë ka bërë Gjermania në Auschwitz
Gjatë vizitës në kampin e përqendrimit të Aushvitz-Birkenau së bashku me kryeministrin polak Mateus Moraviecki, kancelarja gjermane Angela Merkel u shpreh se i vinte shumë turp dhe se nuk duhet harruar asnjëherë çfarë ...
Indeks Online | 07-Dec-2019 11:16
Gjatë vizitës në kampin e përqendrimit të Aushvitz-Birkenau së bashku me kryeministrin polak Mateus Moraviecki, kancelarja gjermane Angela Merkel u shpreh se i vinte shumë turp dhe se nuk duhet harruar asnjëherë çfarë ...

(VIDEO) Merkel humb ekuilibrin, sa nuk rrëzohet në Aushvic
Vizita e saj e parë në ish-kampin gjerman të përqendrimit Aushvic-Birkenau ishte për Kancelaren Merkel padyshim gjithçka tjetër, por jo e lehtë. Angela Merkel bëri vizitën e saj të parë zyrtare në Aushvic-Birkenau të ...
Shenja | 07-Dec-2019 10:31
Vizita e saj e parë në ish-kampin gjerman të përqendrimit Aushvic-Birkenau ishte për Kancelaren Merkel padyshim gjithçka tjetër, por jo e lehtë. Angela Merkel bëri vizitën e saj të parë zyrtare në Aushvic-Birkenau të ...

Nuk mbarojnë momentet e sikletshme për Angela Merkel/ Pas dridhjes së duarve, kancelarja kapet ‘mat’ nga kamerat në situatën që i rrezikoi jetën (VIDEO)
Postuar: 07/12/2019 - 10:02 Momentet e sikletshme për kancelaren Angela Merkel sa po vijnë dhe po shtohen. Pas pamjeve që bënë xhiron e botës ku shfaqej në vështirësi teksa dridhej e gjitha, kësaj radhe është filmuar ...
Sot.Al | 07-Dec-2019 10:03
Postuar: 07/12/2019 - 10:02 Momentet e sikletshme për kancelaren Angela Merkel sa po vijnë dhe po shtohen. Pas pamjeve që bënë xhiron e botës ku shfaqej në vështirësi teksa dridhej e gjitha, kësaj radhe është filmuar ...

VIDEO/ Pas dridhjes së dorës, Merkel sërish në vështirësi nga shëndeti
Kancelarja gjermane Angela Merkel filmohet në një tjeter moment të sikletshëm gjatë takimeve të saj me liderët e tjerë botërore. Kësaj radhe ajo është filmuar duke humbur ekuilibrin pas pamjeve të disa javëvë më parë ...
Medial | 07-Dec-2019 10:00
Kancelarja gjermane Angela Merkel filmohet në një tjeter moment të sikletshëm gjatë takimeve të saj me liderët e tjerë botërore. Kësaj radhe ajo është filmuar duke humbur ekuilibrin pas pamjeve të disa javëvë më parë ...

Video, vizita në Aushvic, Merkel humbet ekuilibrin
Pas 14 vitesh si kancelare e Gjermanisë, Angela Merkel vizitoi zyrtarisht ditën e djeshme ish-kampin gjerman të përqendrimit Aushvic-Birkenau. Atë e shoqëroi kryeministri i Polonisë, Mateusz Morawiecki si dhe ish të ...
Lexo | 07-Dec-2019 09:52
Pas 14 vitesh si kancelare e Gjermanisë, Angela Merkel vizitoi zyrtarisht ditën e djeshme ish-kampin gjerman të përqendrimit Aushvic-Birkenau. Atë e shoqëroi kryeministri i Polonisë, Mateusz Morawiecki si dhe ish të ...

Vazhdojnë problemet shëndetësore për Merkel, gati sa nuk rrëzohet në vizitën e saj në Aushvic
Angela Merkel bëri vizitën e saj të parë zyrtare në Aushvic-Birkenau të premten (06.12.2019) pas 14 vjetësh si kancelare e Gjermanisë. Atë e shoqëroi kryeministri i Polonisë, Mateusz Morawiecki si dhe ish të burgosur ...
Lajminet | 07-Dec-2019 09:49
Angela Merkel bëri vizitën e saj të parë zyrtare në Aushvic-Birkenau të premten (06.12.2019) pas 14 vjetësh si kancelare e Gjermanisë. Atë e shoqëroi kryeministri i Polonisë, Mateusz Morawiecki si dhe ish të burgosur ...

Merkel humb ekuilibrin, sa nuk rrëzohet në Aushvic
Vizita e saj e parë në ish-kampin gjerman të përqendrimit Aushvic-Birkenau ishte për Kancelaren Merkel padyshim gjithçka tjetër, por jo e lehtë. Angela Merkel bëri vizitën e saj të parë zyrtare në Aushvic-Birkenau të ...
Gazeta Express | 07-Dec-2019 09:48
Vizita e saj e parë në ish-kampin gjerman të përqendrimit Aushvic-Birkenau ishte për Kancelaren Merkel padyshim gjithçka tjetër, por jo e lehtë. Angela Merkel bëri vizitën e saj të parë zyrtare në Aushvic-Birkenau të ...

Merkeli gati rrëzohet gjatë vizitës së saj në Aushvic
Vizita e saj e parë në ish-kampin gjerman të përqendrimit Aushvic-Birkenau ishte për Kancelaren Merkel padyshim gjithçka tjetër, por jo e lehtë. Angela Merkel bëri vizitën e saj të parë zyrtare në Aushvic-Birkenau të ...
EkonomiaOnline | 07-Dec-2019 09:45
Vizita e saj e parë në ish-kampin gjerman të përqendrimit Aushvic-Birkenau ishte për Kancelaren Merkel padyshim gjithçka tjetër, por jo e lehtë. Angela Merkel bëri vizitën e saj të parë zyrtare në Aushvic-Birkenau të ...

Merkel humb ekuilibrin dhe gati rrëzohet, pas vizitës së saj të parë në Aushvic
Vizita e saj e parë në ish-kampin gjerman të përqendrimit Aushvic-Birkenau ishte për Kancelaren Merkel padyshim gjithçka tjetër, por jo e lehtë. Angela Merkel bëri vizitën e saj të parë zyrtare në Aushvic-Birkenau të ...
Gazeta Observer | 07-Dec-2019 09:23
Vizita e saj e parë në ish-kampin gjerman të përqendrimit Aushvic-Birkenau ishte për Kancelaren Merkel padyshim gjithçka tjetër, por jo e lehtë. Angela Merkel bëri vizitën e saj të parë zyrtare në Aushvic-Birkenau të ...

Video/ Merkel viziton kampin e përqëndrimit në Aushvic, humb ekuilibrin gjatë homazheve
Angela Merkel, kancelarja gjermane ka vizituar për herë të parë kampin e përqendrimit në Aushvic në Poloni. Mirëpo, gjatë homazheve kancelarja duket se ka shfaqur sërish paqëndrueshmëri të shëndetit të saj. Teksa ...
Politiko | 07-Dec-2019 09:14
Angela Merkel, kancelarja gjermane ka vizituar për herë të parë kampin e përqendrimit në Aushvic në Poloni. Mirëpo, gjatë homazheve kancelarja duket se ka shfaqur sërish paqëndrueshmëri të shëndetit të saj. Teksa ...

Merkel humb ekuilibrin dhe gati rrëzohet, pas vizitës së saj të parë në Aushvic
Vizita e saj e parë në ish-kampin gjerman të përqendrimit Aushvic-Birkenau ishte për Kancelaren Merkel padyshim gjithçka tjetër, por jo e lehtë. Angela Merkel bëri vizitën e saj të parë zyrtare në Aushvic-Birkenau të ...
Indeks Online | 07-Dec-2019 09:14
Vizita e saj e parë në ish-kampin gjerman të përqendrimit Aushvic-Birkenau ishte për Kancelaren Merkel padyshim gjithçka tjetër, por jo e lehtë. Angela Merkel bëri vizitën e saj të parë zyrtare në Aushvic-Birkenau të ...

Foto/ Angela Merkel viziton “kampin e vdekjes”: Ndjej turp të thellë për krimet e kryera nga Gjermania
Vizita e saj e parë në ish-kampin gjerman të përqendrimit Aushvic-Birkenau ishte për Kancelaren Merkel padyshim gjithçka tjetër, por jo e lehtë. Angela Merkel bëri vizitën e saj të parë zyrtare në Aushvic-Birkenau të ...
BalkanWeb | 06-Dec-2019 16:43
Vizita e saj e parë në ish-kampin gjerman të përqendrimit Aushvic-Birkenau ishte për Kancelaren Merkel padyshim gjithçka tjetër, por jo e lehtë. Angela Merkel bëri vizitën e saj të parë zyrtare në Aushvic-Birkenau të ...

123
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved