ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 19/01/2020 19:43

Aksident i rëndë në Serbi, përmbyset autobusi nga Maqedonia

Aksident i rëndë në Serbi, përmbyset autobusi nga Maqedonia
Një aksident i rëndë ka ndodhur në rrugën Prokuplje- Bllace në Serbi. Një autobus nga Maqedonia i cili ka transportuar udhëtarë drejt Koapanikut në është përmbysur. Nga aksidenti ka të lënduar. Siç njoftohet ka disa të ...
Albportali | 07-Dec-2019 12:15
Një aksident i rëndë ka ndodhur në rrugën Prokuplje- Bllace në Serbi. Një autobus nga Maqedonia i cili ka transportuar udhëtarë drejt Koapanikut në është përmbysur. Nga aksidenti ka të lënduar. Siç njoftohet ka disa të ...

Kosova bojkoton ceremoninë e Nobelit për Peter Handke, thirrje edhe Shqipërisë
I cilësuar si një përkrahës i madh i satrapit të Ballkanit, Sllobodan Milosheviçit, shkrimtari Peter Henke do të marrë këtë fundvit edhe formalisht çmimin Nobel për letërsi, në një ceremoni të madhe në Stokholm të ...
Albportali | 07-Dec-2019 11:54
I cilësuar si një përkrahës i madh i satrapit të Ballkanit, Sllobodan Milosheviçit, shkrimtari Peter Henke do të marrë këtë fundvit edhe formalisht çmimin Nobel për letërsi, në një ceremoni të madhe në Stokholm të ...

Vdes një person në një aksident në Komoran
Një aksident i rëndë trafiku ka ndodhur sot rreth orës 08:00 të mëngjesit në Komoran. Nga ky aksident ka humbur jetën një person, derisa një tjetër ka marrë lëndime, raporton Express. Rastin e ka konfirmuar për Express, ...
Albportali | 07-Dec-2019 11:24
Një aksident i rëndë trafiku ka ndodhur sot rreth orës 08:00 të mëngjesit në Komoran. Nga ky aksident ka humbur jetën një person, derisa një tjetër ka marrë lëndime, raporton Express. Rastin e ka konfirmuar për Express, ...

Shtatë të lënduar në 13 aksidente të ndodhura në Shkup
Shtatë persona kanë marrë lëndime të lehta trupore në 13 aksidentet që kanë ndodhur gjatë ditës së djeshme. Nga SPB Shkup njoftojnë se dje policia e komunikacionit ka përjashtuar nga komunikacioni një shofer që ka ...
Albportali | 07-Dec-2019 11:06
Shtatë persona kanë marrë lëndime të lehta trupore në 13 aksidentet që kanë ndodhur gjatë ditës së djeshme. Nga SPB Shkup njoftojnë se dje policia e komunikacionit ka përjashtuar nga komunikacioni një shofer që ka ...

VV si ka fituar zgjedhjet, vetëm ka dalë e para, thotë deputeti i LDK-së
Gjatë kohës sa Isa Mustafa dhe Albin Kurti po negociojnë për arritjen e një koalicioni për bashkëqeverisje pas zgjedhjeve të 6 tetorit, nga taborët e dy partive nuk po mungojnë deklarata ngacmuese. Deputeti i LDK-së, ...
Albportali | 07-Dec-2019 11:03
Gjatë kohës sa Isa Mustafa dhe Albin Kurti po negociojnë për arritjen e një koalicioni për bashkëqeverisje pas zgjedhjeve të 6 tetorit, nga taborët e dy partive nuk po mungojnë deklarata ngacmuese. Deputeti i LDK-së, ...

Babai nga Skënderaj në hall me vajzën e mitur që po i arratiset nga shtëpia
Një vajzë 14-vjeçare nga fshati Llaushë e Skenderajt ka disa ditë që është zhdukur, e familja deklarojnë se nuk kanë asnjë informacion për fatin e saj. Arbëresha Haziri që nuk e ka ikjen nga shtëpia për të parën herë, ...
Albportali | 07-Dec-2019 04:32
Një vajzë 14-vjeçare nga fshati Llaushë e Skenderajt ka disa ditë që është zhdukur, e familja deklarojnë se nuk kanë asnjë informacion për fatin e saj. Arbëresha Haziri që nuk e ka ikjen nga shtëpia për të parën herë, ...

Në rast se semaforët nuk punojnë, kush ka përparësi në këtë udhëkryq?
Ndodh jo rrallë që qofshin shoferët, çiklistët apo këmbësorët, nuk thonë me zë të lartë “kush ia ka dhënë lejen këtij?”Në rast se semaforët nuk punojnë, kush ka përparësi në këtë udhëkryq? FaktePlus05/12/2019, 18:14 ...
Albportali | 07-Dec-2019 04:29
Ndodh jo rrallë që qofshin shoferët, çiklistët apo këmbësorët, nuk thonë me zë të lartë “kush ia ka dhënë lejen këtij?”Në rast se semaforët nuk punojnë, kush ka përparësi në këtë udhëkryq? FaktePlus05/12/2019, 18:14 ...

Tërmeti i mori jetën vëllezërve kosovarë, Elvis Naçi: Banesë dhe 1 mijë euro pension për familjet
Mes 51 viktimave të tërmetit të 26 nëntorit u shuajtën dhe dy vëllezër nga Kosova. Isa dhe Shemsi Abazi humbën jetën nën rrënojat e Durrësit duke lënë jetimë 6 fëmijë, secili nga tre në dy familjet.Në emisionin ...
Albportali | 07-Dec-2019 04:29
Mes 51 viktimave të tërmetit të 26 nëntorit u shuajtën dhe dy vëllezër nga Kosova. Isa dhe Shemsi Abazi humbën jetën nën rrënojat e Durrësit duke lënë jetimë 6 fëmijë, secili nga tre në dy familjet.Në emisionin ...

Vjosa Osmani flet për mundësinë se a deshiron të jetë presidente e Kosovës
Kandidatja për kryeministre nga LDK, Vjosa Osmani, u është përgjigjur kritikave që ajo nuk po merr pjesë në negociatat që po bëhen me Lëvizjen Vetëvendosje.Ajo në Blic Interview me Astrit Gashin, fajin për një gjë të ...
Albportali | 07-Dec-2019 04:29
Kandidatja për kryeministre nga LDK, Vjosa Osmani, u është përgjigjur kritikave që ajo nuk po merr pjesë në negociatat që po bëhen me Lëvizjen Vetëvendosje.Ajo në Blic Interview me Astrit Gashin, fajin për një gjë të ...

Bebe Rexha: E dua burrin shqiptar, dasma do jetë me tupana dhe do zgjasë 5 ditë
Artistja e njohur ndërkombëtare, Bebe Rexha udhëtoi drejt Shqipërisë këtë javë për të qenë pranë banorëve të prekur nga tërmeti në zonën e Bubqit dhe në zonën e Bizës.Jo vetëm kaq, por Bebe u shfaq për herë të parë në ...
Albportali | 07-Dec-2019 04:26
Artistja e njohur ndërkombëtare, Bebe Rexha udhëtoi drejt Shqipërisë këtë javë për të qenë pranë banorëve të prekur nga tërmeti në zonën e Bubqit dhe në zonën e Bizës.Jo vetëm kaq, por Bebe u shfaq për herë të parë në ...

Harrojini Lekundjet, Dimri Po Vjen : Ja Kur Do Te Vazhdojne Rreshjet E Debores
Të martën reshjet e para të borës edhe në vise të ulëta. Në pjesën e dytë të javës kthjellime, e në mëngjes me ngrica.1.12.2019 – Sot mbi vend janë shtrirë zona antici klonike nga Europa qendrore që favorizuan mot të ...
Albportali | 07-Dec-2019 04:26
Të martën reshjet e para të borës edhe në vise të ulëta. Në pjesën e dytë të javës kthjellime, e në mëngjes me ngrica.1.12.2019 – Sot mbi vend janë shtrirë zona antici klonike nga Europa qendrore që favorizuan mot të ...

Vetëvendosje: Nuk jemi kundër Vjosa Osmanit, ja kush është kundër saj
Deputeti i zgjedhur i Lëvizjes Vetëvendosje, Dimal Basha, përmes një postimi në Facebook, thotë se Lëvizja Vetëvendosje nuk është kundër Vjosa Osmanit.Ai thotë se, Vetëvendosje i përkrah zotimet e saja që Presidenti të ...
Albportali | 07-Dec-2019 04:26
Deputeti i zgjedhur i Lëvizjes Vetëvendosje, Dimal Basha, përmes një postimi në Facebook, thotë se Lëvizja Vetëvendosje nuk është kundër Vjosa Osmanit.Ai thotë se, Vetëvendosje i përkrah zotimet e saja që Presidenti të ...

Ekipi izraelit: Ndjejmë detyrim për të ndihmuar shqiptarët, ishin pranë hebrenjve në kohën e holokaustit
Ekipi i inxhinierave nga Izraelit që dy ditë po qëndrojnë në zonat e prekura nga tërmeti i 26 nëntorit. Ata thonë së mdjejmë detyrim për të ndihmuar shqiptarët, ishin pranë hebrenjve në kohën e holokaustit.“Para dy ...
Albportali | 07-Dec-2019 04:23
Ekipi i inxhinierave nga Izraelit që dy ditë po qëndrojnë në zonat e prekura nga tërmeti i 26 nëntorit. Ata thonë së mdjejmë detyrim për të ndihmuar shqiptarët, ishin pranë hebrenjve në kohën e holokaustit.“Para dy ...

Paralajmëron Tahirsylaj: I ftohti ekstrem kaplon Kosovën nga kjo datë! (DETAJE)
Fillimi i muajit dhjetor është shoqëruar me ulje të temperaturave, reshje shiu dhe reshje të lehta dëbore mbi vendin tonë.Profesori i Metorologjisë Sylë Tahirsylaj në një prononcim për “Gazeta Blic” ka treguar se si do ...
Albportali | 07-Dec-2019 04:23
Fillimi i muajit dhjetor është shoqëruar me ulje të temperaturave, reshje shiu dhe reshje të lehta dëbore mbi vendin tonë.Profesori i Metorologjisë Sylë Tahirsylaj në një prononcim për “Gazeta Blic” ka treguar se si do ...

Shikoni si rusi i fshiu 8000 euro në sy të policisë italiane në aeroportin e Romës
Kamerat e sigurisë në aeroportin në Romë para disa muajsh kapën një hajni të pabesueshme e cila ngjau në mes të kontrollit të sigurisë. Megjithatë nuk i eci kjo italianët e arrestuan shpejt.Policia italiane e publikua ...
Albportali | 07-Dec-2019 04:20
Kamerat e sigurisë në aeroportin në Romë para disa muajsh kapën një hajni të pabesueshme e cila ngjau në mes të kontrollit të sigurisë. Megjithatë nuk i eci kjo italianët e arrestuan shpejt.Policia italiane e publikua ...

“Të pëlqen të filmosh”/ Ronaldo “flirton” me “njeriun” e Ramës, futbollisti “provokon” personazhin misterioz
Ylli i futbollit Cristiano Ronaldo ka provokuar personin që po filmonte takimin e tij me dy fëmijët shqiptarë që shpëtuan nga tërmeti duke u hedhur nga dritarjaeksa Ronaldo po firmoste bluzën e tij dhe t’ja jepte ...
Albportali | 07-Dec-2019 04:20
Ylli i futbollit Cristiano Ronaldo ka provokuar personin që po filmonte takimin e tij me dy fëmijët shqiptarë që shpëtuan nga tërmeti duke u hedhur nga dritarjaeksa Ronaldo po firmoste bluzën e tij dhe t’ja jepte ...

Dy vëllezërit kosovarë vd iqën nga tërmeti në Shqipëri, Elvis Naçi jep lajmin e madh për 6 fëmijët jetimë
Tërmeti kata strofik i 26 nëntorit tr onditi jo vetëm Shqipërinë, por edhe Kosovën. Nën rrë nojat e tërmetit në Durrës u nxorën të pajetë edhe dy vëllezërit kosovarë, Isa dhe Shemsi Abazi.Vd ekja e tyre la pas shumë dh ...
Albportali | 07-Dec-2019 04:20
Tërmeti kata strofik i 26 nëntorit tr onditi jo vetëm Shqipërinë, por edhe Kosovën. Nën rrë nojat e tërmetit në Durrës u nxorën të pajetë edhe dy vëllezërit kosovarë, Isa dhe Shemsi Abazi.Vd ekja e tyre la pas shumë dh ...

Do t’iu prekë thellë historia e kësaj foto të ushtarit nga Kosova
Një foto e një ushtari nga Kosova po qarkullon së fundi në rrjetet sociale, shkruan RepublikaOnline.netFjala është për një histori prekëse që ky ushtar ka ndarë në rrjet me këtë foto.“Ushtari i Kosovës, mban në helmetën ...
Albportali | 07-Dec-2019 04:17
Një foto e një ushtari nga Kosova po qarkullon së fundi në rrjetet sociale, shkruan RepublikaOnline.netFjala është për një histori prekëse që ky ushtar ka ndarë në rrjet me këtë foto.“Ushtari i Kosovës, mban në helmetën ...

Derbi Italian, Inter-Roma përfundon pa gola
Një ndeshje për të cilën është pritur që të ketë gola dhe po ashtu shumë spektakël mirëpo që nuk doli ashtu. Interi dhe Roma nuk arritën të shënonin në mbrëmjen e sotme. Portieri i Romës ishte ai që pati punë më shumë ...
Albportali | 06-Dec-2019 22:55
Një ndeshje për të cilën është pritur që të ketë gola dhe po ashtu shumë spektakël mirëpo që nuk doli ashtu. Interi dhe Roma nuk arritën të shënonin në mbrëmjen e sotme. Portieri i Romës ishte ai që pati punë më shumë ...

Djaloshi i mbijetuar nga termeti, Buffonit i duket si ylli i PSG-së
Buffon dhe Ronaldo kanë takuar sot dy fëmijë nga Shqipëria të cilët i kanë mbijetuar tërmetit në Thumanë. Po ashtu dy yjet e Juventusit ju kanë dhuruar fëmijëve edhe fanella të Juventusit. Buffon ishte ai që bënte shaka ...
Albportali | 06-Dec-2019 22:55
Buffon dhe Ronaldo kanë takuar sot dy fëmijë nga Shqipëria të cilët i kanë mbijetuar tërmetit në Thumanë. Po ashtu dy yjet e Juventusit ju kanë dhuruar fëmijëve edhe fanella të Juventusit. Buffon ishte ai që bënte shaka ...

123...>>
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved