ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 19/01/2020 19:07

Nuk e kam asnjë përgjegjësi për rezultatet e testit PISA

Nuk e kam asnjë përgjegjësi për rezultatet e testit PISA
Ministri në largim i Arsimit Shkencës dhe Teknologjisë, Shyqiri Bytyqi, ka treguar se si ministrit nuk duhet t’i ngarkohet barra për rezultatin e testit PISA. Ai theksoi se testi PISA është një alarm që duhet t’i zgjojë ...
Medial | 06-Dec-2019 20:55
Ministri në largim i Arsimit Shkencës dhe Teknologjisë, Shyqiri Bytyqi, ka treguar se si ministrit nuk duhet t’i ngarkohet barra për rezultatin e testit PISA. Ai theksoi se testi PISA është një alarm që duhet t’i zgjojë ...

Bytyqi: Rezultatet e PISA-s alarm shtetëror (VIDEO)
Rezultatet dobëta e testit PISA për Kosovën janë një alarm shtetëror, kështu po thotë i pari i Arsimit, Shyqiri Bytyqi. Ministri në detyrë hodhi fajin tek garnitura e kaluar qeverisë, kur deklaroi se komisioni i ...
Medial | 06-Dec-2019 20:42
Rezultatet dobëta e testit PISA për Kosovën janë një alarm shtetëror, kështu po thotë i pari i Arsimit, Shyqiri Bytyqi. Ministri në detyrë hodhi fajin tek garnitura e kaluar qeverisë, kur deklaroi se komisioni i ...

Ministri i Arsimit: Nuk e kam asnjë përgjegjësi për rezultatet e testit PISA
Ministri në largim i Arsimit Shkencës dhe Teknologjisë, Shyqiri Bytyqi, ka treguar se si ministrit nuk duhet t’i ngarkohet barra për rezultatin e testit PISA. Ai theksoi se testi PISA është një alarm që duhet t’i zgjojë ...
Gazeta Observer | 06-Dec-2019 20:42
Ministri në largim i Arsimit Shkencës dhe Teknologjisë, Shyqiri Bytyqi, ka treguar se si ministrit nuk duhet t’i ngarkohet barra për rezultatin e testit PISA. Ai theksoi se testi PISA është një alarm që duhet t’i zgjojë ...

Bytyqi: Rezultatet e PISA-s alarm shtetëror (VIDEO)
Rezultatet dobëta e testit PISA për Kosovën janë një alarm shtetëror, kështu po thotë i pari i Arsimit, Shyqiri Bytyqi. Ministri në detyrë hodhi fajin tek garnitura e kaluar qeverisë, kur deklaroi se komisioni i ...
Klan Kosova | 06-Dec-2019 20:39
Rezultatet dobëta e testit PISA për Kosovën janë një alarm shtetëror, kështu po thotë i pari i Arsimit, Shyqiri Bytyqi. Ministri në detyrë hodhi fajin tek garnitura e kaluar qeverisë, kur deklaroi se komisioni i ...

Nuk e kam asnjë përgjegjësi për rezultatet e testit PISA
“Ne kur e kemi marrë detyrën, ne veç kemi qenë para aktit të kryer, sepse kanë qenë dy apo tre muaj kohe në pyetje”, është shprehur Bytyqi. “Nuk mund të paramendohet që vetëm për tre muaj të bëhet ndryshim pozitiv në ...
Lajminet | 06-Dec-2019 19:55
“Ne kur e kemi marrë detyrën, ne veç kemi qenë para aktit të kryer, sepse kanë qenë dy apo tre muaj kohe në pyetje”, është shprehur Bytyqi. “Nuk mund të paramendohet që vetëm për tre muaj të bëhet ndryshim pozitiv në ...

Ministri i Arsimit: Asnjë përgjegjësi nuk e kam për rezultatet e testit PISA
Ministri në largim i Arsimit Shkencës dhe Teknologjisë, Shyqiri Bytyqi, ka treguar se si ministrit nuk duhet t’i ngarkohet barra për rezultatin e testit PISA. Ai theksoi se testi PISA është një alarm që duhet t’i zgjojë ...
Zeri | 06-Dec-2019 19:42
Ministri në largim i Arsimit Shkencës dhe Teknologjisë, Shyqiri Bytyqi, ka treguar se si ministrit nuk duhet t’i ngarkohet barra për rezultatin e testit PISA. Ai theksoi se testi PISA është një alarm që duhet t’i zgjojë ...

Ministri i Arsimit: Asnjë përgjegjësi nuk e kam për rezultatet e testit PISA
Ministri në largim i Arsimit Shkencës dhe Teknologjisë, Shyqiri Bytyqi, ka treguar se si ministrit nuk duhet t’i ngarkohet barra për rezultatin e testit PISA. Ai theksoi se testi PISA është një alarm që duhet t’i zgjojë ...
InFokusi | 06-Dec-2019 19:27
Ministri në largim i Arsimit Shkencës dhe Teknologjisë, Shyqiri Bytyqi, ka treguar se si ministrit nuk duhet t’i ngarkohet barra për rezultatin e testit PISA. Ai theksoi se testi PISA është një alarm që duhet t’i zgjojë ...

Ministri i Arsimit: Nuk e kam asnjë përgjegjësi për rezultatet e testit PISA
Ministri në largim i Arsimit Shkencës dhe Teknologjisë, Shyqiri Bytyqi, ka treguar se si ministrit nuk duhet t’i ngarkohet barra për rezultatin e testit PISA. Ai theksoi se testi PISA është një alarm që duhet t’i zgjojë ...
Gazeta Express | 06-Dec-2019 19:24
Ministri në largim i Arsimit Shkencës dhe Teknologjisë, Shyqiri Bytyqi, ka treguar se si ministrit nuk duhet t’i ngarkohet barra për rezultatin e testit PISA. Ai theksoi se testi PISA është një alarm që duhet t’i zgjojë ...

Gjeniu nga Prishtina që sfidon PISA-n
Ashtu sikur në vitin 2015, njëjtë edhe në vitin 2018, testi PISA, e bëri të qartë një gjë. Sistemi arsimor në Kosovë është në gjendje të mjerueshme e një prej më të dobtëve në botë, shkruan gazeta inFokus. Kjo pasi në ...
InFokusi | 05-Dec-2019 18:22
Ashtu sikur në vitin 2015, njëjtë edhe në vitin 2018, testi PISA, e bëri të qartë një gjë. Sistemi arsimor në Kosovë është në gjendje të mjerueshme e një prej më të dobtëve në botë, shkruan gazeta inFokus. Kjo pasi në ...

Gjinovci: Nxënësit tanë nuk dinë të lexojnë për shkak të standardit
Rron Gjinovci, Kryetar i “Organizata për Rritjen e Cilësisë në Arsim” në arsim ka komentuar rezultatin e dobët të Kosovës në PISA. Posqaërisht u ndal tek testi i leximit që sipas tij nuk ka të bëjë me leximin por ...
InFokusi | 05-Dec-2019 12:55
Rron Gjinovci, Kryetar i “Organizata për Rritjen e Cilësisë në Arsim” në arsim ka komentuar rezultatin e dobët të Kosovës në PISA. Posqaërisht u ndal tek testi i leximit që sipas tij nuk ka të bëjë me leximin por ...

Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved