ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 25/05/2020 22:00

Ahmeti: LDK i është imponuar VV-së,  ka vendosur 70% të programit të saj në atë qeverisës

Ahmeti: LDK i është imponuar VV-së,  ka vendosur 70% të programit të saj në atë qeverisës
Mos arritja e marrëveshjes mes LVV dhe LDK ka qenë temë diskutimi sonte në “Debat Plus” me Ermal Pandurin në RTV Dukagjini. Drejtori i Programacionit në RTV Dukagjini, Arben Ahmeti ka thënë se në bazë të 100 pikave të ...
Telegrafi | 03-Dec-2019 00:07
Mos arritja e marrëveshjes mes LVV dhe LDK ka qenë temë diskutimi sonte në “Debat Plus” me Ermal Pandurin në RTV Dukagjini. Drejtori i Programacionit në RTV Dukagjini, Arben Ahmeti ka thënë se në bazë të 100 pikave të ...

Astrit Gashi shpalos pikat, ku sipas tij VV dhe LDK, kanë mosmarrëveshje
Mos arritja e marrëveshjes mes LVV dhe LDK ka qenë temë diskutimi sonte në “Debat Plus” me Ermal Pandurin në RTV Dukagjini. Analisti Astrit Gashi, ka thënë se as LDK dhe as VV nuk ia pranojnë kushtet e njëra tjetrës. ...
Telegrafi | 02-Dec-2019 23:07
Mos arritja e marrëveshjes mes LVV dhe LDK ka qenë temë diskutimi sonte në “Debat Plus” me Ermal Pandurin në RTV Dukagjini. Analisti Astrit Gashi, ka thënë se as LDK dhe as VV nuk ia pranojnë kushtet e njëra tjetrës. ...

Debat Plus zbardh detaje nga takimi VV-LDK: Mustafa i kërkoi Kurtit postin e Kryeministrit në këmbim të posteve tjera
Mos arritja e marrëveshjes mes LVV dhe LDK ka qenë temë diskutimi sonte në “Debat Plus” me Ermal Pandurin në RTV Dukagjini. Drejtuesi Ermal Panduri ka lexuar një mesazh, i cili sipas tij vjen nga njerëz brenda ...
Telegrafi | 02-Dec-2019 22:16
Mos arritja e marrëveshjes mes LVV dhe LDK ka qenë temë diskutimi sonte në “Debat Plus” me Ermal Pandurin në RTV Dukagjini. Drejtuesi Ermal Panduri ka lexuar një mesazh, i cili sipas tij vjen nga njerëz brenda ...

Muja: VV-së nuk i duhet Ministria e Drejtësisë, nëse LDK e merr Presidentin
Mos arritja e marrëveshjes mes LVV dhe LDK ka qenë temë diskutimi sonte në “Debat Plus” me Ermal Pandurin në RTV Dukagjini. Analisti Armend Muja ka thënë se posti i presidentit nuk duhet nënvleftësuar ashtu siç po ...
Telegrafi | 02-Dec-2019 21:20
Mos arritja e marrëveshjes mes LVV dhe LDK ka qenë temë diskutimi sonte në “Debat Plus” me Ermal Pandurin në RTV Dukagjini. Analisti Armend Muja ka thënë se posti i presidentit nuk duhet nënvleftësuar ashtu siç po ...

Bakija nga Demokracia Plus: VV të udhëheq me Drejtësinë dhe Shëndetësinë, LDK me Zhvillimin Ekonomik
Jetmir Bakija nga Demokracia Plus thotë së është pozitive që VV dhe LDK në fillim janë pajtuar në programe, por thotë se numri i vogël i ministrive, sipas tij, po del të jetë sfidues për arritjen e koalicionit ...
Telegrafi | 02-Dec-2019 20:32
Jetmir Bakija nga Demokracia Plus thotë së është pozitive që VV dhe LDK në fillim janë pajtuar në programe, por thotë se numri i vogël i ministrive, sipas tij, po del të jetë sfidues për arritjen e koalicionit ...

Mbyllet takimi Kurti-Mustafa, s’ka marrëveshje për koalicion
Kreu i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti dhe ai i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Isa Mustafa, duket se edhe në këtë takim nuk kanë një marrëveshje për koalicionin. Pas përfundimit të takimit Kurti ka thënë se ...
VizionPlus | 02-Dec-2019 17:08
Kreu i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti dhe ai i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Isa Mustafa, duket se edhe në këtë takim nuk kanë një marrëveshje për koalicionin. Pas përfundimit të takimit Kurti ka thënë se ...

Zeka: Ndryshimi nuk mund të ndodhë nëse VV nuk udhëheqë MPB’në dhe Ministrinë e Drejtësisë
Themeluesi i PEK’ut, Milaim Zeka, ka thënë në emisionin DPT te Fidani në T7 se VV nuk mund të ndryshojë asgjë nëse nuk i drejton ministrinë e Brendshme dhe të Drejtësisë. “Të gjithë kemi qenë partizanë të ndryshimit”, ...
Ina-Online | 03-Dec-2019 01:18
Themeluesi i PEK’ut, Milaim Zeka, ka thënë në emisionin DPT te Fidani në T7 se VV nuk mund të ndryshojë asgjë nëse nuk i drejton ministrinë e Brendshme dhe të Drejtësisë. “Të gjithë kemi qenë partizanë të ndryshimit”, ...

Abazi: Marrëveshja LVV-LDK duhej të arrihej në ditëlindjen e presidentit Rugova
Deputeti i Lëvizjes Vetëvendosje, Haki Abazi ka komentuar situatën politike dhe takimet që po bëhen LVV-LDK, për arritjen e një marrëveshje për formimin e Qeverisë së Kosovës. Abazi, përmes një postimi në Facebook, ka ...
Telegrafi | 02-Dec-2019 18:34
Deputeti i Lëvizjes Vetëvendosje, Haki Abazi ka komentuar situatën politike dhe takimet që po bëhen LVV-LDK, për arritjen e një marrëveshje për formimin e Qeverisë së Kosovës. Abazi, përmes një postimi në Facebook, ka ...

Detaje nga takimi VV-LDK: Mustafa i kërkoi Kurtit postin e Kryeministrit në këmbim të posteve tjera
Mos arritja e marrëveshjes mes LVV dhe LDK ka qenë temë diskutimi sonte në “Debat Plus” me Ermal Pandurin në RTV Dukagjini.Drejtuesi Ermal Panduri ka lexuar një mesazh, i cili sipas tij vjen nga njerëz brenda takimit, e ...
Ina-Online | 03-Dec-2019 01:16
Mos arritja e marrëveshjes mes LVV dhe LDK ka qenë temë diskutimi sonte në “Debat Plus” me Ermal Pandurin në RTV Dukagjini.Drejtuesi Ermal Panduri ka lexuar një mesazh, i cili sipas tij vjen nga njerëz brenda takimit, e ...

Ahmeti: LDK i është imponuar VV-së
Mos arritja e marrëveshjes mes LVV dhe LDK ka qenë temë diskutimi sonte në “Debat Plus” në RTV Dukagjini. Analisti politik, Arben Ahmeti ka thënë se në bazë të 100 pikave të negociuara LDK ka arritur t’i merr 70% prej ...
Arbresh | 03-Dec-2019 00:26
Mos arritja e marrëveshjes mes LVV dhe LDK ka qenë temë diskutimi sonte në “Debat Plus” në RTV Dukagjini. Analisti politik, Arben Ahmeti ka thënë se në bazë të 100 pikave të negociuara LDK ka arritur t’i merr 70% prej ...

Anëtari i VV’së: Nëse shkojmë në zgjedhje, LDK s’merr më shumë se 20 deputetë
Kandidati për deputet i Lëvizjes Vetëvendosje, Eman Rrahmani përmes një statusi ka komentuar bisedimet mes VV-së dhe LDK-së. Sipas tij, nëse shkohet në zgjedhje të reja, LDK nuk do të mund të marrë më shumë se 20 ...
Medial | 03-Dec-2019 00:10
Kandidati për deputet i Lëvizjes Vetëvendosje, Eman Rrahmani përmes një statusi ka komentuar bisedimet mes VV-së dhe LDK-së. Sipas tij, nëse shkohet në zgjedhje të reja, LDK nuk do të mund të marrë më shumë se 20 ...

Anëtari i VV’së: Nëse shkojmë në zgjedhje, LDK s’merr më shumë se 20 deputetë
Kandidati për deputet i Lëvizjes Vetëvendosje, Eman Rrahmani përmes një statusi ka komentuar bisedimet mes VV-së dhe LDK-së. Sipas tij, nëse shkohet në zgjedhje të reja, LDK nuk do të mund të marrë më shumë se 20 ...
Arbresh | 03-Dec-2019 00:05
Kandidati për deputet i Lëvizjes Vetëvendosje, Eman Rrahmani përmes një statusi ka komentuar bisedimet mes VV-së dhe LDK-së. Sipas tij, nëse shkohet në zgjedhje të reja, LDK nuk do të mund të marrë më shumë se 20 ...

Sipas Kelmendit mosmarrëveshja për postin e Presidentit rrezikon që mandati i qeverisë të përfundojë para kohe
Gazetari dhe opinionisti Adriatik Kelmendi ishte i ftuar në Interaktiv të KTV-së ku foli rreth koalicionit të mundshëm qeverisës ndërmjet Vetëvendosjes dhe LDK-së. Ai thotë se sot u pa se nuk janë pajtuar për të gjitha ...
Koha.net | 03-Dec-2019 00:01
Gazetari dhe opinionisti Adriatik Kelmendi ishte i ftuar në Interaktiv të KTV-së ku foli rreth koalicionit të mundshëm qeverisës ndërmjet Vetëvendosjes dhe LDK-së. Ai thotë se sot u pa se nuk janë pajtuar për të gjitha ...

Zeka: Isa Mustafa nuk ka përkrahje të mjaftueshme as brenda LDK-së
Themeluesi i Partisë Euroatlantike dhe ish-deputeti, Milaim Zeka ka thënë në T7 se askush nuk ia siguron Isa Mustafës që do të zgjidhet presidenti i Kosovës.
Kosova Press | 03-Dec-2019 00:01
Themeluesi i Partisë Euroatlantike dhe ish-deputeti, Milaim Zeka ka thënë në T7 se askush nuk ia siguron Isa Mustafës që do të zgjidhet presidenti i Kosovës.

Zeka: Nuk do të ketë ndryshim nëse Vetëvendosje nuk udhëheq me këto dy ministri
Themeluesi i Partisë Euroatlantike të Kosovës, Milaim Zeka, ka thënë në T7 se VV-ja nuk mund të ndryshojë asgjë nëse nuk i drejton dy ministri të rëndësishme. Bëhet fjalë për ministrinë e Brendshme dhe të Drejtësisë, ...
InFokusi | 02-Dec-2019 23:50
Themeluesi i Partisë Euroatlantike të Kosovës, Milaim Zeka, ka thënë në T7 se VV-ja nuk mund të ndryshojë asgjë nëse nuk i drejton dy ministri të rëndësishme. Bëhet fjalë për ministrinë e Brendshme dhe të Drejtësisë, ...

Zeka thotë se zyrtarët e VV’së dhe LDK’së nuk do e votonin Isa Mustafën për president
Themeluesi i Partisë Euroatlantike, Milaim Zeka, ka thënë në emisionin DPT te Fidani në T7 se askush nuk ia siguron Isa Mustafës që do të zgjidhet presidenti i Kosovës. “Kush ia siguron Isa Mustafës postin e ...
Zeri | 02-Dec-2019 23:46
Themeluesi i Partisë Euroatlantike, Milaim Zeka, ka thënë në emisionin DPT te Fidani në T7 se askush nuk ia siguron Isa Mustafës që do të zgjidhet presidenti i Kosovës. “Kush ia siguron Isa Mustafës postin e ...

Anëtari i VV-së: Nëse LDK mbetet në opozitë, në zgjedhjet e ardhshme i bëhet pragu si i Nismës
Sipas tij, nëse shkohet në zgjedhje të reja, LDK nuk do të mund të marrë më shumë se 20 deputetë. “LDK është mirë me ja shti lapsin kësaj pune!Nëse shkohet në zgjedhje nuk mund të marr me shumë se 20 deputet!Nëse mbetet ...
Lajminet | 02-Dec-2019 23:41
Sipas tij, nëse shkohet në zgjedhje të reja, LDK nuk do të mund të marrë më shumë se 20 deputetë. “LDK është mirë me ja shti lapsin kësaj pune!Nëse shkohet në zgjedhje nuk mund të marr me shumë se 20 deputet!Nëse mbetet ...

Gashi shpalos pikat, ku sipas tij VV dhe LDK, kanë mosmarrëveshje
Analisti Astrit Gashi, ka thënë se as LDK dhe as VV nuk ia pranojnë kushtet e njëra tjetrës. Ai thotë së në bazë të bisedave që ka pasur me zyrtarët e dy partive LDK ka kërkuar të merr edhe Ministrinë e Punëve të ...
Medial | 02-Dec-2019 23:40
Analisti Astrit Gashi, ka thënë se as LDK dhe as VV nuk ia pranojnë kushtet e njëra tjetrës. Ai thotë së në bazë të bisedave që ka pasur me zyrtarët e dy partive LDK ka kërkuar të merr edhe Ministrinë e Punëve të ...

Gashi shpalos pikat, ku sipas tij VV dhe LDK, kanë mosmarrëveshje
Analisti Astrit Gashi, ka thënë se as LDK dhe as VV nuk ia pranojnë kushtet e njëra tjetrës. Ai thotë së në bazë të bisedave që ka pasur me zyrtarët e dy partive LDK ka kërkuar të merr edhe Ministrinë e Punëve të ...
Arbresh | 02-Dec-2019 23:36
Analisti Astrit Gashi, ka thënë se as LDK dhe as VV nuk ia pranojnë kushtet e njëra tjetrës. Ai thotë së në bazë të bisedave që ka pasur me zyrtarët e dy partive LDK ka kërkuar të merr edhe Ministrinë e Punëve të ...

Zeka thotë se zyrtarët e VV’së dhe LDK’së nuk do e votonin Isa Mustafën për president
Themeluesi i Partisë Euroatlantike, Milaim Zeka, ka thënë në emisionin DPT te Fidani në T7 se askush nuk ia siguron Isa Mustafës që do të zgjidhet presidenti i Kosovës. “Kush ia siguron Isa Mustafës postin e ...
Gazeta Express | 02-Dec-2019 23:33
Themeluesi i Partisë Euroatlantike, Milaim Zeka, ka thënë në emisionin DPT te Fidani në T7 se askush nuk ia siguron Isa Mustafës që do të zgjidhet presidenti i Kosovës. “Kush ia siguron Isa Mustafës postin e ...

123...>>
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved