ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 05/06/2020 05:28

Vrasja e politikanit serb Oliver Ivanoviç, Prokuroria e Posaçme e Kosovës akuzë ndaj 6 të dyshuarve

Vrasja e politikanit serb Oliver Ivanoviç, Prokuroria e Posaçme e Kosovës akuzë ndaj 6 të dyshuarve
Prokuroria e Posaçme e Kosovës ngriti të hënën akuzë ndaj 6 personave në lidhje me vrasjen e politikanit lokal serb, Oliver Ivanoviç në janar të vitit 2018. Në një njoftim të prokurorisë thuhet se “N.S., M.R., S.A., ...
BalkanWeb | 02-Dec-2019 18:37
Prokuroria e Posaçme e Kosovës ngriti të hënën akuzë ndaj 6 personave në lidhje me vrasjen e politikanit lokal serb, Oliver Ivanoviç në janar të vitit 2018. Në një njoftim të prokurorisë thuhet se “N.S., M.R., S.A., ...

Serwer: Pres që Vuçiq të mos ndërhyjë në procesin që po zhvillohet për vrasjen e Ivanoviqit
Eksperti amerikan për Ballkanin dhe profesori i Universitetit të Uashingtonit “John Hopkins”, Daniel Serwer ka komentuar sot aktakuzat e ngritura ndaj gjashtë personave të dyshuar për përfshirje në vrasjen e politikanit ...
Telegrafi | 02-Dec-2019 23:57
Eksperti amerikan për Ballkanin dhe profesori i Universitetit të Uashingtonit “John Hopkins”, Daniel Serwer ka komentuar sot aktakuzat e ngritura ndaj gjashtë personave të dyshuar për përfshirje në vrasjen e politikanit ...

Aktakuza për vrasjen e Oliver Ivanoviqit, Lista Serbe: Tërheqje e vëmendjes nga Specialja
Lista Serbe ka reaguar pas ngritjes së aktakuzës ndaj gjashtë personave të dyshuar lidhur me vrasjen e politikanit serb, Oliver Ivanoviq. Kjo parti, e cila ka mbështetjen e presidentit të Serbisë Aleksandar Vuçiq, ...
Telegrafi | 02-Dec-2019 17:59
Lista Serbe ka reaguar pas ngritjes së aktakuzës ndaj gjashtë personave të dyshuar lidhur me vrasjen e politikanit serb, Oliver Ivanoviq. Kjo parti, e cila ka mbështetjen e presidentit të Serbisë Aleksandar Vuçiq, ...

Vëllai i Ivanoviqit: Na interesojnë dëshmitë konkrete dhe prapavija politike
“Shpresoj që procesi gjyqësor që pason pas ngritjes së aktakuzave në Kosovë do të na çojë tek autorët ndërsa më vonë edhe tek urdhërdhënësit e vrasjes së Olliver Ivanoviqit”, ka thënë për Zërin e Amerikës në gjuhën ...
Koha.net | 02-Dec-2019 23:44
“Shpresoj që procesi gjyqësor që pason pas ngritjes së aktakuzave në Kosovë do të na çojë tek autorët ndërsa më vonë edhe tek urdhërdhënësit e vrasjes së Olliver Ivanoviqit”, ka thënë për Zërin e Amerikës në gjuhën ...

Gjuriq për aktakuzat në rastin e Ivanoviq: Vazhdim i një sulmi të organizuar
Drejtori i Zyrës për Kosovën në Qeverinë e Serbisë, Marko Gjuriq, ka thënë se aktakuzat e ngritur ndaj disa personave lidhur me vrasjen e ish politikanit serb, Oliver Ivanoviq, janë vazhdim i një sulmi të organizuar nga ...
InFokusi | 02-Dec-2019 23:38
Drejtori i Zyrës për Kosovën në Qeverinë e Serbisë, Marko Gjuriq, ka thënë se aktakuzat e ngritur ndaj disa personave lidhur me vrasjen e ish politikanit serb, Oliver Ivanoviq, janë vazhdim i një sulmi të organizuar nga ...

Gjuriq për aktakuzat në rastin e Ivanoviq: Vazhdim i një sulmi të organizuar
Drejtori i Zyrës për Kosovën në Qeverinë e Serbisë, Marko Gjuriq, ka thënë se aktakuzat e ngritur ndaj disa personave lidhur me vrasjen e ish politikanit serb, Oliver Ivanoviq, janë vazhdim i një sulmi të organizuar nga ...
Indeks Online | 02-Dec-2019 23:38
Drejtori i Zyrës për Kosovën në Qeverinë e Serbisë, Marko Gjuriq, ka thënë se aktakuzat e ngritur ndaj disa personave lidhur me vrasjen e ish politikanit serb, Oliver Ivanoviq, janë vazhdim i një sulmi të organizuar nga ...

Gjuriq për aktakuzat në rastin e Ivanoviq: Vazhdim i një sulmi të organizuar
Drejtori i Zyrës për Kosovën në Qeverinë e Serbisë, Marko Gjuriq, ka thënë se aktakuzat e ngritur ndaj disa personave lidhur me vrasjen e ish politikanit serb, Oliver Ivanoviq, janë vazhdim i një sulmi të organizuar nga ...
Klan Kosova | 02-Dec-2019 23:31
Drejtori i Zyrës për Kosovën në Qeverinë e Serbisë, Marko Gjuriq, ka thënë se aktakuzat e ngritur ndaj disa personave lidhur me vrasjen e ish politikanit serb, Oliver Ivanoviq, janë vazhdim i një sulmi të organizuar nga ...

Gjuriq për aktakuzat në rastin e Ivanoviq: Vazhdim i një sulmi të organizuar
Drejtori i Zyrës për Kosovën në Qeverinë e Serbisë, Marko Gjuriq, ka thënë se aktakuzat e ngritur ndaj disa personave lidhur me vrasjen e ish politikanit serb, Oliver Ivanoviq, janë vazhdim i një sulmi të organizuar nga ...
Medial | 02-Dec-2019 23:28
Drejtori i Zyrës për Kosovën në Qeverinë e Serbisë, Marko Gjuriq, ka thënë se aktakuzat e ngritur ndaj disa personave lidhur me vrasjen e ish politikanit serb, Oliver Ivanoviq, janë vazhdim i një sulmi të organizuar nga ...

Gjuriq për aktakuzat në rastin e Ivanoviq: Vazhdim i një sulmi të organizuar
Drejtori i Zyrës për Kosovën në Qeverinë e Serbisë, Marko Gjuriq, ka thënë se aktakuzat e ngritur ndaj disa personave lidhur me vrasjen e ish politikanit serb, Oliver Ivanoviq, janë vazhdim i një sulmi të organizuar nga ...
Arbresh | 02-Dec-2019 23:28
Drejtori i Zyrës për Kosovën në Qeverinë e Serbisë, Marko Gjuriq, ka thënë se aktakuzat e ngritur ndaj disa personave lidhur me vrasjen e ish politikanit serb, Oliver Ivanoviq, janë vazhdim i një sulmi të organizuar nga ...

Ish-pjesëtari i ISIS’it dënohet me 4 vite burg nga Gjykata
Agron Misinit iu shqiptua dënimi me 4 vite burg në akuzen për organizim dhe pjesëmarrje në grup terrorist. Kishte udhëtuar për në Siri për t’iu bashkuar organizatës terroriste ISIS, në gusht të vitit 2015. Rrugën për ...
Gazeta Observer | 02-Dec-2019 22:36
Agron Misinit iu shqiptua dënimi me 4 vite burg në akuzen për organizim dhe pjesëmarrje në grup terrorist. Kishte udhëtuar për në Siri për t’iu bashkuar organizatës terroriste ISIS, në gusht të vitit 2015. Rrugën për ...

Gjashtë muaj burgim për zyrtarin komunal në Pejë, vodhi fjalëkalimet për të paguar tatimet
Gjykata Themelore në Pejë – Departamenti për Krime të Rënda ka shpallur aktgjykim dënues ndaj të pandehurit H.K, për keqpërdorim të pozitës apo autoritetit zyrtar. Në njoftimin e bërë për media nga Gjykata Themelore në ...
Telegrafi | 02-Dec-2019 17:08
Gjykata Themelore në Pejë – Departamenti për Krime të Rënda ka shpallur aktgjykim dënues ndaj të pandehurit H.K, për keqpërdorim të pozitës apo autoritetit zyrtar. Në njoftimin e bërë për media nga Gjykata Themelore në ...

Ish-pjesëtari i ISIS’it dënohet me 4 vite burg nga Gjykata
Agron Misinit iu shqiptua dënimi me 4 vite burg në akuzen për organizim dhe pjesëmarrje në grup terrorist. Kishte udhëtuar për në Siri për t’iu bashkuar organizatës terroriste ISIS, në gusht të vitit 2015. Rrugën për ...
Gazeta Express | 02-Dec-2019 22:34
Agron Misinit iu shqiptua dënimi me 4 vite burg në akuzen për organizim dhe pjesëmarrje në grup terrorist. Kishte udhëtuar për në Siri për t’iu bashkuar organizatës terroriste ISIS, në gusht të vitit 2015. Rrugën për ...

Kush janë udhëheqësit e grupit kriminal, i akuzuar për vrasjen e Ivanoviqit
Gjashtë persona janë akuzuar të hënën për vrasjen e ish-politikanit serb të Kosovës, Oliver Ivanoviq, shkruan Koha.net , transmeton Portalb.mk. Prokuroria Speciale ka njoftuar se pas hetimeve e intervistimit të qindra ...
Portalb | 02-Dec-2019 21:27
Gjashtë persona janë akuzuar të hënën për vrasjen e ish-politikanit serb të Kosovës, Oliver Ivanoviq, shkruan Koha.net , transmeton Portalb.mk. Prokuroria Speciale ka njoftuar se pas hetimeve e intervistimit të qindra ...

Aktakuza: Si u planifikua vrasja e Ivanoviqit dhe si e tradhtoi sekretarja e tij?
Prokuroria Speciale akuzon 6 persona për vrasjen e Ivanoviqit, në arrati i dyshuari kryesor Milan Radojçiq Një grup i strukturuar kriminal është themeluar në Veri të Mitrovicës që nga viti 2011. Ndërsa të gjithë ...
Zeri | 02-Dec-2019 20:27
Prokuroria Speciale akuzon 6 persona për vrasjen e Ivanoviqit, në arrati i dyshuari kryesor Milan Radojçiq Një grup i strukturuar kriminal është themeluar në Veri të Mitrovicës që nga viti 2011. Ndërsa të gjithë ...

Vrasja e Ivanoviqit, ngritet aktakuza (VIDEO)
Prokuroria Speciale e Kosovës do të ishte tejet e interesuar ta intervistonte Milan Radojqiqin. Ndaj tij, dhe 5 personave të tjerë ky institucion i drejtësisë ngriti aktakuzë për vrasjen e politikanit serb nga veriu, ...
Klan Kosova | 02-Dec-2019 20:27
Prokuroria Speciale e Kosovës do të ishte tejet e interesuar ta intervistonte Milan Radojqiqin. Ndaj tij, dhe 5 personave të tjerë ky institucion i drejtësisë ngriti aktakuzë për vrasjen e politikanit serb nga veriu, ...

Aktakuza: Si u planifikua vrasja e Ivanoviqit dhe si e tradhtoi sekretarja e tij?
Prokuroria Speciale akuzon 6 persona për vrasjen e Ivanoviqit, në arrati i dyshuari kryesor Milan Radojçiq Një grup i strukturuar kriminal është themeluar në Veri të Mitrovicës që nga viti 2011. Ndërsa të gjithë ...
Gazeta Observer | 02-Dec-2019 20:05
Prokuroria Speciale akuzon 6 persona për vrasjen e Ivanoviqit, në arrati i dyshuari kryesor Milan Radojçiq Një grup i strukturuar kriminal është themeluar në Veri të Mitrovicës që nga viti 2011. Ndërsa të gjithë ...

Aktakuza: Si u planifikua vrasja e Ivanoviqit dhe si e tradhtoi sekretarja e tij?
Prokuroria Speciale akuzon 6 persona për vrasjen e Ivanoviqit, në arrati i dyshuari kryesor Milan Radojçiq Një grup i strukturuar kriminal është themeluar në Veri të Mitrovicës që nga viti 2011. Ndërsa të gjithë ...
Gazeta Express | 02-Dec-2019 20:03
Prokuroria Speciale akuzon 6 persona për vrasjen e Ivanoviqit, në arrati i dyshuari kryesor Milan Radojçiq Një grup i strukturuar kriminal është themeluar në Veri të Mitrovicës që nga viti 2011. Ndërsa të gjithë ...

Kush janë udhëheqësit e grupit kriminal, i akuzuar për vrasjen e Ivanoviqit
Gjashtë persona janë akuzuar të hënën për vrasjen e ish-politikanit serb të Kosovës, Oliver Ivanoviq. Prokuroria Speciale ka njoftuar se pas hetimeve e intervistimit të qindra personave, e ka dorëzuar aktakuzën në ...
Koha.net | 02-Dec-2019 19:12
Gjashtë persona janë akuzuar të hënën për vrasjen e ish-politikanit serb të Kosovës, Oliver Ivanoviq. Prokuroria Speciale ka njoftuar se pas hetimeve e intervistimit të qindra personave, e ka dorëzuar aktakuzën në ...

Lista Serbe: Aktakuzat për vrasjen e Ivanoviqit po bëhen për të larguar vëmendjen nga Specialja
Prokuroria Speciale e Kosovës ka ngritur aktakuza në lidhje me rastin e vrasjes së politikanit serb të Kosovës, Oliver Ivanoviq, të cilat aktakuza, sipas Listës Serbe, janë bërë “pa asnjë dëshmi dhe me qëllimin që të ...
Koha.net | 02-Dec-2019 18:39
Prokuroria Speciale e Kosovës ka ngritur aktakuza në lidhje me rastin e vrasjes së politikanit serb të Kosovës, Oliver Ivanoviq, të cilat aktakuza, sipas Listës Serbe, janë bërë “pa asnjë dëshmi dhe me qëllimin që të ...

Aktakuza për vrasjen e Oliver Ivanoviqit, Lista Serbe: Tërheqje e vëmendjes nga Specialja
Lista Serbe ka reaguar pas ngritjes së aktakuzës ndaj gjashtë personave të dyshuar lidhur me vrasjen e politikanit serb, Oliver Ivanoviq. Përmes një njoftimi për media, kjo parti vlerëson se ngritja e këtyre aktakuzave ...
Gazeta Observer | 02-Dec-2019 18:26
Lista Serbe ka reaguar pas ngritjes së aktakuzës ndaj gjashtë personave të dyshuar lidhur me vrasjen e politikanit serb, Oliver Ivanoviq. Përmes një njoftimi për media, kjo parti vlerëson se ngritja e këtyre aktakuzave ...

123...>>
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved