ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 09/12/2019 11:22

Rovena Vodo: Në qarkun e Durrësit janë inspektuar 701 objekte, 20 prej tyre janë prishur

Rovena Vodo: Në qarkun e Durrësit janë inspektuar 701 objekte, 20 prej tyre janë prishur
Në një deklaratë për mediat zv/ministrja e Brendshme Rovena Voda, foli për situatën në të cilën ndodhen vendet më të prekura nga tërmeti që preku Shqipërinë mëngjesin e 26 nëntorit. Voda është vendosur në krye të ...
Top Channel | 03-Dec-2019 20:30
Në një deklaratë për mediat zv/ministrja e Brendshme Rovena Voda, foli për situatën në të cilën ndodhen vendet më të prekura nga tërmeti që preku Shqipërinë mëngjesin e 26 nëntorit. Voda është vendosur në krye të ...

Zv.ministrja e brendshme bën bilancin: Ja çfarë kemi bërë deri më tani!
Zv/ministrja e Brendshme Rovena Vona, përmes një deklarate për media, ka bërë një përmbledhje të punës e cila është bërë nga ana e policisë, dhe forcave të tjera të dërguara në terren për të menaxhuar situatën pas ...
Dritare | 03-Dec-2019 20:30
Zv/ministrja e Brendshme Rovena Vona, përmes një deklarate për media, ka bërë një përmbledhje të punës e cila është bërë nga ana e policisë, dhe forcave të tjera të dërguara në terren për të menaxhuar situatën pas ...

Filloi shembja me tritol e godinave të rrezikshme
Për rreth 5 orë forcat e xhenios punuan për vendosjen e lëndës shpërthyese të llojit C4 në brendësi te hotelit 6-katësh në zonën e plazhit, i cli kishte pësuar dëmtime të mëdha nga tërmeti i 26 Nëntorit, transmeton ...
Illyriapress | 03-Dec-2019 20:22
Për rreth 5 orë forcat e xhenios punuan për vendosjen e lëndës shpërthyese të llojit C4 në brendësi te hotelit 6-katësh në zonën e plazhit, i cli kishte pësuar dëmtime të mëdha nga tërmeti i 26 Nëntorit, transmeton ...

Komentuesit kryqëzojnë Rovena Vodën: Ke zëvendësuar Elisën
Në studion e “Top Talk”, u zhvillua një bisedë live me “Skype”, me zv.Ministren e Brendshme Rovena Voda, e cila ndodhej në Durrës e caktuar në krye të shtabit të emergjencës në atë qark. Avokati Adriatik Lapaj, shtroi ...
Telegraf | 03-Dec-2019 20:19
Në studion e “Top Talk”, u zhvillua një bisedë live me “Skype”, me zv.Ministren e Brendshme Rovena Voda, e cila ndodhej në Durrës e caktuar në krye të shtabit të emergjencës në atë qark. Avokati Adriatik Lapaj, shtroi ...

Ministria e brendshme jep informacion për dëmet dhe inspektimet pas tërmetit
Zv/ministrja e Brendshme, Rovena Voda, gjatë një deklarate për mediat ka bërë një bilanc paraprak të punës së realizuar nga ana e policisë dhe forcave speciale në terren për situatën pas tërmetit. Deklarata e ...
Politiko | 03-Dec-2019 20:22
Zv/ministrja e Brendshme, Rovena Voda, gjatë një deklarate për mediat ka bërë një bilanc paraprak të punës së realizuar nga ana e policisë dhe forcave speciale në terren për situatën pas tërmetit. Deklarata e ...

Tërmeti/ 1183 shtëpi të shembura, 5497 të dëmtuara, 558 janë pallate
mapo.al Në një konferencë për shtyp, zëvendësministrja e Brendshme, Rovena Voda, ka bërë publike edhe bilancin e përditësuar për sa u përket dëmeve në banesa, numrin e godinave të shembura si dhe vendet ku po vijon puna ...
Mapo | 03-Dec-2019 20:01
mapo.al Në një konferencë për shtyp, zëvendësministrja e Brendshme, Rovena Voda, ka bërë publike edhe bilancin e përditësuar për sa u përket dëmeve në banesa, numrin e godinave të shembura si dhe vendet ku po vijon puna ...

Rovena Vodo: Ajo që kemi bërë ne për të prekurit nga tërmeti nuk është bërë as në botë
Në studion e “Top Talk”, u zhvillua një bisedë live me “Skype”, me zv.ministren e Brendshme Rovena Voda, e cila ndodhej në Durrës e caktuar në krye të shtabit të emergjencës në atë qark. Avokati Adriatik Lapaj, shtroi ...
GazetaTema | 03-Dec-2019 19:03
Në studion e “Top Talk”, u zhvillua një bisedë live me “Skype”, me zv.ministren e Brendshme Rovena Voda, e cila ndodhej në Durrës e caktuar në krye të shtabit të emergjencës në atë qark. Avokati Adriatik Lapaj, shtroi ...

Rovena Vodo: Ajo që kemi bërë ne për të prekurit nga tërmeti nuk është bërë as në botë
Në studion e “Top Talk”, u zhvillua një bisedë live me “Skype”, me zv.Ministren e Brendshme Rovena Voda, e cila ndodhej në Durrës e caktuar në krye të shtabit të emergjencës në atë qark. Avokati Adriatik Lapaj, shtroi ...
Top Channel | 03-Dec-2019 18:27
Në studion e “Top Talk”, u zhvillua një bisedë live me “Skype”, me zv.Ministren e Brendshme Rovena Voda, e cila ndodhej në Durrës e caktuar në krye të shtabit të emergjencës në atë qark. Avokati Adriatik Lapaj, shtroi ...

Filloi shembja me tritol e godinave të rrezikshme
Për rreth 5 orë forcat e xhenios punuan për vendosjen e lëndës shpërthyese të llojit C4 në brendësi te hotelit 6-katësh në zonën e plazhit, i cli kishte pësuar dëmtime të mëdha nga tërmeti i 26 Nëntorit, transmeton Klan ...
Portalb | 03-Dec-2019 19:51
Për rreth 5 orë forcat e xhenios punuan për vendosjen e lëndës shpërthyese të llojit C4 në brendësi te hotelit 6-katësh në zonën e plazhit, i cli kishte pësuar dëmtime të mëdha nga tërmeti i 26 Nëntorit, transmeton Klan ...

Voda bën bilancin: Kemi inspektuar mbi 8000 banesave, ja sa do shemben
Zv/ministrja e Brendshme, Rovena Voda ka bërë një përmbledhje të bilancit paraprak të punës së realizuar nga ana e policisë dhe forcave speciale të dërguara në terren për tërmetin. Në një deklaratë për mediat Voda ka ...
ABCNews | 03-Dec-2019 19:18
Zv/ministrja e Brendshme, Rovena Voda ka bërë një përmbledhje të bilancit paraprak të punës së realizuar nga ana e policisë dhe forcave speciale të dërguara në terren për tërmetin. Në një deklaratë për mediat Voda ka ...

Durrës: Dëmtime të rënda nga tërmeti dhe shumë familje pa strehë
Në qytetin e Durrësit po vazhdon vlerësimi i dëmeve të tërmetit në brendësi të gjithë lagjeve. Inxhinierët e bashkisë po ndihmohen nga ekspertë të huaj gjatë inspektimeve për gjendjen e banesave. Banorët e pastrehë janë ...
Zeri Amerikes | 03-Dec-2019 19:45
Në qytetin e Durrësit po vazhdon vlerësimi i dëmeve të tërmetit në brendësi të gjithë lagjeve. Inxhinierët e bashkisë po ndihmohen nga ekspertë të huaj gjatë inspektimeve për gjendjen e banesave. Banorët e pastrehë janë ...

Manastirliu në Durrës: Barna për të sëmurët kronikë, vijon vaksinimi i kategorive në rrezik
Shërbimi shëndetësor po ofrohet pa ndërprerje pranë pikave të emergjencës dhe në hotele ku janë akomoduar familjet e mbetura pa strehë si pasojë e tërmetit. Ministrja Manastirliu vizitoi sot pacientët kronikë që po ...
BalkanWeb | 03-Dec-2019 16:12
Shërbimi shëndetësor po ofrohet pa ndërprerje pranë pikave të emergjencës dhe në hotele ku janë akomoduar familjet e mbetura pa strehë si pasojë e tërmetit. Ministrja Manastirliu vizitoi sot pacientët kronikë që po ...

Pasojat e tërmetit, ministri Fuqiplotë përgënjeshtron Bashën në Sukth: 250 persona janë strehuar në hotele, grupi i ekspertëve në terren duke bërë vlerësimet
Drejtuesi qendror i zyrës Operacionale për Menaxhimin e Fatkeqësisë Natyrore, ministri Fuqiplotë z.Bledi Çuçi inspektoi pasditen e së martës punën e grupeve të verifikimit të dëmeve nga tërmeti në zonën e Sukthit. ...
GazetaTema | 03-Dec-2019 16:51
Drejtuesi qendror i zyrës Operacionale për Menaxhimin e Fatkeqësisë Natyrore, ministri Fuqiplotë z.Bledi Çuçi inspektoi pasditen e së martës punën e grupeve të verifikimit të dëmeve nga tërmeti në zonën e Sukthit. ...

Çuçi në Sukth: E gjithë vëmendja tek banorët, 250 persona janë akomoduar në hotele
Drejtuesi qendror i zyrës Operacionale për Menaxhimin e Fatkeqësisë Natyrore, ministri Fuqiplotë Bledi Çuçi inspektoi pasditen e së martës punën e grupeve të verifikimit të dëmeve nga tërmeti në zonën e Sukthit. Çuçi ...
VizionPlus | 03-Dec-2019 17:30
Drejtuesi qendror i zyrës Operacionale për Menaxhimin e Fatkeqësisë Natyrore, ministri Fuqiplotë Bledi Çuçi inspektoi pasditen e së martës punën e grupeve të verifikimit të dëmeve nga tërmeti në zonën e Sukthit. Çuçi ...

Bilanci i tërmetit: 5497 shtëpi të dëmtuara rëndë dhe 1183 të tjera të shembura
Në një konferencë për shtyp, zëvendësministrja e Brendshme, Rovena Voda bëri publik bilancin e dëmeve në banesa, numrin e godinave të shembura si dhe vendet ku po vijon puna për pastrimin e inerteve.
Top Channel | 03-Dec-2019 14:24
Në një konferencë për shtyp, zëvendësministrja e Brendshme, Rovena Voda bëri publik bilancin e dëmeve në banesa, numrin e godinave të shembura si dhe vendet ku po vijon puna për pastrimin e inerteve.

Manastirliu në Durrës: Barna për të sëmurët kronikë, vijon vaksinimi i kategorive në rrezik
Shërbimi shëndetësor po ofrohet pa ndërprerje pranë pikave të emergjencës dhe në hotele ku janë akomoduar familjet e mbetura pa strehë si pasojë e tërmetit. Ministrja Manastirliu vizitoi sot pacientët kronikë që po ...
GazetaTema | 03-Dec-2019 15:21
Shërbimi shëndetësor po ofrohet pa ndërprerje pranë pikave të emergjencës dhe në hotele ku janë akomoduar familjet e mbetura pa strehë si pasojë e tërmetit. Ministrja Manastirliu vizitoi sot pacientët kronikë që po ...

Tërmeti i 26 Nëntorit. Bilanci paraprak i dëmeve
Raporti i plote: Sot eshte dita e gjashte pas termetit te rende te 26 nentorit, i cili solli tragjedine e humbjes se jetes per 51 bashkeqytetaret tane, dhe shkaktoi te lenduar dhe deme te medha ne shume banesa ne ...
ikub.al | 02-Dec-2019 15:39
Raporti i plote: Sot eshte dita e gjashte pas termetit te rende te 26 nentorit, i cili solli tragjedine e humbjes se jetes per 51 bashkeqytetaret tane, dhe shkaktoi te lenduar dhe deme te medha ne shume banesa ne ...

Bilanci paraprak/ Pas Tiranës, Durrësit dhe Lezhës, tërmeti shkatërrimtar lë pasoja edhe në qarqe të tjera
Zyra Qendrore e Operacioneve për Menaxhimin e Fatkeqësive Natyrore vijon të përditësojë bilancin e dëmeve në zonat e prekura nga tërmeti shkatërrimtar i 26 nëntorit. Sipas kësaj zyre, të dhënat e mëposhtme janë ...
BalkanWeb | 03-Dec-2019 13:55
Zyra Qendrore e Operacioneve për Menaxhimin e Fatkeqësive Natyrore vijon të përditësojë bilancin e dëmeve në zonat e prekura nga tërmeti shkatërrimtar i 26 nëntorit. Sipas kësaj zyre, të dhënat e mëposhtme janë ...

Pasojat e tërmetit, Zyra Operacionale për Menaxhimin e Fatkeqësive Natyrore nxjerr bilancin paraprak: Ja sa banesa që duhen shembur janë konstatuar
Përshëndetje, Vijojmë me përditësimin e të dhënave dhe bilancin paraprak të punës deri në orën 18:30 të ditës së sotshme në bashkitë Durrës, Krujë, Shijak, Kurbin, Tiranë, Kamëz, Vorë dhe Lezhë, sipas informacioneve që ...
Lexo | 03-Dec-2019 19:01
Përshëndetje, Vijojmë me përditësimin e të dhënave dhe bilancin paraprak të punës deri në orën 18:30 të ditës së sotshme në bashkitë Durrës, Krujë, Shijak, Kurbin, Tiranë, Kamëz, Vorë dhe Lezhë, sipas informacioneve që ...

Situata në Tiranë e Durrës pas tërmetit, dalin shifrat, bilanci paraprak: Ja sa banesa u dëmtuan nga tërmeti
6 ditë nga tërmeti shkatërrimtar, Zyra Qendrore e Operacioneve për Menaxhimin e Fatkeqësive, Anetare e Komitetit Nderministerial te Emergjencave Civile ka publikuar raportin paraprak të dëmëve si pasojë e lëkundjeve të ...
BalkanWeb | 02-Dec-2019 14:39
6 ditë nga tërmeti shkatërrimtar, Zyra Qendrore e Operacioneve për Menaxhimin e Fatkeqësive, Anetare e Komitetit Nderministerial te Emergjencave Civile ka publikuar raportin paraprak të dëmëve si pasojë e lëkundjeve të ...

123...>>
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved