ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 09/12/2019 11:52

Plani 3-pikësh i Bashës/ Bylykbashi: Durrësi, motorri i dytë ekonomik i vendit. Nuk mund të lejohet të fiket

Plani 3-pikësh i Bashës/ Bylykbashi: Durrësi, motorri i dytë ekonomik i vendit. Nuk mund të lejohet të fiket
Kreu i PD, Lulzim Basha ka përsëritur edhe njëherë programin e opozitës prej 3 pikash për të përballuar situatën pas tërmetit. Sipas tij, 150 milionë dollarët e programuar për oligarkët, ti jepen familjeve në nevojë. ...
Telegraf | 02-Dec-2019 22:53
Kreu i PD, Lulzim Basha ka përsëritur edhe njëherë programin e opozitës prej 3 pikash për të përballuar situatën pas tërmetit. Sipas tij, 150 milionë dollarët e programuar për oligarkët, ti jepen familjeve në nevojë. ...

Basha, tre oferta për situatën: premton t’i zbatojë në terren pa vendimmarje ekzekutive
Kryetari demokrat Basha, në një nga vizitat e tij në terrenin e pas-tërmetit, ofroi tre propozime për situatën, por pa preferuar të bashkëpunojë me qeverinë. Duke thënë se Shqipëria ka 500 inxhinierë, Basha tha: “Pika e ...
Tesheshi | 02-Dec-2019 19:18
Kryetari demokrat Basha, në një nga vizitat e tij në terrenin e pas-tërmetit, ofroi tre propozime për situatën, por pa preferuar të bashkëpunojë me qeverinë. Duke thënë se Shqipëria ka 500 inxhinierë, Basha tha: “Pika e ...

Basha me banorët në Bubq: Do bëhem zëri juaj, brenda javës do vlerësohen shtëpitë!
Kryetari i Partisë Demkratike, Lulzim Basha ka vizituar disa familje të prekura nga tërmeti në Bubq. Ndërsa të gjithë banorët janë shqetësuar se çfarë do të ndodhë me shtëpitë e tyre, Basha u ka garantuar se do të bëhet ...
Dritare | 02-Dec-2019 19:12
Kryetari i Partisë Demkratike, Lulzim Basha ka vizituar disa familje të prekura nga tërmeti në Bubq. Ndërsa të gjithë banorët janë shqetësuar se çfarë do të ndodhë me shtëpitë e tyre, Basha u ka garantuar se do të bëhet ...

“Anuloni 150 mln dollarë për 10 oligarkë e jepuani atyre që kanë nevojë”, Basha i përgjigjet Ramës: Ky është propozimi ynë me 3 pika
TIRANË Kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha i është përgjigjur kryeministrit Rama duke nxjerrë një plan konkret me tre pika për emergjencën që po kalon vendi. Në emër të opozitës, Basha thotë se mbështesim çdo ...
BalkanWeb | 02-Dec-2019 19:02
TIRANË Kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha i është përgjigjur kryeministrit Rama duke nxjerrë një plan konkret me tre pika për emergjencën që po kalon vendi. Në emër të opozitës, Basha thotë se mbështesim çdo ...

Basha në Bubq: Pas vlerësimit, të jepet ndihmë financiare nga shteti për shtëpitë e dëmtuara
Kryetari i PD, Lulzim Basha, vizitoi sot disa familje në Bubq, një nga zonat e prekura më rëndë nga tërmeti i 26 Nëntorit. Shumë shtëpi aty janë të pabanueshme, banorët flenë në çadra, por ka edhe prej tyre, që rrinë në ...
Top Channel | 02-Dec-2019 18:17
Kryetari i PD, Lulzim Basha, vizitoi sot disa familje në Bubq, një nga zonat e prekura më rëndë nga tërmeti i 26 Nëntorit. Shumë shtëpi aty janë të pabanueshme, banorët flenë në çadra, por ka edhe prej tyre, që rrinë në ...

Basha takon banorët në Bubq: Do të bëhemi zëri juaj. Nëse thirren 500 inxhinierë, vlerësimi bëhet brenda 1 jave
Kryetari i PD, Lulzim Basha, vizitoi sot disa familje në Bubq, një nga zonat e prekura më rëndë nga tërmeti i 26 nëntorit. Shumë shtëpi aty janë të pabanueshme, banorët flenë në çadra, pork a edhe prej tyre, që rrinë në ...
BalkanWeb | 02-Dec-2019 17:31
Kryetari i PD, Lulzim Basha, vizitoi sot disa familje në Bubq, një nga zonat e prekura më rëndë nga tërmeti i 26 nëntorit. Shumë shtëpi aty janë të pabanueshme, banorët flenë në çadra, pork a edhe prej tyre, që rrinë në ...

Basha i përgjigjet Ramës, cili është plani i tij
Kryedemokrati Lulzim Basha ditën e sotme ka vizituar të prekurit nga tëmeti në lagjen numër 7 në Durrës. Basha nuk mund tu shpëtonte pyetjeve nëse do e pranonte ftesën për bashkim nga kryeministri Rama. Basha është ...
Ina-Online | 02-Dec-2019 18:53
Kryedemokrati Lulzim Basha ditën e sotme ka vizituar të prekurit nga tëmeti në lagjen numër 7 në Durrës. Basha nuk mund tu shpëtonte pyetjeve nëse do e pranonte ftesën për bashkim nga kryeministri Rama. Basha është ...

Kryetari i PD Lulzim Basha, viziton disa familje në Bubq: Pas vlerësimit, të jepet ndihma financiare nga shteti
Kryetari i PD, Lulzim Basha, vizitoi sot disa familje në Bubq, një nga zonat e prekura më rëndë nga tërmeti i 26 Nëntorit. Shumë shtëpi aty janë të pabanueshme, banorët flenë në çadra, por ka edhe prej tyre, që rrinë në ...
RTSH | 02-Dec-2019 18:29
Kryetari i PD, Lulzim Basha, vizitoi sot disa familje në Bubq, një nga zonat e prekura më rëndë nga tërmeti i 26 Nëntorit. Shumë shtëpi aty janë të pabanueshme, banorët flenë në çadra, por ka edhe prej tyre, që rrinë në ...

Basha nga Bubqi propozon planin: Duhet të veprohet me urgjencë
Kryetari Basha rendit 3 pikat të cilat PD propozon, për të cilat duhet të veprohet me urgjencë:
Top Channel | 02-Dec-2019 16:12
Kryetari Basha rendit 3 pikat të cilat PD propozon, për të cilat duhet të veprohet me urgjencë:

Basha në Bubq garanton banorët: Pas vlerësimit, të jepet ndihmë financiare nga shteti për shtëpitë e dëmtuara
Kryetari i PD, Lulzim Basha, vizitoi sot disa familje në Bubq, një nga zonat e prekura më rëndë nga tërmeti i 26 Nëntorit. Shumë shtëpi aty janë të pabanueshme, banorët flenë në çadra, pork a edhe prej tyre, që rrinë në ...
Telegraf | 02-Dec-2019 17:25
Kryetari i PD, Lulzim Basha, vizitoi sot disa familje në Bubq, një nga zonat e prekura më rëndë nga tërmeti i 26 Nëntorit. Shumë shtëpi aty janë të pabanueshme, banorët flenë në çadra, pork a edhe prej tyre, që rrinë në ...

Basha: Mbështesim çdo përpjekje të qeverisë. 3 propozimet tona
I pyetur nga gazetaret ne lidhje me ftesen e kryeministrit Edi Rama per bashkepunim, Basha tha ai dhe gjithe opozita mbeshtesim çdo perpjekje te qeverise apo te kujtdo tjeter per t’iu ardhur ne ndihme njerezve te prekur ...
ikub.al | 02-Dec-2019 15:52
I pyetur nga gazetaret ne lidhje me ftesen e kryeministrit Edi Rama per bashkepunim, Basha tha ai dhe gjithe opozita mbeshtesim çdo perpjekje te qeverise apo te kujtdo tjeter per t’iu ardhur ne ndihme njerezve te prekur ...

Basha thirrje Ramës nga Bubqi: Urgjent, të sigurohen njerëzit, të rindërtohen banesat
Kryetari i PD-së Lulzim Basha ka vizituar sot nga afër banorët e fshatit Bubq, banesat e të cilëve janë dëmtuar nga tërmeti shkatërrimtar. Përmes një postimi në ‘Facebook’ lideri i opozitës thekson se situata në këtë ...
BalkanWeb | 02-Dec-2019 15:44
Kryetari i PD-së Lulzim Basha ka vizituar sot nga afër banorët e fshatit Bubq, banesat e të cilëve janë dëmtuar nga tërmeti shkatërrimtar. Përmes një postimi në ‘Facebook’ lideri i opozitës thekson se situata në këtë ...

Basha në Bubq: Të sigurohen njerëzit, të rindërtohen banesat
Kryetari i PD Lulzim Basha këtë të hënë është takuar me banorët e prekur në Bubq, ku shumica e shtëpive kanë pësuar dëme dhe shumë prej tyre janë të pabanueshme. Përmes një postimi në Facebook, lideri i demokratëve ka ...
VizionPlus | 02-Dec-2019 16:17
Kryetari i PD Lulzim Basha këtë të hënë është takuar me banorët e prekur në Bubq, ku shumica e shtëpive kanë pësuar dëme dhe shumë prej tyre janë të pabanueshme. Përmes një postimi në Facebook, lideri i demokratëve ka ...

Basha: Te jepet ndihmë financiare nga shteti per shtepite e demtuara
Kryetari i PD, Lulzim Basha, vizitoi sot disa familje në Bubq, një nga zonat e prekura më rëndë nga tërmeti i 26 Nëntorit. Shumë shtëpi aty janë të pabanueshme, banorët flenë në çadra, por ka edhe prej tyre, që rrinë në ...
Lajmi i Fundit | 02-Dec-2019 17:30
Kryetari i PD, Lulzim Basha, vizitoi sot disa familje në Bubq, një nga zonat e prekura më rëndë nga tërmeti i 26 Nëntorit. Shumë shtëpi aty janë të pabanueshme, banorët flenë në çadra, por ka edhe prej tyre, që rrinë në ...

Ftesa e Ramës, Basha i përgjigjet nga Durrësi dhe propozon planin me 3 pika: Mbështesim çdo përpjekje të qeverisë…
Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, ishte këtë mesditë në lagjen numër 7 të Durrësit, e cila është prekur jo pak nga tërmeti katastrofik i 26 nëntorit. I pyetur nga gazetarja e “ News24” dhe “BalkanWeb” , Erjola ...
BalkanWeb | 02-Dec-2019 13:53
Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, ishte këtë mesditë në lagjen numër 7 të Durrësit, e cila është prekur jo pak nga tërmeti katastrofik i 26 nëntorit. I pyetur nga gazetarja e “ News24” dhe “BalkanWeb” , Erjola ...

Situatë e rëndë në Pezë të Vogël, mbi 30 shtëpi të dëmtuara/ Basha: Shteti të financojë ndërtimin
Në Pezë të Vogël, pranë kryeqytetit tërmeti ka shkaktuar dëme të mëdha. Rreth 40 shtëpi janë praktikisht të pabanueshme, por njerëzit nuk janë sistemuar akoma të gjithë në çadra, raporton PD.
Top Channel | 02-Dec-2019 09:05
Në Pezë të Vogël, pranë kryeqytetit tërmeti ka shkaktuar dëme të mëdha. Rreth 40 shtëpi janë praktikisht të pabanueshme, por njerëzit nuk janë sistemuar akoma të gjithë në çadra, raporton PD.

Basha refuzon ftesën e Ramës për tryezë politike: S’është koha për shfaqje, fotografi apo për teatër
Kreu i PD-së, Lulzim Basha ka zbuluar nga lagjja numër 7 në Durrës planin e opozitës me 3 pika, në kushtet e gjendjes së emergjencës, pas tërmetit tragjik në vend.\ Në një deklaratë për mediat Basha tha se “Gjendja ...
GazetaTema | 02-Dec-2019 14:10
Kreu i PD-së, Lulzim Basha ka zbuluar nga lagjja numër 7 në Durrës planin e opozitës me 3 pika, në kushtet e gjendjes së emergjencës, pas tërmetit tragjik në vend.\ Në një deklaratë për mediat Basha tha se “Gjendja ...

Basha në Bubq: Pas vlerësimit, të jepet ndihmë financiare nga shteti për shtëpitë e dëmtuara
Kryetari i PD, Lulzim Basha, vizitoi sot disa familje në Bubq, një nga zonat e prekura më rëndë nga tërmeti i 26 Nëntorit. Shumë shtëpi aty janë të pabanueshme, banorët flenë në çadra, por ka edhe prej tyre, që rrinë në ...
Klan Kosova | 02-Dec-2019 17:28
Kryetari i PD, Lulzim Basha, vizitoi sot disa familje në Bubq, një nga zonat e prekura më rëndë nga tërmeti i 26 Nëntorit. Shumë shtëpi aty janë të pabanueshme, banorët flenë në çadra, por ka edhe prej tyre, që rrinë në ...

Lulzim Basha: Banorët janë të braktisur nga qeveria
Partia Demokratike raporton se në Pezë të Vogël, pranë kryeqytetit tërmeti ka shkaktuar dëme të mëdha. Sipas selisë blu rreth 40 shtëpi janë praktikisht të pabanueshme, por njerëzit nuk janë sistemuar akoma të gjithë në ...
GazetaTema | 01-Dec-2019 18:32
Partia Demokratike raporton se në Pezë të Vogël, pranë kryeqytetit tërmeti ka shkaktuar dëme të mëdha. Sipas selisë blu rreth 40 shtëpi janë praktikisht të pabanueshme, por njerëzit nuk janë sistemuar akoma të gjithë në ...

Basha tregon planin e PD: Vlerësimi i pallateve mund të mbarojë për 10 ditë
Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha ishte në lagjen numër 7 në Durrës për të parë nga afër gjëndjen në qëndër të qytetit pas tërmetit të fortë. Ai e konsideroi situatën në këtë zonë të mjerueshme. Këtu ndodhemi ...
VizionPlus | 02-Dec-2019 15:13
Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha ishte në lagjen numër 7 në Durrës për të parë nga afër gjëndjen në qëndër të qytetit pas tërmetit të fortë. Ai e konsideroi situatën në këtë zonë të mjerueshme. Këtu ndodhemi ...

123
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved