ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 20/01/2020 08:15

Tërmeti/ Meta me akademikët: Së afërmi të zhvillojmë një konferencë ndërkombëtare

Tërmeti/ Meta me akademikët: Së afërmi të zhvillojmë një konferencë ndërkombëtare
Presidenti Ilir Meta ka bërë me dije se ka zhvilluar një takim me një përfaqësi profesorësh, akademikësh dhe ekspertësh të instituteve të rëndësishme universitare.
Top Channel | 02-Dec-2019 14:10
Presidenti Ilir Meta ka bërë me dije se ka zhvilluar një takim me një përfaqësi profesorësh, akademikësh dhe ekspertësh të instituteve të rëndësishme universitare.

Protagonizëm politik në post-tërmet: Meta e Basha, me “shtet më vete”
Një ditë më parë, kreu demokrat Basha ftoi ekspertë të afërt me PD-në, për të diskutuar me ta mbi pasojat e tërmetit dhe si mund shkohet drejt një rehabilitimi total. “Sot mblodha disa nga ekspertët më të mirë të vendit ...
GazetaTema | 02-Dec-2019 19:07
Një ditë më parë, kreu demokrat Basha ftoi ekspertë të afërt me PD-në, për të diskutuar me ta mbi pasojat e tërmetit dhe si mund shkohet drejt një rehabilitimi total. “Sot mblodha disa nga ekspertët më të mirë të vendit ...

Rama: Jemi në konflikt të hapur me Metën, por mirëpresim bashkëpunimin për tërmetin
Kryeministri Edi Rama tha se pavarësisht se qeveria aktualisht është në konflikt të hapur me presidentin, sërish falënderon dhe është në krah të të gjithë atyre që ndihmojnë njerëzit në nevojë në këto ditë të vështira. ...
GazetaTema | 02-Dec-2019 18:41
Kryeministri Edi Rama tha se pavarësisht se qeveria aktualisht është në konflikt të hapur me presidentin, sërish falënderon dhe është në krah të të gjithë atyre që ndihmojnë njerëzit në nevojë në këto ditë të vështira. ...

Tërmeti/ Meta pret akademikë dhe ekspertë: Vlerësoj idetë konkrete, koha të forcojmë më shumë institucionet e këtyre fushave
Presidenti Ilir Meta priti sot në një takim një grup profesorësh, akademikësh dhe ekspertësh të instituteve të rëndësishme universitare me të cilën diskutoi mbi situatën e krijuar nga tërmeti. Në një postim në facebook, ...
BalkanWeb | 02-Dec-2019 12:53
Presidenti Ilir Meta priti sot në një takim një grup profesorësh, akademikësh dhe ekspertësh të instituteve të rëndësishme universitare me të cilën diskutoi mbi situatën e krijuar nga tërmeti. Në një postim në facebook, ...

Presidenti Meta takon akademikë dhe ekspertë: Konferencë ndërkombëtare, për përballimin e fatkeqësive natyrore
Presidenti Ilir Meta, pas mbledhjes së Këshillit të Sigurisë Kombëtare, ka bërë me dije se ka zhvilluar një takim edhe me një përfaqësi profesorësh, akademikësh dhe ekspertësh të instituteve të rëndësishme universitare. ...
Telegraf | 02-Dec-2019 13:55
Presidenti Ilir Meta, pas mbledhjes së Këshillit të Sigurisë Kombëtare, ka bërë me dije se ka zhvilluar një takim edhe me një përfaqësi profesorësh, akademikësh dhe ekspertësh të instituteve të rëndësishme universitare. ...

“Prokuroria të çojë përpara hetimet”, Ilir Meta tregon detaje nga mbledhja e Këshillit të Sigurisë Kombëtare
Ilir Meta ka zbardhur detaje për atë se çfarë u diskutua në mbledhjen e Këshillit të Sigurisë Kombëtare. Me një shënim në “Facebook”, Meta thotë se kanë biseduar për një koordinim të ngushtë të veprimeve në terren për ...
GazetaTema | 02-Dec-2019 10:58
Ilir Meta ka zbardhur detaje për atë se çfarë u diskutua në mbledhjen e Këshillit të Sigurisë Kombëtare. Me një shënim në “Facebook”, Meta thotë se kanë biseduar për një koordinim të ngushtë të veprimeve në terren për ...

Rama: Basha t’i bëjë propozimet në tavolinë
Kryeministri Edi Rama është shprehur në lidhje me propozimet e bëra nga lideri i opozitës Lulzim Basha në lidhje me menaxhimin e tragjedisë që prodhoi tëmeti shkatërrimtar i 26 nëntorit në Shqipëri. Në një deklaratë për ...
Telegrafi | 02-Dec-2019 19:24
Kryeministri Edi Rama është shprehur në lidhje me propozimet e bëra nga lideri i opozitës Lulzim Basha në lidhje me menaxhimin e tragjedisë që prodhoi tëmeti shkatërrimtar i 26 nëntorit në Shqipëri. Në një deklaratë për ...

“Rama bëri mirë që i shkoi Metës në takim dhe nuk dëgjoi oligarkët, ndryshe presidenti e kishte gati përgjigjien”
Nikoll Lesi është ngazëllyer, që Ilir Metës i ka shkuar për takim kryeministri Edi Rama me ministrat e tij. “Sot Presidenti i Republikës në cilësinë e kryetarit të shtetit shqiptar, Ilir Meta, ka mbledhur Këshillin e ...
GazetaTema | 02-Dec-2019 10:15
Nikoll Lesi është ngazëllyer, që Ilir Metës i ka shkuar për takim kryeministri Edi Rama me ministrat e tij. “Sot Presidenti i Republikës në cilësinë e kryetarit të shtetit shqiptar, Ilir Meta, ka mbledhur Këshillin e ...

Meta takim me ekspertë: Të forcohet bashkëpunimi me institucionet për përballimin e situatës
Presidenti Ilir Meta, pas mbledhjes së Këshillit të Sigurisë Kombëtare, në Presidencë priti një përfaqësi profesorësh dhe ekspertësh të instituteve universitare, lidhur me situatën e krijuar nga tërmeti. Kreu i shtetit ...
ABCNews | 02-Dec-2019 17:06
Presidenti Ilir Meta, pas mbledhjes së Këshillit të Sigurisë Kombëtare, në Presidencë priti një përfaqësi profesorësh dhe ekspertësh të instituteve universitare, lidhur me situatën e krijuar nga tërmeti. Kreu i shtetit ...

Meta: Prokuroria të ndjekë penalisht përgjegjësit e dëmtimit të godinave
Presidenti Meta mblodhi mengjesin e kësaj të hënë Këshillin e Sigurisë Kombëtare për tërmetin e frikshëm që goditi vendin në 26 nëntor që la pas 51 viktima. Pas takimit Meta, shkroi në rrjetet sociale se kjo mbledhje ...
VizionPlus | 02-Dec-2019 10:43
Presidenti Meta mblodhi mengjesin e kësaj të hënë Këshillin e Sigurisë Kombëtare për tërmetin e frikshëm që goditi vendin në 26 nëntor që la pas 51 viktima. Pas takimit Meta, shkroi në rrjetet sociale se kjo mbledhje ...

Presidenti Meta: Koordinim më të ngushtë midis të gjitha institucioneve për përballimin e emergjencës
Sot në mbledhjen e Këshillit të Sigurisë Kombëtare, diskutuam për një bashkëveprim dhe koordinim më të ngushtë midis të gjitha institucioneve për përballimin e emergjencës deri në rivendosjen e normalitetit të plotë. E ...
Telegraf | 02-Dec-2019 10:37
Sot në mbledhjen e Këshillit të Sigurisë Kombëtare, diskutuam për një bashkëveprim dhe koordinim më të ngushtë midis të gjitha institucioneve për përballimin e emergjencës deri në rivendosjen e normalitetit të plotë. E ...

Meta i kërkon takim Ramës, ja çfarë do të diskutohet
Qeveria u mblodh në një mbledhje të jashtëzakonshme e cila është e 5 pas tërmetit të 26 nëntorit ku u diskutua situata e fundit pas tërmetti të rëndë.
Top Channel | 02-Dec-2019 09:05
Qeveria u mblodh në një mbledhje të jashtëzakonshme e cila është e 5 pas tërmetit të 26 nëntorit ku u diskutua situata e fundit pas tërmetti të rëndë.

Meta takim me profesorë dhe ekspertë: Për çfarë ramë dakord
Presidenti Ilir Meta ka zhvilluar një takim me profesorë, akademikë dhe ekspertë për situatën pas tërmetit. Meta bën me dije se kanë rënë dakord që të zhvillojmë një konferencë ndërkombëtare me përfaqësues nga rajoni ...
ABCNews | 02-Dec-2019 12:48
Presidenti Ilir Meta ka zhvilluar një takim me profesorë, akademikë dhe ekspertë për situatën pas tërmetit. Meta bën me dije se kanë rënë dakord që të zhvillojmë një konferencë ndërkombëtare me përfaqësues nga rajoni ...

Përfaqësuesi i diasporës shqiptare në SHBA, Mark Gjonaj në konfereencë për shtyp
Këshilltari në Këshillin Bashkiak të New York-ut dhe përfaqësuesi i diasporës shqiptare në SHBA, Mark Gjonaj, se bashku me 7 ekspertë nga Amerika, po merren në terren me inspektimin e të gjitha shkollave të zonave te ...
RTSH | 02-Dec-2019 23:08
Këshilltari në Këshillin Bashkiak të New York-ut dhe përfaqësuesi i diasporës shqiptare në SHBA, Mark Gjonaj, se bashku me 7 ekspertë nga Amerika, po merren në terren me inspektimin e të gjitha shkollave të zonave te ...

“Presidentin e takova edhe pse jemi në konflikt”, Rama: Basha t’i bëjë propozimet në tavolinë
Kryeministri Esdi Rama është shprehur në lidhje me propozimet e bëra nga lideri i opozitës Lulzim Basha në lidhje me menaxhimin e tragjedisë që prodhoi tëmeti shkatërrimtar i 26 nëntorit në Shqipëri. Në një deklaratë ...
TetovaSot | 02-Dec-2019 20:33
Kryeministri Esdi Rama është shprehur në lidhje me propozimet e bëra nga lideri i opozitës Lulzim Basha në lidhje me menaxhimin e tragjedisë që prodhoi tëmeti shkatërrimtar i 26 nëntorit në Shqipëri. Në një deklaratë ...

Përfundon mbledhja e Këshillit të Sigurisë, Rama kokëulur para Metës
Ka zgjatur 60 minuta mbledhja e Këshillit të Sigurisë Kombëtare, e thirrur nga Presidenti Ilir Meta. Në mbledhje ishte i pranishëm, kryeministri Edi Rama, kreu i Kuvendit Gramoz Ruçi, ministrat e qeverisë Rama, ...
Telegraf | 02-Dec-2019 10:02
Ka zgjatur 60 minuta mbledhja e Këshillit të Sigurisë Kombëtare, e thirrur nga Presidenti Ilir Meta. Në mbledhje ishte i pranishëm, kryeministri Edi Rama, kreu i Kuvendit Gramoz Ruçi, ministrat e qeverisë Rama, ...

Qeveria e Shqipërisë premton rreth 800 euro në muaj për familjet e viktimave të tërmetit
Nga 100 mijë lekë në muaj ose rreth 800 euro, do të marrin të gjithë qytetarët shqiptarë që humbën familjarë të tyre në tërmetin e 26 nëntorit në Shqipëri. Gjatë mbledhjes së jashtëzakonshme të Këshillit të Ministrave, ...
Koha.net | 02-Dec-2019 19:18
Nga 100 mijë lekë në muaj ose rreth 800 euro, do të marrin të gjithë qytetarët shqiptarë që humbën familjarë të tyre në tërmetin e 26 nëntorit në Shqipëri. Gjatë mbledhjes së jashtëzakonshme të Këshillit të Ministrave, ...

Këshilli i Sigurisë Kombëtare për tërmetin nxit Prokurorinë të hetojë përgjegjësit
Presidenti Ilir Meta mblodhi sot Këshillin e Sigurisë Kombëtare për situatën e pas tërmetit në Shqipëri. Mbledhja zgjati përreth një orë dhe u mbajt në Presidencë dhe në të merrnin pjesë kryeministri Edi Rama me ...
Telegrafi | 02-Dec-2019 10:57
Presidenti Ilir Meta mblodhi sot Këshillin e Sigurisë Kombëtare për situatën e pas tërmetit në Shqipëri. Mbledhja zgjati përreth një orë dhe u mbajt në Presidencë dhe në të merrnin pjesë kryeministri Edi Rama me ...

Rama fton sërish Bashën: siç shkuam ne te Meta
Kryeministri Edi Rama e këshilloi rivalin e tij të drejtpëdrejt politik, kreun e opozitës Lulzim Basha, që të veprojë siç ai veproi ndaj thirrjes së presidentit Meta në Këshillin e Sigurisë Kombëtare. “Do të ishte mirë ...
Tesheshi | 02-Dec-2019 19:18
Kryeministri Edi Rama e këshilloi rivalin e tij të drejtpëdrejt politik, kreun e opozitës Lulzim Basha, që të veprojë siç ai veproi ndaj thirrjes së presidentit Meta në Këshillin e Sigurisë Kombëtare. “Do të ishte mirë ...

Rama: Jemi në konflikt të hapur me Presidentin, por po bashkëpunojmë për këtë tragjedi
Kryeministri Edi Rama, nga Durrësi, ka thënë për mediat se edhe pse me Presidentin Ilir Meta janë në një konflikt të hapur, në ditë të vështira si kjo e tërmetit, po bashkëpunojnë. “Me presidentin jemi në konflikt të ...
Dritare | 02-Dec-2019 19:12
Kryeministri Edi Rama, nga Durrësi, ka thënë për mediat se edhe pse me Presidentin Ilir Meta janë në një konflikt të hapur, në ditë të vështira si kjo e tërmetit, po bashkëpunojnë. “Me presidentin jemi në konflikt të ...

123...>>
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved