ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 09/12/2019 12:06

Përfaqësuesi i diasporës shqiptare në SHBA, Mark Gjonaj në konfereencë për shtyp

Përfaqësuesi i diasporës shqiptare në SHBA, Mark Gjonaj në konfereencë për shtyp
Këshilltari në Këshillin Bashkiak të New York-ut dhe përfaqësuesi i diasporës shqiptare në SHBA, Mark Gjonaj, se bashku me 7 ekspertë nga Amerika, po merren në terren me inspektimin e të gjitha shkollave të zonave te ...
RTSH | 02-Dec-2019 23:08
Këshilltari në Këshillin Bashkiak të New York-ut dhe përfaqësuesi i diasporës shqiptare në SHBA, Mark Gjonaj, se bashku me 7 ekspertë nga Amerika, po merren në terren me inspektimin e të gjitha shkollave të zonave te ...

“Presidentin e takova edhe pse jemi në konflikt”, Rama: Basha t’i bëjë propozimet në tavolinë
Kryeministri Esdi Rama është shprehur në lidhje me propozimet e bëra nga lideri i opozitës Lulzim Basha në lidhje me menaxhimin e tragjedisë që prodhoi tëmeti shkatërrimtar i 26 nëntorit në Shqipëri. Në një deklaratë ...
TetovaSot | 02-Dec-2019 20:33
Kryeministri Esdi Rama është shprehur në lidhje me propozimet e bëra nga lideri i opozitës Lulzim Basha në lidhje me menaxhimin e tragjedisë që prodhoi tëmeti shkatërrimtar i 26 nëntorit në Shqipëri. Në një deklaratë ...

Rama: Basha t’i bëjë propozimet në tavolinë
Kryeministri Edi Rama është shprehur në lidhje me propozimet e bëra nga lideri i opozitës Lulzim Basha në lidhje me menaxhimin e tragjedisë që prodhoi tëmeti shkatërrimtar i 26 nëntorit në Shqipëri. Në një deklaratë për ...
Telegrafi | 02-Dec-2019 19:24
Kryeministri Edi Rama është shprehur në lidhje me propozimet e bëra nga lideri i opozitës Lulzim Basha në lidhje me menaxhimin e tragjedisë që prodhoi tëmeti shkatërrimtar i 26 nëntorit në Shqipëri. Në një deklaratë për ...

Qeveria e Shqipërisë premton rreth 800 euro në muaj për familjet e viktimave të tërmetit
Nga 100 mijë lekë në muaj ose rreth 800 euro, do të marrin të gjithë qytetarët shqiptarë që humbën familjarë të tyre në tërmetin e 26 nëntorit në Shqipëri. Gjatë mbledhjes së jashtëzakonshme të Këshillit të Ministrave, ...
Koha.net | 02-Dec-2019 19:18
Nga 100 mijë lekë në muaj ose rreth 800 euro, do të marrin të gjithë qytetarët shqiptarë që humbën familjarë të tyre në tërmetin e 26 nëntorit në Shqipëri. Gjatë mbledhjes së jashtëzakonshme të Këshillit të Ministrave, ...

Protagonizëm politik në post-tërmet: Meta e Basha, me “shtet më vete”
Një ditë më parë, kreu demokrat Basha ftoi ekspertë të afërt me PD-në, për të diskutuar me ta mbi pasojat e tërmetit dhe si mund shkohet drejt një rehabilitimi total. “Sot mblodha disa nga ekspertët më të mirë të vendit ...
GazetaTema | 02-Dec-2019 19:07
Një ditë më parë, kreu demokrat Basha ftoi ekspertë të afërt me PD-në, për të diskutuar me ta mbi pasojat e tërmetit dhe si mund shkohet drejt një rehabilitimi total. “Sot mblodha disa nga ekspertët më të mirë të vendit ...

Rama fton sërish Bashën: siç shkuam ne te Meta
Kryeministri Edi Rama e këshilloi rivalin e tij të drejtpëdrejt politik, kreun e opozitës Lulzim Basha, që të veprojë siç ai veproi ndaj thirrjes së presidentit Meta në Këshillin e Sigurisë Kombëtare. “Do të ishte mirë ...
Tesheshi | 02-Dec-2019 19:18
Kryeministri Edi Rama e këshilloi rivalin e tij të drejtpëdrejt politik, kreun e opozitës Lulzim Basha, që të veprojë siç ai veproi ndaj thirrjes së presidentit Meta në Këshillin e Sigurisë Kombëtare. “Do të ishte mirë ...

Rama: Jemi në konflikt të hapur me Metën, por mirëpresim bashkëpunimin për tërmetin
Kryeministri Edi Rama tha se pavarësisht se qeveria aktualisht është në konflikt të hapur me presidentin, sërish falënderon dhe është në krah të të gjithë atyre që ndihmojnë njerëzit në nevojë në këto ditë të vështira. ...
GazetaTema | 02-Dec-2019 18:41
Kryeministri Edi Rama tha se pavarësisht se qeveria aktualisht është në konflikt të hapur me presidentin, sërish falënderon dhe është në krah të të gjithë atyre që ndihmojnë njerëzit në nevojë në këto ditë të vështira. ...

Rama: Jemi në konflikt të hapur me Presidentin, por po bashkëpunojmë për këtë tragjedi
Kryeministri Edi Rama, nga Durrësi, ka thënë për mediat se edhe pse me Presidentin Ilir Meta janë në një konflikt të hapur, në ditë të vështira si kjo e tërmetit, po bashkëpunojnë. “Me presidentin jemi në konflikt të ...
Dritare | 02-Dec-2019 19:12
Kryeministri Edi Rama, nga Durrësi, ka thënë për mediat se edhe pse me Presidentin Ilir Meta janë në një konflikt të hapur, në ditë të vështira si kjo e tërmetit, po bashkëpunojnë. “Me presidentin jemi në konflikt të ...

Tërmeti/ Meta me akademikët: Së afërmi të zhvillojmë një konferencë ndërkombëtare
Presidenti Ilir Meta ka bërë me dije se ka zhvilluar një takim me një përfaqësi profesorësh, akademikësh dhe ekspertësh të instituteve të rëndësishme universitare.
Top Channel | 02-Dec-2019 14:10
Presidenti Ilir Meta ka bërë me dije se ka zhvilluar një takim me një përfaqësi profesorësh, akademikësh dhe ekspertësh të instituteve të rëndësishme universitare.

Tërmeti/ Meta pret akademikë dhe ekspertë: Vlerësoj idetë konkrete, koha të forcojmë më shumë institucionet e këtyre fushave
Presidenti Ilir Meta priti sot në një takim një grup profesorësh, akademikësh dhe ekspertësh të instituteve të rëndësishme universitare me të cilën diskutoi mbi situatën e krijuar nga tërmeti. Në një postim në facebook, ...
BalkanWeb | 02-Dec-2019 12:53
Presidenti Ilir Meta priti sot në një takim një grup profesorësh, akademikësh dhe ekspertësh të instituteve të rëndësishme universitare me të cilën diskutoi mbi situatën e krijuar nga tërmeti. Në një postim në facebook, ...

Rama: Jemi në konflikt të hapur me Metën, por mirëpresim bashkëpunim
Kryeministri Edi Rama tha se pavarësisht se qeveria aktualisht është në konflikt të hapur me presidentin, sërish falënderon dhe është në krah të të gjithë atyre që ndihmojnë njerëzit në nevojë në këto ditë të vështira. ...
Gazeta Dita | 02-Dec-2019 18:39
Kryeministri Edi Rama tha se pavarësisht se qeveria aktualisht është në konflikt të hapur me presidentin, sërish falënderon dhe është në krah të të gjithë atyre që ndihmojnë njerëzit në nevojë në këto ditë të vështira. ...

Meta takim me ekspertë: Të forcohet bashkëpunimi me institucionet për përballimin e situatës
Presidenti Ilir Meta, pas mbledhjes së Këshillit të Sigurisë Kombëtare, në Presidencë priti një përfaqësi profesorësh dhe ekspertësh të instituteve universitare, lidhur me situatën e krijuar nga tërmeti. Kreu i shtetit ...
ABCNews | 02-Dec-2019 17:06
Presidenti Ilir Meta, pas mbledhjes së Këshillit të Sigurisë Kombëtare, në Presidencë priti një përfaqësi profesorësh dhe ekspertësh të instituteve universitare, lidhur me situatën e krijuar nga tërmeti. Kreu i shtetit ...

Presidenti Meta takon akademikë dhe ekspertë: Konferencë ndërkombëtare, për përballimin e fatkeqësive natyrore
Presidenti Ilir Meta, pas mbledhjes së Këshillit të Sigurisë Kombëtare, ka bërë me dije se ka zhvilluar një takim edhe me një përfaqësi profesorësh, akademikësh dhe ekspertësh të instituteve të rëndësishme universitare. ...
Telegraf | 02-Dec-2019 13:55
Presidenti Ilir Meta, pas mbledhjes së Këshillit të Sigurisë Kombëtare, ka bërë me dije se ka zhvilluar një takim edhe me një përfaqësi profesorësh, akademikësh dhe ekspertësh të instituteve të rëndësishme universitare. ...

Mblidhet Këshilli i Sigurimit
Kreu i shtetit Ilir Meta prej ores 08:30 ka mbledhur ne Presidence Keshillin e Sigurise Kombetare pas termetit tragjik qe goditi vendin mengjesin e se martes se kaluar.
ikub.al | 02-Dec-2019 09:33
Kreu i shtetit Ilir Meta prej ores 08:30 ka mbledhur ne Presidence Keshillin e Sigurise Kombetare pas termetit tragjik qe goditi vendin mengjesin e se martes se kaluar.

“Presidentin e takova edhe pse jemi në konflikt”, Rama: Basha t’i bëjë propozimet në tavolinë
Kryeministri Esdi Rama është shprehur në lidhje me propozimet e bëra nga lideri i opozitës Lulzim Basha në lidhje me menaxhimin e tragjedisë që prodhoi tëmeti shkatërrimtar i 26 nëntorit në Shqipëri. Në një deklaratë ...
Gazeta Express | 02-Dec-2019 18:11
Kryeministri Esdi Rama është shprehur në lidhje me propozimet e bëra nga lideri i opozitës Lulzim Basha në lidhje me menaxhimin e tragjedisë që prodhoi tëmeti shkatërrimtar i 26 nëntorit në Shqipëri. Në një deklaratë ...

Tërmeti i 26 Nëntorit Meta nesër mbledh Këshillin e Sigurisë Kombëtare
Zedhenes shprehet se Ilir Meta ka vendosur te therrase neser mbledhjen e Keshillit te Sigurise Kombetare, ne oren me te pershtatshme, ne varesi te situates. Postimi i zedhenesit te Presidences: Ne pergjigje te ...
ikub.al | 01-Dec-2019 13:09
Zedhenes shprehet se Ilir Meta ka vendosur te therrase neser mbledhjen e Keshillit te Sigurise Kombetare, ne oren me te pershtatshme, ne varesi te situates. Postimi i zedhenesit te Presidences: Ne pergjigje te ...

“Prokuroria të çojë përpara hetimet”, Ilir Meta tregon detaje nga mbledhja e Këshillit të Sigurisë Kombëtare
Ilir Meta ka zbardhur detaje për atë se çfarë u diskutua në mbledhjen e Këshillit të Sigurisë Kombëtare. Me një shënim në “Facebook”, Meta thotë se kanë biseduar për një koordinim të ngushtë të veprimeve në terren për ...
GazetaTema | 02-Dec-2019 10:58
Ilir Meta ka zbardhur detaje për atë se çfarë u diskutua në mbledhjen e Këshillit të Sigurisë Kombëtare. Me një shënim në “Facebook”, Meta thotë se kanë biseduar për një koordinim të ngushtë të veprimeve në terren për ...

Meta i kërkon takim Ramës, ja çfarë do të diskutohet
Qeveria u mblodh në një mbledhje të jashtëzakonshme e cila është e 5 pas tërmetit të 26 nëntorit ku u diskutua situata e fundit pas tërmetti të rëndë.
Top Channel | 02-Dec-2019 09:05
Qeveria u mblodh në një mbledhje të jashtëzakonshme e cila është e 5 pas tërmetit të 26 nëntorit ku u diskutua situata e fundit pas tërmetti të rëndë.

“Rama bëri mirë që i shkoi Metës në takim dhe nuk dëgjoi oligarkët, ndryshe presidenti e kishte gati përgjigjien”
Nikoll Lesi është ngazëllyer, që Ilir Metës i ka shkuar për takim kryeministri Edi Rama me ministrat e tij. “Sot Presidenti i Republikës në cilësinë e kryetarit të shtetit shqiptar, Ilir Meta, ka mbledhur Këshillin e ...
GazetaTema | 02-Dec-2019 10:15
Nikoll Lesi është ngazëllyer, që Ilir Metës i ka shkuar për takim kryeministri Edi Rama me ministrat e tij. “Sot Presidenti i Republikës në cilësinë e kryetarit të shtetit shqiptar, Ilir Meta, ka mbledhur Këshillin e ...

Tërmeti, Meta takon përfaqësuesin e diasporës shqiptare: SHBA do sjellë 7 ekspertë për situatën
Presidenti i vendit Ilir Meta ka takuar Mark Gjonajn, Këshilltar në Këshillin Bashkiak të Nju Jork dhe përfaqësues të diasporës shqiptare në SHBA. Meta shprehet se është bashkë me Markun, në këto momente të vështira për ...
BalkanWeb | 01-Dec-2019 13:11
Presidenti i vendit Ilir Meta ka takuar Mark Gjonajn, Këshilltar në Këshillin Bashkiak të Nju Jork dhe përfaqësues të diasporës shqiptare në SHBA. Meta shprehet se është bashkë me Markun, në këto momente të vështira për ...

123...>>
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved