ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 09/12/2019 11:22

Pasojat e tërmetit, Shkreli: Prishja domosdoshmëri, objektet rrezikonin objekte të tjera

Pasojat e tërmetit, Shkreli: Prishja domosdoshmëri, objektet rrezikonin objekte të tjera
TIRANË, 2 dhjetor /MEDIAL/ -Zv.ministri i Infrastrukturës dhe Energjisë, Artan Shkreli në një intervistë televizive, tha se, prishja e objekteve ka qenë domosdoshmëri në momente të caktuara, pasi objekte që rrezikonin ...
Medial | 02-Dec-2019 23:25
TIRANË, 2 dhjetor /MEDIAL/ -Zv.ministri i Infrastrukturës dhe Energjisë, Artan Shkreli në një intervistë televizive, tha se, prishja e objekteve ka qenë domosdoshmëri në momente të caktuara, pasi objekte që rrezikonin ...

Zv.ministri Bejtja: Brenda 15 dhjetorit përfundojmë verifikimin e banesave
Zv.ministri i Infrastrukturës, Ilir Bejtja, ka thënë për ABC News, se brenda mesit të muajit dhjetor do të përfundojë i gjithë procesi i verifikimit të banesave në zonat e prekura nga tërmeti. Më tej ai tha se, deri më ...
Dritare | 02-Dec-2019 22:05
Zv.ministri i Infrastrukturës, Ilir Bejtja, ka thënë për ABC News, se brenda mesit të muajit dhjetor do të përfundojë i gjithë procesi i verifikimit të banesave në zonat e prekura nga tërmeti. Më tej ai tha se, deri më ...

Pasojat e tërmetit, Shkreli në “Open”: Prishja domosdoshmëri, nuk kemi ndërhyrë në objektet ku vdiqën njerëz
Zv/ministri i Infrastrukturës dhe Energjisë në një prononcim për emisionin “Open” në TCH, z.Artan Shkreli tha se prishja e objekteve ka qenë domosdoshmëri në momente të caktuara, pasi objekte që rrezikonin të qëndronin ...
Lexo | 02-Dec-2019 21:59
Zv/ministri i Infrastrukturës dhe Energjisë në një prononcim për emisionin “Open” në TCH, z.Artan Shkreli tha se prishja e objekteve ka qenë domosdoshmëri në momente të caktuara, pasi objekte që rrezikonin të qëndronin ...

Tërmeti me magnitudë 6.4, çfarë është bërë deri më tani
Kur numërohen 6 ditë nga tërmeti shkatërrues i 26 nëntorit me magnitudë 6.4, që goditi Shqipërinë dhe ku humbën jetën 51 persona, zyra e Drejtuesit Qendror të Operacioneve për Menaxhimin e Fatkeqësive Natyrore ka dalë ...
Portalb | 02-Dec-2019 21:39
Kur numërohen 6 ditë nga tërmeti shkatërrues i 26 nëntorit me magnitudë 6.4, që goditi Shqipërinë dhe ku humbën jetën 51 persona, zyra e Drejtuesit Qendror të Operacioneve për Menaxhimin e Fatkeqësive Natyrore ka dalë ...

Durrës, menaxhimi i situatës pas tërmetit, Bejtja: Brenda 15-dhjetorit përfundojmë verifikimin e banesave
Në një prononcim dhënë tv ABC, zvministri i Infrastrukturës ka deklaruar se brenda mesit të muajit dhjetor do të përfundojë i gjithë procesi i verifikimit të banesave në zonat e prekura nga tërmeti i 26 Nëntorit. ...
Lexo | 02-Dec-2019 21:33
Në një prononcim dhënë tv ABC, zvministri i Infrastrukturës ka deklaruar se brenda mesit të muajit dhjetor do të përfundojë i gjithë procesi i verifikimit të banesave në zonat e prekura nga tërmeti i 26 Nëntorit. ...

Shqipëri, qeveria publikon të dhënat më të fundit për tërmetin e 26 nëntorit
Qeveria ka publikuar të dhënat më të reja në lidhje me tërmetin që preku vendin më 26 nëntor në orën 03:54 minuta. Deklarata Vijojmë me përditësimin e të dhënave dhe bilancin paraprak të punës së institucioneve publike ...
Flaka | 02-Dec-2019 20:25
Qeveria ka publikuar të dhënat më të reja në lidhje me tërmetin që preku vendin më 26 nëntor në orën 03:54 minuta. Deklarata Vijojmë me përditësimin e të dhënave dhe bilancin paraprak të punës së institucioneve publike ...

Voda: Grupet e punës janë në terren, vëmendja e njëtjë për të gjithë të prekurit
Zëvendës ministrja e Brendshmë, njëkohësisht kryetarja e Shtabit të Emergjencave Rovena Voda është shprehur se vëmendja është maksimale për përballimin e emergjencës në të cilën ndodhet vendi. Në një lidhje direkte në ...
VizionPlus | 02-Dec-2019 20:14
Zëvendës ministrja e Brendshmë, njëkohësisht kryetarja e Shtabit të Emergjencave Rovena Voda është shprehur se vëmendja është maksimale për përballimin e emergjencës në të cilën ndodhet vendi. Në një lidhje direkte në ...

Voda: Grupet e punës janë në terren, vëmendja e njëtjë për të gjithë të prekurit
Zëvendës ministrja e Brendshmë, njëkohësisht kryetarja e Shtabit të Emergjencave Rovena Voda është shprehur se vëmendja është maksimale për përballimin e emergjencës në të cilën ndodhet vendi. Në një lidhje direkte në ...
Medial | 02-Dec-2019 20:17
Zëvendës ministrja e Brendshmë, njëkohësisht kryetarja e Shtabit të Emergjencave Rovena Voda është shprehur se vëmendja është maksimale për përballimin e emergjencës në të cilën ndodhet vendi. Në një lidhje direkte në ...

800 policë në terren për të ruajtur sigurinë, shëndetësia në gatishmëri
Policia e Shtetit është e angazhuar që të ruajë rendin në vend dhe po mbështet grupet e inspektimit, të cilat po prishin objektet që rrezikojnë. Në terren janë mbi 800 punonjës policie, të cilët gjithashtu kanë për ...
Politiko | 02-Dec-2019 20:16
Policia e Shtetit është e angazhuar që të ruajë rendin në vend dhe po mbështet grupet e inspektimit, të cilat po prishin objektet që rrezikojnë. Në terren janë mbi 800 punonjës policie, të cilët gjithashtu kanë për ...

Tërmeti i 26 Nëntorit. Bilanci paraprak i dëmeve
Raporti i plote: Sot eshte dita e gjashte pas termetit te rende te 26 nentorit, i cili solli tragjedine e humbjes se jetes per 51 bashkeqytetaret tane, dhe shkaktoi te lenduar dhe deme te medha ne shume banesa ne ...
ikub.al | 02-Dec-2019 15:39
Raporti i plote: Sot eshte dita e gjashte pas termetit te rende te 26 nentorit, i cili solli tragjedine e humbjes se jetes per 51 bashkeqytetaret tane, dhe shkaktoi te lenduar dhe deme te medha ne shume banesa ne ...

Shënohet me kryq të kuq banesa 4-katëshe, në Kullë të Sukthit – VIDEO
Një godinë 4-katëshe banimi, në Kullë të Sukthit, Bashkia Durrës, është shënuar me kryq të kuq nga grupi i vlerësimit të ekspertëve grekë dhe shqiptarë.
Top Channel | 02-Dec-2019 18:17
Një godinë 4-katëshe banimi, në Kullë të Sukthit, Bashkia Durrës, është shënuar me kryq të kuq nga grupi i vlerësimit të ekspertëve grekë dhe shqiptarë.

Qeveria shqiptare publikon të dhënat për tërmetin e 26 nëntorit
Qeveria e Shqipërisë ka publikuar të dhënat më të reja në lidhje me tërmetin që e goditi vendin më 26 nëntor në orën 03:54 minuta. Deklarata e plotë: Vijojmë me përditësimin e të dhënave dhe bilancin paraprak të punës ...
Telegrafi | 02-Dec-2019 19:40
Qeveria e Shqipërisë ka publikuar të dhënat më të reja në lidhje me tërmetin që e goditi vendin më 26 nëntor në orën 03:54 minuta. Deklarata e plotë: Vijojmë me përditësimin e të dhënave dhe bilancin paraprak të punës ...

Situata në Tiranë e Durrës pas tërmetit, dalin shifrat, bilanci paraprak: Ja sa banesa u dëmtuan nga tërmeti
6 ditë nga tërmeti shkatërrimtar, Zyra Qendrore e Operacioneve për Menaxhimin e Fatkeqësive, Anetare e Komitetit Nderministerial te Emergjencave Civile ka publikuar raportin paraprak të dëmëve si pasojë e lëkundjeve të ...
BalkanWeb | 02-Dec-2019 14:39
6 ditë nga tërmeti shkatërrimtar, Zyra Qendrore e Operacioneve për Menaxhimin e Fatkeqësive, Anetare e Komitetit Nderministerial te Emergjencave Civile ka publikuar raportin paraprak të dëmëve si pasojë e lëkundjeve të ...

Manastirliu në Shëngjin: Kujdes shëndetësor 24/7 për banorët në pikat e emergjencës
Ndërsa numri i qytetarëve të lënduar nga tërmeti që po marrin trajtim në spitale ka ardhur në ulje (altualisht janë 20 të shtruar në spitalin e Traumës, 4 në spitalin e Durrësit dhe 3 po kurohen jashtë vendit), ekipet ...
GazetaTema | 02-Dec-2019 15:27
Ndërsa numri i qytetarëve të lënduar nga tërmeti që po marrin trajtim në spitale ka ardhur në ulje (altualisht janë 20 të shtruar në spitalin e Traumës, 4 në spitalin e Durrësit dhe 3 po kurohen jashtë vendit), ekipet ...

Zonat e prekura nga tërmeti, 800 policë për rendin dhe sigurinë, 300 psikologë pranë të prekurve
Zëvendësministrja e Brendshme Rovena Voda, informoi se janë mbi 800 punonjës policie në terren për situatën e rendit dhe që mbështesin grupet e inspektimit, grupet IMT që janë duke vepruar për prishjen e objekteve që ...
RTSH | 02-Dec-2019 19:48
Zëvendësministrja e Brendshme Rovena Voda, informoi se janë mbi 800 punonjës policie në terren për situatën e rendit dhe që mbështesin grupet e inspektimit, grupet IMT që janë duke vepruar për prishjen e objekteve që ...

Tërmeti/ 29 persona ende në spital, zbardhet plani i masave. Ekipet vlerësuese zbresin në terren, në ‘sitë’ vatrat e nxehta
Zyra Qendrore e Operacioneve për Menaxhimin e Fatkeqësive Natyrore ka përpiluar të gjithë veprimet, që janë ndërmarrë në terren nga strukturat shtetërore. Më një komunikatë të shpërndarë për mediat, kjo zyrë thotë se ...
BalkanWeb | 02-Dec-2019 09:15
Zyra Qendrore e Operacioneve për Menaxhimin e Fatkeqësive Natyrore ka përpiluar të gjithë veprimet, që janë ndërmarrë në terren nga strukturat shtetërore. Më një komunikatë të shpërndarë për mediat, kjo zyrë thotë se ...

Tërmeti me magnitudë 6.4, çfarë është bërë deri më tani
Kur numërohen 6 ditë nga tërmeti shkatërrues i 26 nëntorit me magnitudë 6.4, që goditi Shqipërinë dhe ku humbën jetën 51 persona, zyra e Drejtuesit Qendror të Operacioneve për Menaxhimin e Fatkeqësive Natyrore ka dalë ...
Top Channel | 02-Dec-2019 09:05
Kur numërohen 6 ditë nga tërmeti shkatërrues i 26 nëntorit me magnitudë 6.4, që goditi Shqipërinë dhe ku humbën jetën 51 persona, zyra e Drejtuesit Qendror të Operacioneve për Menaxhimin e Fatkeqësive Natyrore ka dalë ...

Raporti paraprak: Bilanci paraprak mbi punën e institucioneve publike për adresimin e pasojave të tërmetit të datës 26 nëntor
Zyra e Drejtuesit Qendror i Operacioneve për Menaxhimin e Fatkeqësive Natyrore, raportimi i ores 13:30. Deklarata e Rovena Voda – Përfaqësuese e Zyrës së Drejtuesit Qendror i Operacioneve për Menaxhimin e Fatkeqësive, ...
GazetaTema | 02-Dec-2019 14:19
Zyra e Drejtuesit Qendror i Operacioneve për Menaxhimin e Fatkeqësive Natyrore, raportimi i ores 13:30. Deklarata e Rovena Voda – Përfaqësuese e Zyrës së Drejtuesit Qendror i Operacioneve për Menaxhimin e Fatkeqësive, ...

Zv.ministrja Voda bën bilancin: 469 objekte të inspektuara në Durrës, Krujë e Shijak
Zëvendës-ministrja e Brendshme, Rovena Voda bëri të ditur bilancin e deritanishëm të inspektimeve të godinave nga ekspertët e huaj dhe shqiptarë në qarkun e Durrësit që mori jetën e dhjetërave njerëzve dhe u plagosën ...
VizionPlus | 02-Dec-2019 19:12
Zëvendës-ministrja e Brendshme, Rovena Voda bëri të ditur bilancin e deritanishëm të inspektimeve të godinave nga ekspertët e huaj dhe shqiptarë në qarkun e Durrësit që mori jetën e dhjetërave njerëzve dhe u plagosën ...

Tërmeti fatal në njerëz dhe banesa, kompanitë e sigurimeve në gadishmëri me fonde, mbështetje jo vetëm për klientët!
Numri i viktimave nga tërmeti fatal i 26 nëntorit ka vajtur në 51, ndërsa dëmet në njësi banimi janë të panumërta. Bilanci i dëmeve të shkaktuara i ngjason një bombardimi në qarqet Durrës dhe Tiranë. Paraprakisht, në ...
Gazeta Express | 02-Dec-2019 19:45
Numri i viktimave nga tërmeti fatal i 26 nëntorit ka vajtur në 51, ndërsa dëmet në njësi banimi janë të panumërta. Bilanci i dëmeve të shkaktuara i ngjason një bombardimi në qarqet Durrës dhe Tiranë. Paraprakisht, në ...

123...>>
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved