ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 25/05/2020 22:30

“Nëna mbronte me trup vajzën”, zjarrfikësi rrëfen tmerrin: Më kërkoi ujë, skenë që s’kam për ta harruar tërë jetën. Gërmova me thonj

“Nëna mbronte me trup vajzën”, zjarrfikësi rrëfen tmerrin: Më kërkoi ujë, skenë që s’kam për ta harruar tërë jetën. Gërmova me thonj
Momente dramatike, gati si skenat e filmave janë ato që ka përjetuar Irjat Matraku, komandat i Grupit të zjarrfikësve gjatë operacionit të kërkim-shpëtimit në zonat e prekura nga tërmeti. I ftuar në emisionin “Real ...
BalkanWeb | 02-Dec-2019 23:09
Momente dramatike, gati si skenat e filmave janë ato që ka përjetuar Irjat Matraku, komandat i Grupit të zjarrfikësve gjatë operacionit të kërkim-shpëtimit në zonat e prekura nga tërmeti. I ftuar në emisionin “Real ...

“Kemi punuar me vetëmohim”, shefi i Zjarrfikësve të Durrësit: Si vepruam në momentet e para të tërmetit
Shefi i Zjarrfikësve të Durrësit Vladimir Zhupa i ftuar në studion e emisionit “Real Story” në “News 24” u shpreh se ai dhe kolegët kanë punuar me vetëmohim për të shpëtuar të gjithë të prekurit nga tragjedia e tërmetit ...
BalkanWeb | 02-Dec-2019 23:07
Shefi i Zjarrfikësve të Durrësit Vladimir Zhupa i ftuar në studion e emisionit “Real Story” në “News 24” u shpreh se ai dhe kolegët kanë punuar me vetëmohim për të shpëtuar të gjithë të prekurit nga tragjedia e tërmetit ...

Tërmeti/ Zjarrfikësi rrëfen momentin e shpëtimit të Ramë Lalës: Kërkonte ujë, komunikova me të përmes një të çare të vogël
Komandanti i grupit të Zjarrfikësve Nadir Kapaj i ftuar në studion e emisionit “Real Story” në “News 24 ” ka rrëfyer momentet e para të operacionit, si dhe çastin kur kanë arritur në ndërtesën e shembur të familjes ...
BalkanWeb | 02-Dec-2019 22:58
Komandanti i grupit të Zjarrfikësve Nadir Kapaj i ftuar në studion e emisionit “Real Story” në “News 24 ” ka rrëfyer momentet e para të operacionit, si dhe çastin kur kanë arritur në ndërtesën e shembur të familjes ...

“Pata plasaritje në shtëpinë time”, ministri Klosi rrëfen: Nusja ime nuk e fut vajzën por unë aty rri
TIRANË Ministri i Turizmit dhe Mjedisit Blendi Klosi ka rrëfyer se dhe në shtëpinë e tij ka pasur plasaritje por se kjo nuk është e rrezikshme. Duke folur në “Real Story” në News24 për tërmetet dhe dëmtimet në objekte, ...
BalkanWeb | 02-Dec-2019 22:35
TIRANË Ministri i Turizmit dhe Mjedisit Blendi Klosi ka rrëfyer se dhe në shtëpinë e tij ka pasur plasaritje por se kjo nuk është e rrezikshme. Duke folur në “Real Story” në News24 për tërmetet dhe dëmtimet në objekte, ...

Tërmeti/ Hysenlliu: Ndërtesat e vjetra të verifikohen, kush nuk plotëson kushtet të shkatërrohet
Drejtori i Institutit të Ndërtimit, Agron Hysenlliun deklaroi se pas tërmetit të fuqishëm që goditi vendin më 26 nëntor, që la pas 51 persona të vdekur, ndërtesa e vjetra duhet të të verifikohen dhe të kontrollohen. I ...
BalkanWeb | 02-Dec-2019 22:32
Drejtori i Institutit të Ndërtimit, Agron Hysenlliun deklaroi se pas tërmetit të fuqishëm që goditi vendin më 26 nëntor, që la pas 51 persona të vdekur, ndërtesa e vjetra duhet të të verifikohen dhe të kontrollohen. I ...

Avenir Kika: Duhen kode të reja, do kërkoj që ndërtesat t’iu rezistojnë edhe tërmeteve 8 ballë
Kryetari i Shoqatës së Ndërtuesve të Tiranës Avenir Kika i ftuar në emisionin “Real Story” në “News 24” tha se në ndërtimtari duhen kode të reja. Kika u shpreh se do iu kërkojë ndërtuesve që të marrin masa dhe të bëjnë ...
BalkanWeb | 02-Dec-2019 22:26
Kryetari i Shoqatës së Ndërtuesve të Tiranës Avenir Kika i ftuar në emisionin “Real Story” në “News 24” tha se në ndërtimtari duhen kode të reja. Kika u shpreh se do iu kërkojë ndërtuesve që të marrin masa dhe të bëjnë ...

Rama ftesë Bashës për dialog për situatën pas tërmetit, Klosi: Nuk ishte tryezë politike, por…
Ministri i Turizmit dhe Mjedisit Blendi Klosi i ftuar në emisionin “Real Story” në ‘News24’ ka komentuar ftesën e kryeministrit Edi Rama ndaj liderit të PD-së Lulzim Basha për t’u ulur në një tryezë për të diskutuar mbi ...
BalkanWeb | 02-Dec-2019 22:14
Ministri i Turizmit dhe Mjedisit Blendi Klosi i ftuar në emisionin “Real Story” në ‘News24’ ka komentuar ftesën e kryeministrit Edi Rama ndaj liderit të PD-së Lulzim Basha për t’u ulur në një tryezë për të diskutuar mbi ...

A janë rezistente godinat ndaj tërmeteve? Hysenlliu: Pallatet e pas viteve 90’ e kaluan testin
Drejtori i Institutit të Ndërtimit Agron Hysenlliu i ftuar në emisionin “Real Story” në “News 24” tha se godinat që janë ndërtuar në kohën e demokracisë kanë mundur të rezistojnë. Hysenlliu u shpreh se godinat kanë ...
BalkanWeb | 02-Dec-2019 21:39
Drejtori i Institutit të Ndërtimit Agron Hysenlliu i ftuar në emisionin “Real Story” në “News 24” tha se godinat që janë ndërtuar në kohën e demokracisë kanë mundur të rezistojnë. Hysenlliu u shpreh se godinat kanë ...

Megan Rapinoe nënshtron rivalet, fiton “Topin e Artë” për femra
Kapitenia e Shteteve të Bashkuara të Amerikës, që udhëhoqi skuadrën në fitoren e titullit botëror, ka merituar çmimin e madh duke u bërë e dyta në histori pas Ada Hegerberg. Megan Rapinoe la pas shpine anglen Bronze dhe ...
BalkanWeb | 02-Dec-2019 21:23
Kapitenia e Shteteve të Bashkuara të Amerikës, që udhëhoqi skuadrën në fitoren e titullit botëror, ka merituar çmimin e madh duke u bërë e dyta në histori pas Ada Hegerberg. Megan Rapinoe la pas shpine anglen Bronze dhe ...

“Do më bësh dhe mua një foto se s’kam më asnjë”, gazetari tregon kërkesën e djalit në Thumanë: Nën ato rrënoja mbetën dhe kujtimet
Një foto për të rikrijuar kujtimet. Gazetari i News24 dhe BalkanWeb Enrik Mehmeti ka qenë në zonat më të prekura nga tërmeti, në Durrës e Thumanë për të parë gjendjen e banorëve ndërsa ka fiksuar në foto një bisedë me ...
BalkanWeb | 02-Dec-2019 21:21
Një foto për të rikrijuar kujtimet. Gazetari i News24 dhe BalkanWeb Enrik Mehmeti ka qenë në zonat më të prekura nga tërmeti, në Durrës e Thumanë për të parë gjendjen e banorëve ndërsa ka fiksuar në foto një bisedë me ...

Kick boks/ Në Vlorë mbërrijnë dy trofe të rëndësishëm, Edi Shehaj kampion bote dhe Ilda Lelo kampione Europe
VLORË Night of the Champions në Pallatin e Sportit në Vlorë ka kurorëzuar me dy tituj sportistët shqiptarë. Në një aktivitet të zhvilluar në Pallatin e Sportit në Vlorë janë zhvilluar 11 ndeshje, por dy më të ...
BalkanWeb | 02-Dec-2019 21:17
VLORË Night of the Champions në Pallatin e Sportit në Vlorë ka kurorëzuar me dy tituj sportistët shqiptarë. Në një aktivitet të zhvilluar në Pallatin e Sportit në Vlorë janë zhvilluar 11 ndeshje, por dy më të ...

Trofeu “Jashin” nuk ka histori, Alison Beker rrëmben çmimin e madh!
Për t’i dhënë trofeun portierit më të mirë iste caktuar një ndëshkues portierësh! Robert Levandovski ia dorëzoi trofeun “Jashin”, gardianit të Liverpulit, Alison Beker, fitues i Champions League sezonin e shkuar, ...
BalkanWeb | 02-Dec-2019 21:11
Për t’i dhënë trofeun portierit më të mirë iste caktuar një ndëshkues portierësh! Robert Levandovski ia dorëzoi trofeun “Jashin”, gardianit të Liverpulit, Alison Beker, fitues i Champions League sezonin e shkuar, ...

Matijs De Ligt fiton çmimin “Kopa” si i riu më i mirë i sezonit të shkuar
19-vjeç, kapiten i Ajaksit që mahniti në Champions, që fitoi titullin në Holandë! Me kombëtaren arriti deri në finalen e Ligës së Kombeve. Shënon gola, jep asiste, por mbi të gjitha në një moshë kaq të re është i ...
BalkanWeb | 02-Dec-2019 20:54
19-vjeç, kapiten i Ajaksit që mahniti në Champions, që fitoi titullin në Holandë! Me kombëtaren arriti deri në finalen e Ligës së Kombeve. Shënon gola, jep asiste, por mbi të gjitha në një moshë kaq të re është i ...

“Më kanë marrë gruan pa më pyetur”, qytetari në Durrës i qan hallin, Rama: Paska pas më shumë mend se ti
DURRËS Kryeministri Edi Rama ka qenë në Durrës pasditen e sotme ku është takuar me qytetarët e prekur nga tërmeti dhe ka dëgjuar shqetësimet e tyre. Por ndërsa shumë kishin problem strehimin, sigurinë e banesave të ...
BalkanWeb | 02-Dec-2019 20:50
DURRËS Kryeministri Edi Rama ka qenë në Durrës pasditen e sotme ku është takuar me qytetarët e prekur nga tërmeti dhe ka dëgjuar shqetësimet e tyre. Por ndërsa shumë kishin problem strehimin, sigurinë e banesave të ...

Gruaja nga Durrësi e strehuar në Kosovë sjell në jetë foshnjën në Spitalin e Pejës
Në Kosovë u strehuan shumë familje nga Shqipëria pas tërmetit tragjik të 26 nëntorit. E në Spitalin e Pejës, një grua e strehuar në këtë qytet, solli në jetë një foshnje, përmes lindjes së parakohshme. Gjendja e nënës ...
BalkanWeb | 02-Dec-2019 20:29
Në Kosovë u strehuan shumë familje nga Shqipëria pas tërmetit tragjik të 26 nëntorit. E në Spitalin e Pejës, një grua e strehuar në këtë qytet, solli në jetë një foshnje, përmes lindjes së parakohshme. Gjendja e nënës ...

Emrat/ Klani i trafikut të drogës në Itali para gjykatës, kërkohen 1 shekull e gjysmë burg për 13 të akuzuarit
Para një viti, në rrethinat e Napolit në Itali u shkatërrua një grup kriminal në fushën e trafikut të drogës. Si pjesë e operacionit, janë arrestuar gjithsej 13 persona, italianë dhe shqiptarë. Prokurori publik italian ...
BalkanWeb | 02-Dec-2019 20:22
Para një viti, në rrethinat e Napolit në Itali u shkatërrua një grup kriminal në fushën e trafikut të drogës. Si pjesë e operacionit, janë arrestuar gjithsej 13 persona, italianë dhe shqiptarë. Prokurori publik italian ...

Stresi pranë të prekurve të tërmeti: Ndodhem në terren prej ditësh, unë dhe 180 miqtë e mi…
TIRANE Në një lidhje direkte për “Ftesë në 5” të moderatores Bieta Sulo, këngëtari i njohur Arkimejd Lushaj i njohur nga të gjithë si “Stresi”, tregoi për nismën që ka marrë së bashku me miqtë e tij. Këngëtari u shpreh ...
BalkanWeb | 02-Dec-2019 19:13
TIRANE Në një lidhje direkte për “Ftesë në 5” të moderatores Bieta Sulo, këngëtari i njohur Arkimejd Lushaj i njohur nga të gjithë si “Stresi”, tregoi për nismën që ka marrë së bashku me miqtë e tij. Këngëtari u shpreh ...

Pamjet e frikshme/ Mure të çara, pllaka të thyera, shihni si është dëmtuar pallati në lagjen nr.18 në Durrës
Tërmeti i 26 nëntorit përveç 51 jetëve që mori, shkaktoi dëme të mëdha materiale, pasi qindra banesa u shembën. Mes shumë banorëve të prekur janë edhe qytetarët e një pallati 5 katësh ekzistues në lagjen nr.18 në ...
BalkanWeb | 02-Dec-2019 19:00
Tërmeti i 26 nëntorit përveç 51 jetëve që mori, shkaktoi dëme të mëdha materiale, pasi qindra banesa u shembën. Mes shumë banorëve të prekur janë edhe qytetarët e një pallati 5 katësh ekzistues në lagjen nr.18 në ...

Shkatërrimet e tërmetit, zv.ministrja bën bilancin: 469 objekte të inspektuara në Durrës, Krujë e Shijak
Zv. ministrja e Brendshme Rovena Voda ka dhënë informacion në lidhje më dëmet që janë shkaktuar nga tërmeti. Voda tha se janë inspektuar 469 objekte në Durrës, Krujë e Shijak. “Ne kemi marrë masa urgjente. Deri tani, ...
BalkanWeb | 02-Dec-2019 18:53
Zv. ministrja e Brendshme Rovena Voda ka dhënë informacion në lidhje më dëmet që janë shkaktuar nga tërmeti. Voda tha se janë inspektuar 469 objekte në Durrës, Krujë e Shijak. “Ne kemi marrë masa urgjente. Deri tani, ...

Teuta vijon fushatën: Të gjitha paratë e ndeshjes me Skënderbeun në ndihmë të të prekurve të tërmetit
Futbolli nuk ka rreshtur së qëndruari pranë viktimave që tërmeti i tmerrshëm i 26 nëntorit shkaktoi në Durrës dhe Thumanë. Tani është sërish klubi durrsak, Teuta, që vijon me ndihmat e saj për familjet e prekura. Sipas ...
BalkanWeb | 02-Dec-2019 18:37
Futbolli nuk ka rreshtur së qëndruari pranë viktimave që tërmeti i tmerrshëm i 26 nëntorit shkaktoi në Durrës dhe Thumanë. Tani është sërish klubi durrsak, Teuta, që vijon me ndihmat e saj për familjet e prekura. Sipas ...

123...>>
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved