ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 09/12/2019 11:11

Ministri i Sportit, Kujtim Gashi s’i di rregullat, ministria mundet të ndërhyjë në FFK!

Ministri i Sportit, Kujtim Gashi s’i di rregullat, ministria mundet të ndërhyjë në FFK!
Janë me dhjetë lojtarë në fushë që nga minuta e 19’të, pas kartonit të kuq të Sakhos. Megjithatë, Crystal Palace ka kaluar në avantazh ndaj Bournemouth, pas golit të Jeffrey Schlupp, shkruan GazetaBlic . Schlupp ...
GazetaBlic | 03-Dec-2019 22:49
Janë me dhjetë lojtarë në fushë që nga minuta e 19’të, pas kartonit të kuq të Sakhos. Megjithatë, Crystal Palace ka kaluar në avantazh ndaj Bournemouth, pas golit të Jeffrey Schlupp, shkruan GazetaBlic . Schlupp ...

Distancohet ministri Kujtim Gashi: Letrën e shkroi një individ, Ministria nuk mund te ndërhyjë në FFK
Ministri i Sportit dhe Kulturës i Kosovës, Kujtim Gashi, e ka pranuar se ministria nuk mund të ndërhyjë në Federatën e Futbollit e asnjë federatë tjetër. Ministria të cilën Gashi e drejton, ka lëshuar një interpretim ...
Telegrafi | 03-Dec-2019 22:31
Ministri i Sportit dhe Kulturës i Kosovës, Kujtim Gashi, e ka pranuar se ministria nuk mund të ndërhyjë në Federatën e Futbollit e asnjë federatë tjetër. Ministria të cilën Gashi e drejton, ka lëshuar një interpretim ...

Kujtim Gashi po e mbron Agim Ademin, ky i fundit ja kishte mbuluar “dallaveret” me stadiumin “Fadil Vokrri”
Edhe pse rregullorja ia lejon, ministri në largim i Kulturës Rinisë dhe Sportit, Kujtim Gashi thotë se nuk ka të drejtë të përzihet në punët e FFK-së. Sipas nenit 50, paragrafi 1, nënparagrafi 8 dhe paragrafi 2 ...
Indeks Online | 03-Dec-2019 22:22
Edhe pse rregullorja ia lejon, ministri në largim i Kulturës Rinisë dhe Sportit, Kujtim Gashi thotë se nuk ka të drejtë të përzihet në punët e FFK-së. Sipas nenit 50, paragrafi 1, nënparagrafi 8 dhe paragrafi 2 ...

Distancohet ministri: Letrën e shkroi një individ, Ministria nuk mund te ndërhyjë në FFK
Ministri i Sportit dhe Kulturës i Kosovës, Kujtim Gashi, e ka pranuar se ministria nuk mund të ndërhyjë në Federatën e Futbollit e asnjë federatë tjetër. Ministria të cilën Gashi e drejton, ka lëshuar një interpretim ...
Zeri | 03-Dec-2019 22:22
Ministri i Sportit dhe Kulturës i Kosovës, Kujtim Gashi, e ka pranuar se ministria nuk mund të ndërhyjë në Federatën e Futbollit e asnjë federatë tjetër. Ministria të cilën Gashi e drejton, ka lëshuar një interpretim ...

“Letrën e shkroi një individ, Ministria nuk mund te ndërhyjë në FFK”
Ministria të cilën Gashi e drejton, ka lëshuar një interpretim ligjor mbi legjitimitetin e kreut aktual të Federatës së Futbollit të Kosovës, Agim Ademi. Sipas shkresës juridike të lëshuar nga MKRS’ja, Ademi është ...
Lajminet | 03-Dec-2019 21:37
Ministria të cilën Gashi e drejton, ka lëshuar një interpretim ligjor mbi legjitimitetin e kreut aktual të Federatës së Futbollit të Kosovës, Agim Ademi. Sipas shkresës juridike të lëshuar nga MKRS’ja, Ademi është ...

Distancohet ministri: Letrën e shkroi një individ, Ministria nuk mund te ndërhyjë në FFK
Ministri i Sportit dhe Kulturës i Kosovës, Kujtim Gashi, e ka pranuar se ministria nuk mund të ndërhyjë në Federatën e Futbollit e asnjë federatë tjetër. Ministria të cilën Gashi e drejton, ka lëshuar një interpretim ...
Gazeta Express | 03-Dec-2019 21:33
Ministri i Sportit dhe Kulturës i Kosovës, Kujtim Gashi, e ka pranuar se ministria nuk mund të ndërhyjë në Federatën e Futbollit e asnjë federatë tjetër. Ministria të cilën Gashi e drejton, ka lëshuar një interpretim ...

EKSKLUZIVE: FFK-ja nesër shkarkon Arianit Ahmetin
Federata e Futbollit të Kosovës e në veçanti posti i kryetarit është bërë temë diskutimi ditëve të fundit në opinionin sportiv në vendin tonë, shkruan Gazeta inFokus. Pas këtyre zhvillimeve FFK-ja për ditën e mërkurë ka ...
InFokusi | 03-Dec-2019 19:18
Federata e Futbollit të Kosovës e në veçanti posti i kryetarit është bërë temë diskutimi ditëve të fundit në opinionin sportiv në vendin tonë, shkruan Gazeta inFokus. Pas këtyre zhvillimeve FFK-ja për ditën e mërkurë ka ...

Ndërhyrjet politike po e rrezikojnë Kosovën në UEFA e FIFA
UEFA e FIFA e kishin pezulluar Shqipërinë në vitin 2008 vetëm për shkak se Ministria e Sportit insistonte për të bërë auditim në FSHF. Shqipëria u kthye në UEFA e FIFA vetëm pasi Qeveria u detyrua të heq dorë nga ...
Koha.mk | 03-Dec-2019 17:36
UEFA e FIFA e kishin pezulluar Shqipërinë në vitin 2008 vetëm për shkak se Ministria e Sportit insistonte për të bërë auditim në FSHF. Shqipëria u kthye në UEFA e FIFA vetëm pasi Qeveria u detyrua të heq dorë nga ...

FFK-ja pritet ta shkarkojë nesër Arianit Ahmetin
Pas zhvillimeve të fundit në futbollin kosovar, Gazeta Express mëson se Federata e Futbollit e Kosovës e ka thirrur një mbledhje të Komitetit Ekzekutiv të saj për të mërkurën, përcjellë gazeta Koha. Në këtë mbledhje ...
Koha.mk | 03-Dec-2019 16:54
Pas zhvillimeve të fundit në futbollin kosovar, Gazeta Express mëson se Federata e Futbollit e Kosovës e ka thirrur një mbledhje të Komitetit Ekzekutiv të saj për të mërkurën, përcjellë gazeta Koha. Në këtë mbledhje ...

Zyrtare: Kjo do të jetë e ardhmja e trajnerit të Feronikelit, Agim Sopi
Delegatët ndeshjes Atletico Madrid – Barcelona tashmë kanë raportuar në Komitetin Ekzekutiv për koret kundër Griezmann në këtë ballafaqim. Skuadra e Atletico Madridit mund të jetë në telshase të mëdha për shkak të ...
GazetaBlic | 03-Dec-2019 16:51
Delegatët ndeshjes Atletico Madrid – Barcelona tashmë kanë raportuar në Komitetin Ekzekutiv për koret kundër Griezmann në këtë ballafaqim. Skuadra e Atletico Madridit mund të jetë në telshase të mëdha për shkak të ...

Ndërhyrjet politike po e rrezikojnë Kosovën në UEFA e FIFA
UEFA e FIFA e kishin pezulluar Shqipërinë në vitin 2008 vetëm për shkak se Ministria e Sportit insistonte për të bërë auditim në FSHF. Shqipëria u kthye në UEFA e FIFA vetëm pasi Qeveria u detyrua të heq dorë nga ...
Gazeta Express | 03-Dec-2019 13:03
UEFA e FIFA e kishin pezulluar Shqipërinë në vitin 2008 vetëm për shkak se Ministria e Sportit insistonte për të bërë auditim në FSHF. Shqipëria u kthye në UEFA e FIFA vetëm pasi Qeveria u detyrua të heq dorë nga ...

Gjilani del me një vendim pas barazimit me Prishtinën
Nesër pritet të mblidhet komiteti ekzekutiv i FFK-së, për të diskutuar rreth zhvillimeve të fundit në këtë federatë. Një gjë të tillë e ka konfirmuar edhe Eroll Salihu në një prononcim të shkurtër për KosovaPress. “Po ...
GazetaBlic | 03-Dec-2019 12:30
Nesër pritet të mblidhet komiteti ekzekutiv i FFK-së, për të diskutuar rreth zhvillimeve të fundit në këtë federatë. Një gjë të tillë e ka konfirmuar edhe Eroll Salihu në një prononcim të shkurtër për KosovaPress. “Po ...

FFK-ja pritet ta shkarkojë nesër Arianit Ahmetin
Pas zhvillimeve të fundit në futbollin kosovar, Federata e Futbollit e Kosovës e ka thirrur një mbledhje të Komitetit Ekzekutiv të saj për të mërkurën. Në këtë mbledhje pritet të shqyrtohet mundësia e shkarkimit të ...
EkonomiaOnline | 03-Dec-2019 12:03
Pas zhvillimeve të fundit në futbollin kosovar, Federata e Futbollit e Kosovës e ka thirrur një mbledhje të Komitetit Ekzekutiv të saj për të mërkurën. Në këtë mbledhje pritet të shqyrtohet mundësia e shkarkimit të ...

FFK-ja pritet ta shkarkojë nesër Arianit Ahmetin Pas zhvillimeve të fundit në futbollin kosovar,  media  mëson se Federata e Futbollit e Kosovës e ka thirrur një mbledhje të Komitetit Ekzekutiv të saj për të...
Pas zhvillimeve të fundit në futbollin kosovar, media mëson se Federata e Futbollit e Kosovës e ka thirrur një mbledhje të Komitetit Ekzekutiv të saj për të mërkurën. Në këtë mbledhje pritet të shqyrtohet mundësia e ...
Kosova Sot | 03-Dec-2019 11:53
Pas zhvillimeve të fundit në futbollin kosovar, media mëson se Federata e Futbollit e Kosovës e ka thirrur një mbledhje të Komitetit Ekzekutiv të saj për të mërkurën. Në këtë mbledhje pritet të shqyrtohet mundësia e ...

Eroll Salihu: Nesër mblidhet Komitetit Ekzekutiv i FFK’së, pritet të diskutohet për Arianit Ahmetin
Një gjë të tillë e ka konfirmuar edhe Eroll Salihu në një prononcim të shkurtër për KosovaPress. “Po është vendosur që nesër të mblidhet Komiteti Ekzekuti i Federatës së Futbollit të Kosovës”, tha shkurtimisht Salihu ...
Lajminet | 03-Dec-2019 11:34
Një gjë të tillë e ka konfirmuar edhe Eroll Salihu në një prononcim të shkurtër për KosovaPress. “Po është vendosur që nesër të mblidhet Komiteti Ekzekuti i Federatës së Futbollit të Kosovës”, tha shkurtimisht Salihu ...

Komiteti Ekzekutiv i FFK-së thërret mbledhje të jashtëzakonshme
Nesër pritet të mblidhet komiteti ekzekutiv i FFK-së, për të diskutuar rreth zhvillimeve të fundit në këtë federatë. Një gjë të tillë e ka konfirmuar edhe Eroll Salihu në një prononcim të shkurtër për KosovaPress. “Po ...
Indeks Online | 03-Dec-2019 11:31
Nesër pritet të mblidhet komiteti ekzekutiv i FFK-së, për të diskutuar rreth zhvillimeve të fundit në këtë federatë. Një gjë të tillë e ka konfirmuar edhe Eroll Salihu në një prononcim të shkurtër për KosovaPress. “Po ...

E konfirmon Eroll Salihu: Nesër mblidhet Komitetit Ekzekutiv i FFK’së, pritet të diskutohet për Arianit Ahmetin
Nesër pritet të mblidhet komiteti ekzekutiv i FFK-së, për të diskutuar rreth zhvillimeve të fundit në këtë federatë. Një gjë të tillë e ka konfirmuar edhe Eroll Salihu nw njw prononcim tw shkurtwr për KosovaPress. “Po ...
InFokusi | 03-Dec-2019 11:24
Nesër pritet të mblidhet komiteti ekzekutiv i FFK-së, për të diskutuar rreth zhvillimeve të fundit në këtë federatë. Një gjë të tillë e ka konfirmuar edhe Eroll Salihu nw njw prononcim tw shkurtwr për KosovaPress. “Po ...

FFK-ja pritet ta shkarkojë nesër Arianit Ahmetin
Pas zhvillimeve të fundit në futbollin kosovar, Gazeta Express mëson se Federata e Futbollit e Kosovës e ka thirrur një mbledhje të Komitetit Ekzekutiv të saj për të mërkurën. Në këtë mbledhje pritet të shqyrtohet ...
Gazeta Express | 03-Dec-2019 11:18
Pas zhvillimeve të fundit në futbollin kosovar, Gazeta Express mëson se Federata e Futbollit e Kosovës e ka thirrur një mbledhje të Komitetit Ekzekutiv të saj për të mërkurën. Në këtë mbledhje pritet të shqyrtohet ...

Situatë kaotike në FFK, rrezikohet dënimi nga UEFA dhe FIFA
Është krijuar një situatë kaotike në Kosovë, sa i takon zgjedhjeve për kreun e FFK-së, që i fitoi Agim Ademi. Një dokument është publikuar nga mediet kosovare, aty ku thuhet se ka pasur shkelje në zgjedhjet për kreun e ...
ABCNews | 02-Dec-2019 17:57
Është krijuar një situatë kaotike në Kosovë, sa i takon zgjedhjeve për kreun e FFK-së, që i fitoi Agim Ademi. Një dokument është publikuar nga mediet kosovare, aty ku thuhet se ka pasur shkelje në zgjedhjet për kreun e ...

Salihu: Nesër mblidhet Komitetit Ekzekutiv i FFK’së, pritet të diskutohet për Arianit Ahmetin
Nesër pritet të mblidhet komiteti ekzekutiv i FFK-së, për të diskutuar rreth zhvillimeve të fundit në këtë federatë. Një gjë të tillë e ka konfirmuar edhe Eroll Salihu në një prononcim të shkurtër për KosovaPress. “Po ...
Koha.net | 03-Dec-2019 11:14
Nesër pritet të mblidhet komiteti ekzekutiv i FFK-së, për të diskutuar rreth zhvillimeve të fundit në këtë federatë. Një gjë të tillë e ka konfirmuar edhe Eroll Salihu në një prononcim të shkurtër për KosovaPress. “Po ...

123
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved