ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 09/12/2019 11:11

Liga e Kombeve: UEFA bën këto ndryshime së fundi për edicionin e ri

Liga e Kombeve: UEFA bën këto ndryshime së fundi për edicionin e ri
Federata evropiane e futbollit ka vendosur që nga edicioni i ardhshëm të bëj ndryshime të mëdha në sistemin garues të Ligës së Kombeve. Edicioni 2020-21 do të filloj në shtator të vitit të ardhshëm. Kosova pasi vjet e ...
InFokusi | 03-Dec-2019 21:05
Federata evropiane e futbollit ka vendosur që nga edicioni i ardhshëm të bëj ndryshime të mëdha në sistemin garues të Ligës së Kombeve. Edicioni 2020-21 do të filloj në shtator të vitit të ardhshëm. Kosova pasi vjet e ...

Maqedonia U19 në Fazën Elite në grup me Spanjën, Belgjikën dhe Bullgarinë
Maqedonia U 19 në Fazën Elite të eliminatoreve për Kampionatin Europian të vitit 2020 që do të zhvillohet në Irlandën e Veriut do të luajë në grup me Spanjën, Belgjikën dhe Bullgarinë. Turneu i Fazës Elite të ...
InfoSport.mk | 03-Dec-2019 18:21
Maqedonia U 19 në Fazën Elite të eliminatoreve për Kampionatin Europian të vitit 2020 që do të zhvillohet në Irlandën e Veriut do të luajë në grup me Spanjën, Belgjikën dhe Bullgarinë. Turneu i Fazës Elite të ...

Ndryshimet drastike nga UEFA në Ligën e Kombeve, çka përfiton Kosova nga kjo?
Edicioni 2020-21 do të filloj në shtator të vitit të ardhshëm. Kosova pasi vjet e fitoi Ligën D, në stinorin e ri do të bëj gara në Ligën C, shkruan Indeksonline. Por me ndryshimet që UEFA planifikon të bëj, edhe ...
Lajminet | 03-Dec-2019 16:52
Edicioni 2020-21 do të filloj në shtator të vitit të ardhshëm. Kosova pasi vjet e fitoi Ligën D, në stinorin e ri do të bëj gara në Ligën C, shkruan Indeksonline. Por me ndryshimet që UEFA planifikon të bëj, edhe ...

Mici: Kam miq në Maqedoni, por dua që Kosova të kualifikohet
Pas shortit të 17-vjeçarëve është hedhur edhe ai i kualifikueseve të Kampionatit Europian të 19-vjeçarëve, që ka rezultuar më i pranueshëm për Shqipërinë dhe Kosovën. Kështu kuqezinjtë e rinj janë shortuar në Grupin 5, ...
GazetaBlic | 03-Dec-2019 16:03
Pas shortit të 17-vjeçarëve është hedhur edhe ai i kualifikueseve të Kampionatit Europian të 19-vjeçarëve, që ka rezultuar më i pranueshëm për Shqipërinë dhe Kosovën. Kështu kuqezinjtë e rinj janë shortuar në Grupin 5, ...

Mediumi serb: UEFA në panik, Kosova përballet me dy vështirësi në rast të kualifikimit në ‘Euro 2020’
Përveç shortit për Kampionatin Evropian të futbollit, ekzistojnë edhe disa shqetësime të tjera për shtëpinë më të madhe të futbollit evropian UEFA. Ndeshjet e Ligës së Kombeve zhvillohen në muajin mars dhe në......
Zeri | 03-Dec-2019 16:00
Përveç shortit për Kampionatin Evropian të futbollit, ekzistojnë edhe disa shqetësime të tjera për shtëpinë më të madhe të futbollit evropian UEFA. Ndeshjet e Ligës së Kombeve zhvillohen në muajin mars dhe në......

Shorti për Kampionatin Evropian, Kosova në grup me dy shtetet të cilat nuk na kanë njohur
Sot është hedhur shorti për ciklin eliminator të Kampionatin Evropian ‘Euro 2021’ për grupmoshat U-19. Edhe Përfaqësuesja e Kosovës U-21 i ka mësuar tashmë kundërshtarët e saj, raporton Zëri.info. Djelmoshat e Ramiz ...
Zeri | 03-Dec-2019 14:15
Sot është hedhur shorti për ciklin eliminator të Kampionatin Evropian ‘Euro 2021’ për grupmoshat U-19. Edhe Përfaqësuesja e Kosovës U-21 i ka mësuar tashmë kundërshtarët e saj, raporton Zëri.info. Djelmoshat e Ramiz ...

Ndryshime drastike në Ligën e Kombeve, çfarë do të përfitojë Kosova nga kjo?
Federata evropiane e futbollit ka vendosur që nga edicioni i ardhshëm të bëj ndryshime të mëdha në sistemin garues të Ligës së Kombeve. Edicioni 2020-21 do të filloj në shtator të vitit të ardhshëm. Kosova pasi vjet e ...
Indeks Online | 03-Dec-2019 14:01
Federata evropiane e futbollit ka vendosur që nga edicioni i ardhshëm të bëj ndryshime të mëdha në sistemin garues të Ligës së Kombeve. Edicioni 2020-21 do të filloj në shtator të vitit të ardhshëm. Kosova pasi vjet e ...

1 Kosova dhe Shqipëria U-19 mësojnë kundërshtarët në rrugën drejt Evropianit Pas ekipeve kombëtare U-17, edhe Kosova U-19 e Shqipëria U-19 i kanë mësuar kundërshtuar në rrugën drejt Kampionatin Evropian U-19, kualifikimet e së cilës do të zhvil
Pas ekipeve kombëtare U-17, edhe Kosova U-19 e Shqipëria U-19 i kanë mësuar kundërshtuar në rrugën drejt Kampionatin Evropian U-19, kualifikimet e së cilës do të zhvillohet në një format të ngjashëm me atë të Ligës së ...
Kosova Sot | 03-Dec-2019 14:01
Pas ekipeve kombëtare U-17, edhe Kosova U-19 e Shqipëria U-19 i kanë mësuar kundërshtuar në rrugën drejt Kampionatin Evropian U-19, kualifikimet e së cilës do të zhvillohet në një format të ngjashëm me atë të Ligës së ...

Kosova U19 mëson kundërshtarët në rrugën drejt Evropianit
Në Ligën C, Kosova është radhitur në grupin 1, ku do të përballet me Armeninë, Luksemburgun dhe Estoninë. Ndërkohë Shqipëria është në grupin 4, bashkë me Maltën dhe Moldavinë. The draw is made for Round 1 of the new ...
Lajminet | 03-Dec-2019 13:40
Në Ligën C, Kosova është radhitur në grupin 1, ku do të përballet me Armeninë, Luksemburgun dhe Estoninë. Ndërkohë Shqipëria është në grupin 4, bashkë me Maltën dhe Moldavinë. The draw is made for Round 1 of the new ...

Kosova dhe Shqipëria U-19 mësojnë kundërshtarët në rrugën drejt Evropianit
Pas ekipeve kombëtare U-17, edhe Kosova U-19 e Shqipëria U-19 i kanë mësuar kundërshtuar në rrugën drejt Kampionatin Evropian U-19, kualifikimet e së cilës do të zhvillohet në një format të ngjashëm me atë të Ligës së ...
Gazeta Express | 03-Dec-2019 13:33
Pas ekipeve kombëtare U-17, edhe Kosova U-19 e Shqipëria U-19 i kanë mësuar kundërshtuar në rrugën drejt Kampionatin Evropian U-19, kualifikimet e së cilës do të zhvillohet në një format të ngjashëm me atë të Ligës së ...

Euro 2022/ Shqipëria e Kosova në Ligën C, format i ri nga UEFA
Revolucion nga UEFA, që ka ndryshuar formatin për kualifikimin në Euro 2022 për 19-vjeçarë. Tashmë do të ketë tre Liga dhe Shqipëria e Kosova kanë mësuar sot rivalët e tyre. Kuqezinjtë ndeshen në ligën C me Maltën dhe ...
ABCNews | 03-Dec-2019 12:24
Revolucion nga UEFA, që ka ndryshuar formatin për kualifikimin në Euro 2022 për 19-vjeçarë. Tashmë do të ketë tre Liga dhe Shqipëria e Kosova kanë mësuar sot rivalët e tyre. Kuqezinjtë ndeshen në ligën C me Maltën dhe ...

Edhe Kosova U-19 mëson kundërshtarët në rrugëtimin drejt europianit
Grupmosha U-19 e Kosovës i ka mësuar kundërshtarët e vet. Kjo pasi sot është hedhur shorti nga UEFA. Dardanët janë në Grupin C1. Ata në kualifikimet për “EURO 2021/22” do të ketë punë me Armeninë, Luksemburgun dhe ...
Klan Kosova | 03-Dec-2019 13:12
Grupmosha U-19 e Kosovës i ka mësuar kundërshtarët e vet. Kjo pasi sot është hedhur shorti nga UEFA. Dardanët janë në Grupin C1. Ata në kualifikimet për “EURO 2021/22” do të ketë punë me Armeninë, Luksemburgun dhe ...

Euro 2021, Kosova U17 në grup me Çekinë e Malin e Zi
Hedhja e shortit u bë nga Marton Dardai, kapiteni i Gjermanisë në finalen e vitit 2019, i cili mori trofeun ‘Respect Fair Play’ në emër të ekipit nga Sekretari i Përgjithshëm i UEFA, Theodore Theodoridis. Kosova do të ...
Lajminet | 03-Dec-2019 12:55
Hedhja e shortit u bë nga Marton Dardai, kapiteni i Gjermanisë në finalen e vitit 2019, i cili mori trofeun ‘Respect Fair Play’ në emër të ekipit nga Sekretari i Përgjithshëm i UEFA, Theodore Theodoridis. Kosova do të ...

Hidhet shorti për përfaqësueset U19 të Kosovës e Shqipërisë
Pas shortit të 17-vjeçarëve është hedhur edhe ai i kualifikueseve të Kampionatit Europian të 19-vjeçarëve, që ka rezultuar më i pranueshëm për Shqipërinë dhe Kosovën. Kështu kuqezinjtë e rinj janë shortuar në Grupin 5, ...
Koha.net | 03-Dec-2019 12:33
Pas shortit të 17-vjeçarëve është hedhur edhe ai i kualifikueseve të Kampionatit Europian të 19-vjeçarëve, që ka rezultuar më i pranueshëm për Shqipërinë dhe Kosovën. Kështu kuqezinjtë e rinj janë shortuar në Grupin 5, ...

Hidhet shorti edhe për U19, ja kundërshtarët e Kosovës dhe Shqipërisë
Pas shortit të 17-vjeçarëve është hedhur edhe ai i kualifikueseve të Kampionatit Europian të 19-vjeçarëve, që ka rezultuar më i pranueshëm për Shqipërinë dhe Kosovën. Kështu kuqezinjtë e rinj janë shortuar në Grupin 5, ...
InFokusi | 03-Dec-2019 12:18
Pas shortit të 17-vjeçarëve është hedhur edhe ai i kualifikueseve të Kampionatit Europian të 19-vjeçarëve, që ka rezultuar më i pranueshëm për Shqipërinë dhe Kosovën. Kështu kuqezinjtë e rinj janë shortuar në Grupin 5, ...

Europiani 2021/ Shqipëria njeh kundërshtarët, “peshkon” Italinë
Në Nion të Zvicrës është hedhur shorti për kualifikueset e Kampionatit Europian 2021 për kombëtaren U-17 të Shqipërisë. Kuqezinjtë në këtë “Qualifying Round” janë shortuar në Grupin 2 sëbashku me Italinë, Slloveninë dhe ...
Lexo | 03-Dec-2019 12:01
Në Nion të Zvicrës është hedhur shorti për kualifikueset e Kampionatit Europian 2021 për kombëtaren U-17 të Shqipërisë. Kuqezinjtë në këtë “Qualifying Round” janë shortuar në Grupin 2 sëbashku me Italinë, Slloveninë dhe ...

EURO 2021/ Kosova “peshkon” Italinë, derbi për Shqipërinë U19
Shqipëria dhe Kosova për 19-vjeçarë kanë mësuar rivalët në raundin kualifikues për Euro 2021, që zhvillohet në Rumani. Dardanët, sikurse Shqipëria U17, do të kenë në grupin ku marrin pjesë Italinë. Sllovakia dhe Qipro ...
ABCNews | 03-Dec-2019 10:56
Shqipëria dhe Kosova për 19-vjeçarë kanë mësuar rivalët në raundin kualifikues për Euro 2021, që zhvillohet në Rumani. Dardanët, sikurse Shqipëria U17, do të kenë në grupin ku marrin pjesë Italinë. Sllovakia dhe Qipro ...

Kosova U-17 në një grup me Portugalinë, Çekinë dhe Malin e Zi
Kosova U-17 ka mësuar kundërshtarët e vet që do t’i ketë në grup për kualifikimet e EURO 2020/21, për grup moshat deri në 17 vjeç. Dardanët bëjnë pjesë në Grupin 6-të. Ashtu sikur edhe përfaqësuesja A, edhe U-17-shat do ...
EkonomiaOnline | 03-Dec-2019 11:58
Kosova U-17 ka mësuar kundërshtarët e vet që do t’i ketë në grup për kualifikimet e EURO 2020/21, për grup moshat deri në 17 vjeç. Dardanët bëjnë pjesë në Grupin 6-të. Ashtu sikur edhe përfaqësuesja A, edhe U-17-shat do ...

Hidhet shorti edhe për U19, ja kundërshtarët e Kosovës dhe Shqipërisë
Pas shortit të 17-vjeçarëve është hedhur edhe ai i kualifikueseve të Kampionatit Europian të 19-vjeçarëve, që ka rezultuar më i pranueshëm për Shqipërinë dhe Kosovën.
Kosova Press | 03-Dec-2019 11:56
Pas shortit të 17-vjeçarëve është hedhur edhe ai i kualifikueseve të Kampionatit Europian të 19-vjeçarëve, që ka rezultuar më i pranueshëm për Shqipërinë dhe Kosovën.

Euro 2021/ Shqipëria U17 në grup me Italinë, short i vështirë për Kosovën
Shqipëria U17 dhe Kosova U19 kanë mësuar rivalët në kualifikueset e Euro 2021 për 17-vjeçarë. Kuqezinjtë e drejtuar nga Elvin Beqiri do të jenë në grupin 2 me Italinë, Slloveninë dhe Rumaninë. Short i vështirë për ...
ABCNews | 03-Dec-2019 10:08
Shqipëria U17 dhe Kosova U19 kanë mësuar rivalët në kualifikueset e Euro 2021 për 17-vjeçarë. Kuqezinjtë e drejtuar nga Elvin Beqiri do të jenë në grupin 2 me Italinë, Slloveninë dhe Rumaninë. Short i vështirë për ...

12
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved