ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 25/05/2020 21:39

Vazhdojnë paslëkunjdet, ja sa ishte magnituda dhe epiqendra e lëkundjeve të fundit

Vazhdojnë paslëkunjdet, ja sa ishte magnituda dhe epiqendra e lëkundjeve të fundit
Vazhdojnë paslëkundjet pas tërmetit të fuqishëm të 26 nëntorit.
Top Channel | 03-Dec-2019 00:45
Vazhdojnë paslëkundjet pas tërmetit të fuqishëm të 26 nëntorit.

Aktivistja Edlira Gjoni: Në atë fshat nuk janë ofruar ndihma, midis tyre është një foshnje pesë muajshe
Që mëngjesin e 26 nëntorit kur Shqipëria u prek nga tërmeti i fuqishëm me magnitutë 6.4 të shkallës Rihter.
Top Channel | 02-Dec-2019 19:37
Që mëngjesin e 26 nëntorit kur Shqipëria u prek nga tërmeti i fuqishëm me magnitutë 6.4 të shkallës Rihter.

Regjistrohet sërish tërmet në Shqipëri, zhvendoset epiqendra
Një tjetër tërmet ka rënë pak më parë në Shqipëri dhe tashmë epiqendra është zhvendosur nga Durrësi në Vorë. Ai ka qenë i një magnitude 3,7 rihter. Lëkundjet e tij janë ndjerë edhe në Tiranë.
GazetaTema | 02-Dec-2019 18:04
Një tjetër tërmet ka rënë pak më parë në Shqipëri dhe tashmë epiqendra është zhvendosur nga Durrësi në Vorë. Ai ka qenë i një magnitude 3,7 rihter. Lëkundjet e tij janë ndjerë edhe në Tiranë.

Tjetër tërmet lëkund vendin
Sipas Qendres Evropiane te Termeteve, lekundja ka qene me magnitude 4.2 te shkalles Rihter dhe eshte lokalizuar 25 kilometra ne veri-perendim te Tiranes dhe 10 kilometra ne veri-perendim te Vores.
ikub.al | 02-Dec-2019 09:48
Sipas Qendres Evropiane te Termeteve, lekundja ka qene me magnitude 4.2 te shkalles Rihter dhe eshte lokalizuar 25 kilometra ne veri-perendim te Tiranes dhe 10 kilometra ne veri-perendim te Vores.

1376 tërmete në pak ditë/ Ekspertët: Lëkundjet po ulen ndjeshëm
Ministria e Mbrojtjes bëri te ditur se që nga data 26 nentor, Shqipërine e kanë goditur në total 1376 termete. Një pjesë e tyre kanë qenë me magnitudë mbi 4 të shkallës rihter. Vetem mengjesin e kesaj te hene, qendrat e ...
VizionPlus | 02-Dec-2019 12:09
Ministria e Mbrojtjes bëri te ditur se që nga data 26 nentor, Shqipërine e kanë goditur në total 1376 termete. Një pjesë e tyre kanë qenë me magnitudë mbi 4 të shkallës rihter. Vetem mengjesin e kesaj te hene, qendrat e ...

Të tjera lëkundje tërmeti në Tiranë e Durrës
Në orën 09:26 të ditës së hënë janë ndjerë të tjera lëkundje tërmeti në Durrës dhe Tiranë. Magnituda e lëkundjeve të fundit ishte 4,2 e shkallës Rihter, epiqendra 32 km larg Tiranës dhe thellësia 5 km.
GazetaTema | 02-Dec-2019 09:41
Në orën 09:26 të ditës së hënë janë ndjerë të tjera lëkundje tërmeti në Durrës dhe Tiranë. Magnituda e lëkundjeve të fundit ishte 4,2 e shkallës Rihter, epiqendra 32 km larg Tiranës dhe thellësia 5 km.

Pas tërmetit të 26 nëntorit janë regjistruar 1376 lëkundje
Një lëkundje e re sizmike u regjistrua mëngjesin e sotëm. Lëkundja është ndjerë jo pak, duke krijuar panik te qytetarët. Sipas Qendrës Evropiane të Tërmeteve, lëkundja ka qenë me magnitudë 4.2 të shkallës Rihter dhe me ...
Telegraf | 02-Dec-2019 10:27
Një lëkundje e re sizmike u regjistrua mëngjesin e sotëm. Lëkundja është ndjerë jo pak, duke krijuar panik te qytetarët. Sipas Qendrës Evropiane të Tërmeteve, lëkundja ka qenë me magnitudë 4.2 të shkallës Rihter dhe me ...

Lajmi fundit/ Tërmet 4.3 ballë në orën 09:26
Tjetër lëkundje tërmeti është ndier në vend. Lëkundja ka qenë me magnitudë 4.2 të shkalëls rihter dhe është ndier rreth orës 09:26 me thellësi 5 km. Epiqendra ka qenë në veriperëndim të Vorës.
VizionPlus | 02-Dec-2019 09:49
Tjetër lëkundje tërmeti është ndier në vend. Lëkundja ka qenë me magnitudë 4.2 të shkalëls rihter dhe është ndier rreth orës 09:26 me thellësi 5 km. Epiqendra ka qenë në veriperëndim të Vorës.

Regjistrohet edhe një tërmet në Shqipëri
Një tjetër tërmet ka rënë pak para orës 18:00 në Shqipëri dhe tashmë epiqendra është zhvendosur nga Durrësi në Vorë. Ai ka qenë i një magnitude 3,7 Rihter. Lëkundjet e tij janë ndjerë edhe në Tiranë. /tch/
Telegrafi | 02-Dec-2019 18:39
Një tjetër tërmet ka rënë pak para orës 18:00 në Shqipëri dhe tashmë epiqendra është zhvendosur nga Durrësi në Vorë. Ai ka qenë i një magnitude 3,7 Rihter. Lëkundjet e tij janë ndjerë edhe në Tiranë. /tch/

Tërmeti/ Eksperti thirrje qytetarëve: Mos flini më nëpër makina, s’do kemi kurrë fatin e Japonisë!
Inxhinieri Agim Seranaj iu bëri thirrje të gjithë qytetarëve të mos flenë më nëpër makina nga frika e tërmeteve. I ftuar në rubrikën “Opinion”, në News24 , inxhinieri deklaroi se pasgoditjet për një tërmet me magnitudë ...
BalkanWeb | 01-Dec-2019 19:19
Inxhinieri Agim Seranaj iu bëri thirrje të gjithë qytetarëve të mos flenë më nëpër makina nga frika e tërmeteve. I ftuar në rubrikën “Opinion”, në News24 , inxhinieri deklaroi se pasgoditjet për një tërmet me magnitudë ...

Shënohen sërish lëkundje të forta sizmike, regjistrohet tërmet 3.6 ballë
Toka shqiptare nuk gjen qetësi! Një tjetër lëkundje është regjistruar pak minuta më parë, duke shtuar panikun te qytetarët. Tërmeti ka qenë me magnitudë 3.6 të shkallës Rihter, me epiqendër në Detin Adriatik, 28 ...
GazetaTema | 01-Dec-2019 19:31
Toka shqiptare nuk gjen qetësi! Një tjetër lëkundje është regjistruar pak minuta më parë, duke shtuar panikun te qytetarët. Tërmeti ka qenë me magnitudë 3.6 të shkallës Rihter, me epiqendër në Detin Adriatik, 28 ...

Numërohen 1376 lëkundje tërmeti, 5 vetëm mëngjesin e sotëm
Një lëkundje e re sizmike u regjistrua mëngjesin e sotëm. Lëkundja është ndjerë jo pak, duke krijuar panik te qytetarët. Sipas Qendrës Evropiane të Tërmeteve, lëkundja ka qenë me magnitudë 4.2 të shkallës Rihter dhe me ...
Lapsi | 02-Dec-2019 10:50
Një lëkundje e re sizmike u regjistrua mëngjesin e sotëm. Lëkundja është ndjerë jo pak, duke krijuar panik te qytetarët. Sipas Qendrës Evropiane të Tërmeteve, lëkundja ka qenë me magnitudë 4.2 të shkallës Rihter dhe me ...

Tjetër tërmet në afërsi të Tiranës
Një tjetër lëkundje tërmeti ka ndodhur në afërsi të Tiranës në orën 9 e 26 minuta. Mësohet se tërmeti ka qenë më magnitudë 4.2 të shkallës Rihter. Po ashtu, sipas EMSC, bëhet e ditur se epiqendra e tërmetit ishte në ...
Telegrafi | 02-Dec-2019 09:40
Një tjetër lëkundje tërmeti ka ndodhur në afërsi të Tiranës në orën 9 e 26 minuta. Mësohet se tërmeti ka qenë më magnitudë 4.2 të shkallës Rihter. Po ashtu, sipas EMSC, bëhet e ditur se epiqendra e tërmetit ishte në ...

Lëkundje tjetër tërmeti 4.4 ballë, me epiqendër 26 km nga Tirana
Një tjetër goditje tërmeti është rregjistruar 26 km në VP të Tiranës në ora 00.23. Tërmeti ka pasur fuqi 4.4 ballë dhe nuk është ndjerë thuajse fare nga banorët e Tiranës. Është ndjerë pak në Durrës, Vorë, Fushkrujë e ...
Ina-Online | 03-Dec-2019 00:58
Një tjetër goditje tërmeti është rregjistruar 26 km në VP të Tiranës në ora 00.23. Tërmeti ka pasur fuqi 4.4 ballë dhe nuk është ndjerë thuajse fare nga banorët e Tiranës. Është ndjerë pak në Durrës, Vorë, Fushkrujë e ...

Sizmologu: Nga e shtuna do te verejme qetesimin e situates
Sizmologu Llambro Duni tha se vëmë re një qetësim të pasgoditjeve. “Më duhet ta konfirmoj këtë. Kemi vënë re që nga e shtuna në darkë që kemi një qetësim të psgoditjeve dhe kemi nga një tërmet të shkallës 4.5 dhe 4.4 të ...
Lajmi i Fundit | 02-Dec-2019 22:56
Sizmologu Llambro Duni tha se vëmë re një qetësim të pasgoditjeve. “Më duhet ta konfirmoj këtë. Kemi vënë re që nga e shtuna në darkë që kemi një qetësim të psgoditjeve dhe kemi nga një tërmet të shkallës 4.5 dhe 4.4 të ...

Sizmologu qetëson shqiptarët: Pasgoditjet po shuhen, nuk shkaktojnë dëmtime
Sizmologu Rrapo Ormeni, në një lidhje telefonike me A2, siguroi qytetarët se lëkundjet që janë ndjerë mbrëmjen e djeshme dhe mëngjesin e sotëm janë normale dhe se nuk ka asgjë për t’u shqetësuar. “Pas tërmetit të ...
GazetaTema | 01-Dec-2019 15:30
Sizmologu Rrapo Ormeni, në një lidhje telefonike me A2, siguroi qytetarët se lëkundjet që janë ndjerë mbrëmjen e djeshme dhe mëngjesin e sotëm janë normale dhe se nuk ka asgjë për t’u shqetësuar. “Pas tërmetit të ...

Tjetër tërmet në Shqipëri, zhvendoset epiqendra
Një tjetër tërmet ka rënë në Shqipëri dhe tashmë epiqendra është zhvendosur nga Durrësi në Vorë. Ai ka qenë i një magnitude 3,7 rihter. Lëkundjet e tij janë ndjerë edhe në Tiranë. Lëkundjet e tij janë ndjerë edhe në ...
EkonomiaOnline | 02-Dec-2019 19:16
Një tjetër tërmet ka rënë në Shqipëri dhe tashmë epiqendra është zhvendosur nga Durrësi në Vorë. Ai ka qenë i një magnitude 3,7 rihter. Lëkundjet e tij janë ndjerë edhe në Tiranë. Lëkundjet e tij janë ndjerë edhe në ...

Tjetër tërmet në Shqipëri, zhvendoset epiqendra
Një tjetër tërmet ka rënë në Shqipëri dhe tashmë epiqendra është zhvendosur nga Durrësi në Vorë. Ai ka qenë i një magnitude 3,7 rihter. Lëkundjet e tij janë ndjerë edhe në Tiranë.
Gazeta Observer | 02-Dec-2019 19:05
Një tjetër tërmet ka rënë në Shqipëri dhe tashmë epiqendra është zhvendosur nga Durrësi në Vorë. Ai ka qenë i një magnitude 3,7 rihter. Lëkundjet e tij janë ndjerë edhe në Tiranë.

Lëkundet sërish toka, forca dhe ku ishte epiqendra
Një tjetër lëkundje tërmeti është ndjerë pak minuta më parë në Shqipëri. Lëkundja ka qenë relativisht e fortë. Sipas IGJEUM tërmeti ishte i magnitudës 4.4 të shkallës Richter me epiqendër Fushë Krujën. Thellësia ka qenë ...
ABCNews | 02-Dec-2019 09:33
Një tjetër lëkundje tërmeti është ndjerë pak minuta më parë në Shqipëri. Lëkundja ka qenë relativisht e fortë. Sipas IGJEUM tërmeti ishte i magnitudës 4.4 të shkallës Richter me epiqendër Fushë Krujën. Thellësia ka qenë ...

Tjetër tërmet në Shqipëri, zhvendoset epiqendra
Një tjetër tërmet ka rënë pak më parë në Shqipëri dhe tashmë epiqendra është zhvendosur nga Durrësi në Vorë. Ai ka qenë i një magnitude 3,7 rihter. Lëkundjet e tij janë ndjerë edhe në......
Zeri | 02-Dec-2019 18:51
Një tjetër tërmet ka rënë pak më parë në Shqipëri dhe tashmë epiqendra është zhvendosur nga Durrësi në Vorë. Ai ka qenë i një magnitude 3,7 rihter. Lëkundjet e tij janë ndjerë edhe në......

123...>>
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved