ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 09/12/2019 10:27

Lëkundje tjetër tërmeti 4.4 ballë, me epiqendër 26 km nga Tirana

Lëkundje tjetër tërmeti 4.4 ballë, me epiqendër 26 km nga Tirana
Një tjetër goditje tërmeti është rregjistruar 26 km në VP të Tiranës në ora 00.23. Tërmeti ka pasur fuqi 4.4 ballë dhe nuk është ndjerë thuajse fare nga banorët e Tiranës. Është ndjerë pak në Durrës, Vorë, Fushkrujë e ...
Ina-Online | 03-Dec-2019 00:58
Një tjetër goditje tërmeti është rregjistruar 26 km në VP të Tiranës në ora 00.23. Tërmeti ka pasur fuqi 4.4 ballë dhe nuk është ndjerë thuajse fare nga banorët e Tiranës. Është ndjerë pak në Durrës, Vorë, Fushkrujë e ...

Vazhdojnë paslëkunjdet, ja sa ishte magnituda dhe epiqendra e lëkundjeve të fundit
Vazhdojnë paslëkundjet pas tërmetit të fuqishëm të 26 nëntorit.
Top Channel | 03-Dec-2019 00:45
Vazhdojnë paslëkundjet pas tërmetit të fuqishëm të 26 nëntorit.

Sizmologu: Nga e shtuna do te verejme qetesimin e situates
Sizmologu Llambro Duni tha se vëmë re një qetësim të pasgoditjeve. “Më duhet ta konfirmoj këtë. Kemi vënë re që nga e shtuna në darkë që kemi një qetësim të psgoditjeve dhe kemi nga një tërmet të shkallës 4.5 dhe 4.4 të ...
Lajmi i Fundit | 02-Dec-2019 22:56
Sizmologu Llambro Duni tha se vëmë re një qetësim të pasgoditjeve. “Më duhet ta konfirmoj këtë. Kemi vënë re që nga e shtuna në darkë që kemi një qetësim të psgoditjeve dhe kemi nga një tërmet të shkallës 4.5 dhe 4.4 të ...

Aktivistja Edlira Gjoni: Në atë fshat nuk janë ofruar ndihma, midis tyre është një foshnje pesë muajshe
Që mëngjesin e 26 nëntorit kur Shqipëria u prek nga tërmeti i fuqishëm me magnitutë 6.4 të shkallës Rihter.
Top Channel | 02-Dec-2019 19:37
Që mëngjesin e 26 nëntorit kur Shqipëria u prek nga tërmeti i fuqishëm me magnitutë 6.4 të shkallës Rihter.

Tjetër tërmet në Shqipëri, zhvendoset epiqendra
Një tjetër tërmet ka rënë në Shqipëri dhe tashmë epiqendra është zhvendosur nga Durrësi në Vorë. Ai ka qenë i një magnitude 3,7 rihter. Lëkundjet e tij janë ndjerë edhe në Tiranë. Lëkundjet e tij janë ndjerë edhe në ...
EkonomiaOnline | 02-Dec-2019 19:16
Një tjetër tërmet ka rënë në Shqipëri dhe tashmë epiqendra është zhvendosur nga Durrësi në Vorë. Ai ka qenë i një magnitude 3,7 rihter. Lëkundjet e tij janë ndjerë edhe në Tiranë. Lëkundjet e tij janë ndjerë edhe në ...

Tjetër tërmet në Shqipëri, zhvendoset epiqendra
Një tjetër tërmet ka rënë në Shqipëri dhe tashmë epiqendra është zhvendosur nga Durrësi në Vorë. Ai ka qenë i një magnitude 3,7 rihter. Lëkundjet e tij janë ndjerë edhe në Tiranë.
Gazeta Observer | 02-Dec-2019 19:05
Një tjetër tërmet ka rënë në Shqipëri dhe tashmë epiqendra është zhvendosur nga Durrësi në Vorë. Ai ka qenë i një magnitude 3,7 rihter. Lëkundjet e tij janë ndjerë edhe në Tiranë.

Regjistrohet sërish tërmet në Shqipëri, zhvendoset epiqendra
Një tjetër tërmet ka rënë pak më parë në Shqipëri dhe tashmë epiqendra është zhvendosur nga Durrësi në Vorë. Ai ka qenë i një magnitude 3,7 rihter. Lëkundjet e tij janë ndjerë edhe në Tiranë.
GazetaTema | 02-Dec-2019 18:04
Një tjetër tërmet ka rënë pak më parë në Shqipëri dhe tashmë epiqendra është zhvendosur nga Durrësi në Vorë. Ai ka qenë i një magnitude 3,7 rihter. Lëkundjet e tij janë ndjerë edhe në Tiranë.

Tjetër tërmet në Shqipëri, zhvendoset epiqendra
Një tjetër tërmet ka rënë pak më parë në Shqipëri dhe tashmë epiqendra është zhvendosur nga Durrësi në Vorë. Ai ka qenë i një magnitude 3,7 rihter. Lëkundjet e tij janë ndjerë edhe në......
Zeri | 02-Dec-2019 18:51
Një tjetër tërmet ka rënë pak më parë në Shqipëri dhe tashmë epiqendra është zhvendosur nga Durrësi në Vorë. Ai ka qenë i një magnitude 3,7 rihter. Lëkundjet e tij janë ndjerë edhe në......

Regjistrohet edhe një tërmet në Shqipëri
Një tjetër tërmet ka rënë pak para orës 18:00 në Shqipëri dhe tashmë epiqendra është zhvendosur nga Durrësi në Vorë. Ai ka qenë i një magnitude 3,7 Rihter. Lëkundjet e tij janë ndjerë edhe në Tiranë. /tch/
Telegrafi | 02-Dec-2019 18:39
Një tjetër tërmet ka rënë pak para orës 18:00 në Shqipëri dhe tashmë epiqendra është zhvendosur nga Durrësi në Vorë. Ai ka qenë i një magnitude 3,7 Rihter. Lëkundjet e tij janë ndjerë edhe në Tiranë. /tch/

TËRMETI I TMERRSHËM. Kujtime të trishta, dhimbje që do zgjasë përgjithmonë (FOTO)
Është konsideruar si një nga tërmetet më të fuqishme ai që preku Shqipërinë mëngjesin e 26 nëntorit. Tërmeti me magnitudë 6.4 ballë, i shkallës Rihter, deri më tani ka marrë jetën e mbi 50 personave dhe qindra të tjerë ...
Koha.mk | 02-Dec-2019 18:48
Është konsideruar si një nga tërmetet më të fuqishme ai që preku Shqipërinë mëngjesin e 26 nëntorit. Tërmeti me magnitudë 6.4 ballë, i shkallës Rihter, deri më tani ka marrë jetën e mbi 50 personave dhe qindra të tjerë ...

1376 tërmete në pak ditë/ Ekspertët: Lëkundjet po ulen ndjeshëm
Ministria e Mbrojtjes bëri te ditur se që nga data 26 nentor, Shqipërine e kanë goditur në total 1376 termete. Një pjesë e tyre kanë qenë me magnitudë mbi 4 të shkallës rihter. Vetem mengjesin e kesaj te hene, qendrat e ...
VizionPlus | 02-Dec-2019 12:09
Ministria e Mbrojtjes bëri te ditur se që nga data 26 nentor, Shqipërine e kanë goditur në total 1376 termete. Një pjesë e tyre kanë qenë me magnitudë mbi 4 të shkallës rihter. Vetem mengjesin e kesaj te hene, qendrat e ...

Tjetër tërmet lëkund vendin
Sipas Qendres Evropiane te Termeteve, lekundja ka qene me magnitude 4.2 te shkalles Rihter dhe eshte lokalizuar 25 kilometra ne veri-perendim te Tiranes dhe 10 kilometra ne veri-perendim te Vores.
ikub.al | 02-Dec-2019 09:48
Sipas Qendres Evropiane te Termeteve, lekundja ka qene me magnitude 4.2 te shkalles Rihter dhe eshte lokalizuar 25 kilometra ne veri-perendim te Tiranes dhe 10 kilometra ne veri-perendim te Vores.

Tjetër tërmet në Shqipëri, zhvendoset epiqendra
Ai ka qenë i një magnitude 3,7 rihter. Lëkundjet e tij janë ndjerë edhe në Tiranë.
Lajminet | 02-Dec-2019 18:42
Ai ka qenë i një magnitude 3,7 rihter. Lëkundjet e tij janë ndjerë edhe në Tiranë.

Sizmologu: Pasgoditjet do të vijojnë, nuk ka vend për panik
Keshtu deklaron sizmologu Rrapo Ormeni. Ne nje lidhje telefonike per "News24" Ormeni dha mesazhin e qarte per qytetaret, te cilet vijojne te jene te mberthyer nga paniku dhe kane braktisur banesat e tyre. “Mbreme pati ...
ikub.al | 01-Dec-2019 12:34
Keshtu deklaron sizmologu Rrapo Ormeni. Ne nje lidhje telefonike per "News24" Ormeni dha mesazhin e qarte per qytetaret, te cilet vijojne te jene te mberthyer nga paniku dhe kane braktisur banesat e tyre. “Mbreme pati ...

Pas tërmetit të 26 nëntorit janë regjistruar 1376 lëkundje
Një lëkundje e re sizmike u regjistrua mëngjesin e sotëm. Lëkundja është ndjerë jo pak, duke krijuar panik te qytetarët. Sipas Qendrës Evropiane të Tërmeteve, lëkundja ka qenë me magnitudë 4.2 të shkallës Rihter dhe me ...
Telegraf | 02-Dec-2019 10:27
Një lëkundje e re sizmike u regjistrua mëngjesin e sotëm. Lëkundja është ndjerë jo pak, duke krijuar panik te qytetarët. Sipas Qendrës Evropiane të Tërmeteve, lëkundja ka qenë me magnitudë 4.2 të shkallës Rihter dhe me ...

Të tjera lëkundje tërmeti në Tiranë e Durrës
Në orën 09:26 të ditës së hënë janë ndjerë të tjera lëkundje tërmeti në Durrës dhe Tiranë. Magnituda e lëkundjeve të fundit ishte 4,2 e shkallës Rihter, epiqendra 32 km larg Tiranës dhe thellësia 5 km.
GazetaTema | 02-Dec-2019 09:41
Në orën 09:26 të ditës së hënë janë ndjerë të tjera lëkundje tërmeti në Durrës dhe Tiranë. Magnituda e lëkundjeve të fundit ishte 4,2 e shkallës Rihter, epiqendra 32 km larg Tiranës dhe thellësia 5 km.

Tërmeti/ Eksperti thirrje qytetarëve: Mos flini më nëpër makina, s’do kemi kurrë fatin e Japonisë!
Inxhinieri Agim Seranaj iu bëri thirrje të gjithë qytetarëve të mos flenë më nëpër makina nga frika e tërmeteve. I ftuar në rubrikën “Opinion”, në News24 , inxhinieri deklaroi se pasgoditjet për një tërmet me magnitudë ...
BalkanWeb | 01-Dec-2019 19:19
Inxhinieri Agim Seranaj iu bëri thirrje të gjithë qytetarëve të mos flenë më nëpër makina nga frika e tërmeteve. I ftuar në rubrikën “Opinion”, në News24 , inxhinieri deklaroi se pasgoditjet për një tërmet me magnitudë ...

Tjetër tërmet në Shqipëri, zhvendoset epiqendra
Një tjetër tërmet ka rënë pak më parë në Shqipëri dhe tashmë epiqendra është zhvendosur nga Durrësi në Vorë. Ai ka qenë i një magnitude 3,7 rihter. Lëkundjet e tij janë ndjerë edhe në Tiranë.
Klan Kosova | 02-Dec-2019 18:36
Një tjetër tërmet ka rënë pak më parë në Shqipëri dhe tashmë epiqendra është zhvendosur nga Durrësi në Vorë. Ai ka qenë i një magnitude 3,7 rihter. Lëkundjet e tij janë ndjerë edhe në Tiranë.

Tjetër tërmet në Durrës, banorët dalin nga ndërtesat
Një tjetër tërmet ka goditur pak minuta më parë me magnitudë 4.0, me epiqendër në Durrës, në 10 km thellësi.
Top Channel | 01-Dec-2019 12:52
Një tjetër tërmet ka goditur pak minuta më parë me magnitudë 4.0, me epiqendër në Durrës, në 10 km thellësi.

Tiranë/ Largohen banorët nga frika e tërmeteve
Qyteti i Tiranës duket i përgjumur mëngjesin e kësaj të diele dhe zyrtarisht kemi hyrë në muajin dhjetor, muaji i festave.
Top Channel | 01-Dec-2019 11:41
Qyteti i Tiranës duket i përgjumur mëngjesin e kësaj të diele dhe zyrtarisht kemi hyrë në muajin dhjetor, muaji i festave.

123...>>
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved