ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 09/12/2019 10:47

Lëkundje tjetër tërmeti 26 km në NW të Tiranës, amplituda 4.4 ballë

Lëkundje tjetër tërmeti 26 km në NW të Tiranës, amplituda 4.4 ballë
Postuar: 03/12/2019 - 00:42 Një tjetër goditje tërmeti është rregjistruar 26 km në VP të Tiranës në ora 00.23. Tërmeti ka pasur fuqi 4.4 ballë dhe nuk është ndjerë thuajse fare nga banorët e Tiranës. Është ndjerë pak në ...
Sot.Al | 03-Dec-2019 00:43
Postuar: 03/12/2019 - 00:42 Një tjetër goditje tërmeti është rregjistruar 26 km në VP të Tiranës në ora 00.23. Tërmeti ka pasur fuqi 4.4 ballë dhe nuk është ndjerë thuajse fare nga banorët e Tiranës. Është ndjerë pak në ...

"Kjo është vrasje", ish-kreu i Emergjencave Civile hedh akuzat e rënda live në studio
Postuar: 02/12/2019 - 23:49 Ish-kreu i Emergjencave Civile, Shemsi Prenci tha se pallatit në Thumanë, nën gërmadhat e të cilit humbën jetën 9 persona, ishte shpallur i pabanueshëm, por nuk i ishte vënë shiriti ndalohet ...
Sot.Al | 02-Dec-2019 23:52
Postuar: 02/12/2019 - 23:49 Ish-kreu i Emergjencave Civile, Shemsi Prenci tha se pallatit në Thumanë, nën gërmadhat e të cilit humbën jetën 9 persona, ishte shpallur i pabanueshëm, por nuk i ishte vënë shiriti ndalohet ...

Zjarrfikësi tregon momentet e fundit të Dienës me të bijën: S’kam për ta harruar gjithë jetën atë skenë. E mbronte me trup, gërmova me thonj…
Postuar: 02/12/2019 - 23:45 51 persona të vdekur, 913 të plagosur dhe 47 të shpëtuar, ky është bilanci tragjik i tërmetit. Momente dramatike, gati si skenat e filmave janë ato që ka përjetuar Irjat Matraku, komandat i ...
Sot.Al | 02-Dec-2019 23:48
Postuar: 02/12/2019 - 23:45 51 persona të vdekur, 913 të plagosur dhe 47 të shpëtuar, ky është bilanci tragjik i tërmetit. Momente dramatike, gati si skenat e filmave janë ato që ka përjetuar Irjat Matraku, komandat i ...

Modelja Anxhela Martini zbulon shumën e dhuruar për të prekurit nga tërmeti
Postuar: 02/12/2019 - 23:25 Modelja Anxhela Martini dhuron 30 mijë euro për të prekurit nga tërmeti. Martini tha: “Tragjeditë qenkan më të dhimbshme kur flasin gjuhën tënde…dhe e vetmja gjë për të cilën lutem këto ditë ...
Sot.Al | 02-Dec-2019 23:28
Postuar: 02/12/2019 - 23:25 Modelja Anxhela Martini dhuron 30 mijë euro për të prekurit nga tërmeti. Martini tha: “Tragjeditë qenkan më të dhimbshme kur flasin gjuhën tënde…dhe e vetmja gjë për të cilën lutem këto ditë ...

Rrëfehet Blendi Klosi: Në shtëpinë time ka plasaritje, nusja ime nuk e fut vajzën por unë aty rri
Postuar: 02/12/2019 - 23:11 Ministri i Turizmit dhe Mjedisit Blendi Klosi tha se ka ndenjhur shumë orë në një nga ndërtesat e prishura. Ai tha se në shtëpinë e tij ka plasaritje. Klosi tha: “Kam ndenjur shumë orë në një ...
Sot.Al | 02-Dec-2019 23:13
Postuar: 02/12/2019 - 23:11 Ministri i Turizmit dhe Mjedisit Blendi Klosi tha se ka ndenjhur shumë orë në një nga ndërtesat e prishura. Ai tha se në shtëpinë e tij ka plasaritje. Klosi tha: “Kam ndenjur shumë orë në një ...

Pse tërmeti i 26 nëntorit ishte më i frikshmi? Përgjigjet sizmologu Rrapo Ormeni
Postuar: 02/12/2019 - 23:00 Sizmologu Rrapo Ormeni shpjegoi përse tërmeti i 26 nëntorit ishte më i frikshmi megjithëse ai nuk është më i forti i regjistruar në Shqipëri. “Tërmeti më i fortë i regjistruar është ai i ...
Sot.Al | 02-Dec-2019 23:03
Postuar: 02/12/2019 - 23:00 Sizmologu Rrapo Ormeni shpjegoi përse tërmeti i 26 nëntorit ishte më i frikshmi megjithëse ai nuk është më i forti i regjistruar në Shqipëri. “Tërmeti më i fortë i regjistruar është ai i ...

"Duhet të hetohen për vrasje", Spartak Ngjela tregon se çfarë i ka kërkuar FBI-së
Postuar: 02/12/2019 - 22:49 Avokati Spartak Ngjela tha se i ka kërkuar FBI-së hetim për atë që ai e quan mafia e ndërtimit. Korrupsioni është i lidhur me ndërtimet. Unë kam kërkuar aleatëve tanë SHBA-së të hetojë ...
Sot.Al | 02-Dec-2019 22:51
Postuar: 02/12/2019 - 22:49 Avokati Spartak Ngjela tha se i ka kërkuar FBI-së hetim për atë që ai e quan mafia e ndërtimit. Korrupsioni është i lidhur me ndërtimet. Unë kam kërkuar aleatëve tanë SHBA-së të hetojë ...

Edhe shtëpia e ministrit e prekur nga tërmeti: Ka plasaritje, nusja ime nuk e fut vajzën brenda
Postuar: 02/12/2019 - 22:44 Ministri i Turizmit dhe Mjedisit Blendi Klosi ka rrëfyer se dhe në shtëpinë e tij ka pasur plasaritje por se kjo nuk është e rrezikshme. Duke folur në “Real Story” për tërmetet dhe dëmtimet ...
Sot.Al | 02-Dec-2019 22:47
Postuar: 02/12/2019 - 22:44 Ministri i Turizmit dhe Mjedisit Blendi Klosi ka rrëfyer se dhe në shtëpinë e tij ka pasur plasaritje por se kjo nuk është e rrezikshme. Duke folur në “Real Story” për tërmetet dhe dëmtimet ...

Ministri i Rames: Shtepia ime u plasarit, gruja ka frike por une aty rri
Ministri i Turizmit dhe Mjedisit Blendi Klosi ka rrëfyer se dhe në shtëpinë e tij ka pasur plasaritje por se kjo nuk është e rrezikshme. Duke folur në “Real Story” në News24 për tërmetet dhe dëmtimet në objekte, Klosi ...
Lajmi i Fundit | 02-Dec-2019 22:44
Ministri i Turizmit dhe Mjedisit Blendi Klosi ka rrëfyer se dhe në shtëpinë e tij ka pasur plasaritje por se kjo nuk është e rrezikshme. Duke folur në “Real Story” në News24 për tërmetet dhe dëmtimet në objekte, Klosi ...

Tiranë/ Punonjësit e prokurorisë  japin nga një rrogë mujore për të prekurit e tërmetit
Prokuroria e Rrethit Gjyqësor, Tiranë nëpërmjet një njoftimi ka bërë me dije se në shenjë solidariteti me të prekurit e viktimave ata kanë vendosur që të japin nga një rrogë mujore.
Top Channel | 02-Dec-2019 18:17
Prokuroria e Rrethit Gjyqësor, Tiranë nëpërmjet një njoftimi ka bërë me dije se në shenjë solidariteti me të prekurit e viktimave ata kanë vendosur që të japin nga një rrogë mujore.

“Pata plasaritje në shtëpinë time”, ministri Klosi rrëfen: Nusja ime nuk e fut vajzën por unë aty rri
TIRANË Ministri i Turizmit dhe Mjedisit Blendi Klosi ka rrëfyer se dhe në shtëpinë e tij ka pasur plasaritje por se kjo nuk është e rrezikshme. Duke folur në “Real Story” në News24, Klosi tha se ndonëse bashkëshortja ...
Medial | 02-Dec-2019 22:37
TIRANË Ministri i Turizmit dhe Mjedisit Blendi Klosi ka rrëfyer se dhe në shtëpinë e tij ka pasur plasaritje por se kjo nuk është e rrezikshme. Duke folur në “Real Story” në News24, Klosi tha se ndonëse bashkëshortja ...

Punonjësit e Prokurorisë së Tiranës japin nga një rrogë mujore për të prekurit e tërmetit
Prokuroria e Rrethit Gjyqësor, Tiranë nëpërmjet një njoftimi ka bërë me dije se në shenjë solidariteti me të prekurit e viktimave ata kanë vendosur që të japin nga një rrogë mujore. Gjithashtu një grup pune është ...
GazetaTema | 02-Dec-2019 18:29
Prokuroria e Rrethit Gjyqësor, Tiranë nëpërmjet një njoftimi ka bërë me dije se në shenjë solidariteti me të prekurit e viktimave ata kanë vendosur që të japin nga një rrogë mujore. Gjithashtu një grup pune është ...

Eni Vasili kapet keq me Kreshnik Spahiun pas deklaratës së frikshme: Ndalo, mos hap panik ose do të heq mikrofonin
Postuar: 02/12/2019 - 22:32 Kreshnik Spahiu tha se shteti nuk po menaxhon situatën por po bën shoë në televizion. Ai tha se rrezikohet të dalë gazi, uji dhe të fundosë qytete të tjera. Mund të ndodhë një katastrofë të ...
Sot.Al | 02-Dec-2019 22:34
Postuar: 02/12/2019 - 22:32 Kreshnik Spahiu tha se shteti nuk po menaxhon situatën por po bën shoë në televizion. Ai tha se rrezikohet të dalë gazi, uji dhe të fundosë qytete të tjera. Mund të ndodhë një katastrofë të ...

Tërmeti/ Basha takim me ekspertët për përballimin e situatës
Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha zhvilloi një takim me disa nga ekspertët e vendit në fushën e emergjencave civile, me pedagogë inxhinierë, gjeologë, arkitektë, ekspertë të sizmiologjisë dhe të ndërtimit për ...
Top Channel | 02-Dec-2019 09:05
Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha zhvilloi një takim me disa nga ekspertët e vendit në fushën e emergjencave civile, me pedagogë inxhinierë, gjeologë, arkitektë, ekspertë të sizmiologjisë dhe të ndërtimit për ...

Takim në PD/ Nis mbledhja e Bashës me ekspertë të emergjencave civile, inxhinierë dhe arkitektë
Sapo ka nisur në selinë e Partisë Demokratike mbledhja e Bashës me ekspertë të emergjencave civile; me inxhinierë, arkitektë dhe ekspertë të fushës së ndërtimit; ish-drejtues në nivel qendror dhe lokal të emergjencave ...
Top Channel | 02-Dec-2019 09:05
Sapo ka nisur në selinë e Partisë Demokratike mbledhja e Bashës me ekspertë të emergjencave civile; me inxhinierë, arkitektë dhe ekspertë të fushës së ndërtimit; ish-drejtues në nivel qendror dhe lokal të emergjencave ...

VIDEO: “Nxori babanë nga spitali i Durrësit se pa në TV se do shembet, i vdes rrugës”, Rama: Kriminelë…”shihni” radion më mirë
Nga Këneta, kryeministri Edi Rama ka sjellë një tjetër shembull, sipas së cilit është tregues se si keqinformimi nga ana e mediave ka sjellë pasoja shumë të rënda. Bëhet fjalë për lajmin se spitali i Durrësit ka marrë ...
GazetaTema | 02-Dec-2019 16:49
Nga Këneta, kryeministri Edi Rama ka sjellë një tjetër shembull, sipas së cilit është tregues se si keqinformimi nga ana e mediave ka sjellë pasoja shumë të rënda. Bëhet fjalë për lajmin se spitali i Durrësit ka marrë ...

Reshje shiu dhe shtrëngata, këto janë zonat që do të preken më shumë ditën e nesërme
Postuar: 02/12/2019 - 22:22 IGJEUM shkruan se nesër priten reshje mesatare në qarqet Shkodër dhe Kukës dhe lokalisht mesatare në qarqet Dibër, Lezhë, Elbasan, Fier, Berat, Korçë, Vlorë. Temperaturat pritet të shënojnë: ...
Sot.Al | 02-Dec-2019 22:26
Postuar: 02/12/2019 - 22:22 IGJEUM shkruan se nesër priten reshje mesatare në qarqet Shkodër dhe Kukës dhe lokalisht mesatare në qarqet Dibër, Lezhë, Elbasan, Fier, Berat, Korçë, Vlorë. Temperaturat pritet të shënojnë: ...

Kërkesa prekëse e 10-vjeçarit nga Thumana për gazetarin
Gazetari Enrik Mehmeti i cili ka ndjekur nga afër atë çfarë la pas tërmeti i 26 nëntorit, ka bërë një postim prekës në profilin e tij në rrjetet sociale. Ai ka publikuar fjalët e një djali të vogël i cili humbi shtëpinë ...
GazetaTema | 02-Dec-2019 15:20
Gazetari Enrik Mehmeti i cili ka ndjekur nga afër atë çfarë la pas tërmeti i 26 nëntorit, ka bërë një postim prekës në profilin e tij në rrjetet sociale. Ai ka publikuar fjalët e një djali të vogël i cili humbi shtëpinë ...

“Vesi del me shpirtin”, një ditë pas tërmetit, Ilir Meta porositi 17 milionë lekë mobilje e zbukurime për zyrën e tij
Ndersa Durresi, Thumana dhe Tirana u goditen nga termeti tragjik i 26 netorit ku kane humbur jeten 51 qytetare, jane plagosur mijera te tjere dhe jane shkaterruar qindra shtepi, Presidenca vijon shpenzimet sikur te mos ...
GazetaTema | 02-Dec-2019 13:44
Ndersa Durresi, Thumana dhe Tirana u goditen nga termeti tragjik i 26 netorit ku kane humbur jeten 51 qytetare, jane plagosur mijera te tjere dhe jane shkaterruar qindra shtepi, Presidenca vijon shpenzimet sikur te mos ...

Familja Lala pësoi tragjedinë më të madhe nga tërmeti, drejtor i institutit të ndërtimit tregon problemin që kishte në vilën e tyre
Postuar: 02/12/2019 - 22:20 Për Agron Hysenlliun, drejtor i institutit të ndërtimit, ndërhyrjet, si në ambientet në katet e para ose shtesat kanë ndikuar në mënyrë të dukshme në objektet e vjetra dhe kanë prishur ...
Sot.Al | 02-Dec-2019 22:23
Postuar: 02/12/2019 - 22:20 Për Agron Hysenlliun, drejtor i institutit të ndërtimit, ndërhyrjet, si në ambientet në katet e para ose shtesat kanë ndikuar në mënyrë të dukshme në objektet e vjetra dhe kanë prishur ...

123...>>
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved