ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 09/12/2019 10:27

LDK nderon liderin e ndjerë (VIDEO)

LDK nderon liderin e ndjerë (VIDEO)
Gjithë ujdia mes LVV-së e LDK-së, me gjasë ishte menduar të finalizohej në ditën kur shënohet ditëlindja e liderit historik të LDK-së dhe Kosovës, presidentit Ibrahim Rugova. Por, kjo nuk u bë. Veçse një zyrtar i lartë ...
Medial | 02-Dec-2019 21:43
Gjithë ujdia mes LVV-së e LDK-së, me gjasë ishte menduar të finalizohej në ditën kur shënohet ditëlindja e liderit historik të LDK-së dhe Kosovës, presidentit Ibrahim Rugova. Por, kjo nuk u bë. Veçse një zyrtar i lartë ...

Ibrahim Rugova: Dijetari e shtetari i Kosovës
Nga Muhamet Hamiti Ibrahim Rugova (1944-2006) doli pashmangshëm njeriu që në dhjetor të vitit 1989 do t’i printe Lidhjes Demokratike të Kosovës (LDK), formacionit të parë politik demokratik që lindte në trojet shqiptare ...
Illyriapress | 02-Dec-2019 21:41
Nga Muhamet Hamiti Ibrahim Rugova (1944-2006) doli pashmangshëm njeriu që në dhjetor të vitit 1989 do t’i printe Lidhjes Demokratike të Kosovës (LDK), formacionit të parë politik demokratik që lindte në trojet shqiptare ...

LDK nderon liderin e ndjerë (VIDEO)
Gjithë ujdia mes LVV-së e LDK-së, me gjasë ishte menduar të finalizohej në ditën kur shënohet ditëlindja e liderit historik të LDK-së dhe Kosovës, presidentit Ibrahim Rugova. Por, kjo nuk u bë. Veçse një zyrtar i lartë ...
Klan Kosova | 02-Dec-2019 21:35
Gjithë ujdia mes LVV-së e LDK-së, me gjasë ishte menduar të finalizohej në ditën kur shënohet ditëlindja e liderit historik të LDK-së dhe Kosovës, presidentit Ibrahim Rugova. Por, kjo nuk u bë. Veçse një zyrtar i lartë ...

75 vjet më parë lindi krijuesi i shtetit tonë, Dr. Rugova
Sot përkujtohet 75 vjetori i lindjes së ish-presidentit të Republikës së Kosovës, Dr. Ibrahim Rugova, i cili, në kohë tejet të vështira, kërkoi liri dhe pavarësi për Kosovën karshi regjimit të egër serb. Kjo liri e ...
Illyriapress | 02-Dec-2019 21:32
Sot përkujtohet 75 vjetori i lindjes së ish-presidentit të Republikës së Kosovës, Dr. Ibrahim Rugova, i cili, në kohë tejet të vështira, kërkoi liri dhe pavarësi për Kosovën karshi regjimit të egër serb. Kjo liri e ...

A do ta pranonte Rugova koalicionin me VV-në? (VIDEO)
Disa ish-bashkëpunëtorë të Presidentit të ndjerë të Kosovës, Ibrahim Rugova, kanë folur rreth afrimit mes LDK-së e LVV-së. Por si e shohin nga perspektiva e njeriut që e cilësojnë si lider emblematik të shqiptarëve, ...
Klan Kosova | 02-Dec-2019 20:16
Disa ish-bashkëpunëtorë të Presidentit të ndjerë të Kosovës, Ibrahim Rugova, kanë folur rreth afrimit mes LDK-së e LVV-së. Por si e shohin nga perspektiva e njeriut që e cilësojnë si lider emblematik të shqiptarëve, ...

Kryeministri në detyrë, Haradinaj: Qytetarët shqiptar që s’janë prekur nga tërmeti të mos vijnë në Kosovë
Kryeministri në detyrë, Ramush Haradinaj, u ka bërë thirrje qytetarëve shqiptarë që nëse nuk janë prekur nga tërmeti të mos nisen drejt Kosovës. Pas homazheve pranë shtatores së ish-presidentit Ibrahim Rugova, me rastin ...
RTSH | 02-Dec-2019 19:21
Kryeministri në detyrë, Ramush Haradinaj, u ka bërë thirrje qytetarëve shqiptarë që nëse nuk janë prekur nga tërmeti të mos nisen drejt Kosovës. Pas homazheve pranë shtatores së ish-presidentit Ibrahim Rugova, me rastin ...

Abazi: Marrëveshja LVV-LDK duhej të arrihej në ditëlindjen e presidentit Rugova
Përmes një postimi në Facebook, Abazi ka thënë se nuk do të ishte keq nëse marrëveshja LVV-LDK do të arrihej në ditëlindjen e ish-presidentit të Kosovës, Ibrahim Rugova, duke shtuar se as dita e nesërme nuk do të jetë ...
Lajminet | 02-Dec-2019 19:13
Përmes një postimi në Facebook, Abazi ka thënë se nuk do të ishte keq nëse marrëveshja LVV-LDK do të arrihej në ditëlindjen e ish-presidentit të Kosovës, Ibrahim Rugova, duke shtuar se as dita e nesërme nuk do të jetë ...

Profesori universitar: Albin Kurti është dashur ta nderojë sot Ibrahim Rugovën
Profesori i Universitetit të Prishtinës, Rrahman Paçarizi, ka thënë se Albin Kurti nuk është më person privat që mund të zgjedhë të shkojë ose jo për ta nderuar figurën e ish Presidentit të Kosovës, Ibrahim Rugova. Ai ...
Gazeta Observer | 02-Dec-2019 19:07
Profesori i Universitetit të Prishtinës, Rrahman Paçarizi, ka thënë se Albin Kurti nuk është më person privat që mund të zgjedhë të shkojë ose jo për ta nderuar figurën e ish Presidentit të Kosovës, Ibrahim Rugova. Ai ...

Haradinaj: Strehë për të prekurit/ Kryeministri i Kosovës kërkon kujdes për të dëmtuarit nga tërmeti
Kryeministri në detyrë i Kosovës Ramush Haradinaj, ka kërkuar nga të gjithë qytetarët, shoqëria civile por edhe subjektet politike që të tregohet kujdes me personat e ardhur nga Shqipëria, të cilët kanë hyrë në ...
Top Channel | 02-Dec-2019 16:12
Kryeministri në detyrë i Kosovës Ramush Haradinaj, ka kërkuar nga të gjithë qytetarët, shoqëria civile por edhe subjektet politike që të tregohet kujdes me personat e ardhur nga Shqipëria, të cilët kanë hyrë në ...

Haradinaj: Të tregohet kujdes me të ardhurit nga Shqipëria
Kryeministri në detyrë i Kosovës Ramush Haradinaj, ka kërkuar nga të gjithë qytetarët, shoqëria civile por edhe subjektet politike që të tregohet kujdes me personat e ardhur nga Shqipëria, të cilët kanë hyrë në ...
BalkanWeb | 02-Dec-2019 15:02
Kryeministri në detyrë i Kosovës Ramush Haradinaj, ka kërkuar nga të gjithë qytetarët, shoqëria civile por edhe subjektet politike që të tregohet kujdes me personat e ardhur nga Shqipëria, të cilët kanë hyrë në ...

Djali i Shaban Manajt kujton Rugovën: “I mbaj në kujtesë këshillat dhe fjalët e tij”
Djali i ish-veprimtarit Shaban Manaj, Shkëmb Manaj ka kujtuar presidentin historik të Kosovës, Ibrahim Rugova në datën e lindjes së tij. Manaj, tash deputet i LDK-së, tha se i mban mend fjalët dhe këshillat e të ...
Indeks Online | 02-Dec-2019 18:51
Djali i ish-veprimtarit Shaban Manaj, Shkëmb Manaj ka kujtuar presidentin historik të Kosovës, Ibrahim Rugova në datën e lindjes së tij. Manaj, tash deputet i LDK-së, tha se i mban mend fjalët dhe këshillat e të ...

Shqiptarët e larguar nga tërmeti, Ramush Haradinaj: Nuk çojmë asnjë në Gjermani janë mashtrime, Albin Kurti të garojë në Shqipëri
Kryeministri në detyrë, Ramush Haradinaj iu përgjigj me akuza thirrjes së Lëvizjes Vetëvendosje për të aktivizuar Shtabin e Emergjencës për të menaxhuar shtetasit shqiptarë të zhvendosur në Kosovë. Shefi i qeverisë së ...
GazetaTema | 02-Dec-2019 15:44
Kryeministri në detyrë, Ramush Haradinaj iu përgjigj me akuza thirrjes së Lëvizjes Vetëvendosje për të aktivizuar Shtabin e Emergjencës për të menaxhuar shtetasit shqiptarë të zhvendosur në Kosovë. Shefi i qeverisë së ...

Abazi i VV-së: S’kish qenë keq të bëjmë marrëveshje për ditëlindje të Presidentit Rugova
Haki Abazi nga Lëvizja Vetëvendosje ka thënë se s do të ishte keq që gjatë kësaj të hëne të krijohej një marrëveshje. Kjo pasi që kjo marrëveshje nëse do të ishte krijuar do të ishte në ditën kur e ka ditëlindjen ...
InFokusi | 02-Dec-2019 18:51
Haki Abazi nga Lëvizja Vetëvendosje ka thënë se s do të ishte keq që gjatë kësaj të hëne të krijohej një marrëveshje. Kjo pasi që kjo marrëveshje nëse do të ishte krijuar do të ishte në ditën kur e ka ditëlindjen ...

Sot Albin Kurti do të duhej të shkonte te varri i Ibrahim Rugovës
Nga Enver Robelli Sot Albin Kurti do të duhej të shkonte te varri i Ibrahim Rugovës. Me një buqetë lulesh të freskëta. Asnjë arsyetim për mosshkuarje nuk i qëndron. Kurrë. As sot, as në të ardhmen. Albin Kurti thotë se ...
GazetaTema | 02-Dec-2019 13:17
Nga Enver Robelli Sot Albin Kurti do të duhej të shkonte te varri i Ibrahim Rugovës. Me një buqetë lulesh të freskëta. Asnjë arsyetim për mosshkuarje nuk i qëndron. Kurrë. As sot, as në të ardhmen. Albin Kurti thotë se ...

Profesori universitar: Albin Kurti është dashur ta nderojë sot Ibrahim Rugovën
Profesori i Universitetit të Prishtinës, Rrahman Paçarizi, ka thënë se Albin Kurti nuk është më person privat që mund të zgjedhë të shkojë ose jo për ta nderuar figurën e ish Presidentit të Kosovës, Ibrahim Rugova. Ai ...
Gazeta Express | 02-Dec-2019 18:48
Profesori i Universitetit të Prishtinës, Rrahman Paçarizi, ka thënë se Albin Kurti nuk është më person privat që mund të zgjedhë të shkojë ose jo për ta nderuar figurën e ish Presidentit të Kosovës, Ibrahim Rugova. Ai ...

Deputeti i vetëm i Vetëvendosjes që i uroi ditëlindjen Presidentit Rugova
Deputeti i zgjedhur i Lëvizjës Vetëvendosje, Shpejtim Bulliqi, ka shprehur urime për ditëlindjen e 75-të ish-presidentit Ibrahim Rugova. Për shumë vjet pjesë e LDK’së, Bulliqi nuk ka harruar ta urojë ish-liderin ...
Medial | 02-Dec-2019 18:44
Deputeti i zgjedhur i Lëvizjës Vetëvendosje, Shpejtim Bulliqi, ka shprehur urime për ditëlindjen e 75-të ish-presidentit Ibrahim Rugova. Për shumë vjet pjesë e LDK’së, Bulliqi nuk ka harruar ta urojë ish-liderin ...

Deputeti i vetëm i Vetëvendosjes që i uroi ditëlindjen Presidentit Rugova
Deputeti i zgjedhur i Lëvizjës Vetëvendosje, Shpejtim Bulliqi, ka shprehur urime për ditëlindjen e 75-të ish-presidentit Ibrahim Rugova. Për shumë vjet pjesë e LDK’së, Bulliqi nuk ka harruar ta urojë ish-liderin ...
EkonomiaOnline | 02-Dec-2019 18:41
Deputeti i zgjedhur i Lëvizjës Vetëvendosje, Shpejtim Bulliqi, ka shprehur urime për ditëlindjen e 75-të ish-presidentit Ibrahim Rugova. Për shumë vjet pjesë e LDK’së, Bulliqi nuk ka harruar ta urojë ish-liderin ...

Haradinaj: Të tregohet kujdes me të ardhurit nga Shqipëria
Kryeministri në detyrë i Kosovës Ramush Haradinaj, ka kërkuar nga të gjithë qytetarët, shoqëria civile por edhe subjektet politike që të tregohet kujdes me personat e ardhur nga Shqipëria, të cilët kanë hyrë në ...
VizionPlus | 02-Dec-2019 12:20
Kryeministri në detyrë i Kosovës Ramush Haradinaj, ka kërkuar nga të gjithë qytetarët, shoqëria civile por edhe subjektet politike që të tregohet kujdes me personat e ardhur nga Shqipëria, të cilët kanë hyrë në ...

Deputeti i vetëm i Vetëvendosjes që i uroi ditëlindjen Presidentit Rugova
Deputeti i zgjedhur i Lëvizjës Vetëvendosje, Shpejtim Bulliqi, ka shprehur urime për ditëlindjen e 75-të ish-presidentit Ibrahim Rugova. Për shumë vjet pjesë e LDK’së, Bulliqi nuk ka harruar ta urojë ish-liderin ...
Zeri | 02-Dec-2019 18:39
Deputeti i zgjedhur i Lëvizjës Vetëvendosje, Shpejtim Bulliqi, ka shprehur urime për ditëlindjen e 75-të ish-presidentit Ibrahim Rugova. Për shumë vjet pjesë e LDK’së, Bulliqi nuk ka harruar ta urojë ish-liderin ...

Abazi i VV’së: S’kish qenë keq të bëjmë marrëveshje për ditëlindje të Presidentit Rugova
Haki Abazi nga Lëvizja Vetëvendosje ka shkruar se nuk do të ishte keq që sot të arrihej një marrëveshje për koalicion në mes të LDK – VV, në ditën e ditëlindjes së presidentit historik, Ibrahim Rugova. Abazi ka shkruar ...
Indeks Online | 02-Dec-2019 18:34
Haki Abazi nga Lëvizja Vetëvendosje ka shkruar se nuk do të ishte keq që sot të arrihej një marrëveshje për koalicion në mes të LDK – VV, në ditën e ditëlindjes së presidentit historik, Ibrahim Rugova. Abazi ka shkruar ...

123...>>
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved