ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 09/12/2019 11:22

Edhe Ronaldo rrëmbeu një çmim sonte

Edhe Ronaldo rrëmbeu një çmim sonte
Pasi që Leonel Messi mori Topin e Artë të gjashtë, edhe rivali i tij Cristiano Ronaldo është shpërblyer me një çmim sonte Sulmuesi i Juventusit, Cristiano Ronaldo ka fituar sonte çmimin “lojtari më i mirë I Serie A”, ...
Gazeta Express | 03-Dec-2019 01:22
Pasi që Leonel Messi mori Topin e Artë të gjashtë, edhe rivali i tij Cristiano Ronaldo është shpërblyer me një çmim sonte Sulmuesi i Juventusit, Cristiano Ronaldo ka fituar sonte çmimin “lojtari më i mirë I Serie A”, ...

E kishte refuzuar në vitin 2009 – Didier Drogba më në fund i jep foto ‘selfie’ Kylian Mbappes, por me shumë yje pas
Didier Drogba më në fund e mbajti premtimin e tij për ta pasur një foto me Kylian Mbappe, pasi e kishte refuzuar në vitin 2009. Para 10 vitesh ylli i ri francez i pranishëm në Stamford Bridge në ndeshjen gjysmëfinale të ...
Telegrafi | 03-Dec-2019 00:58
Didier Drogba më në fund e mbajti premtimin e tij për ta pasur një foto me Kylian Mbappe, pasi e kishte refuzuar në vitin 2009. Para 10 vitesh ylli i ri francez i pranishëm në Stamford Bridge në ndeshjen gjysmëfinale të ...

Messi: Për fat të keq, po vjen momenti të tërhiqem
Lionel Messi fitoi për herë të gjashtë në karrierën e tij “Topin e Artë”, duke shkruar historinë. Në fjalimin e tij, ylli argjentinas tha: “Dua të falënderoj të gjithë gazetarët që votuan dhe donin që unë ta fitoja këtë ...
ABCNews | 03-Dec-2019 00:07
Lionel Messi fitoi për herë të gjashtë në karrierën e tij “Topin e Artë”, duke shkruar historinë. Në fjalimin e tij, ylli argjentinas tha: “Dua të falënderoj të gjithë gazetarët që votuan dhe donin që unë ta fitoja këtë ...

Dështoi përballë Messit për 'Topin e Artë', Ronaldo merr 'goditjen' e radhës
Cristiano Ronaldo nuk ishte i pranishëm në ceremoninë e sonte të 'France Football', ku u shpall fituesi i 'Topit të Artë' për vitin 2019. Fitues i këtij çmimi ishte Lionel Messi, i cili la pas vetes pikërisht Ronaldon ...
Zeri | 02-Dec-2019 23:59
Cristiano Ronaldo nuk ishte i pranishëm në ceremoninë e sonte të 'France Football', ku u shpall fituesi i 'Topit të Artë' për vitin 2019. Fitues i këtij çmimi ishte Lionel Messi, i cili la pas vetes pikërisht Ronaldon ...

Zbulohet renditja e Kosovare Asllanit në garën për ‘Topin e Artë’, bëri shqiponjën në Paris
Në gala-mbrëmjen e mbajtur sonte në Paris nga ‘France Football’, sonte është shpallur fituesi i ‘Topit të Artë’. Sulmuesi i Barcelonës Lionel Messi është shpallur fitues duke lënë pas vetes Virgil van Dijk dhe Cristiano ...
Gazeta Express | 02-Dec-2019 23:59
Në gala-mbrëmjen e mbajtur sonte në Paris nga ‘France Football’, sonte është shpallur fituesi i ‘Topit të Artë’. Sulmuesi i Barcelonës Lionel Messi është shpallur fitues duke lënë pas vetes Virgil van Dijk dhe Cristiano ...

Marseille solidarizohet me Shqipërinë dhe nis mbledhjen e fondeve, lajmin e shpërndajnë me foton e Canës
Kosovare Asllani është renditur e 16-ta, nga gjithsej 20 kandidate për ta fituar Topin e Artë. Topin e Artë në konkurrencën e femrave e fitoi Megan Rapinoe, në ceremoninë e Topit të Artë nga ‘France Football’ E nomiuar ...
GazetaBlic | 02-Dec-2019 23:55
Kosovare Asllani është renditur e 16-ta, nga gjithsej 20 kandidate për ta fituar Topin e Artë. Topin e Artë në konkurrencën e femrave e fitoi Megan Rapinoe, në ceremoninë e Topit të Artë nga ‘France Football’ E nomiuar ...

‘Gran gala del Calcio’: Ronaldo sulmuesi dhe lojtari më i mirë në Serie A
Ylli i Juventus dhe i kombëtares së Portugalisë, Cristiano Ronaldo, është shpallur lojtari më i mirë për sezonin 2018/19 në Serie A, shkruan . Portugezi pranoi çmimin e më të mirit edhe kur ai u nda vetëm për sulmuesit ...
Lajminet | 02-Dec-2019 23:51
Ylli i Juventus dhe i kombëtares së Portugalisë, Cristiano Ronaldo, është shpallur lojtari më i mirë për sezonin 2018/19 në Serie A, shkruan . Portugezi pranoi çmimin e më të mirit edhe kur ai u nda vetëm për sulmuesit ...

Mane tregon arsyen pse mungoi në ceremoninë e Topit të Artë
Në Paris të Francës, Lionel Messi është shpallur lojtari më i mirë në botë, për vitin 2019, duke lënë prapa Virgil van Dijk, Cristiano Ronaldo e Sadio Mane. Mane dhe Ronaldo munguan në ceremoninë e Topit të Artë. ...
Lajminet | 02-Dec-2019 23:45
Në Paris të Francës, Lionel Messi është shpallur lojtari më i mirë në botë, për vitin 2019, duke lënë prapa Virgil van Dijk, Cristiano Ronaldo e Sadio Mane. Mane dhe Ronaldo munguan në ceremoninë e Topit të Artë. ...

“Topi i Artë gjithmonë i diskutueshëm, Ronaldon dua ta falënderoj”
Drejtori i Juventusit, Fabio Paratici, ka mbrojtur Cristiano Ronaldon, duke thënë se portugezi nuk po kalon aspak një moment të vështirë. Lionel Messi fitoi “Topin e Artë”, duke e mposhtur Cristiano Ronaldon, por për ...
ABCNews | 02-Dec-2019 23:40
Drejtori i Juventusit, Fabio Paratici, ka mbrojtur Cristiano Ronaldon, duke thënë se portugezi nuk po kalon aspak një moment të vështirë. Lionel Messi fitoi “Topin e Artë”, duke e mposhtur Cristiano Ronaldon, por për ...

Ja ku u rendit Kosovare Asllani si kandidate për ta fituar Topin e Artë
Nga gjithësej 20 kandidate sa ishin konkurente për ta fituar Topin e Artë, Kosovare Asllani është renditur e 16-ta, transmeton albinfo.ch. U bë e ditur se Topin e Artë në konkurrencën e femrave e fitoi Megan Rapinoe, në ...
AlbInfo | 02-Dec-2019 23:40
Nga gjithësej 20 kandidate sa ishin konkurente për ta fituar Topin e Artë, Kosovare Asllani është renditur e 16-ta, transmeton albinfo.ch. U bë e ditur se Topin e Artë në konkurrencën e femrave e fitoi Megan Rapinoe, në ...

Fitoi gjithçka, 34-vjeçarja ngre lart “Topin e Artë” 2019
Megan Rapinoe është lojtarja më e mirë për vitin 2019. Verdikti është dhënë nga gazetarët, trajnerët dhe kapitenët e kombëtareve nga e gjithë bota, duke e konsideruar amerikanen si lojtarën më të mirë të vitit. Për këtë ...
Telegraf | 02-Dec-2019 23:23
Megan Rapinoe është lojtarja më e mirë për vitin 2019. Verdikti është dhënë nga gazetarët, trajnerët dhe kapitenët e kombëtareve nga e gjithë bota, duke e konsideruar amerikanen si lojtarën më të mirë të vitit. Për këtë ...

Më i miri në histori! Leo Mesi fiton të gjashtin “Top të Artë”
Leo Mesi është fituesi i “Topit të Artë” 2019! Ashtu sikundër pritej, ylli i Barcelonës i ka lënë pas shpine të gjithë për herën e gjashtë, duke u bërë dhe lojtari më i vlerësuar me trofeun me të çmuar për individë. Pas ...
BalkanWeb | 02-Dec-2019 21:39
Leo Mesi është fituesi i “Topit të Artë” 2019! Ashtu sikundër pritej, ylli i Barcelonës i ka lënë pas shpine të gjithë për herën e gjashtë, duke u bërë dhe lojtari më i vlerësuar me trofeun me të çmuar për individë. Pas ...

Topi i Artë: Ja në cilën pozitë është renditur Kosovare Asllani
Rapinoe ishte futbollistja që fitoi trofeun më të vlefshëm individual në futbollin e femrave, duke lënë pas vetës Lucy Bronze dhe Alex Morgan. Por, në këtë garë ishte edhe futbollistja kosovare, Asllani, e cila ...
Lajminet | 02-Dec-2019 23:37
Rapinoe ishte futbollistja që fitoi trofeun më të vlefshëm individual në futbollin e femrave, duke lënë pas vetës Lucy Bronze dhe Alex Morgan. Por, në këtë garë ishte edhe futbollistja kosovare, Asllani, e cila ...

Leo Mesi pret trofeun e madh, shikoni se çfarë ka bërë Ronaldo…
Ndërsa “France Football” ka piblikuar 10 finalistët e mëdhenj, nuk ka më asnjë dyshim se cili do të jetë fituesi i “Topit të Artë”, zërat bëhen gjithnjë e më konkretë se ai do të jetë argjentinasi i Barcelonës. Por ...
BalkanWeb | 02-Dec-2019 20:35
Ndërsa “France Football” ka piblikuar 10 finalistët e mëdhenj, nuk ka më asnjë dyshim se cili do të jetë fituesi i “Topit të Artë”, zërat bëhen gjithnjë e më konkretë se ai do të jetë argjentinasi i Barcelonës. Por ...

Dalin emrat e parë të “Topit të Artë”… por fituesin e dinë të gjithë!
Nga De Bek, te De Jong, “France Football” ka nisur publikimin e emrave përpara se të nisë ceremonia-gala e dorëzimit të “Topit të Artë”, për të cilin tashmë nuk ka asnjë sekret. Mediat spanjolle kanë ditë që e kanë ...
BalkanWeb | 02-Dec-2019 19:10
Nga De Bek, te De Jong, “France Football” ka nisur publikimin e emrave përpara se të nisë ceremonia-gala e dorëzimit të “Topit të Artë”, për të cilin tashmë nuk ka asnjë sekret. Mediat spanjolle kanë ditë që e kanë ...

Luka Modric me fjalë të mëdha për Lionel Messin: Është prej më të mirëve të gjitha kohërave
Mesfushori i Real Madridit, Luka Modric, i cili e fitoi Topin e Artë sezonin e kaluar, tha për Lionel Messin se ai është një nga lojtarët më të mirë në botë të të gjitha kohërave. Kur ia dorëzoi çmimin mësohet si Modric ...
Telegrafi | 02-Dec-2019 23:23
Mesfushori i Real Madridit, Luka Modric, i cili e fitoi Topin e Artë sezonin e kaluar, tha për Lionel Messin se ai është një nga lojtarët më të mirë në botë të të gjitha kohërave. Kur ia dorëzoi çmimin mësohet si Modric ...

Mesi, reagimi i fëmijëve bën xhiron në rrjetet sociale
E gjithë vëmendja e mbrëmjes së sotme ka qenë te ceremonia gala e “Topit të Artë”, çmim të cilin e fitoi Lionel Messi. Argjnetinasi e rrëmbeu këtë trofe për herë të gjashtë në karrierë, duke bërë një rekord absolut. Në ...
Alsat-M | 02-Dec-2019 23:33
E gjithë vëmendja e mbrëmjes së sotme ka qenë te ceremonia gala e “Topit të Artë”, çmim të cilin e fitoi Lionel Messi. Argjnetinasi e rrëmbeu këtë trofe për herë të gjashtë në karrierë, duke bërë një rekord absolut. Në ...

Historike! Lionel Messi fiton për herë të gjashtë “Topin e Artë”
Lionel Messi është fitues i “Topit të Artë” 2019. Ylli argjentinas e fiton këtë çmim individual prestigjioz për herë të gjashtë në karrierën e tij, më shumë se kushdo tjetër. Numri 10 i Barcelonës bëri një sezon të ...
GazetaTema | 02-Dec-2019 21:43
Lionel Messi është fitues i “Topit të Artë” 2019. Ylli argjentinas e fiton këtë çmim individual prestigjioz për herë të gjashtë në karrierën e tij, më shumë se kushdo tjetër. Numri 10 i Barcelonës bëri një sezon të ...

Paratici konteston trofeun e fituar nga Messi: “CR7 meritonte Topin e Artë”
“Kristiano Ronaldo meritonte ‘Topin e Artë’, e kemi thënë gjithnjë”. Drejtori Sportiv i Juventusit, Fabio Paratici, ka ritheksuar mendimin e tij mbi cmimin e marrë nga Lionel Messi në Paris: “Në këto lloj trofesh, ...
Telegraf | 02-Dec-2019 22:47
“Kristiano Ronaldo meritonte ‘Topin e Artë’, e kemi thënë gjithnjë”. Drejtori Sportiv i Juventusit, Fabio Paratici, ka ritheksuar mendimin e tij mbi cmimin e marrë nga Lionel Messi në Paris: “Në këto lloj trofesh, ...

Zbulohet renditja e Kosovare Asllanit në garën për 'Topin e Artë', futbollistes që pozoi me shqiponjën dy-krenare sonte
Në gala-mbrëmjen e mbajtur sonte në Paris nga 'France Football', sonte është shpallur fituesi i 'Topit të Artë'. Sulmuesi i Barcelonës Lionel Messi është shpallur fitues duke lënë pas vetes Virgil van Dijk dhe Cristiano ...
Zeri | 02-Dec-2019 23:31
Në gala-mbrëmjen e mbajtur sonte në Paris nga 'France Football', sonte është shpallur fituesi i 'Topit të Artë'. Sulmuesi i Barcelonës Lionel Messi është shpallur fitues duke lënë pas vetes Virgil van Dijk dhe Cristiano ...

123...>>
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved