ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 09/12/2019 10:58

E kishte refuzuar në vitin 2009 – Didier Drogba më në fund i jep foto ‘selfie’ Kylian Mbappes, por me shumë yje pas

E kishte refuzuar në vitin 2009 – Didier Drogba më në fund i jep foto ‘selfie’ Kylian Mbappes, por me shumë yje pas
Didier Drogba më në fund e mbajti premtimin e tij për ta pasur një foto me Kylian Mbappe, pasi e kishte refuzuar në vitin 2009. Para 10 vitesh ylli i ri francez i pranishëm në Stamford Bridge në ndeshjen gjysmëfinale të ...
Telegrafi | 03-Dec-2019 00:58
Didier Drogba më në fund e mbajti premtimin e tij për ta pasur një foto me Kylian Mbappe, pasi e kishte refuzuar në vitin 2009. Para 10 vitesh ylli i ri francez i pranishëm në Stamford Bridge në ndeshjen gjysmëfinale të ...

Messi: Për fat të keq, po vjen momenti të tërhiqem
Lionel Messi fitoi për herë të gjashtë në karrierën e tij “Topin e Artë”, duke shkruar historinë. Në fjalimin e tij, ylli argjentinas tha: “Dua të falënderoj të gjithë gazetarët që votuan dhe donin që unë ta fitoja këtë ...
ABCNews | 03-Dec-2019 00:07
Lionel Messi fitoi për herë të gjashtë në karrierën e tij “Topin e Artë”, duke shkruar historinë. Në fjalimin e tij, ylli argjentinas tha: “Dua të falënderoj të gjithë gazetarët që votuan dhe donin që unë ta fitoja këtë ...

Dështoi përballë Messit për 'Topin e Artë', Ronaldo merr 'goditjen' e radhës
Cristiano Ronaldo nuk ishte i pranishëm në ceremoninë e sonte të 'France Football', ku u shpall fituesi i 'Topit të Artë' për vitin 2019. Fitues i këtij çmimi ishte Lionel Messi, i cili la pas vetes pikërisht Ronaldon ...
Zeri | 02-Dec-2019 23:59
Cristiano Ronaldo nuk ishte i pranishëm në ceremoninë e sonte të 'France Football', ku u shpall fituesi i 'Topit të Artë' për vitin 2019. Fitues i këtij çmimi ishte Lionel Messi, i cili la pas vetes pikërisht Ronaldon ...

Zbulohet renditja e Kosovare Asllanit në garën për ‘Topin e Artë’, bëri shqiponjën në Paris
Në gala-mbrëmjen e mbajtur sonte në Paris nga ‘France Football’, sonte është shpallur fituesi i ‘Topit të Artë’. Sulmuesi i Barcelonës Lionel Messi është shpallur fitues duke lënë pas vetes Virgil van Dijk dhe Cristiano ...
Gazeta Express | 02-Dec-2019 23:59
Në gala-mbrëmjen e mbajtur sonte në Paris nga ‘France Football’, sonte është shpallur fituesi i ‘Topit të Artë’. Sulmuesi i Barcelonës Lionel Messi është shpallur fitues duke lënë pas vetes Virgil van Dijk dhe Cristiano ...

Marseille solidarizohet me Shqipërinë dhe nis mbledhjen e fondeve, lajmin e shpërndajnë me foton e Canës
Kosovare Asllani është renditur e 16-ta, nga gjithsej 20 kandidate për ta fituar Topin e Artë. Topin e Artë në konkurrencën e femrave e fitoi Megan Rapinoe, në ceremoninë e Topit të Artë nga ‘France Football’ E nomiuar ...
GazetaBlic | 02-Dec-2019 23:55
Kosovare Asllani është renditur e 16-ta, nga gjithsej 20 kandidate për ta fituar Topin e Artë. Topin e Artë në konkurrencën e femrave e fitoi Megan Rapinoe, në ceremoninë e Topit të Artë nga ‘France Football’ E nomiuar ...

‘Gran gala del Calcio’: Ronaldo sulmuesi dhe lojtari më i mirë në Serie A
Ylli i Juventus dhe i kombëtares së Portugalisë, Cristiano Ronaldo, është shpallur lojtari më i mirë për sezonin 2018/19 në Serie A, shkruan . Portugezi pranoi çmimin e më të mirit edhe kur ai u nda vetëm për sulmuesit ...
Lajminet | 02-Dec-2019 23:51
Ylli i Juventus dhe i kombëtares së Portugalisë, Cristiano Ronaldo, është shpallur lojtari më i mirë për sezonin 2018/19 në Serie A, shkruan . Portugezi pranoi çmimin e më të mirit edhe kur ai u nda vetëm për sulmuesit ...

Mane tregon arsyen pse mungoi në ceremoninë e Topit të Artë
Në Paris të Francës, Lionel Messi është shpallur lojtari më i mirë në botë, për vitin 2019, duke lënë prapa Virgil van Dijk, Cristiano Ronaldo e Sadio Mane. Mane dhe Ronaldo munguan në ceremoninë e Topit të Artë. ...
Lajminet | 02-Dec-2019 23:45
Në Paris të Francës, Lionel Messi është shpallur lojtari më i mirë në botë, për vitin 2019, duke lënë prapa Virgil van Dijk, Cristiano Ronaldo e Sadio Mane. Mane dhe Ronaldo munguan në ceremoninë e Topit të Artë. ...

“Topi i Artë gjithmonë i diskutueshëm, Ronaldon dua ta falënderoj”
Drejtori i Juventusit, Fabio Paratici, ka mbrojtur Cristiano Ronaldon, duke thënë se portugezi nuk po kalon aspak një moment të vështirë. Lionel Messi fitoi “Topin e Artë”, duke e mposhtur Cristiano Ronaldon, por për ...
ABCNews | 02-Dec-2019 23:40
Drejtori i Juventusit, Fabio Paratici, ka mbrojtur Cristiano Ronaldon, duke thënë se portugezi nuk po kalon aspak një moment të vështirë. Lionel Messi fitoi “Topin e Artë”, duke e mposhtur Cristiano Ronaldon, por për ...

Ja ku u rendit Kosovare Asllani si kandidate për ta fituar Topin e Artë
Nga gjithësej 20 kandidate sa ishin konkurente për ta fituar Topin e Artë, Kosovare Asllani është renditur e 16-ta, transmeton albinfo.ch. U bë e ditur se Topin e Artë në konkurrencën e femrave e fitoi Megan Rapinoe, në ...
AlbInfo | 02-Dec-2019 23:40
Nga gjithësej 20 kandidate sa ishin konkurente për ta fituar Topin e Artë, Kosovare Asllani është renditur e 16-ta, transmeton albinfo.ch. U bë e ditur se Topin e Artë në konkurrencën e femrave e fitoi Megan Rapinoe, në ...

Fitoi gjithçka, 34-vjeçarja ngre lart “Topin e Artë” 2019
Megan Rapinoe është lojtarja më e mirë për vitin 2019. Verdikti është dhënë nga gazetarët, trajnerët dhe kapitenët e kombëtareve nga e gjithë bota, duke e konsideruar amerikanen si lojtarën më të mirë të vitit. Për këtë ...
Telegraf | 02-Dec-2019 23:23
Megan Rapinoe është lojtarja më e mirë për vitin 2019. Verdikti është dhënë nga gazetarët, trajnerët dhe kapitenët e kombëtareve nga e gjithë bota, duke e konsideruar amerikanen si lojtarën më të mirë të vitit. Për këtë ...

Topi i Artë: Ja në cilën pozitë është renditur Kosovare Asllani
Rapinoe ishte futbollistja që fitoi trofeun më të vlefshëm individual në futbollin e femrave, duke lënë pas vetës Lucy Bronze dhe Alex Morgan. Por, në këtë garë ishte edhe futbollistja kosovare, Asllani, e cila ...
Lajminet | 02-Dec-2019 23:37
Rapinoe ishte futbollistja që fitoi trofeun më të vlefshëm individual në futbollin e femrave, duke lënë pas vetës Lucy Bronze dhe Alex Morgan. Por, në këtë garë ishte edhe futbollistja kosovare, Asllani, e cila ...

Më i miri në histori! Leo Mesi fiton të gjashtin “Top të Artë”
Leo Mesi është fituesi i “Topit të Artë” 2019! Ashtu sikundër pritej, ylli i Barcelonës i ka lënë pas shpine të gjithë për herën e gjashtë, duke u bërë dhe lojtari më i vlerësuar me trofeun me të çmuar për individë. Pas ...
BalkanWeb | 02-Dec-2019 21:39
Leo Mesi është fituesi i “Topit të Artë” 2019! Ashtu sikundër pritej, ylli i Barcelonës i ka lënë pas shpine të gjithë për herën e gjashtë, duke u bërë dhe lojtari më i vlerësuar me trofeun me të çmuar për individë. Pas ...

Mesi, reagimi i fëmijëve bën xhiron në rrjetet sociale
E gjithë vëmendja e mbrëmjes së sotme ka qenë te ceremonia gala e “Topit të Artë”, çmim të cilin e fitoi Lionel Messi. Argjnetinasi e rrëmbeu këtë trofe për herë të gjashtë në karrierë, duke bërë një rekord absolut. Në ...
Alsat-M | 02-Dec-2019 23:33
E gjithë vëmendja e mbrëmjes së sotme ka qenë te ceremonia gala e “Topit të Artë”, çmim të cilin e fitoi Lionel Messi. Argjnetinasi e rrëmbeu këtë trofe për herë të gjashtë në karrierë, duke bërë një rekord absolut. Në ...

Luka Modric me fjalë të mëdha për Lionel Messin: Është prej më të mirëve të gjitha kohërave
Mesfushori i Real Madridit, Luka Modric, i cili e fitoi Topin e Artë sezonin e kaluar, tha për Lionel Messin se ai është një nga lojtarët më të mirë në botë të të gjitha kohërave. Kur ia dorëzoi çmimin mësohet si Modric ...
Telegrafi | 02-Dec-2019 23:23
Mesfushori i Real Madridit, Luka Modric, i cili e fitoi Topin e Artë sezonin e kaluar, tha për Lionel Messin se ai është një nga lojtarët më të mirë në botë të të gjitha kohërave. Kur ia dorëzoi çmimin mësohet si Modric ...

Leo Mesi pret trofeun e madh, shikoni se çfarë ka bërë Ronaldo…
Ndërsa “France Football” ka piblikuar 10 finalistët e mëdhenj, nuk ka më asnjë dyshim se cili do të jetë fituesi i “Topit të Artë”, zërat bëhen gjithnjë e më konkretë se ai do të jetë argjentinasi i Barcelonës. Por ...
BalkanWeb | 02-Dec-2019 20:35
Ndërsa “France Football” ka piblikuar 10 finalistët e mëdhenj, nuk ka më asnjë dyshim se cili do të jetë fituesi i “Topit të Artë”, zërat bëhen gjithnjë e më konkretë se ai do të jetë argjentinasi i Barcelonës. Por ...

Dalin emrat e parë të “Topit të Artë”… por fituesin e dinë të gjithë!
Nga De Bek, te De Jong, “France Football” ka nisur publikimin e emrave përpara se të nisë ceremonia-gala e dorëzimit të “Topit të Artë”, për të cilin tashmë nuk ka asnjë sekret. Mediat spanjolle kanë ditë që e kanë ...
BalkanWeb | 02-Dec-2019 19:10
Nga De Bek, te De Jong, “France Football” ka nisur publikimin e emrave përpara se të nisë ceremonia-gala e dorëzimit të “Topit të Artë”, për të cilin tashmë nuk ka asnjë sekret. Mediat spanjolle kanë ditë që e kanë ...

Zbulohet renditja e Kosovare Asllanit në garën për 'Topin e Artë', futbollistes që pozoi me shqiponjën dy-krenare sonte
Në gala-mbrëmjen e mbajtur sonte në Paris nga 'France Football', sonte është shpallur fituesi i 'Topit të Artë'. Sulmuesi i Barcelonës Lionel Messi është shpallur fitues duke lënë pas vetes Virgil van Dijk dhe Cristiano ...
Zeri | 02-Dec-2019 23:31
Në gala-mbrëmjen e mbajtur sonte në Paris nga 'France Football', sonte është shpallur fituesi i 'Topit të Artë'. Sulmuesi i Barcelonës Lionel Messi është shpallur fitues duke lënë pas vetes Virgil van Dijk dhe Cristiano ...

Historike! Lionel Messi fiton për herë të gjashtë “Topin e Artë”
Lionel Messi është fitues i “Topit të Artë” 2019. Ylli argjentinas e fiton këtë çmim individual prestigjioz për herë të gjashtë në karrierën e tij, më shumë se kushdo tjetër. Numri 10 i Barcelonës bëri një sezon të ...
GazetaTema | 02-Dec-2019 21:43
Lionel Messi është fitues i “Topit të Artë” 2019. Ylli argjentinas e fiton këtë çmim individual prestigjioz për herë të gjashtë në karrierën e tij, më shumë se kushdo tjetër. Numri 10 i Barcelonës bëri një sezon të ...

Paratici konteston trofeun e fituar nga Messi: “CR7 meritonte Topin e Artë”
“Kristiano Ronaldo meritonte ‘Topin e Artë’, e kemi thënë gjithnjë”. Drejtori Sportiv i Juventusit, Fabio Paratici, ka ritheksuar mendimin e tij mbi cmimin e marrë nga Lionel Messi në Paris: “Në këto lloj trofesh, ...
Telegraf | 02-Dec-2019 22:47
“Kristiano Ronaldo meritonte ‘Topin e Artë’, e kemi thënë gjithnjë”. Drejtori Sportiv i Juventusit, Fabio Paratici, ka ritheksuar mendimin e tij mbi cmimin e marrë nga Lionel Messi në Paris: “Në këto lloj trofesh, ...

Van Dijk tallet keq me Ronaldon: “A ishte ai me të vërtetë një rival?”
Van Dijk është përkujdesur për talljen e vitit në gala mbrëmjes e France Football për ‘Topin e Artë’ për vitin 2019 Messi e ka fituar ‘Topin e Artë’ për vitin 2019, duke shkruar historinë pasi është bërë futbollisti i ...
Gazeta Express | 02-Dec-2019 23:31
Van Dijk është përkujdesur për talljen e vitit në gala mbrëmjes e France Football për ‘Topin e Artë’ për vitin 2019 Messi e ka fituar ‘Topin e Artë’ për vitin 2019, duke shkruar historinë pasi është bërë futbollisti i ...

123...>>
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved