ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 25/05/2020 23:22

Realizoi dy gola, Rashica ia dedikon Shqipërisë: Jam krenar për atdheun tim, ditë të mira do të kthehen përsëri

Realizoi dy gola, Rashica ia dedikon Shqipërisë: Jam krenar për atdheun tim, ditë të mira do të kthehen përsëri
Për Milot Rashicën nuk kishte mënyrë më të mirë për të nderuar viktimat e tërmetit që goditi Shqiëprinë sesa duke i bërë pjesë të një fitoreje të rëndësishme të Verder Bremen në Bundesligë. Futbollisti i përfaqësueses ...
GazetaTema | 02-Dec-2019 13:23
Për Milot Rashicën nuk kishte mënyrë më të mirë për të nderuar viktimat e tërmetit që goditi Shqiëprinë sesa duke i bërë pjesë të një fitoreje të rëndësishme të Verder Bremen në Bundesligë. Futbollisti i përfaqësueses ...

Cagliari po jeton një sezon ëndrrash nën regjinë e kapitenit Radja Nainggolan
Cagliari e përmbysi një deficit prej dy golash për të rrëmbyer një fitore dramatike me rezultat 4-3 ndaj Sampdorias dhe në kohën shtesë për të kaluar në vendin e katërt në kampionat. Ndeshja nisi me golin e shënuar në ...
Telegrafi | 02-Dec-2019 23:46
Cagliari e përmbysi një deficit prej dy golash për të rrëmbyer një fitore dramatike me rezultat 4-3 ndaj Sampdorias dhe në kohën shtesë për të kaluar në vendin e katërt në kampionat. Ndeshja nisi me golin e shënuar në ...

Shkëlqeu ndaj kampionit në fuqi, Edon Zhegrova në formacionin e javës në Zvicër
Baseli ka marrë një fitore të madhe para tifozëve të vet përballë kampionit në fuqi të Zvicrës, Young Boysit. Skuadra e shqiptarëve Edon Zhegrova, Taulant Xhaka e Kemal Ademi ka triumfuar me rezultat të pastër 3-0. E në ...
Telegrafi | 02-Dec-2019 15:25
Baseli ka marrë një fitore të madhe para tifozëve të vet përballë kampionit në fuqi të Zvicrës, Young Boysit. Skuadra e shqiptarëve Edon Zhegrova, Taulant Xhaka e Kemal Ademi ka triumfuar me rezultat të pastër 3-0. E në ...

Fitore e madhe e Ferizajt në udhëtim te Drenica
Ferizaj ka arritur fitore të madhe në udhëtim te Drenica 0-2. Skuadra bardhekaltër ka shkaktuar një befasi jashtëzakonisht të këndshme teksa ka mposhtur drenicasit në Skenderaj. Ishte kapiteni i Ferizajt, Dardan Çerkini ...
Telegrafi | 02-Dec-2019 15:05
Ferizaj ka arritur fitore të madhe në udhëtim te Drenica 0-2. Skuadra bardhekaltër ka shkaktuar një befasi jashtëzakonisht të këndshme teksa ka mposhtur drenicasit në Skenderaj. Ishte kapiteni i Ferizajt, Dardan Çerkini ...

Feronikeli kthehet te fitorja dhe vazhdon të ëndërrojë për titullin
Feronikeli është rikthyer te fitorja, teksa para tifozëve të vet ka mposhtur skuadrën e fundit në tabelë Dukagjinin e Klinës me rezultat 4-2. Feronikeli e nisi për mrekulli ndeshjen kur vetëm pas dy minutash lojë gjetën ...
Telegrafi | 02-Dec-2019 14:55
Feronikeli është rikthyer te fitorja, teksa para tifozëve të vet ka mposhtur skuadrën e fundit në tabelë Dukagjinin e Klinës me rezultat 4-2. Feronikeli e nisi për mrekulli ndeshjen kur vetëm pas dy minutash lojë gjetën ...

Shkëlqimi i Zhegrovës, në formacionin e javës dhe elozhe nga Xhaka
Edon Zhegrova asistoi një gol dhe shënoi një tjetër në fitoren 3-0 të Basel përballë Young Boys. Talenti dardan bëri një ndeshje të shkëlqyer, duke u shpallur njeriu i takimit. Për më tepër, 20 vjeçari fitoi një vend ...
ABCNews | 02-Dec-2019 19:33
Edon Zhegrova asistoi një gol dhe shënoi një tjetër në fitoren 3-0 të Basel përballë Young Boys. Talenti dardan bëri një ndeshje të shkëlqyer, duke u shpallur njeriu i takimit. Për më tepër, 20 vjeçari fitoi një vend ...

Cagliari po jeton një sezon ëndrrash nën regjinë e kapitenit Radja Nainggolan
Cagliari e përmbysi një deficit prej dy golash për të rrëmbyer një fitore dramatike me rezultat 4-3 ndaj Sampdorias dhe në kohën shtesë për të kaluar në vendin e katërt në kampionat. Ndeshja nisi me golin e shënuar në ...
E Dua Sportin | 02-Dec-2019 23:59
Cagliari e përmbysi një deficit prej dy golash për të rrëmbyer një fitore dramatike me rezultat 4-3 ndaj Sampdorias dhe në kohën shtesë për të kaluar në vendin e katërt në kampionat. Ndeshja nisi me golin e shënuar në ...

I barabartë me Neymarin, vetëm Messi dhe Mbappe më të mirë se Rashica
Nuk është surprizë që Kylian Mbappe dhe Lionel Messi kanë efikasitetin për të shënuar gol në pak minuta sa iu përket sulmuesve në vitin 2019, por edhe Milot Rashica i Werder Bremenit nuk është larg. Sulmuesi lider i ...
Zeri | 02-Dec-2019 23:44
Nuk është surprizë që Kylian Mbappe dhe Lionel Messi kanë efikasitetin për të shënuar gol në pak minuta sa iu përket sulmuesve në vitin 2019, por edhe Milot Rashica i Werder Bremenit nuk është larg. Sulmuesi lider i ...

Rashica në formacionin e javës në Bundesliga – ky është vlerësimi për të
Ylli i Werder Bremen dhe kombëtares së Kosovës, Rashica, ka shkëlqyer në këtë fundjavë në kampionatin elitar gjerman. Rashica shënoi dy herë kundër Wolfsburg, për t’i dhënë tri pikë të rëndësishme skuadrës së tij. Pas ...
Lajminet | 02-Dec-2019 23:19
Ylli i Werder Bremen dhe kombëtares së Kosovës, Rashica, ka shkëlqyer në këtë fundjavë në kampionatin elitar gjerman. Rashica shënoi dy herë kundër Wolfsburg, për t’i dhënë tri pikë të rëndësishme skuadrës së tij. Pas ...

'Çmendet' mediumi serb: Skandal në Gjermani, Rashica promovon Shqipërinë e Madhe
Në ndeshjen dramatike mes Wolfsburg dhe Werder Bremen, të luajtur në javën e 13-të në Bundesliga, mysafirët fituan me rezultat 2:3. Por, futbollisti nga Vushtrria Milot Rashica, i lindur në vitin 1996, mori vëmendjen më ...
Zeri | 02-Dec-2019 23:16
Në ndeshjen dramatike mes Wolfsburg dhe Werder Bremen, të luajtur në javën e 13-të në Bundesliga, mysafirët fituan me rezultat 2:3. Por, futbollisti nga Vushtrria Milot Rashica, i lindur në vitin 1996, mori vëmendjen më ...

Edon Zhegrova për futbollistin e Young Boys: Ai më gërvishi dorën si një tigër
Kundër Young Boys, Edon Zhegrova ishte futbollisti më i mirë i ndeshjes për Baselin, derisa fjalë të mëdha për të pati edhe bashkëkombasi i tij Taulant Xhaka. Futbollisti nga Kosova bëri një paraqitje mbresëlënëse dje ...
Zeri | 02-Dec-2019 23:03
Kundër Young Boys, Edon Zhegrova ishte futbollisti më i mirë i ndeshjes për Baselin, derisa fjalë të mëdha për të pati edhe bashkëkombasi i tij Taulant Xhaka. Futbollisti nga Kosova bëri një paraqitje mbresëlënëse dje ...

A do të bëhet Rashica shitja më e shtrenjtë e Werderit
Forma e Milot Rashicës te Werder Bremeni gjithnjë është duke u përmirësuar. Bild sot ka shkruar një artikull për Milot Rashicën, i cili në ndeshjen e fundit ndaj Wolfsburgut shënoi dy gola për t’ia dhënë pikët e plota ...
Koha.net | 02-Dec-2019 22:36
Forma e Milot Rashicës te Werder Bremeni gjithnjë është duke u përmirësuar. Bild sot ka shkruar një artikull për Milot Rashicën, i cili në ndeshjen e fundit ndaj Wolfsburgut shënoi dy gola për t’ia dhënë pikët e plota ...

Rashica “provokon” serbët!
Inati i serbëve kundrejt shqiptarëve, duket që është aq i madh sa që shqiponja i tmerron ata çdo herë që përdoret gjatë festave të futbollistëve shqiptarë! I fundit që festoi me shqiponjë ishte Milot Rashica, i cili me ...
InfoSport.mk | 02-Dec-2019 20:02
Inati i serbëve kundrejt shqiptarëve, duket që është aq i madh sa që shqiponja i tmerron ata çdo herë që përdoret gjatë festave të futbollistëve shqiptarë! I fundit që festoi me shqiponjë ishte Milot Rashica, i cili me ...

Taulant Xhaka: Edon Zhegrova është një shoumen (VIDEO)
Mesfushori kosovar Edon Zhegrova, dje dhuroi një paraqitje të shkëlqyer me Bazelin e tij përballë skuadrës kampione të Jang Bojs. Ylli kosovar realizoi një gol, ndërsa dha edhe një asist në fitoren 3:0 të Bazelit. ...
InfoSport.mk | 02-Dec-2019 19:38
Mesfushori kosovar Edon Zhegrova, dje dhuroi një paraqitje të shkëlqyer me Bazelin e tij përballë skuadrës kampione të Jang Bojs. Ylli kosovar realizoi një gol, ndërsa dha edhe një asist në fitoren 3:0 të Bazelit. ...

Shkëlqeu në fundjavë me Baselin, Edon Zhegrova rikthehet në 'shtëpi'
Edon Zhegrova pati një fundjavë të shkëlqyer me Baselin në fundjavë. Në kuadër të Superligës së Zvicrës, futbollisti i Kosovës shkëlqeu në derbin e fituar 3:0 ndaj Young Boys, raporton Zëri.info. Zhegrova ndihmoi......
Zeri | 02-Dec-2019 19:21
Edon Zhegrova pati një fundjavë të shkëlqyer me Baselin në fundjavë. Në kuadër të Superligës së Zvicrës, futbollisti i Kosovës shkëlqeu në derbin e fituar 3:0 ndaj Young Boys, raporton Zëri.info. Zhegrova ndihmoi......

Taulant Xhaka: Zhegrova është showman
Mesfushori kosovar Edon Zhegrova, dje dhuroi një paraqitje të shkëlqyer me Baselin. Ndaj Young Boysit, ai dha një asistim në golin e parë për skuadrën e Baselit dhe shënoi golin e tretë në atë takim. Ndërkaq, Taulant ...
Indeks Online | 02-Dec-2019 17:36
Mesfushori kosovar Edon Zhegrova, dje dhuroi një paraqitje të shkëlqyer me Baselin. Ndaj Young Boysit, ai dha një asistim në golin e parë për skuadrën e Baselit dhe shënoi golin e tretë në atë takim. Ndërkaq, Taulant ...

Vushtrria befason Ballkanin, fitojnë Feronikeli e Ferizaj
Lideri Ballkani ka pësuar humbje në udhëtim te Vushtrria, derisa fitore shënuan edhe Feronikeli ndaj Dukagjinit e Ferizaj ndaj Drenicës. Vushtrria shënoi fitore prej 1 me 0 me golin e vetëm të shënuar nga Shala në ...
EkonomiaOnline | 02-Dec-2019 16:53
Lideri Ballkani ka pësuar humbje në udhëtim te Vushtrria, derisa fitore shënuan edhe Feronikeli ndaj Dukagjinit e Ferizaj ndaj Drenicës. Vushtrria shënoi fitore prej 1 me 0 me golin e vetëm të shënuar nga Shala në ...

Vushtrria befason Ballkanin, fitojnë Feronikeli e Ferizaj
Lideri Ballkani ka pësuar humbje në udhëtim te Vushtrria, derisa fitore shënuan edhe Feronikeli ndaj Dukagjinit e Ferizaj ndaj Drenicës. Vushtrria shënoi fitore prej 1 me 0 me golin e vetëm të shënuar nga Shala në ...
Koha.net | 02-Dec-2019 16:32
Lideri Ballkani ka pësuar humbje në udhëtim te Vushtrria, derisa fitore shënuan edhe Feronikeli ndaj Dukagjinit e Ferizaj ndaj Drenicës. Vushtrria shënoi fitore prej 1 me 0 me golin e vetëm të shënuar nga Shala në ...

Mediumi gjerman me një shkrim senzacional për Milot Rashicën
"Raketa" është nofka me të cilën e thërrasin Milot Rashicën në klubin e Bundesligës Werder Bremen. Kjo është e qartë pasi futbollisti i Kosovës është thjesht i shpejtë dhe gjithmonë i saktë, shkruan mediumi......
Zeri | 02-Dec-2019 16:25
"Raketa" është nofka me të cilën e thërrasin Milot Rashicën në klubin e Bundesligës Werder Bremen. Kjo është e qartë pasi futbollisti i Kosovës është thjesht i shpejtë dhe gjithmonë i saktë, shkruan mediumi......

Ballkani ban hap të gabueshëm, fiton Feronikeli
Është mbyllur edhe java e 17 e kampionatit të Kosovës, aty ku Ballkani ka hedhur një hap të gabuar në transfertë, duke u mundur nga vendi i parafundit në klasifikim, skuadrës së Vushtrisë. Skuadra e Munishit u mund me ...
Alsat-M | 02-Dec-2019 15:37
Është mbyllur edhe java e 17 e kampionatit të Kosovës, aty ku Ballkani ka hedhur një hap të gabuar në transfertë, duke u mundur nga vendi i parafundit në klasifikim, skuadrës së Vushtrisë. Skuadra e Munishit u mund me ...

123...>>
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved