ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 09/12/2019 11:56

Ahmeti: LDK i është imponuar VV-së

Ahmeti: LDK i është imponuar VV-së
Mos arritja e marrëveshjes mes LVV dhe LDK ka qenë temë diskutimi sonte në “Debat Plus” në RTV Dukagjini. Analisti politik, Arben Ahmeti ka thënë se në bazë të 100 pikave të negociuara LDK ka arritur t’i merr 70% prej ...
Arbresh | 03-Dec-2019 00:26
Mos arritja e marrëveshjes mes LVV dhe LDK ka qenë temë diskutimi sonte në “Debat Plus” në RTV Dukagjini. Analisti politik, Arben Ahmeti ka thënë se në bazë të 100 pikave të negociuara LDK ka arritur t’i merr 70% prej ...

Anëtari i VV’së: Nëse shkojmë në zgjedhje, LDK s’merr më shumë se 20 deputetë
Kandidati për deputet i Lëvizjes Vetëvendosje, Eman Rrahmani përmes një statusi ka komentuar bisedimet mes VV-së dhe LDK-së. Sipas tij, nëse shkohet në zgjedhje të reja, LDK nuk do të mund të marrë më shumë se 20 ...
Medial | 03-Dec-2019 00:10
Kandidati për deputet i Lëvizjes Vetëvendosje, Eman Rrahmani përmes një statusi ka komentuar bisedimet mes VV-së dhe LDK-së. Sipas tij, nëse shkohet në zgjedhje të reja, LDK nuk do të mund të marrë më shumë se 20 ...

Ahmeti: LDK i është imponuar VV-së,  ka vendosur 70% të programit të saj në atë qeverisës
Mos arritja e marrëveshjes mes LVV dhe LDK ka qenë temë diskutimi sonte në “Debat Plus” me Ermal Pandurin në RTV Dukagjini. Drejtori i Programacionit në RTV Dukagjini, Arben Ahmeti ka thënë se në bazë të 100 pikave të ...
Telegrafi | 03-Dec-2019 00:07
Mos arritja e marrëveshjes mes LVV dhe LDK ka qenë temë diskutimi sonte në “Debat Plus” me Ermal Pandurin në RTV Dukagjini. Drejtori i Programacionit në RTV Dukagjini, Arben Ahmeti ka thënë se në bazë të 100 pikave të ...

Anëtari i VV’së: Nëse shkojmë në zgjedhje, LDK s’merr më shumë se 20 deputetë
Kandidati për deputet i Lëvizjes Vetëvendosje, Eman Rrahmani përmes një statusi ka komentuar bisedimet mes VV-së dhe LDK-së. Sipas tij, nëse shkohet në zgjedhje të reja, LDK nuk do të mund të marrë më shumë se 20 ...
Arbresh | 03-Dec-2019 00:05
Kandidati për deputet i Lëvizjes Vetëvendosje, Eman Rrahmani përmes një statusi ka komentuar bisedimet mes VV-së dhe LDK-së. Sipas tij, nëse shkohet në zgjedhje të reja, LDK nuk do të mund të marrë më shumë se 20 ...

Sipas Kelmendit mosmarrëveshja për postin e Presidentit rrezikon që mandati i qeverisë të përfundojë para kohe
Gazetari dhe opinionisti Adriatik Kelmendi ishte i ftuar në Interaktiv të KTV-së ku foli rreth koalicionit të mundshëm qeverisës ndërmjet Vetëvendosjes dhe LDK-së. Ai thotë se sot u pa se nuk janë pajtuar për të gjitha ...
Koha.net | 03-Dec-2019 00:01
Gazetari dhe opinionisti Adriatik Kelmendi ishte i ftuar në Interaktiv të KTV-së ku foli rreth koalicionit të mundshëm qeverisës ndërmjet Vetëvendosjes dhe LDK-së. Ai thotë se sot u pa se nuk janë pajtuar për të gjitha ...

Zeka: Isa Mustafa nuk ka përkrahje të mjaftueshme as brenda LDK-së
Themeluesi i Partisë Euroatlantike dhe ish-deputeti, Milaim Zeka ka thënë në T7 se askush nuk ia siguron Isa Mustafës që do të zgjidhet presidenti i Kosovës.
Kosova Press | 03-Dec-2019 00:01
Themeluesi i Partisë Euroatlantike dhe ish-deputeti, Milaim Zeka ka thënë në T7 se askush nuk ia siguron Isa Mustafës që do të zgjidhet presidenti i Kosovës.

Zeka: Nuk do të ketë ndryshim nëse Vetëvendosje nuk udhëheq me këto dy ministri
Themeluesi i Partisë Euroatlantike të Kosovës, Milaim Zeka, ka thënë në T7 se VV-ja nuk mund të ndryshojë asgjë nëse nuk i drejton dy ministri të rëndësishme. Bëhet fjalë për ministrinë e Brendshme dhe të Drejtësisë, ...
InFokusi | 02-Dec-2019 23:50
Themeluesi i Partisë Euroatlantike të Kosovës, Milaim Zeka, ka thënë në T7 se VV-ja nuk mund të ndryshojë asgjë nëse nuk i drejton dy ministri të rëndësishme. Bëhet fjalë për ministrinë e Brendshme dhe të Drejtësisë, ...

Zeka thotë se zyrtarët e VV’së dhe LDK’së nuk do e votonin Isa Mustafën për president
Themeluesi i Partisë Euroatlantike, Milaim Zeka, ka thënë në emisionin DPT te Fidani në T7 se askush nuk ia siguron Isa Mustafës që do të zgjidhet presidenti i Kosovës. “Kush ia siguron Isa Mustafës postin e ...
Zeri | 02-Dec-2019 23:46
Themeluesi i Partisë Euroatlantike, Milaim Zeka, ka thënë në emisionin DPT te Fidani në T7 se askush nuk ia siguron Isa Mustafës që do të zgjidhet presidenti i Kosovës. “Kush ia siguron Isa Mustafës postin e ...

Anëtari i VV-së: Nëse LDK mbetet në opozitë, në zgjedhjet e ardhshme i bëhet pragu si i Nismës
Sipas tij, nëse shkohet në zgjedhje të reja, LDK nuk do të mund të marrë më shumë se 20 deputetë. “LDK është mirë me ja shti lapsin kësaj pune!Nëse shkohet në zgjedhje nuk mund të marr me shumë se 20 deputet!Nëse mbetet ...
Lajminet | 02-Dec-2019 23:41
Sipas tij, nëse shkohet në zgjedhje të reja, LDK nuk do të mund të marrë më shumë se 20 deputetë. “LDK është mirë me ja shti lapsin kësaj pune!Nëse shkohet në zgjedhje nuk mund të marr me shumë se 20 deputet!Nëse mbetet ...

Gashi shpalos pikat, ku sipas tij VV dhe LDK, kanë mosmarrëveshje
Analisti Astrit Gashi, ka thënë se as LDK dhe as VV nuk ia pranojnë kushtet e njëra tjetrës. Ai thotë së në bazë të bisedave që ka pasur me zyrtarët e dy partive LDK ka kërkuar të merr edhe Ministrinë e Punëve të ...
Medial | 02-Dec-2019 23:40
Analisti Astrit Gashi, ka thënë se as LDK dhe as VV nuk ia pranojnë kushtet e njëra tjetrës. Ai thotë së në bazë të bisedave që ka pasur me zyrtarët e dy partive LDK ka kërkuar të merr edhe Ministrinë e Punëve të ...

Gashi shpalos pikat, ku sipas tij VV dhe LDK, kanë mosmarrëveshje
Analisti Astrit Gashi, ka thënë se as LDK dhe as VV nuk ia pranojnë kushtet e njëra tjetrës. Ai thotë së në bazë të bisedave që ka pasur me zyrtarët e dy partive LDK ka kërkuar të merr edhe Ministrinë e Punëve të ...
Arbresh | 02-Dec-2019 23:36
Analisti Astrit Gashi, ka thënë se as LDK dhe as VV nuk ia pranojnë kushtet e njëra tjetrës. Ai thotë së në bazë të bisedave që ka pasur me zyrtarët e dy partive LDK ka kërkuar të merr edhe Ministrinë e Punëve të ...

A do ketë marrëveshje për koalicion? Kurti: S’mund të flas në emër të LDK-së
Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti mbërriti mesditën e sotme në ambientet e Kuvendit të Kosovës, aty ku pritet të vazhdojnë bisedimet për arritjen e marrëveshjes për koalicion.
Top Channel | 02-Dec-2019 15:13
Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti mbërriti mesditën e sotme në ambientet e Kuvendit të Kosovës, aty ku pritet të vazhdojnë bisedimet për arritjen e marrëveshjes për koalicion.

VV-LDK, sot pritet nënshkrimi i marrëveshjes për qeverisje
Sot pritet që të nënshkruhet marrëveshja për koalicion mes Lëvizjes Vetëvendosje dhe Lidhjes Demokratike të Kosovës. Ndërkohë, ende zyrtarisht nuk dihen detaje për ndarjen e ministrive, postin e presidentit dhe ...
Top Channel | 02-Dec-2019 09:23
Sot pritet që të nënshkruhet marrëveshja për koalicion mes Lëvizjes Vetëvendosje dhe Lidhjes Demokratike të Kosovës. Ndërkohë, ende zyrtarisht nuk dihen detaje për ndarjen e ministrive, postin e presidentit dhe ...

Zeka thotë se zyrtarët e VV’së dhe LDK’së nuk do e votonin Isa Mustafën për president
Themeluesi i Partisë Euroatlantike, Milaim Zeka, ka thënë në emisionin DPT te Fidani në T7 se askush nuk ia siguron Isa Mustafës që do të zgjidhet presidenti i Kosovës. “Kush ia siguron Isa Mustafës postin e ...
Gazeta Express | 02-Dec-2019 23:33
Themeluesi i Partisë Euroatlantike, Milaim Zeka, ka thënë në emisionin DPT te Fidani në T7 se askush nuk ia siguron Isa Mustafës që do të zgjidhet presidenti i Kosovës. “Kush ia siguron Isa Mustafës postin e ...

Zeka: S’ka ndryshim nëse VV nuk udhëheqë MPB-në dhe Ministrinë e Drejtësisë
Themeluesi i PEK’ut, Milaim Zeka, ka thënë në T7 se VV nuk mund të ndryshojë asgjë nëse nuk i drejton ministrinë e Brendshme dhe të Drejtësisë. “Të gjithë kemi qenë partizanë të ndryshimit”, ka thënë Zeka. “Ndryshimi ...
Indeks Online | 02-Dec-2019 23:31
Themeluesi i PEK’ut, Milaim Zeka, ka thënë në T7 se VV nuk mund të ndryshojë asgjë nëse nuk i drejton ministrinë e Brendshme dhe të Drejtësisë. “Të gjithë kemi qenë partizanë të ndryshimit”, ka thënë Zeka. “Ndryshimi ...

Astrit Gashi shpalos pikat, ku sipas tij VV dhe LDK, kanë mosmarrëveshje
Mos arritja e marrëveshjes mes LVV dhe LDK ka qenë temë diskutimi sonte në “Debat Plus” me Ermal Pandurin në RTV Dukagjini. Analisti Astrit Gashi, ka thënë se as LDK dhe as VV nuk ia pranojnë kushtet e njëra tjetrës. ...
Telegrafi | 02-Dec-2019 23:07
Mos arritja e marrëveshjes mes LVV dhe LDK ka qenë temë diskutimi sonte në “Debat Plus” me Ermal Pandurin në RTV Dukagjini. Analisti Astrit Gashi, ka thënë se as LDK dhe as VV nuk ia pranojnë kushtet e njëra tjetrës. ...

Zeka: Ndryshimi s’mund të ndodhë nëse VV nuk udhëheqë ministrinë e Brendshme dhe të Drejtësisë
“Të gjithë kemi qenë partizanë të ndryshimit”, ka thënë Zeka. “Ndryshimi nuk mund të ndodhë nëse VV nuk udhëheqë Minsitrinë e Punëve të Brendshme dhe Ministrinë e Drejtësisë” “Nga aty fillon çkapja e shtetit dhe ...
Lajminet | 02-Dec-2019 23:29
“Të gjithë kemi qenë partizanë të ndryshimit”, ka thënë Zeka. “Ndryshimi nuk mund të ndodhë nëse VV nuk udhëheqë Minsitrinë e Punëve të Brendshme dhe Ministrinë e Drejtësisë” “Nga aty fillon çkapja e shtetit dhe ...

Anëtari i VV’së: Nëse shkojmë në zgjedhje, LDK s’merr më shumë se 20 deputetë
Kandidati për deputet i Lëvizjes Vetëvendosje, Eman Rrahmani përmes një statusi ka komentuar bisedimet mes VV-së dhe LDK-së. Sipas tij, nëse shkohet në zgjedhje të reja, atëherë LDK nuk do të mund të marr më shumë se ...
Zeri | 02-Dec-2019 23:28
Kandidati për deputet i Lëvizjes Vetëvendosje, Eman Rrahmani përmes një statusi ka komentuar bisedimet mes VV-së dhe LDK-së. Sipas tij, nëse shkohet në zgjedhje të reja, atëherë LDK nuk do të mund të marr më shumë se ...

Debat Plus zbardh detaje nga takimi VV-LDK: Mustafa i kërkoi Kurtit postin e Kryeministrit në këmbim të posteve tjera
Mos arritja e marrëveshjes mes LVV dhe LDK ka qenë temë diskutimi sonte në “Debat Plus” me Ermal Pandurin në RTV Dukagjini. Drejtuesi Ermal Panduri ka lexuar një mesazh, i cili sipas tij vjen nga njerëz brenda ...
Telegrafi | 02-Dec-2019 22:16
Mos arritja e marrëveshjes mes LVV dhe LDK ka qenë temë diskutimi sonte në “Debat Plus” me Ermal Pandurin në RTV Dukagjini. Drejtuesi Ermal Panduri ka lexuar një mesazh, i cili sipas tij vjen nga njerëz brenda ...

Anëtari i VV’së: Nëse shkojmë në zgjedhje, LDK s’merr më shumë se 20 deputetë
Kandidati për deputet i Lëvizjes Vetëvendosje, Eman Rrahmani përmes një statusi ka komentuar bisedimet mes VV-së dhe LDK-së. Sipas tij, nëse shkohet në zgjedhje të reja, LDK nuk do të mund të marrë më shumë se 20 ...
Gazeta Express | 02-Dec-2019 23:28
Kandidati për deputet i Lëvizjes Vetëvendosje, Eman Rrahmani përmes një statusi ka komentuar bisedimet mes VV-së dhe LDK-së. Sipas tij, nëse shkohet në zgjedhje të reja, LDK nuk do të mund të marrë më shumë se 20 ...

123...>>
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved