ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 05/06/2020 05:58

Të ardhurat totale të gjigantëve të naftës bien 56 për qind në tremujorin e tretë

Të ardhurat totale të gjigantëve të naftës bien 56 për qind në tremujorin e tretë
Dymbëdhjetë ndërmarrjet kryesore botërore të prodhimit të naftës regjistruan rënie në të ardhurat totale të tyre në tremujorin e tretë të vitit 2019, në krahasim me të njëjtën periudhë të një viti më parë, sipas të ...
Shenja | 02-Dec-2019 19:41
Dymbëdhjetë ndërmarrjet kryesore botërore të prodhimit të naftës regjistruan rënie në të ardhurat totale të tyre në tremujorin e tretë të vitit 2019, në krahasim me të njëjtën periudhë të një viti më parë, sipas të ...

Ulje e ndjeshme e të ardhurave të gjigantëve të naftës
Dymbëdhjetë kompanitë kryesore botërore të prodhimit të naftës regjistruan rënie në të ardhurat totale të tyre në tremujorin e tretë të vitit 2019, në krahasim me të njëjtën periudhë të një viti më parë.
Kosova Press | 02-Dec-2019 18:39
Dymbëdhjetë kompanitë kryesore botërore të prodhimit të naftës regjistruan rënie në të ardhurat totale të tyre në tremujorin e tretë të vitit 2019, në krahasim me të njëjtën periudhë të një viti më parë.

Xiaomi raporton të hyra rekorde për tremujorin e tretë, por edhe rënie në shitjen e telefonave
Të hyrat e tremujorit të tretë për vitin 2019 nga Xiaomi janë më të lartat deri më tani dhe janë 7.63 miliardë dollarë. Është interesante që departamentet e kompanisë për IoT dhe Smart Home janë më meritorët për këtë ...
Koha.net | 02-Dec-2019 18:04
Të hyrat e tremujorit të tretë për vitin 2019 nga Xiaomi janë më të lartat deri më tani dhe janë 7.63 miliardë dollarë. Është interesante që departamentet e kompanisë për IoT dhe Smart Home janë më meritorët për këtë ...

Turqi, ekonomia shënon rritje për herë të parë për vitin 2019
Ekonomia e Turqisë u rrit me 0,9 % mbi bazë vjetore në tremujorin e tretë, duke shënuar rritjen e parë pozitive për vitin 2019. Instituti turk i Statistikave (TurkStat) tregoi se në krahasim me tremujorin e dytë të ...
Alsat-M | 02-Dec-2019 17:43
Ekonomia e Turqisë u rrit me 0,9 % mbi bazë vjetore në tremujorin e tretë, duke shënuar rritjen e parë pozitive për vitin 2019. Instituti turk i Statistikave (TurkStat) tregoi se në krahasim me tremujorin e dytë të ...

Të ardhurat e gjigantëve të naftës në tremujorin e tretë të 2019-së bien për 56 për qind
Dymbëdhjetë ndërmarrjet kryesore botërore të prodhimit të naftës regjistruan rënie në të ardhurat totale të tyre në tremujorin e tretë të vitit 2019, në krahasim me të njëjtën periudhë të një viti më parë. Kompanitë e ...
EkonomiaOnline | 02-Dec-2019 13:55
Dymbëdhjetë ndërmarrjet kryesore botërore të prodhimit të naftës regjistruan rënie në të ardhurat totale të tyre në tremujorin e tretë të vitit 2019, në krahasim me të njëjtën periudhë të një viti më parë. Kompanitë e ...

Të ardhurat e gjigantëve të naftës në tremujorin e tretë të 2019-së bien për 56 për qind
Dymbëdhjetë ndërmarrjet kryesore botërore të prodhimit të naftës regjistruan rënie në të ardhurat totale të tyre në tremujorin e tretë të vitit 2019, në krahasim me të njëjtën periudhë të një viti më parë. Kompanitë e ...
Telegrafi | 02-Dec-2019 12:26
Dymbëdhjetë ndërmarrjet kryesore botërore të prodhimit të naftës regjistruan rënie në të ardhurat totale të tyre në tremujorin e tretë të vitit 2019, në krahasim me të njëjtën periudhë të një viti më parë. Kompanitë e ...

Ekonomia turke i rikthehet rritjes – Lë pas recesionin. Qeveria pret përshpejtim në vitin 2020!
Ekonomia turke i’u rikthye rritjes në tremujorin e tretë, me një normë prej 0.9% me bazë vjetore, duke lënë pas 3 tremujorë radhazi të tkurrjes që erdhën pas krizës së valutës së vitit të kaluar. Turqia ka një ...
ScanTv | 02-Dec-2019 13:14
Ekonomia turke i’u rikthye rritjes në tremujorin e tretë, me një normë prej 0.9% me bazë vjetore, duke lënë pas 3 tremujorë radhazi të tkurrjes që erdhën pas krizës së valutës së vitit të kaluar. Turqia ka një ...

Lajm i mirë, bien çmimet e naftës
Çmimet e naftës shënuan rënie mëngjesin e kësaj të hëne në tregjet botërore. Kështu, treguesit referencë për naftën e papërpunuar europiane, Brent, ranë me 0.2 për qind dhe u tregtuan me 64.17 dollarë amerikanë për ...
Gazeta Observer | 02-Dec-2019 11:31
Çmimet e naftës shënuan rënie mëngjesin e kësaj të hëne në tregjet botërore. Kështu, treguesit referencë për naftën e papërpunuar europiane, Brent, ranë me 0.2 për qind dhe u tregtuan me 64.17 dollarë amerikanë për ...

Bien çmimet e naftës në tregjet botërore
Çmimet e naftës shënuan rënie mëngjesin e ditës së sotme në tregjet botërore. Kështu, që treguesit referencë për naftën e papërpunuar europiane, Brent, ranë me 28 cent dhe u tregtuan me 61.93 dollarë amerikanë për fuçi. ...
Alsat-M | 04-Feb-2019 12:22
Çmimet e naftës shënuan rënie mëngjesin e ditës së sotme në tregjet botërore. Kështu, që treguesit referencë për naftën e papërpunuar europiane, Brent, ranë me 28 cent dhe u tregtuan me 61.93 dollarë amerikanë për fuçi. ...

Ekonomia turke kthehet në rritje në tremujorin e tretë, duke u zgjeruar 0.9%
Ekonomia e Turqisë u rrit 0.9% nga viti në vit, në tremujorin e tretë, në përputhje me pritjet, duke thyer tre të katërtat e njëpasnjëshme të tkurrjes, ndërsa tronditi efektet e recesionit pas krizës së monedhës së ...
Monitor | 02-Dec-2019 09:11
Ekonomia e Turqisë u rrit 0.9% nga viti në vit, në tremujorin e tretë, në përputhje me pritjet, duke thyer tre të katërtat e njëpasnjëshme të tkurrjes, ndërsa tronditi efektet e recesionit pas krizës së monedhës së ...

Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved