ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 05/06/2020 06:28

Veliaj inspekton dëmtimet nga tërmeti në shkollën “Musine Kokalari”

Veliaj inspekton dëmtimet nga tërmeti në shkollën “Musine Kokalari”
Rreth 90 për qind e shkollave, kopshteve dhe çerdheve publike në Tiranë nuk kanë pësuar dëmtime nga tërmeti i 26 nëntorit dhe mësimi do të rinisë normalisht në datën 6 nëntor.
Top Channel | 02-Dec-2019 18:17
Rreth 90 për qind e shkollave, kopshteve dhe çerdheve publike në Tiranë nuk kanë pësuar dëmtime nga tërmeti i 26 nëntorit dhe mësimi do të rinisë normalisht në datën 6 nëntor.

Ministrja Shahini, inspektim në shkollën 9-vjeçare “4 Dëshmorët” Tiranë
Ministrja e Arsimit, Besa Shahini ishte e pranishme ditën e sotme në shkollën 9-vjeçare “4 Dëshmorët” në Tiranë, ku zhvilloi një takime mësuesit e kësaj shkolle.
Top Channel | 02-Dec-2019 18:17
Ministrja e Arsimit, Besa Shahini ishte e pranishme ditën e sotme në shkollën 9-vjeçare “4 Dëshmorët” në Tiranë, ku zhvilloi një takime mësuesit e kësaj shkolle.

Objektet e shkatërruar nga tërmeti, bilanci në Lezhë: 51 pallate të pabanueshme, 264 banesa të dëmtuara
Tërmeti i fuqishëm që goditi vendin tonë më 26 nëntor, solli bilanc tragjik në vend, ku humbën jetën 51 persona, ndërsa shumë ndërtesa u shkatërruan. Në Lezhë, e cila gjithashtu u godit rëndë nga tërmeti, pas ...
Telegraf | 02-Dec-2019 21:13
Tërmeti i fuqishëm që goditi vendin tonë më 26 nëntor, solli bilanc tragjik në vend, ku humbën jetën 51 persona, ndërsa shumë ndërtesa u shkatërruan. Në Lezhë, e cila gjithashtu u godit rëndë nga tërmeti, pas ...

Ministrja Shahini: Çdo mësues plan mbrojtës fillestar për nxënësit
Mësimi është pezulluar në tre qarqet ku dëmet nga tërmeti kanë qenë më të mëdha, konkretisht në Tiranë dhe Lezhë deri me datë 5 dhjetor dhe në Durrës deri me 9 dhjetor. Ministrja e Arsimit, Sportit dhe Rinisë, Besa ...
VizionPlus | 02-Dec-2019 18:19
Mësimi është pezulluar në tre qarqet ku dëmet nga tërmeti kanë qenë më të mëdha, konkretisht në Tiranë dhe Lezhë deri me datë 5 dhjetor dhe në Durrës deri me 9 dhjetor. Ministrja e Arsimit, Sportit dhe Rinisë, Besa ...

Fëmijët e larguar nga Tirana dhe Durrësi nisin mësimin në qytetet e tjera
Disa prej fëmijëve që janë larguar nga Tirana dhe Durrësi për shkak të tërmetit kanë nisur mësimin në shkollat e qyteteve ku po qëndrojnë. Në Gjirokastër 7 fëmijë janë ulur në bankat e shkollës së qytetit ndërsa në ...
Telegraf | 02-Dec-2019 17:41
Disa prej fëmijëve që janë larguar nga Tirana dhe Durrësi për shkak të tërmetit kanë nisur mësimin në shkollat e qyteteve ku po qëndrojnë. Në Gjirokastër 7 fëmijë janë ulur në bankat e shkollës së qytetit ndërsa në ...

Zëri i Amerikës: Në Tiranë 640 pallate e 4 mijë banesa të dëmtuara
Ende nuk ka një bilanc përfundimtar të dëmeve të shkaktuara nga tërmeti i fuqishëm i ditës së martë, i cili goditi rëndë Durrësin, Thumanën e Tiranën, por nuk la pa prekur dhe qytete të tjera të vendit. Të dhëna ende ...
Telegraf | 02-Dec-2019 13:39
Ende nuk ka një bilanc përfundimtar të dëmeve të shkaktuara nga tërmeti i fuqishëm i ditës së martë, i cili goditi rëndë Durrësin, Thumanën e Tiranën, por nuk la pa prekur dhe qytete të tjera të vendit. Të dhëna ende ...

“Zëri i Amerikës” bën bilancin: Tërmeti dëmtoi 6000 pallate e banesa në Shqipëri, 9000 banorë lanë shtëpitë
Në Shqipëri të dhëna ende paraprake flasin për të paktën 900 pallate dhe mbi 5100 banesa të dëmtuara nga tërmeti. Afër 9 mijë janë qytetarët, banesat e të cilëve u prekën dhe kanë pësuar dëme. Disa dhjetra shkolla në ...
BalkanWeb | 02-Dec-2019 07:25
Në Shqipëri të dhëna ende paraprake flasin për të paktën 900 pallate dhe mbi 5100 banesa të dëmtuara nga tërmeti. Afër 9 mijë janë qytetarët, banesat e të cilëve u prekën dhe kanë pësuar dëme. Disa dhjetra shkolla në ...

SHIFRAT: Dëme në 6000 pallate e banesa, 9000 banorë të prekur nga tërmeti
Në Shqipëri të dhëna ende paraprake flasin për të paktën afro 900 pallatet dhe mbi 5100 banesat e dëmtuara nga tërmeti. Afër 9 mijë janë qytetarët, banesave e të cilëve u prekën e kanë pësuar dëme. Disa dhjetra shkolla ...
GazetaTema | 01-Dec-2019 20:40
Në Shqipëri të dhëna ende paraprake flasin për të paktën afro 900 pallatet dhe mbi 5100 banesat e dëmtuara nga tërmeti. Afër 9 mijë janë qytetarët, banesave e të cilëve u prekën e kanë pësuar dëme. Disa dhjetra shkolla ...

Tërmeti/ Dëme në 6000 pallate e banesa, 9000 banorë të prekur
mapo.al Në Shqipëri të dhëna ende paraprake flasin për të paktën afro 900 pallatet dhe mbi 5100 banesat e dëmtuara nga tërmeti. Afër 9 mijë janë qytetarët, banesave e të cilëve u prekën e kanë pësuar dëme. Disa dhjetra ...
Mapo | 01-Dec-2019 19:21
mapo.al Në Shqipëri të dhëna ende paraprake flasin për të paktën afro 900 pallatet dhe mbi 5100 banesat e dëmtuara nga tërmeti. Afër 9 mijë janë qytetarët, banesave e të cilëve u prekën e kanë pësuar dëme. Disa dhjetra ...

Ministria e Arsimit: Shtyhet mësimi në Durrës, Tiranë dhe Lezhë
Ne nje deklarate per mediat, ministrja e Arsimit Besa Shahini ka bere me dije se procesi mesimor ne qarkun e Durresit mesimi do te jete i pezulluar deri me 9 dhjetor, nderkohe ne Tirane deri ne 6 dhjetor, si dhe per ...
ikub.al | 01-Dec-2019 13:18
Ne nje deklarate per mediat, ministrja e Arsimit Besa Shahini ka bere me dije se procesi mesimor ne qarkun e Durresit mesimi do te jete i pezulluar deri me 9 dhjetor, nderkohe ne Tirane deri ne 6 dhjetor, si dhe per ...

Shkollat duhen hapur. Normaliteti sjell normalizim!
Nga Eduard Zaloshnja Studimet epidemiologjike botërore të plagosjeve (fatale e jofatale) nga tërmetet tregojnë se 99.9% e plagosjeve fatale ndodhin prej godistjes kryesore të tërmetit, ose në ndërtesa të dëmtuara ...
GazetaTema | 01-Dec-2019 17:39
Nga Eduard Zaloshnja Studimet epidemiologjike botërore të plagosjeve (fatale e jofatale) nga tërmetet tregojnë se 99.9% e plagosjeve fatale ndodhin prej godistjes kryesore të tërmetit, ose në ndërtesa të dëmtuara ...

Veliaj: 90% e shkollave, kopshteve dhe çerdheve nuk kane probleme
Rreth 90 për qind e shkollave, kopshteve dhe çerdheve publike në Tiranë nuk kanë pësuar dëmtime nga tërmeti i 26 nëntorit dhe mësimi do të rinisë normalisht. Kurse, fëmijët që mësojnë në shkollat e dëmtuara do të ...
Lajmi i Fundit | 02-Dec-2019 20:24
Rreth 90 për qind e shkollave, kopshteve dhe çerdheve publike në Tiranë nuk kanë pësuar dëmtime nga tërmeti i 26 nëntorit dhe mësimi do të rinisë normalisht. Kurse, fëmijët që mësojnë në shkollat e dëmtuara do të ...

Sa njerëz kanë mbetur pa strehë dhe sa objekte janë shkatërruar në Shqipëri?
Qindra pallate dhe mijëra banesa të dëmtuara, është bilanci provizor i tërmeteve që kanë goditur vendin prej orëve të para të 26 nëntorit, ku lëkundja kryesore ka qenë me magnitudë 6,4 ballë. Në rang kombëtar janë rreth ...
AlbInfo | 02-Dec-2019 19:48
Qindra pallate dhe mijëra banesa të dëmtuara, është bilanci provizor i tërmeteve që kanë goditur vendin prej orëve të para të 26 nëntorit, ku lëkundja kryesore ka qenë me magnitudë 6,4 ballë. Në rang kombëtar janë rreth ...

Kryebashkiaku inspekton dëmtimet nga tërmeti në shkollën “Musine Kokalari”
Veliaj: “Lajm i mirë se mbi 90% e shkollave, kopshteve dhe çerdheve nuk kanë probleme; jemi në terren për verifikimin e të gjitha dëmtimeve” Rreth 90 për qind e shkollave, kopshteve dhe çerdheve publike në Tiranë nuk ...
Lexo | 02-Dec-2019 18:00
Veliaj: “Lajm i mirë se mbi 90% e shkollave, kopshteve dhe çerdheve nuk kanë probleme; jemi në terren për verifikimin e të gjitha dëmtimeve” Rreth 90 për qind e shkollave, kopshteve dhe çerdheve publike në Tiranë nuk ...

Veliaj inspekton dëmtimet nga tërmeti në shkollën ‘Musine Kokalari’: Mbi 90% e shkollave, kopshteve dhe çerdheve nuk kanë probleme
Rreth 90 për qind e shkollave, kopshteve dhe çerdheve publike në Tiranë nuk kanë pësuar dëmtime nga tërmeti i 26 nëntorit dhe mësimi do të rinisë normalisht në datën 6 nëntor. Kurse, fëmijët që mësojnë në shkollat e ...
Politiko | 02-Dec-2019 17:59
Rreth 90 për qind e shkollave, kopshteve dhe çerdheve publike në Tiranë nuk kanë pësuar dëmtime nga tërmeti i 26 nëntorit dhe mësimi do të rinisë normalisht në datën 6 nëntor. Kurse, fëmijët që mësojnë në shkollat e ...

Kryebashkiaku Veliaj inspekton dëmtimet nga tërmeti në shkollën “Musine Kokalari”
Rreth 90 për qind e shkollave, kopshteve dhe çerdheve publike në Tiranë nuk kanë pësuar dëmtime nga tërmeti i 26 nëntorit dhe mësimi do të rinisë normalisht në datën 6 nëntor.Kurse, fëmijët që mësojnë në shkollat e ...
RTSH | 02-Dec-2019 17:55
Rreth 90 për qind e shkollave, kopshteve dhe çerdheve publike në Tiranë nuk kanë pësuar dëmtime nga tërmeti i 26 nëntorit dhe mësimi do të rinisë normalisht në datën 6 nëntor.Kurse, fëmijët që mësojnë në shkollat e ...

Ministrja Shahini: Kemi një plan për dalje emergjente të nxënësve, në rast rreziku
Ministrja e Arsimit, Besa Shahini ka shkuar sot në shkollën 9-vjecare “4 Dëshmorët”, në Tiranë. Shahini shprehet se, sot dhe nesër do të zbatojnë udhëzimin e nxjerrë nga Ministria e Arsimit që konsiston në planin e ...
Dritare | 02-Dec-2019 16:17
Ministrja e Arsimit, Besa Shahini ka shkuar sot në shkollën 9-vjecare “4 Dëshmorët”, në Tiranë. Shahini shprehet se, sot dhe nesër do të zbatojnë udhëzimin e nxjerrë nga Ministria e Arsimit që konsiston në planin e ...

Shahini: Secili mësues, plan për mbrojtjen fillestare të nxënësve në rast tërmeti
Ministrja e Arsimit, Sportit dhe Rinisë, Besa Shahini u takua sot me mësuesit e shkollës 9-vjeçare “4 Dëshmorët” në Tiranë ” të cilët zbatonin udhëzimin të masave që secila shkollë duhet të ndërmarrë në rast tërmeti. ...
RTSH | 02-Dec-2019 15:44
Ministrja e Arsimit, Sportit dhe Rinisë, Besa Shahini u takua sot me mësuesit e shkollës 9-vjeçare “4 Dëshmorët” në Tiranë ” të cilët zbatonin udhëzimin të masave që secila shkollë duhet të ndërmarrë në rast tërmeti. ...

Ministrja Shahini në shkollën 9-vjeçare “4 Dëshmorët”, plan për dalje emergjente të nxënësve në rast rreziku
Ministrja e Arsimit dhe Sportit, Besa Shahini ka zhvilluar një takim me mësuesit e shkollës 9-vjeçare “4 Dëshmorët” në Tiranë. Nisur nga situata e krijuar prej tërmetit të 26 nëntorit, Shahini njofton se mësuesit sot ...
Lexo | 02-Dec-2019 15:14
Ministrja e Arsimit dhe Sportit, Besa Shahini ka zhvilluar një takim me mësuesit e shkollës 9-vjeçare “4 Dëshmorët” në Tiranë. Nisur nga situata e krijuar prej tërmetit të 26 nëntorit, Shahini njofton se mësuesit sot ...

Pezullohet mësimi deri në 9 dhjetor në Durrës
Ministrja e Arsimit, Besa Shahini, në një konferencë për shtyp mesditën e së dielës, ka njoftuar se mësimi në Qarkun Durrës do të pezullohet deri në 9 dhjetor, ndërkohë që në Qarkun Tiranë dhe Lezhë pezullohet deri në 5 ...
Aktuale.MK | 02-Dec-2019 13:46
Ministrja e Arsimit, Besa Shahini, në një konferencë për shtyp mesditën e së dielës, ka njoftuar se mësimi në Qarkun Durrës do të pezullohet deri në 9 dhjetor, ndërkohë që në Qarkun Tiranë dhe Lezhë pezullohet deri në 5 ...

123...>>
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved