ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 09/12/2019 12:06

Federer në monedhat zvicerane nga 20 dhe 50 franga!

Federer në monedhat zvicerane nga 20 dhe 50 franga!
Monedha e argjendit prej 20 frangësh me pamjet e Rozher Federerit do të lëshohet në përdorim më 23 janar të vitit të ardhshëm. Kjo është hera e parë që Instituti “Suismint” i ka kushtuar një monedhë përkujtimore një ...
Flaka | 02-Dec-2019 22:23
Monedha e argjendit prej 20 frangësh me pamjet e Rozher Federerit do të lëshohet në përdorim më 23 janar të vitit të ardhshëm. Kjo është hera e parë që Instituti “Suismint” i ka kushtuar një monedhë përkujtimore një ...

Federer do të jetë personi i parë i gjallë që do të jetë figurë e monedhës zvicerane
Reketi zviceran, Federer, do të nderohet nga Mint Federal ‘Swissmint’, gjatë muajit janar, të vitit të ri që po afron, transmeton . Mint Federal ‘Swissmint’ do të lëshojë një monedhë përkujtimore argjendi, 20 frangëshe, ...
Lajminet | 02-Dec-2019 20:12
Reketi zviceran, Federer, do të nderohet nga Mint Federal ‘Swissmint’, gjatë muajit janar, të vitit të ri që po afron, transmeton . Mint Federal ‘Swissmint’ do të lëshojë një monedhë përkujtimore argjendi, 20 frangëshe, ...

Monedhë përkujtimore një personaliteti të gjallë, Zvicra e nderon Roger Federer
Kampionin e 20 hertë, të Grand Slamit në Zvicër, Roger Federer, nga 2020-ta, do mund ta shihni edhe në frangat zvicerane. Kjo pasi mbreti i tenisit, do të bëhet personi i parë i gjallë që nderohet me monedhë ...
Medial | 02-Dec-2019 20:02
Kampionin e 20 hertë, të Grand Slamit në Zvicër, Roger Federer, nga 2020-ta, do mund ta shihni edhe në frangat zvicerane. Kjo pasi mbreti i tenisit, do të bëhet personi i parë i gjallë që nderohet me monedhë ...

Federeri, i pari person i gjallë pjesë e monedhave zvicerane
Kampioni i 20 Grand Slameve, zvicerani Roger Federer, do të bëhet personi i parë i gjallë që do të jetë pjesë e një monedhe në vendin e tij. Institucioni Federal që prodhon paratë, Swissmint, do të nxjerrë një monedhë ...
Koha.net | 02-Dec-2019 19:58
Kampioni i 20 Grand Slameve, zvicerani Roger Federer, do të bëhet personi i parë i gjallë që do të jetë pjesë e një monedhe në vendin e tij. Institucioni Federal që prodhon paratë, Swissmint, do të nxjerrë një monedhë ...

Monedhë përkujtimore një personaliteti të gjallë, Zvicra e nderon Roger Federer
Kampionin e 20 hertë, të Grand Slamit në Zvicër, Roger Federer, nga 2020-ta, do mund ta shihni edhe në frangat zvicerane. Kjo pasi mbreti i tenisit, do të bëhet personi i parë i gjallë që nderohet me monedhë ...
Klan Kosova | 02-Dec-2019 19:50
Kampionin e 20 hertë, të Grand Slamit në Zvicër, Roger Federer, nga 2020-ta, do mund ta shihni edhe në frangat zvicerane. Kjo pasi mbreti i tenisit, do të bëhet personi i parë i gjallë që nderohet me monedhë ...

Federer në monedhat e Zvicrës
Zvicra ka njoftuar se do të bëjë një monedhë që përmban karakterin e kampionit të shumëfishtë të tenistit Roger Federer.
Kosova Press | 02-Dec-2019 19:37
Zvicra ka njoftuar se do të bëjë një monedhë që përmban karakterin e kampionit të shumëfishtë të tenistit Roger Federer.

Federer në monedhat zvicerane nga 20 dhe 50 franga!
Monedha e argjendit prej 20 frangësh me pamjet e Rozher Federerit do të lëshohet në përdorim më 23 janar të vitit të ardhshëm. Kjo është hera e parë që Instituti “Suismint” i ka kushtuar një monedhë përkujtimore një ...
Alsat-M | 02-Dec-2019 17:59
Monedha e argjendit prej 20 frangësh me pamjet e Rozher Federerit do të lëshohet në përdorim më 23 janar të vitit të ardhshëm. Kjo është hera e parë që Instituti “Suismint” i ka kushtuar një monedhë përkujtimore një ...

Zvicra i “tradhton” shqiptarët, Seferoviqi nominohet për sportistin e vitit
“Sports Awards” edhe këtë vit do të zgjedh sportistin më të mirë në Zvicër. Haris Seferovic do të jetë kandidat nga futbollistët meshkuj derisa Lla Waltl nga futbollistet femra, shkruan Indeksonline. Asnjëri nga ...
Indeks Online | 02-Dec-2019 10:03
“Sports Awards” edhe këtë vit do të zgjedh sportistin më të mirë në Zvicër. Haris Seferovic do të jetë kandidat nga futbollistët meshkuj derisa Lla Waltl nga futbollistet femra, shkruan Indeksonline. Asnjëri nga ...

Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved