ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 25/05/2020 22:30

Pse u zhytën ndërtesat në tokë? Eksperti italian: Terrenet ranore dhe me ujë e humbin shpejt rezistencën

Pse u zhytën ndërtesat në tokë? Eksperti italian: Terrenet ranore dhe me ujë e humbin shpejt rezistencën
Toka vazhdon të dridhet në Shqipëri. Këtë mëngjes, një tërmet i ri goditi bregdetin verior shqiptar.
Top Channel | 02-Dec-2019 16:12
Toka vazhdon të dridhet në Shqipëri. Këtë mëngjes, një tërmet i ri goditi bregdetin verior shqiptar.

Eksperti italian zbulon arsyen pse u rrëzuan pallatet në Durrës
Qindra e qindra pasgoditje janë ndier që nga tërmeti i 26 nëntorit që shkundi Shqipërinë. 51 viktima u gjetën nën rrënojat e pesë ndërtesave: dy hotele në skajin jugor të Golemit, Villa Palma dhe Miramare, dhe tre ...
Flaka | 02-Dec-2019 19:51
Qindra e qindra pasgoditje janë ndier që nga tërmeti i 26 nëntorit që shkundi Shqipërinë. 51 viktima u gjetën nën rrënojat e pesë ndërtesave: dy hotele në skajin jugor të Golemit, Villa Palma dhe Miramare, dhe tre ...

Pse u zhytën ndërtesat në tokë – flet eksperti italian
Toka vazhdon të dridhet në Shqipëri. Këtë mëngjes, një tërmet i ri goditi bregdetin verior shqiptar. Epiqendra u identifikua po në të njëjtën zonë të vendit të prekur gjashtë ditë më parë nga një tërmet i dhunshëm që ...
AlbInfo | 02-Dec-2019 16:17
Toka vazhdon të dridhet në Shqipëri. Këtë mëngjes, një tërmet i ri goditi bregdetin verior shqiptar. Epiqendra u identifikua po në të njëjtën zonë të vendit të prekur gjashtë ditë më parë nga një tërmet i dhunshëm që ...

Eksperti italian tregon pse u zhytën ndërtesat në tokë
Toka vazhdon të dridhet në Shqipëri. Këtë mëngjes, një tërmet i ri goditi bregdetin verior shqiptar. Epiqendra u identifikua po në të njëjtën zonë të vendit të prekur gjashtë ditë më parë nga një tërmet i dhunshëm që ...
Indeks Online | 02-Dec-2019 15:52
Toka vazhdon të dridhet në Shqipëri. Këtë mëngjes, një tërmet i ri goditi bregdetin verior shqiptar. Epiqendra u identifikua po në të njëjtën zonë të vendit të prekur gjashtë ditë më parë nga një tërmet i dhunshëm që ...

Pse u zhytën ndërtesat në tokë, tregon eksperti italian
Toka vazhdon të dridhet në Shqipëri. Këtë mëngjes, një tërmet i ri goditi bregdetin verior shqiptar.Epiqendra u identifikua po në të njëjtën zonë të vendit të prekur gjashtë ditë më parë nga një tërmet i dhunshëm që ...
EkonomiaOnline | 02-Dec-2019 15:50
Toka vazhdon të dridhet në Shqipëri. Këtë mëngjes, një tërmet i ri goditi bregdetin verior shqiptar.Epiqendra u identifikua po në të njëjtën zonë të vendit të prekur gjashtë ditë më parë nga një tërmet i dhunshëm që ...

Pse u zhytën ndërtesat në tokë – flet eksperti italian
Toka vazhdon të dridhet në Shqipëri. Këtë mëngjes, një tërmet i ri goditi bregdetin verior shqiptar. Epiqendra u identifikua po në të njëjtën zonë të vendit të prekur gjashtë ditë më parë nga një tërmet i dhunshëm që ...
Klan Kosova | 02-Dec-2019 15:50
Toka vazhdon të dridhet në Shqipëri. Këtë mëngjes, një tërmet i ri goditi bregdetin verior shqiptar. Epiqendra u identifikua po në të njëjtën zonë të vendit të prekur gjashtë ditë më parë nga një tërmet i dhunshëm që ...

Eksperti italian tregon pse u zhytën ndërtesat në tokë
Këtë mëngjes, një tërmet i ri goditi bregdetin verior shqiptar. Epiqendra u identifikua po në të njëjtën zonë të vendit të prekur gjashtë ditë më parë nga një tërmet i dhunshëm që shkaktoi vdekjen e 51 personave, njëzet ...
Lajminet | 02-Dec-2019 15:42
Këtë mëngjes, një tërmet i ri goditi bregdetin verior shqiptar. Epiqendra u identifikua po në të njëjtën zonë të vendit të prekur gjashtë ditë më parë nga një tërmet i dhunshëm që shkaktoi vdekjen e 51 personave, njëzet ...

Fenomeni i daljes së ujit nga tërmeti që u pa edhe në Shqipëri? Eksperti italian tregon pse ndodhi kjo
Postuar: 02/12/2019 - 15:40 Edhe këtë mëngjes një tërmet i ri goditi bregdetin verior shqiptar me mganitudë 4.1 ballë sipas Institutit Europian të Sizmiologjisë.Epiqendra u identifikua po në të njëjtën zonë të vendit të ...
Sot.Al | 02-Dec-2019 15:41
Postuar: 02/12/2019 - 15:40 Edhe këtë mëngjes një tërmet i ri goditi bregdetin verior shqiptar me mganitudë 4.1 ballë sipas Institutit Europian të Sizmiologjisë.Epiqendra u identifikua po në të njëjtën zonë të vendit të ...

Pse u zhytën ndërtesat në tokë? Eksperti italian: Terrenet ranore dhe me ujë e humbin shpejt rezistencën
Toka vazhdon të dridhet në Shqipëri. Këtë mëngjes, një tërmet i ri goditi bregdetin verior shqiptar. Epiqendra u identifikua po në të njëjtën zonë të vendit të prekur gjashtë ditë më parë nga një tërmet i dhunshëm që ...
InFokusi | 02-Dec-2019 15:39
Toka vazhdon të dridhet në Shqipëri. Këtë mëngjes, një tërmet i ri goditi bregdetin verior shqiptar. Epiqendra u identifikua po në të njëjtën zonë të vendit të prekur gjashtë ditë më parë nga një tërmet i dhunshëm që ...

Media italiane zbulon pse u rrëzuan pallatet gjatë tërmetit në Durrës
Toka vazhdon të dridhet në Shqipëri. Këtë mëngjes, një tërmet i ri me magnitude 4.7 goditi bregdetin verior shqiptar. Epiqendra u identifikua po në të njëjtën zonë të vendit të prekur gjashtë ditë më parë nga një tërmet ...
Telegrafi | 02-Dec-2019 15:39
Toka vazhdon të dridhet në Shqipëri. Këtë mëngjes, një tërmet i ri me magnitude 4.7 goditi bregdetin verior shqiptar. Epiqendra u identifikua po në të njëjtën zonë të vendit të prekur gjashtë ditë më parë nga një tërmet ...

Eksperti italian tregon pse u zhytën ndërtesat në tokë
Toka vazhdon të dridhet në Shqipëri. Këtë mëngjes, një tërmet i ri goditi bregdetin verior shqiptar.
Kosova Press | 02-Dec-2019 15:30
Toka vazhdon të dridhet në Shqipëri. Këtë mëngjes, një tërmet i ri goditi bregdetin verior shqiptar.

Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved