ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 01/06/2020 21:56

Arianit Ahmeti kapet mat me Adem Grabovcin që duan ta rrëzojnë nga froni Agim Ademi

Arianit Ahmeti kapet mat me Adem Grabovcin që duan ta rrëzojnë nga froni Agim Ademi
Gazeta Express sot ka raportuar se zëvendës sekretari i FFK-së, Arijanit Ahmeti, po përkrahet nga figura politike, për ta marrë drejtimin e FFK-së, duke kërkuar që zgjedhjet të mbahen sa më shpejt e jo në vitin 2022 siç ...
Koha.mk | 02-Dec-2019 20:54
Gazeta Express sot ka raportuar se zëvendës sekretari i FFK-së, Arijanit Ahmeti, po përkrahet nga figura politike, për ta marrë drejtimin e FFK-së, duke kërkuar që zgjedhjet të mbahen sa më shpejt e jo në vitin 2022 siç ...

FFK: Arianit Ahmeti nuk i ka as 7 nënshkrime, po i mashtron klubet e delegatët
Federata e Futbollit e Kosovës (FFK) kanë reaguar ndaj Arianit Ahmetit, zëvendëssekretarit të saj, i cili për Gazetën Express, përcjellë gazeta Koha, tha se grupi opozitar i kryetarit Agim Ademi ia ka siguruar atij 41 ...
Koha.mk | 02-Dec-2019 20:37
Federata e Futbollit e Kosovës (FFK) kanë reaguar ndaj Arianit Ahmetit, zëvendëssekretarit të saj, i cili për Gazetën Express, përcjellë gazeta Koha, tha se grupi opozitar i kryetarit Agim Ademi ia ka siguruar atij 41 ...

Arianit Ahmeti kapet mat me Adem Grabovcin që duan ta rrëzojnë nga froni Agim Ademi
Gazeta Express sot ka raportuar se zëvendës sekretari i FFK-së, Arijanit Ahmeti, po përkrahet nga figura politike, për ta marrë drejtimin e FFK-së, duke kërkuar që zgjedhjet të mbahen sa më shpejt e jo në vitin 2022 siç ...
Gazeta Express | 02-Dec-2019 20:35
Gazeta Express sot ka raportuar se zëvendës sekretari i FFK-së, Arijanit Ahmeti, po përkrahet nga figura politike, për ta marrë drejtimin e FFK-së, duke kërkuar që zgjedhjet të mbahen sa më shpejt e jo në vitin 2022 siç ...

Situatë kaotike në Federatën e Futbollit të Kosovës, rrezikohet dënimi nga UEFA dhe FIFA!?
Është krijuar një situatë kaotike në Kosovë, sa i takon zgjedhjeve për kreun e FFK-së, që i fitoi Agim Ademi. Një dokument është publikuar nga mediet kosovare, aty ku thuhet se ka pasur shkelje në zgjedhjet për kreun e ...
InfoSport.mk | 02-Dec-2019 20:16
Është krijuar një situatë kaotike në Kosovë, sa i takon zgjedhjeve për kreun e FFK-së, që i fitoi Agim Ademi. Një dokument është publikuar nga mediet kosovare, aty ku thuhet se ka pasur shkelje në zgjedhjet për kreun e ...

Situatë kaotike në FFK, rrezikohet dënimi nga UEFA dhe FIFA
Është krijuar një situatë kaotike në Kosovë, sa i takon zgjedhjeve për kreun e FFK-së, që i fitoi Agim Ademi. Një dokument është publikuar nga mediet kosovare, aty ku thuhet se ka pasur shkelje në zgjedhjet për kreun e ...
ABCNews | 02-Dec-2019 17:57
Është krijuar një situatë kaotike në Kosovë, sa i takon zgjedhjeve për kreun e FFK-së, që i fitoi Agim Ademi. Një dokument është publikuar nga mediet kosovare, aty ku thuhet se ka pasur shkelje në zgjedhjet për kreun e ...

Gjithçka gati, Modric dhe Topi i Artë arrijnë në Paris
Ish deputeti i PDK’së, Adem Grabovci, sot gjatë ditës ka mohuar se e njeh zevendës-sekretarin e FFK’së, Arianit Ahmetin, i cili po pretendon të marrë postin e Kryetarit të FFK’së, por kjo nuk po del të jetë e vërtetë. ...
GazetaBlic | 02-Dec-2019 20:13
Ish deputeti i PDK’së, Adem Grabovci, sot gjatë ditës ka mohuar se e njeh zevendës-sekretarin e FFK’së, Arianit Ahmetin, i cili po pretendon të marrë postin e Kryetarit të FFK’së, por kjo nuk po del të jetë e vërtetë. ...

'Shpërthen' Eroll Salihu, i reagon ashpër Arianit Ahmetit: Kjo gjë është shumë e keqe
Situata në Federatën e Futbollit të Kosovës është më shqetësuese se asnjëherë më parë. Në mediat kosovare së fundmi është përmendur se zëvendës-sekretari i FFK-së, Arianit Ahmeti është duke e......
Zeri | 02-Dec-2019 19:40
Situata në Federatën e Futbollit të Kosovës është më shqetësuese se asnjëherë më parë. Në mediat kosovare së fundmi është përmendur se zëvendës-sekretari i FFK-së, Arianit Ahmeti është duke e......

Ylli i Ballkanit nuk i zgjat dorën gjyqtarit Gramos Shala!
Karrigeja e Agim Ademit është më e lëkundur se asnjëherë më parë. Pas interpretimit nga Ministria e Kulturës, Rinisë dhe Sportit që udhëzon Federatën e Futbollit të Kosovës për të mbajtur zgjedhjet e rregullta kanë ...
GazetaBlic | 02-Dec-2019 19:00
Karrigeja e Agim Ademit është më e lëkundur se asnjëherë më parë. Pas interpretimit nga Ministria e Kulturës, Rinisë dhe Sportit që udhëzon Federatën e Futbollit të Kosovës për të mbajtur zgjedhjet e rregullta kanë ...

Agim Ademi: Unë do të respektojë vendimin e delegatëve
Kryetari i Federatës së Futbollit të Kosovës, Agim Ademi i është kundërpërgjigjur Arianit Ahmetit, pasi ky i fundit paralajmëroi se ka mbledhur nënshkrimet për shkarkimin e tij. Ahmeti, i cili nga 1 janari i vitit 2017 ...
Alsat-M | 02-Dec-2019 18:44
Kryetari i Federatës së Futbollit të Kosovës, Agim Ademi i është kundërpërgjigjur Arianit Ahmetit, pasi ky i fundit paralajmëroi se ka mbledhur nënshkrimet për shkarkimin e tij. Ahmeti, i cili nga 1 janari i vitit 2017 ...

Astrit Haraqija: Nuk po e përkrahi Arianit Ahmetin për kryetar të FFK-së
Astrit Haraqija mohon të jetë i përfshirë si politikan në situatën e krijuar në futbollin kosovar në mes Agim Ademit dhe Arianit Ahmetit. Ish ministri i Sportit zotohet se nuk po e përkrah Ahmetin për t’ia zënë vendin ...
Gazeta Express | 02-Dec-2019 17:36
Astrit Haraqija mohon të jetë i përfshirë si politikan në situatën e krijuar në futbollin kosovar në mes Agim Ademit dhe Arianit Ahmetit. Ish ministri i Sportit zotohet se nuk po e përkrah Ahmetin për t’ia zënë vendin ...

FFK-ja me standarde të dyfishta kundrejt Ministrisë së Sportit
5 ditë më parë Komiteti Ekzekutiv i Federatës së Futbollit të Kosovës doli me një reagim të çuditshëm në mbështetje të presidentit Agim Ademi. Njëra ndër pikat kryesore me të cilët FFK-ja tenton të mbrojë vendimin për ...
Indeks Online | 02-Dec-2019 16:53
5 ditë më parë Komiteti Ekzekutiv i Federatës së Futbollit të Kosovës doli me një reagim të çuditshëm në mbështetje të presidentit Agim Ademi. Njëra ndër pikat kryesore me të cilët FFK-ja tenton të mbrojë vendimin për ...

Njeriu i Adem Grabovcit dhe Astrit Haraqisë mbledh nënshkrimet për rrëzimin e Agim Ademit
Në kohën kur Kosova po përgatitet për dy ndeshjet më të rëndësishme në historinë e saj, të cilat mund ta dërgojnë në Kampionat Evropian, në Federatën e Futbollit ka nisur një ‘revolucion’. Arianit Ahmeti, ...
Gazeta Express | 02-Dec-2019 16:45
Në kohën kur Kosova po përgatitet për dy ndeshjet më të rëndësishme në historinë e saj, të cilat mund ta dërgojnë në Kampionat Evropian, në Federatën e Futbollit ka nisur një ‘revolucion’. Arianit Ahmeti, ...

Ronaldo s’merr pjesë në ceremoni për Topin e Artë
Zyra Ligjore e Ministrisë për Kulturë, Rini e Sport, ka dhënë sot sqarimin e saj për Kuvendin Zgjedhor të Federatës së Futbollit të Kosovës të mbajtur në vitin 2018. Sipas tyre, në Kuvend ka pasur shkelje të statutit. ...
GazetaBlic | 02-Dec-2019 16:17
Zyra Ligjore e Ministrisë për Kulturë, Rini e Sport, ka dhënë sot sqarimin e saj për Kuvendin Zgjedhor të Federatës së Futbollit të Kosovës të mbajtur në vitin 2018. Sipas tyre, në Kuvend ka pasur shkelje të statutit. ...

MKRS nuk mund ta obligojë FFK-n të mbajë zgjedhjet, mund t’ia heq vetëm licencën!
Kryetari i Federatës së Futbollit të Kosovës, Agim Ademi i është kundërpërgjigjur Arianit Ahmetit, pasi ky i fundit paralajmëroi se ka mbledhur nënshkrimet për shkarkimin e tij. Ahmeti, i cili nga 1 janari i vitit 2017 ...
GazetaBlic | 02-Dec-2019 15:55
Kryetari i Federatës së Futbollit të Kosovës, Agim Ademi i është kundërpërgjigjur Arianit Ahmetit, pasi ky i fundit paralajmëroi se ka mbledhur nënshkrimet për shkarkimin e tij. Ahmeti, i cili nga 1 janari i vitit 2017 ...

FFK: Arianit Ahmeti nuk i ka as 7 nënshkrime, po i mashtron klubet e delegatët Federata e Futbollit e Kosovës (FFK) kanë reaguar ndaj Arianit Ahmetit, zëvendëssekretarit të saj, i cili për  media  tha se grupi opozitar i kryetarit Agim Ademi ia ka
Federata e Futbollit e Kosovës (FFK) kanë reaguar ndaj Arianit Ahmetit, zëvendëssekretarit të saj, i cili për media tha se grupi opozitar i kryetarit Agim Ademi ia ka siguruar atij 41 nënshkrime, nga 59 delegatë sa ka ...
Kosova Sot | 02-Dec-2019 15:35
Federata e Futbollit e Kosovës (FFK) kanë reaguar ndaj Arianit Ahmetit, zëvendëssekretarit të saj, i cili për media tha se grupi opozitar i kryetarit Agim Ademi ia ka siguruar atij 41 nënshkrime, nga 59 delegatë sa ka ...

Arianit Ahmeti: I kam 41 nënshkrime për kryetar të FFK-së
Arianit Ahmeti, i cili nga 1 janari I vitit 2017 e mban postin e zëvendësekratit të Federatës së Futbollit të Kosovës (FFK) e ka konfirmuar ekskluzivisht për Gazetën Express kandidimin e tij për kryetar të FFK-së. Sipas ...
Koha.mk | 02-Dec-2019 15:34
Arianit Ahmeti, i cili nga 1 janari I vitit 2017 e mban postin e zëvendësekratit të Federatës së Futbollit të Kosovës (FFK) e ka konfirmuar ekskluzivisht për Gazetën Express kandidimin e tij për kryetar të FFK-së. Sipas ...

Barcelona sytë kah mesfushori i Chievos
Ministria e Kulturës Rinisë dhe Sportit ka thënë se FFK duhet të shkoj në zgjedhje pasi që ka pasur shkelje në zgjedhjet e zhvilluara me 14.06.2018. Pas kërkesës së sekretarit të përgjithshëm të FFK-së, Eroll Salihut ...
GazetaBlic | 02-Dec-2019 15:27
Ministria e Kulturës Rinisë dhe Sportit ka thënë se FFK duhet të shkoj në zgjedhje pasi që ka pasur shkelje në zgjedhjet e zhvilluara me 14.06.2018. Pas kërkesës së sekretarit të përgjithshëm të FFK-së, Eroll Salihut ...

Eroll Salihu: Është turpi i botës, ky person nuk është as delegat
Sekretari i Federatës së Futbollit të Kosovës, Eroll Salihu, ka folur pas opinionin ligjor të Ministrisë së Kulturës dhe Sportit. Salihu, në një prononcim për Gazeta Olle, ka deklaruar se është turp për MKRS’në nëse ...
Zeri | 02-Dec-2019 15:22
Sekretari i Federatës së Futbollit të Kosovës, Eroll Salihu, ka folur pas opinionin ligjor të Ministrisë së Kulturës dhe Sportit. Salihu, në një prononcim për Gazeta Olle, ka deklaruar se është turp për MKRS’në nëse ...

FFK: Arianit Ahmeti nuk i ka as 7 nënshkrime, po i mashtron klubet e delegatët
Federata e Futbollit e Kosovës (FFK) kanë reaguar ndaj Arianit Ahmetit, zëvendëssekretarit të saj, i cili për Gazetën Express tha se grupi opozitar i kryetarit Agim Ademi ia ka siguruar atij 41 nënshkrime, nga 59 ...
Gazeta Express | 02-Dec-2019 15:22
Federata e Futbollit e Kosovës (FFK) kanë reaguar ndaj Arianit Ahmetit, zëvendëssekretarit të saj, i cili për Gazetën Express tha se grupi opozitar i kryetarit Agim Ademi ia ka siguruar atij 41 nënshkrime, nga 59 ...

Agim Ademi shpërthen pas letrës së sotme nga MKRS dhe kandidimit për kryetar të Arianit Ahmetit
Kreu i Federatës së Futbollit të Kosovës, Agim Ademi, ka reaguar pas një opinioni ligjor të publikuar sot nga Ministria për Kulturë, Rini e Sport. Ademi ka thënë se askush nuk duhet të ‘bie pre’ e këtij opinoni, pasi ai ...
Zeri | 02-Dec-2019 15:13
Kreu i Federatës së Futbollit të Kosovës, Agim Ademi, ka reaguar pas një opinioni ligjor të publikuar sot nga Ministria për Kulturë, Rini e Sport. Ademi ka thënë se askush nuk duhet të ‘bie pre’ e këtij opinoni, pasi ai ...

12
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved